Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

babynovas
6. aug 2009

basha nooo vdaka, v Šali som stihla pokukať všetky, ale ani v jednom z nich nemali 😒 Ja viem najvacsi vyber by bol v BA, no môj drobec je tak aktívny, že cesta tam by trvala asi 5 hodin, neposedí vôbec 🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
6. aug 2009

kokso, aka prezentacia 😕
V pohode vyzera, len mna by mrdlo z tych rucok, ja to musim mat normalne cele, hento by som asi dolamala, od nervov...nevedela by som s tym narabat 😀 Ale tasky na to vesat je asi super 😀

S tym cestovanim v aute my tak isto, sme chceli ist do Chorvatska autom, no myslim, ze uz za rampami by jedna z nas musela vystupit 😒 😝 😀

babynovas
6. aug 2009

dakujem 🙂 , vážne mu býva zle v aute? zvykne aj zvracať? inak to by si so mnou mohol podať rúčku, ja tiež nejak nemôžem, hlavne dlhšie trasy v lete ☹
bashka, jaaaj zvykla by si si, ja mam doma jeden kombinovaný bambi a golfáč babydreams a vieš, ak by si nebola nahodila tému tých rúčok ani by som si to neuvedomila 😖
inak maminy, môj synátor už asi 2 týždne nechce poriadne papať a dnes zbaštil polku langoša s cesnakom 😲 . je cesnak zdravý pre take male deti?

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angellinka
7. aug 2009

no caute 😉 michel vitajte 😉 my sme prave prisli z vonku,maly spinka.
babynovas-peg perego velmi dobre kociky,a ako hovori michel urcite velmi kvalitny.
a co sa tyka toho langosu?Podla mna pre dospeleho velmi tazky,aj langos aj cesnak,a nie este pre take male babatko.Ja by som urcite nedavala,ani tak lahko nedam 😉

bashka
7. aug 2009

baby a skusali se vybrat ten stred z cesnaku? Lebo to je na cesnaku to tazke...inak je v pohode. Ja tak robim uz dlho a v pohode. No skuste. Ci do pomazanky, alebo pretlacit, vzdy to vyberiem a zahodim 😉
Ale langos moc nemusim, raz za rok.

A pre bábo neviem, ale odkedy si pamatam tak do nas otec tlacil cesnak minimalne raz za tyzden...len tak pochumat...ze proti hlistam...ai sme nikdy nemali, tak asi funguje 😀

angellinka
7. aug 2009

Cesnak je dobry proti chripke,ale v surovom stave je velmi tazky.mne sa z neho grga minimalne 3 dni 😀

babynovas
7. aug 2009

michaela, nooo my nie sme priamo zo Sale, ale dosť často tam chodime 🙂 waw, to aký zazračný prístroj máš doma? inak môj malý moc nemusi ovocie, aj jablčko mu tak musim nanutiť. Ovocné výživy vôbec, jedine čo mi zjedol od piatich mesiacov je to ako výživa ale s kuracim alebo morčacim masom. Myslím, že mu dosť chutilo i mliečko Hami, naša váha vyšla na 12 kg, odkedy bežká zhodil 1,5 kg
Inak dnes sme mali straaasny den, rano som sa zobudila s napuchnutým okom a bolavým uchom a šup šup hned k zubarovi, vytrhli mi ,,zub mudrosti" 😀

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babynovas
8. aug 2009

dakujem, radi dobehneme ked bude nejake stretko 🙂 musim niečo drobcovi vymyslieť s tou stravou, lebo má dosť problémy aj so stolicou, možno z toho umeleho mliečka

angellinka
8. aug 2009

babynovas-skus probiotika.my to papame od narodenia-Infants Dophilus,podla mna super vec alebo kvapky Bio gaja ci jak sa to pise.
Noooo dajme stretko,my sme boli aj vcera okolo 13 h v Hoteli.Michel vy ste asi este spali,ze?
Bash,ja som ti len rano volala,ze v Sali nemaju nikde Nutrilon 3 bez prichute,a do riti o 3 eura drahsi nez v Rakusku 😠 😠 Neviem kde to kupim 😨

bashka
8. aug 2009

jaaaaaaj, angel, to ty si mi volala? Prepaaac, mam volaco s mobilom, ukaze mi, ze neprijaty hovor, ale nie od koho...a vypina sa mi furt, len neviem najst zarucny list do fjasa, tak ho mam takyto zatial 😠 A vsak si mohla skusit este raz ja by som ti dala. Mam dost teraz, kludne zavolaj 🙂
A to vazne, ze nemaju bez prichute? Viem, ze v Kauflande mali posledny taky a potom uz len vanilkovy a co j viem jaky...esteze mame tych susedov 😵

babynovas
8. aug 2009

taaaak veru, ešteže mame tych susedov 🙂 ja som bola dnes v Madarsku, angellinka nooo tam ho mali cely regal 😖

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
9. aug 2009

michel, my moooozeme 😵

mirusqa
9. aug 2009

ahojte, je tu niekto kto ma termin na november? neviem sa rozhodnut kde rodit.... v GA som lezala na gynde a bolo to tam hrozne 🤐 druhy krat som uz isla do NZ, uplne iny pristup 🙂 chcela som rodit v NZ, ale tam moj doktor nechodi, takze bud v GA u mojho doktora alebo v NZ a necham to na nahodu.... ake mate skusenosti?

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emkaa
9. aug 2009

Ja som sice v NZ nerodila, ale boli sme tam s malym skoro 3 tyzdne hned po porode a musim povedat, ze sa tam k nam lekari spravali lepsie. Sestricky - aj take, aj take, dalo sa to vydrzat.
Rodila som v GA a pre mna hrozne, keby som tam nahodou zase mala rodit, jedine tak, ze si lekara dohodnem a hned na cisarsky.

Ale samozrejme, pocula som aj zle veci o NZ a zase naopak dobre o GA. Takze asi treba vyskusat 🙂 Kazdemu vyhovuje nieco ine. Precitaj si temu "Porodnica v GA"

mirusqa
9. aug 2009

michaelamaranesi to mi je jasne, ze moj lekar nemusi byt mojim porodnikom, ale mala som uz jeden potrat a ani toto tehotenstvo nieje bez komplikacii, tak by som bola asi radsej, keby bol pri porode moj lekar. a budem rodit cisarskym

babynovas
9. aug 2009

michel 🙂 my v utorok čakame kuriera, má priniesť ten kočík, len presne neviem kedy 😒 tak prajem prijemné stretko a dufam, ze vám nezapriší, lebo dnes bolo dosť pod mrakom

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
10. aug 2009

michaela, my by sme tiez prisli zajtra do MC, ale asi az o 9.30 podla toho kedy skrecok vstane

angellinka
10. aug 2009

My neprideme urcite v utorok doobeda,skor by to vyhovovalo poobede 😉 skoda ☹
Totozto este spime 2 krat 😵

Bash,kupila som nakoniec v Kauflande,ale tusim mali posledny

mirusqa-ja som rodila v Ba na Antoslkej,mala som zazmluvneneho lekara.Nemozem sa vobec stazovat,vsetko bolo super.A moja gynekologicka mi odporucala NZ alebo Ba.Keby nieco bolo s babatkom,maju to tam vsetko zabezpecene.Takze ak chces rodit v NZ,vybrala si si dobre podla mna.Kamoska tam rodila predcasne cisarskym,a bola spokojna 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirusqa
10. aug 2009

min. rok som tam bola na zakroku a sestricka bola neskutocne protivna. cely cas co mi vypisovala papiere bola prijemna ako vos pod chrastou a len nadavala, ze v SA zavru nemocnicu a oni sa mozu aj zblaznit... ako keby tie pacientky mohli za to.... asi nakoniec aj tak skoncim v NZ, prave kvoli vybavenosti, pristupu k pacientom a personalu ma to tam viac taha 😉

emkaa
10. aug 2009

Mojho maleho previezli z GA do NZ do inkubatora a mohla som tam za nim ist a zostat tam, takze toho by som sa nebala. Skor to je o tom, ze v GA mi najprv akoby ani neverili, ze nieco nie je v poriadku a ked to uz bolo akutne, tak ziadny odbornik...
A sestricky pri porode... no nemam slov ... uz som to tu niekde pisala. Tlacim ako o zivot, ale zial, neslo to, sestricky nado mnou z oboch stran a rozpravaju sa o mne po madarsky, aka som neschopna. Nemala som silu povedat im, aby isli niekam, ze im vsetko rozumiem a potom som sa uz s takymi uboziackami nechcela zahadzovat......

angellinka
10. aug 2009

emkaa-tak to mas naozaj super zazitok 😕 no ale mas po tom,to je podstatne,a maly ti robi urcite neskutocnu radost
mirusqa-tak nech vsetko dobre dopadne,a mas babatko pri sebe 😉 drzime palce!!!

mirusqa
10. aug 2009

angelinka- dakujem pekne, uz aby bola malicka na svete, neviem sa dockat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre