Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
9. feb 2010

no uz vidim, ze budem musiet otvorit nejaku ja...ako som planovala pred par rokmi...tak potom ked date druhe/tretie kolo detí hadam uz bude a budu tam ako prve...slubujem 😵
michel, no ja som rada, lebo tym som sa vyhrazala vsetkym z rodiny co vedia po madarsky a nechcu sa s malou rozpravat...no a aj mi to vyslo 😀 ja do nej pomaly hustim ang zatial

angellinka
9. feb 2010

dakujeme baby 😉 veeeelmi sa tesime ze Norbi bude mat sestricku 😅

michel-je to vrchol,vecer tam urcite napisem,ked budem mat viac casu,som zvedava co na to pani riaditelka 😠 😠 ved mna uz odbila pred mesiacom,ale na zaklade coho?????????

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
9. feb 2010

micheala, ono je to tam tak, ze hned ako sa dieta narodi, tak sa chodi rezervovat si skolku a hlavne beru deti, ktorych surodenci tam chodia
ja chcem dat maleho na hornu, kde je aj skola aby si zvykol, idem zajtra s malou dusickou, lebo vraj nezoberu ak matka nerobi...

bashka
9. feb 2010

michel, no verim, ze si nahnevana, ale tak to je, kazda skolka si sama urcuje koho zoberie...ale ked sa na to pozries z hladiska toho, ze prvorade su 6 rocne deti, tie musia zobrat, pretoze je tzo povinne, potom idu deti, ktore uz dovrsili vek 3 roky, z tychto deti su prvorade deti, ktore tam maju surodencov, potom tie, ktorych matky pracuju, potom az tie, ktorych matky nepracuju...no a my mame deti az niekde v tej poslednej skupine...teda nemaju 3 roky, ani do septembra mat nebudu a my matky nejdeme do prace...dieta pod 3 roky sa rata za dve deti, takze ak ma skolka volne dve miesta radsej zoberie 2 trojrocne ako jedno pod 3 roky...no a tak dalej. Skoro kazda mamina sa uz bola informovat v skolke, kde by chcela dat svoje dieta a tak tam maju aky taky prehlad aky budu mat stav k septembru. To, ze sa prihlasky davaju od 15.2. neznamena, ze v akom poradi pridu tak ich aj budu brat. To by tam akoze rodicia mohli ist postavit sa do radu aj tyzden pred tym a ked sa rano 15.2. otvori brana sa pozabijat...To, ze ti to povedali dnes je mozno lepsie, ze to uz vies ako ked sa to mas dozvediet do 30 dni. A specialne v tejto konkretnej skolke. Ale jasne, verim, ze su tam aj protekcne deti, ktorych rodicia skolku radi zasponzoruju, alebo su rodina, to je vsade tak...a robila som v skolke tak tiez trosku viem. ako to tam chodi..no nevesaj hlaaaaavku, skus aj ine skolky, mozno budu dost od ruky, ale inak ti zostane asi len pockat, Je to bieda ako ich pozatvarali...

emkaa
9. feb 2010

ahojte,
ja som sa bola pytat v skolke tu u nas na Budovatelskej este ked nemal ani rok, pretoze ma strasili, ze to treba, to musis uz teraz, lebo ti ho nikde nezoberu... pani riaditelka povedala, ze sa nemusime bat, ale tak pre istotu si ho zapisala, ze nastupi na buduci rok v septembri.. moc sice neverim, ze dovtedy vsetky tie "papieriky" nezapatrosia 😠 , no ale uvidime...

stani, zacali sme chodit plavat do NR, povodne to boli piatky, ale prehodili nas na utorok, tak preto som sa uz ani neozyvala kvoli MC... a to plavanie je paraaada, paci sa nam 🙂
a mimochodom, FB je fakt otrasny, keby som nehrala farmville, ani tam nechodim 😀

bashka
9. feb 2010

emkaa, od buduceho tyzdna budeme chodit v stredu isto iste, takze sa kludne ozvi 😉

joj michel, dufam, ze som to nenapisala moc ostro, ale vlastne otazka na zaver mala zniet: Kvoli comu by nam tie nase deti mali zobrat do skolky? Zato, ze my chceme? A este aj do tej, ktoru si vyberieme...Mne by sice pomohlo niekedy aj teraz, no ale co narobim. A dojdite uz do MC aj vy niekedy

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
10. feb 2010

ale ved sa necerti 😉 , hlavne nie na mna...ved ked ti to riaditelka slubila tak teda ti ho zoberu asi. No a s tymi 3 rokmi to je tak, ze musia byt dovrsene k nastupu do skolky, teda do septembra. Ale zas aj vynimky su, ze. No a vidis, zivnost neviem ci sa rata. Ved daj vediet potom. 🙂 Tak si oddychni a potom vas cakame, aj nam uz chybate. Ajoj

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
10. feb 2010

no drzim vam palce, nech vam to vyjde, aj csiki, aj angelinke...a aj nam 😀 , lebo ani to nie je este iste, tiez mi ma prist rozhodnutie
inac aj malu sneh bavil asi 3 dni...a teraz ten lad...no uzas, len cakam kedy si vybije zuby...ale drzi sa ma aspon za ruku ako kliest 😀

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudia74
13. feb 2010

Ja som tuuuu! 😅

klaudia74
13. feb 2010

Len robím daňové priznania, tak som ticho. 🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
13. feb 2010

cafte, dneska som bola u kamosky v Nedede a naspat sme sli busom, ty koki z pol hodinovej cesty bola dvojhodinova, v kuse sme boli niekde zaseknuti, kusok pred Salou sme stali hodinu 😝 Ale malá, musim pochvalit zvladla super, sice ma to stalo dost šaškovania, ale v poho...aspon mal cely autobus o zabavu postarane. Aj futbal sme si zahrali, jednemu chalosovi sme zobrali loptu 😀 Ale uz som sa aj aj obavala, ze tam budeme spat...

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonenschein
14. feb 2010

Ahoj kocky, ani nemam cas sem nakuknut.
Angeli blahozelám 😵
Prave som videla na facebooku aj Kissku krásne dievcatko blahozelam 😵

sonenschein
15. feb 2010

baby viete ze na poste je nove fitko? Bola som cvicit Zumbu

https://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4


strasne vela zien na to chodi asi novinka Sale

bashka
15. feb 2010

sonen, ty si ta celkom vpredu, ze? 😀 Tak taketo pohyby dakujem pekne...mozno tak hodinku pred porodom 😀
michel, tak dobru dovcu, vysi zase nejakeho barbapapu minimalne 😵 No ale srsim humorom sakriš 😀

klaudi, mozno aj ja budem potrebovat to danove, sa ti ozvem keby hej, mozem?

sonenschein
15. feb 2010

aaano to som ja 😀

hlavne ked tancujem s leou na rukach pred PC tak sa jej to paci.
to danove robijm aj ja, uz tyzden ale nastasie som na 11 mesiaci fu da to zabrať 😕

pekný den kočky

klaudia74
16. feb 2010

Bashka, jasné ozvi sa, keď budeš potrebovať poradiť. 😉
Ale účtovníctvo už neberiem nikomu, lebo nestíham...

bashka
16. feb 2010

dik klaudi, mozno to zvladnem sama podla stareho, vsak len cisla sa pomenili...inak kazdy rok to iste...

elenita
18. feb 2010

Ahojte maminky! Nie som zo Sale, ale byvam na dedine asi 20 km odtial. Rozmyslala som, ze by som mozno tak raz do tyzdna zasla s detmi do MC v Sali. Jednak my tu nablizku nic take nemame, deti nemaju ani kamaratov a chcela by som, aby si zacali zvykat aj na ine deticky a ja by som si tiez raz za cas rada pokecala aj s inymi maminkami.
Chodi niektora z Vas do MC? Ake s tym mate skusenosti, ako to tam vlastne funguje?
Dakujem za odpovede a vsetkym prajem pekny den 🙂

bashka
18. feb 2010

ahoj elenita, pozri si ich stranku
http://www.mcmamymamam.sk/

aj na facebooku je nieco, my tam chodievame, tento tyzden sa nam ale nechce, tak ak budes chciet buduci utorok pojdeme. Uvidis, ze detickam sa bude pacit...A tebe dufam
...no uz tolko ludi co ja som tam dotiahla, mala by som zacat pytat provizie 😀

elenita
18. feb 2010

Ahoj bashka, pozerala som aj ich webovu stranku.
Na FB kde to najdem?
A kedy zvyknete chodievat? Je na kazdy den urceny nejaky iny program alebo sa mozu len tak volne hrat?
Ja sa aj troska bojim, ako a ci ich tam sama oboch zvladnem, ked zacnu vymyslat sprostosti 😅
Mozno by som sla prvyv raz s manzelom, ale neviem...vacs, su tam asi len maminky, ze?
A kedy asi zvyknete chodit?
Mne mali vstavaju pred siestou, potom idu spat uz niekedy o desiatej, jedenastej......aaa...uz je slecna hore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre