Snažilky po 35, ktorým sa to podarilo

zuzicek88
9. jan 2014

ja mam uz 37 snazime sa od konca maja,zatial sa nedari su tu snazilky ktore porodili v mojom veke ozvite sa

andynika
9. jan 2014

@zuzicek88 ahoj nie ja ale moja teta ma 35r a dlho sa snazili o babatko ale sa im to nedarilo tak zacala s umelim op.2x sa nepodarilo uz bola zufala potom si povedala ze este posledny krat skusia a ma nadherneho zdraveho 4mes. synceka

luba28
9. jan 2014

@zuzicek88 ja som v 35 rokoch mala babo,...a vyslo to presne ako som chcela,....prestahovali sme sa,zariadili a povedala som si,ze teraz chcem a mam,....aj pri prvom mi to vyslo hned ako som chcela,....

elise
9. jan 2014

@zuzicek88 ja som porodila malu v 38 rokoch a snažili sme sa 6 rokov aj IFV 3 KET podla mna nie je neskoro dôležité je ako sa ty citiš ako máš mrchu či máš ovuláciu ak je všetko ok vek je len číslo. prvé som mala po 6 rokoch od svadby ked som mala 31,5 roka a ešte jedno plánujeme a to má môj muž tento rok 51 rokov (ked som si ho brala bol bezdetný a slobodný to len pre info)

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@elise Ano ms mavam normalne obcas par dni skor ale nikdy nemeska aj ovulaciu mavam kupujem si ovu pasiky a som zdrava no skusame uz od konca maja tak sa trosku obavam uz,ty si aj uzivala dake vitaminy? ja inofolic a alchemilku,ak by si mohla nieco poradit potesim sa

elise
9. jan 2014

@zuzicek88 ja som uživala probiotiká a alechemilku som pila kupovala som si kyselinu listovu a šumivý vápnik neskôr mi dokyna predpisala kyselinu listovu tu silnejšiu dala som si spraviť genetické testy tak som zistila že musim chodiť na hematologiu a (preto som mala pár potratov )

dada7701
9. jan 2014

....nezúfaj, určite sa podarí, ak ste obaja v poriadku, nie je dôvod na paniku...hlavne sa toľko neupínaj na dieťatko...nám sa narodila dcérka po 2 rokoch od svadby, po svadbe som podstúpila operáciu platničky ( už nič nepomáhalo, začala odchádzať noha a ked som lekárke povedala,že chceme baby, tak ma dotlačila do operácie)...potom liečenie...a až potom sme mohli pracovať na bábätku...medzitým chrípka, raz manžel, raz ja....a napokon sa našťastie podarilo....potom zasa strach či to bude zdravé, pretože 3PL testy vyšli zle na Downa...ale našťastie sa to nepotvrdilo.....je to náročné na psychiku, ale treba veriť a dúfať, že to výjde....v našom veku to nie je nič výnimočné, snažíte sa 8 mesiacov, počkaj ešte 2-3 a začni to riešiť..určite nečakaj, ako moja kámoška už viac ako 10 rokov nič...a jej odpoved, ved aj moja teta mala po 13 rokoch....(ale neodsudzujem nikoho, je to na každom)....veľa šťastia Ti prajem.....

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@dada7701 aj som tak dat tym rozmyslala,ze pockam este tak 3 mesiace a potom to zacneme riesit,no stale verim tomu,ze nebude treba ale obcas ma chyti panika ale velmi pekne dakujem za rady

zuzicek88
autor
9. jan 2014

a velmi pekne Vam dakujem ste strasne zlate a vasa podpora mi naozaj velmi pomohla DAKUJEM

dada7701
9. jan 2014

@zuzicek88 presne ťa chápem, aj ja som to takto prežívala...(musím povedať, že ja som dosť pesimista 🙂 )...vieš druhým sa radí lepšie 🙂

mk22
9. jan 2014

asi som zvedavá, ale to si doteraz nemala túžbu po dieťatku? alebo si mala iné priority..a dieťatko si tak plánovala vo vyššom veku, 37 rokov na dieťatko nie je veľa, na prvorodičku zase nie málo..len tak sa pýtam, prečo až teraz ste sa začali snažiť..ale samozrejme nech sa darí a dopadne len najlepšie pre teba🙂

elise
9. jan 2014

ja som tie triple testy odmietla a šla som na morfologický ultrazvuk nestresovala som sa 🙂 sice dokyna nervozná že som tie testy odmietla ale stálo mi to za to bola som v klude. naše bábo bolo vytužené vyplakané vymodlené a bola som presvedčení že uplne v poriadku aj amniocentézu som odmietla to percento potratu bolo vyššie ako zdravotné postihnutie

andrejka1974
9. jan 2014

tak ja mam 5 deti a poslednu sme planovali a prisla na svet po 18 mesiacoch planovania , porodila som ju v 38 rokoch 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@mk22 nevadi ze si zvedava,proste ja som az v starsom veku nasla toho praveho,nie kazdemu sa to podari v 20 . A potom ked sme sa chceli vziat drahemu zomrel ocino,tak sme rok cakali a potom ako keby to nestacilo mne nasli cistu na bedrovom klbe a kedze hrozilo ze sa zlomi,musela som na operaciu skoro pol roka som chodila iba o barlach,tak asi tak a to sa nestazujem,moc sa tesim,ze chodim iba ze si sa pytala,tak preto...

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@mk22 a este nieco chcela som sa vydat z lasky,nie preto,ze mam uz nato cas a nikdy to nebolo prijemne ked ti niekto,este aj z rodiny pravidelne pripomina biologicke hodiny....ale nebanujem,ze som si pockala mam najuzasnejsieho manzela na svete 🙂

ichbinich
9. jan 2014

Prve dieta, syn, sa mi narodil, ked som mala 33 rokov, dcera, ked som mala 36,5 roka. Takze ja dokonca dviham priemerny vek prvorodiciek 😉 Mam ale kamaratky, ktore porodili aj v 40-tke (ale nie prve dieta).
Pri synovi trvalo (po 12 rokoch antikoncepcie) 7 mesiacov, kym som otehotnela. Pri dcere 2 mesiace. Bez inych "pomocok", okrem kyseliny listovej.
Hovori sa, ze ak sa nedari rok, treba ist k lekarovi skontrolovat hormony a ine. Mozno by ti pomohlo ist k lekarovi a vediet, na com si. Mozno treba iba trosku pomoct hladine hormonov... Ale na druhej strane ta to moze stresovat este viac. To si musis uvedomit sama, ze co chces...
V kazdom pripade vsetko dobre!

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@ichbinich ja som bola u lekarky prezrela ma zobrala steny spravila ultrazvuk,ze cisty nemam dala mi par letakov a povedala tak vela stastia to bolo vsetko

ichbinich
9. jan 2014

@zuzicek88: No to ti spravila zakladne vysetrenia 😉
Ono je to fakt viac o stasti ako planovani. Preto by potom bolo treba skontrolovat hormony alebo aj spravit spermiogram. Casto nie je "chyba" nikde a babo predsa len nechodi...
Pripadne pockaj este 1-2 mesiace a potom si pytaj dalsie vysetrenia.
Vsetko dobre!

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@ichbinich dakujem za rady este mozno dva tri mesiace pockame a ked nic potom zacneme riesit,no stale verim,ze sa to podari aj same ale velmi pekne dakujem za podporu,aj to pomoze

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@andrejka1974 jaj tak to este mame trosku cas

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@luba41 Dakujem krasne

katinka71
9. jan 2014

@zuzicek88 mne sa podarilo otehotniet v 39 rokoch prirodzene.dvakrat, prvy krat som mala samovolny potrat a o3 mesiace som otehotnela so stastym koncom 🙂

zuzicek88
autor
9. jan 2014

@katinka71 tak verim,ze sa to podari aj mne

veruna6
21. jan 2014

AHojte ja sa tiez pripajam, snazime sa od oktobra a zatial nic. ☹

happyfrog80
21. jan 2014

@zuzicek88 ja som mojho najuzasnejsieho nasla pred 11 timi rokmi,10 rokov stastne vdana a uz 6 rokov cakame na zazrak.Sice som este len pred 34 ale nik nevie kedy sa ten zazrak stane a jakonecne otehotniem.
Rob ovu testy a uvidis o mesiac dva budes este stastnejsia.Ja som merala bazalku aj ovu testy robim a zistila som az neskoro ze mam ovulaciu tyzden pred ms.Ak mas ovulku v spravnom case tak sa urcite dockas.

zuzicek88
autor
21. jan 2014

@happyfrog80 Robim si ovu testy,predstav si,ze ja mavam ovu zasa par dni po ms tak 4-5 dni,mozno preto sa na zaciatku nedarilo a zacala som si merat aj bazalnu teplotu,nech viem na com som. A ja verim,ze sa ten zazrak stane,mozno nie tento mesiac,ale stane sa a budeme mat mimi

happyfrog80
21. jan 2014

@zuzicek88 ako dlhe cykly mavas?Ja 31 ,teraz beriem clostil a ocakavam ze ovulacia pride skor .

zuzicek88
autor
21. jan 2014

@happyfrog80 JA uzivam inofolic a pila som alchemilkovy caj,ale ten nepomaha,tak som s nim prestala,teraz som si este kupila zelezo,ze aj to je dobre tak uvidime,ja mavam ms tak 4-5 dni skor,ale vzdy si vyratam plodne dni podla ovulacnej kalkulacky a vychadza mi to presne podla toho,tak verim,ze sa to konecne podari

borkavan
21. jan 2014

@zuzicek88 ahoj, tak ja mam 38 r. a tiež som našla toho pravého až nedávno a proste .... nie je všetko akoby človek chcel. tak dúfam, že sa zadarí tento mesiac, aj keď môj musí ísť asi na operáciu varikokely, takže možno sa snažíme márne. Ale aj tak verím, že oteho. Po doktoroch sa ešte len chystáme ísť. Teda hlavne on.
My sa snažíme od novembra.
A vidíš to si ma prekvapila, že mávaš tak skoro ovulku... vidíš, možno aj ja. Ale žiadne ovu testy som ešte nerobila. ASi si kupim a uvidím sama, ked teraz neoteho.

ika_ba
21. jan 2014

ja som rodila ako prvorodicka ked som mala 42, vydavala som sa ako 31-rocna, 6 rokov sme riesili babo, mala som 2 potraty, potom sme to prestali riesit, pred 3 rokmi sme sa prestahovali a po roku som zistila ze som tehu, tehotenstvo som mala normalne, sice sa nam to ku koncu skomplikovalo, porodila som spontanne o mesiac skor, mala bola 3 tyzdne v inkubatore kvoli hmotnosti, teraz bude mat 15 mesiacov a je to pekne, zdrave a neposedne dieta

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre