Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

janurka
7. jan 2010

no prave to som sa ťa chcela opytať niki .lebo ja tiež čakam na rozhodnutie a zatial nič... tak aspon viem že nie som sama... aj ked to nie je bohvie aka velka utecha 😒

januliatko1985
8. jan 2010

Ahojte tehulky..ako sa mate?
tak je o chvilku zacinam posledny tyzden 3tt, strasne rychlo to zbehlo, ach jaaaaj 😵
teraz v utorok som bola u dr, robil mi utz a je zatial vsetko v poriadku a odbery boli ok, a mam prist o tri tyzdne na poradnu. bola som tam aj pred tyzdnom a tiez mi robil utz a za kazdym mi dal fotecku, tak som sa tesila.je to super , ze ma useba utz a za kazdym nase male skontroluje.aj moj mm bol som mnou pri utz, tak bol z toho uneseny, kazdemu otom rozpraval a ukazoval fotecku, no zlaty je, pozorny, vo vsetkom mi pomaha 😉
inac som od 6.1. na PN zatial dovtedy kym nepojdem na poradnu, tj.3tyzdne, lebo ma dost trapia celodenne nevolnosti a v robote to nezvladam a to robim v takej kde musim 8 hodin stat na nohach tak je to na nevydrzanie, takze teraz oddychujem a uzivam si to.
fotky pridam, ked ich mm zmensi, lebo ja sa do toho nevyznam 😅
janurka a niki, tak vam sa to uz fajne krati, len sa drzte, nech su vase deticky v poriadku.

pata31
autor
8. jan 2010

Cafte...no mne to rozhodnutie prislo, az ked som bola v nemocnici...takze po mesiaci a pol 😨 tak si este asi pockate 😀 skvele funguje socialka...
Jani, tak to teda nemas lahke s tymi nevolnostami...nezavidim 😕 tak si to uzi zatial doma....a cakame na fotecky, som zvedava 😉 a inac ten mm pri utz, to je ozaj sranda, moj bol len pri 3D a mal ozaj neskutocny zazitok 😉 a uz mame nasu bambulku tu...jak to rychlo zletelo 😉
inac nas trapi brusko, vecer to bola hruza, len plackala po kupani, prdela, kakala, nervozne tahala mliecko, nakoniec nejako zaspinkala...potom pekne spinkala v noci, az do stvrtej, potom zase sa to opakovalo, zaspala az o siestej...a teraz bude asi cez den dospavat...
jejda, mi vykypela polievka, kym som to tu pisala 😅

bibi24
8. jan 2010

Patka, mala je naozaj krasna 😵 nech ti robi len radost 😉
A ako prebiehal porod? Nechces sa podelit so zazitkami? 😉

desmodka
8. jan 2010

ahojte zienky, tak dnes sme mali poradnu... a bude to chlapec 😝 ... predviedol sa nam v plnej parade (maly exhibicionista) zobrala som aj sestru so sebou a ta bola unesene ...

janurka
9. jan 2010

pati tak držim palčeky nech malinka nemava často tie bolesti bruška...
januliatko drž sa a uživaj si kym si doma... tie nevolnosti su hrozne ja som chvala bohu nemala až take strašne to ale ked ti ustupia tak si to začneš naplno vychutnavať 😉
desmodka tak gratulujeme ku chlapčekovi... naš sa nam najskôr schovaval tvaril sa ako dievčatko a potom doktor povedal že mame sa ist prejsť a prist za 2 hodky a potom to na nas vyvalil tiež v plnej kráse 😅

januliatko1985
11. jan 2010

ahojte, kde ste baby?hodim na nas na prvu sranu aspon.ako sa mate?
som pridala nove fotecky tak mozte kuk 😵

michalag
11. jan 2010

Ahojte dievcence 🙂

desmodka, blahozelaaam k chlapcekovi 😵 😵 😵

patka, chudatko Tamarka, tak snad vas uz toto trapenie s bruskom prestane otravovat ... najhorsie je ked im velmi nevieme pomoct ☹

jani, ze uz 11tt 😕 akko to leti 🙂 ... a krasne uz zacinate vykukovat 🙂

My dnes o 13:00 ideme na 3D tak som zvedava ale hlavne aby bolo malicke zdravucke ... inak aj moj drahy ide dnes prvy krat so mnou, kedze moj sono nema a u toho co to robi sa plati 6 eur , pri Samkovi bol so mnou v 13tt ale to mi robila sono teta v nemocke takze sme len prisli a zobrala nas a pekne nam vseko poukazovala 🙂

pata31
autor
11. jan 2010

jeej, Desmodka, tak super, ze chlapcek...sa to tu zacina vyrovnavat, resp. zacina byt prevaha chlapcov...
Miska a vy co??? ako 3D? videli ste, ze co to bude?

desmodka
11. jan 2010

baby dakujem vam, ste zlate...
januliatko fakt to nejako rychlo leti.. ze 11tt 😀 super.. drzim palce
miska a ty este stale nevies co to bude??? ci nechcete vediet???
patka a neskusala si dat tamarke feniklovy caj????
janurka a niky vy ste stale 2v1??? 😀

janurka
11. jan 2010

ahojte babulky... Ano ja som este stale 2v1 no neviem ako dlho ... Dnes som bola u dokiny aj ked sme nemali poradnu ale aj tak som šla lebo cez vikend som už myslela že rodime noc bola hrozna budila som sa na tvrdnutie bruška aj križe boleli ale nakoniec to boli len posličkovia 😠 Tak som dnes bola veľmi zvedava či sa niečo nezmenilo ked už ma minule nepozerala odspodu ... No a dnešny verdikt znel že som na 1 prst už otvorena a hrdlo sa skracuje, malinky dosť nalieha už na krčok takže to už môže byť kedykolvek. Tak si teraz dopriavam dlhe prechadzočky a upratovanie doma nech to mame čim skôr za sebou 😀
Pana beka aj vam to velmi leti ako tak pozeram desmodka 20tt a miška 25tt ... pekne to ide 🙂 len tak dalej 😀
a miška čo na 3D? som zvedava...

nikiarudi
11. jan 2010

ahojte, aj my sa hlásime ešte 2v1.. 🙂 zajtra máme poradňu, tak uvidíme či je niečo nové... 😀 😀 😀

tatranka111
11. jan 2010

ahojte babenky neviem či sa ešte na mna pamatáte
teším sa s vami.......vidím, že tu vačšina píše ako Vám to rýchlo ubehlo 🙂 .........mne to naopak beží stršne pomaly, z mesiaca na mesiac stále len čakááááám kedy sa aj mne podarí
aaaach jaj aj ja by som si už chcela písat zážitky z tehotenstva ☹

pata31
autor
12. jan 2010

Bii: No porod, to bolo teda...vo stvrtok ma z poradne poslal do porodky, bo som mala vysoky tlak, primar mi v piatok povedal, ze ak sa to cez vikend nerozbehne samo, tak ze v pondelok mi vyvolaju...ale cez jedneho znameho som pytala dr, aby mi uz v nedelu dal tabletku, aby sme boli na vianoce doma...tak to som mala kontrakcie, ale nie dost silne, tak nakoniec vecer o 11.h. mi dali magnezko a nieco na spanie, aby sa to zastavilo a aby som sa vyspala...takze mi moj umysel nevysiel mi 😅 V pondelok, podla planu, mi uz dali tabletku zhora aj zdola, sa to pomaly rozbiehalo, tak mi potom o pol tretej praskol dr. vodu a to uz som musela lezat na sale az do porodu...a to som nemala mobil zo sebou, som ani nemala ako dat vediet mm, ze uz sa neozvem, kym neporodim, no parada...nakoniec tesne pred porodom volal na salu, tak az potom nieco o mne vedeli...a porodila som o 20:55...a tie posledne kontrakcie boli riadna sila!!! to jak mm volal, mi to bolo celkom jedno, ze vola 😀 normalne som uz nevladala ani nohy vylozit na tie podpery, ked uz som mala ist tlacit, mi musela sestricka pomoct...ale aka to bola ulava, ked som ju vytlacila 🙂 a ked mi ju dali potom na brusko a sa na mna kukla, jaj, to bolo zlatucke 😵 a uz len to sitie potom... 😅 vnutorne stehy som vobec necitila, len tie vonkajsie..

Desmodka, davame kazdy den fenik.cajik, tak len po troske, bo raz som jej dala naraz 15ml a celu noc len prdela a kakala 😀 tak teraz uz len po troske...ale tuto noc sme sa fajne vyspali, po tom, ako o pol desiatej spustila strasny plac a nechcela prestat...nakoniec sa vykakala a spinkala az do druhej a potom do siestej, takze celkom fajn 🙂 ale uz teraz mame to brusko lepsie, tak som rada...teraz mame zase ritku zaparenu a neviem, ci to nema z plienociek, lebo nepomaha ani krem, co jej uz raz pomohol 🙄

Janurka, tak fajne, takze to moze byt kazdu chvilu...parada...drzim palceky! 😵

Tatranka, jasne, ze pamatame...a verim, ze onedlho budes uz aj ty ratat tyzdne 😵

michalag
12. jan 2010

Ahojte 🙂

janurka tak super pekne si uzivaj posledne dni 🙂 ... a dufam ze ak to pride nebude ta maly velmi trapit

niki, ako dopadla poradna??? este ste 2v1?, dufam ze nam das potom vediet 😉

patka, tak to ti tuto noc krasne spinkala 🙂 , ono ked ma zaparenu ritku to trva 1-2 kym sa to zahoji ☹ ... a ak sa smiem spytat ake plienky pouzivate? Ale ak si myslis ze je to plienkami musis vyskusat ine, ved nie kazdemu babatku vyhovuje to iste 😉

Nam sa vcera na 3D velmi pacilo, ale hlavne tatino mal z toho neskutocny zazitok, kedze bol prvy krat na sone v tomto tehu ... aj sme sa dozvedeli pohlavie, ale vraj to len vyzera takze este to nie je na 100%, ale myslim si ze ak by to tam nevidel tak by len tak netipoval a tatino nam vravel od zaciatku ze to bude dievcatko 🙂 😵, asi vedel na com pracuje 😀 ... od vcera nepovie nijako inak ako dievcata, no je zlaty 🙂 ... sice Samko chcel braceka, ale nakoniec to bude sestricka, bol trosku sklamany, ale myslim si ze sa s tym zmieri 🙂 😉
a tu je zopar foto robenych zo zaznamu:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... ... co tam podla vas je dievcatko ci chlapcek?

nikiarudi
13. jan 2010

ahojte kočky, tak ako sa máte?? normálne vás nestíham čítať, keď som online, tak nepíšete a keď som tu neni aj 2 dni, tak toho popíšete, že fakt nestíham.. 😀 😀 😀
my sme stále 2v1 a doki povedal, že na budúci týždeň budem vlastne na poradni už deň po termíne, ale že je to stále v norme, takže ak sa to do vtedy nespustí, tak že 5 - 7 dní po termíne posiela do nemocky ležať, takže už asi budúci týždeň štvrtok al. piatok by som mala byť už v nemocke... 😅 😅 😅

pata31
autor
14. jan 2010

Miska, no vyzera to na dievcatko...resp. nic tam neodstava 😉
Niki, jaj, tak uz to bude onedlho...a potom sa to este len zacne..mliecko, kakanie, grganie, spinkanie, resp.nespinkanie, atd... 😉 😝 😀

januliatko1985
15. jan 2010

ahojte...no miska tak vyzera to na dievcatko asi, som si kukla tvoj album a vidim, ze tam mas aj ruzove vecickyyy 😵
ja aj ked este neviem co budeme mat tak mamka mi uz uz toho nakupila, ona je v zahranici a tam su nadherne vecicky ale vacsinou len take , ze deka a zavinovacka, ponozticky a nejake tie body na spinkanie a robim si uz aj tu v kosiciach prehalad v tych detskych obchodikoch, ze ake ceny, ale som sa pytala znamej, ze oni tu pozreli a to iste kupili v madarsku o dost lacnejsie, tak aj my planujeme ist tam a nechat tam majland 😀 😅
ja este vegetim na marodke, tak to je super, ziadne stresy z roboty, lebo mali sme tam nejake problemy a nerobilo mi to dobre aj mm bol nastvany, ze stale pridem domov so slzami v ociach , tak ma vedia kolegyne vytocit a potom sa to aj mimi prenasa, tak je stranse rad, ze som doma, a ze ma stale navarene 😀 aj teraz rozmyslam , ze co spravim s tym kuratom , co som vybrala z mraznicky 🙂
a brusko pekne rastie, tak dufam, ze vsetko je ok.
niki a janurka,sa vam to blizi ako sa citite ako nastavuje mamicky,hmmm?
patka a Tamarka ako poslucha?

nikiarudi
15. jan 2010

ahojte baby, tak my sme ešte stále také kindervajko 😀 no mám pocit, že sa to v najbližších dňoch rozbehne aj samo..no uvidíme.. včera mi prišli peniažky na účet, takže huraaaaaaaa prvá MD, no papier o rozhodnutí mi prišiel až dnes.. 😀 😀 😀 ach tá naša sociálna poisťovňa... a som rada, pretože sa mi to DNP naozaj oplatilo..MD je super, mám viac ako zarobí mm.. no radšej nebudem písať koľko, aby to niekto nezneužil.. 😉 😉 😉

janurka
15. jan 2010

ahojte baby tak ja vam hlasim že 12.1. sa nam narodil maly mirko je užasny ... jeho miery boli 3100 g a 48 cm ... už sme doma ... popiišem viac ked budem mať čas...

pata31
autor
15. jan 2010

Janurka blahozelaaaaaaaaaaammmm 😵 😵 😵 a to je taky malinky drobcek 😵
ale to vas dost skoro pustili, maly sa asi narodil este doobeda? lebo nas nechceli pustit skor, kym nemala mala 72 hodin...

bibi24
15. jan 2010

Janurka, no teda? Ake prekvapko 😵 tak ty si predbehla este aj niki 🙂 Tak gratulujem velmi velmi a prajem vam vela zdravicka a potesenia z maleho 😉

Pati, ten tvoj opis porodu bol perfektny, mala som z toho pocit, akokeby to bola malina porodit 🙂 Ale to pochybujem, ze bola. A mala poslucha?

nikiarudi
15. jan 2010

jeeej Janurka, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeme.. a veľa zdravíčka želáme vám obom.. 🙂 🙂 🙂

janurka
17. jan 2010

Dakujem babulky ste ste zlatučke ... nie maly sa narodil 12:30 ale na oddeleni nemali miesto strašne vela žien bolo a museli už dokladať postele na izby z inych oddeleni ... tak sme mali šťastie. Inač maly je užasny a je to neskutočny pocit... šťastnejšia som nikdy nebola 😀 je krásne byť maminou 😵 😵 😵
a k porodu asi tolko : kontrakcie ale fakt slabe (oproti tomu čo bolo na sale)som začala mat už večer okolo 20:00 stopovala som si to tak boli 4-6 minutove a bolesť v križoch dosť vyraznejšia ako inokedy... Ale spoliehala som sa na to že vlastny porod nezmeškam a tak sme si isli s mm lahnut. Rano o pol 3tej som sa zobudila na vyraznu bolest v podbrušku no pripisovala som to tomu že mi trebalo cikat tak možno mi od toho stvrdlo tak bolestivo bruško ... ked som však šla na wc čo som tam nevidela... odišla mi zatka... tak som zobudila mm že ideme do nemocky chuda dosť bol vyplašeny ale držal sa statočne.. prijali ma okolo pol 4 urobili zaznam a tak pomaličky to šlo prechadzala som sa po chodbe a čakala... bolesti sa zhoršili okolo 11tej kedy už bol mm pri mne na sale ale stale sa to dalo vydržať. doktori ma chodili pozerať a stale mi pomahali aby som sa otvarala tak pekne ručne stručne pichli mi aj nospu no a cca o 11:45 sa začali po napichnuti oxitocinu a dalšej nospy brutal kontrakcie ... kazali mi ist na fit loptu este ale bola som tam len chvilu lebo prišli take tlaky že som myslela že to už nevydržím....mala som pocit že maleho im tam vyplujem na lopte :D doktor este sice isíel na pokurku a ked sa vratil šli sme na to . maličky nakoniec vyšiel na 4 zatlačenia no pomahali mi aj sestričky že mi tlačili na brucho. nastrih hradze som da sa povedať necitila ... viem kedy to bolo ale oproti ostatnym bolestiam to bolo nič ale šitie som si odtrpela dostatočne... no mm bol som mnou cely čas a som mu za to nesmierne vdačna... bol silny bol mi velkou oporou a ten zazitok ked ho uvidel po tom všetkom je na nezaplatenie. A on vravel že v žiadnom pripade to nelutuje a doprial by to každemu chlapovi aby si to zažil :DD

michalag
18. jan 2010

janurka, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 hlavne aby ste boli obidvaja zdravucky a aby si mala dostatok mliecka pre Mirka 😉 🙂

patka, Tamarka je rozkosna 😵 , krasne fotocky 😵 🙂

pata31
autor
18. jan 2010

Janurka...no fajne, pekne ti to postupovalo...normalne ti zavidim prirodzeny porod, kedze mne ho museli vyvolat 🙄 😅 ja som tak chcela, ze zobudim mm v noci, ze ideme do porodky, ze ako by stresoval 😀 ale aj tak som ho vystrasovala, ked som sa pol dna neozvala 😅
a tie posledne bolesti teda su ozaj brutal...ale ja som uz zabudla 😉
a ako papkate, spinkate?

Niki, ty ako??? este sa neotvaras?

Bibi, tak uplna malina to nebolo, ale prezila som to a uz som frajerka 😉 😝 😀 😀 uz sa o tom dobre rozprava...pri tych kontrakciach som teda frajerka nebola, som tam vzdychala, fucala...sestricku som stale vodu pytala, lebo som mala strasne suchoty v ustach, ale pit som velmi nemohla, aby som sa nepogrcala, tak som si len vyplachovala usta, pripadne jeden glg som vypila...no a vystavena som bola riadne..
a mala celkom poslucha, len ked spusti krik, tak niekedy mi az huci v hlave, riadny ma uz hlasisko!! 😀 ale mali sme dva krasne spacie dni, aj noci, dnes sme boli u dr, tak to sme jej trosku narusili rezim, ale uz pekne spinuska, okupkana, aj ked este nas caka jedno kakanie a potom by uz mala dobre spinkat s asi dvoma prestavkami na papanie...uz mame taky rezim... 😉
a uz mame 4450g, takze sme pribrali nieco cez kilo...a pridala som nove fotecky 😵

michalag
18. jan 2010

niki a ako je to s vami ????

zase mi blbne MK 😒

pata31
autor
18. jan 2010

Miska diky 😵

janurka
19. jan 2010

Miška mliečka mame chvala bohu dosť, musím už aj odstriekavať.
A pati papkame pekne zdá sa že mu moje mliečko stačí, len včerajšia noc bola strašná ... má vymenený režim tak vkuse plačkal ale dnesna noc už bola omnoho lepšia. Cez den spinká krásne 3-4 hodky takže super.A v noci tak každé tri zatial ... dufam že totak aj ostane 😉 Pati Tamarka je nádherná pozerala som si fotečky...
Pridala som už aj ja nejaké tak môžete kuk ...
Niky a ty ako? Žeby už? Držim palčeky...

nikiarudi
19. jan 2010

ahoj kočky, ešte nie.. boli sme dnes u dokiho a stále je to tak, že hlavička nalieha a čosi sa začalo diať, no v piatok mám ísť okolo 13tej znova na to CTG, čo mi robili minule, že čo a ako a ak si ma tam nenechajú, tak v pondelok nastupujem normálne ráno okolo 9:00 na pôrodnicu ako 7 dní po TP... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre