Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

bashka
16. apr 2010

...ale to sa nestazujem, ja som rada, ze mam take dieta, len ked mi vtedy niekto povedal, ze stiha este aj pracovat a piect a ja som sa niekedy stihla umyt az ked zaspala po obede s tym, ze obed som varila vecer predtym o desiatej...chapete, ze 😀 😝

emkaa
16. apr 2010

Skrutka, a ked nebudes dieta vodit za ruku, akym sposobom sa nauci? Nie je to ironicka otazka, len si to neviem predstavit nepodat mu ruku.

Niektori rodicia maju tendenciu "prilis" chranit svoje deti, pretoze maju zle skusenosti. Ak by tvoje dieta malo krvacanie do hlavy pri narodeni, neviem, ci by si mala rovnaky nazor na buchanie sa do hlavy. Chcem tym len povedat, ze teoria je niekedy naprd.

emkaa
16. apr 2010

bashka, no topanky 🙂 mame aj take, aj take... vsak vies, ze Robi je taky macko tarbosko, takze mam pocit, ze sa mu lepsie chodi v topankach s tvrdou podrazkou po clenky... asi je to tiez individualne...

ja jednoducho neznasam, ked niekto nieco ani nevyskusa, alebo nic o tej veci nevie, pripadne o tom len pocul od tety marky v zelovoci, ale hned je najvacsi odbornik... nechcem tu nikoho urazit, pisem svoj nazor... pisem len o veciach, co som vyskusala alebo sama zazila..

bashka
17. apr 2010

tak mi napadlo, ze preco nezakazu na zakladnych skolach nosit detom 10 kilove tasky s nezmyslami...potom maju pokazene chrbaty z toho. To nie je nezdrave? Moj manzel ma cely zivot problemy kvoli tomu (neurolog tvrdi), ze niekedy na ZS v case rastu bola chrbtica prilis zatazovana a 3 stavce sa krasne zdeformovali.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luskacik
17. apr 2010

Miška, vďaka, že meníš tému 😉 Bola by som nerada, keby sa tu kvôli chodítku vytvorila zlá atmosféra 😅
To musel byť super zážitok vyberať si šaty 😀 😀 Aj ja chcéééééém!! Keď som sa vydávala ja (dobrých 5 rokov dozadu), tak som nabehla do prvého salónu a zobrala som prvé šaty čo som si obliekla😀 Boli krásne, doteraz to neľutujem, len ja blbá, tešila som sa na to od malička, ako si ich raz budem vyberať, a nakoniec som to celé vybavila asi za 5 minút 😀 😀

elenita
17. apr 2010

Jej, Miska, to mam akurat 25 rokov, pekny datum ste vybrali 🙂
A gratulujem. Odkial mas saty?
Veru, luskacik, aj ja mam vzdy take nutkanie nakukat do vsetkych svadobnych salonov, tiez mi je za tym luto........no nevadi, tak ked sa budem vydavat 2.krat 😀

angellinka
17. apr 2010

Misa-blaahpzelame!!To mam prave termin porodu 😉 😉 trenuj,trenuj,budete chodit s Fabiom na vylety 😀
Mne sa maly len do auta hrabe,velmi rad s avozi,ale to asi lebo do malicka ho nosievam,a zvykol si.
Skoda ,ze sa mi zmazal moj piispevok(vypadol net) ale som reagovala ku choditkam,presne ako pise Bash.Ja som maleho davala do choditka,stvornozkoval od pol roka,a pre mna to bola neskutocna pomoc,aby som sa mohla aspon najest,alebo navarit rychlo nieco.Samozrejme vzdy s mierou,pacilo sa mu tam,a podotykam ze chodti zacal v 11 mes.sam od seba sa rozbehol a uzsa nezastavil 😉 ziadne chodenie za ruky,to vyslovene neznasal.No ale to som tym chcela povedat,ze take maminy ktorych deti sa aj sami zahraju-aspon trocha,obsedia na jednom mieste,aj spat vedia,to mozno az za taku pomoc nepovazuju.

bashka
17. apr 2010

Michel super...a kde bude tu, ci Italia? Ci aj aj? Moja malilinka bude mat vtedy prave 2 mesiace ked pojde vsetko ako ma. Aky datum ste vybrali, kazdy ma volaco 😵

elenita
18. apr 2010

jej, bash, Tebe sa to uz blizi.....ako sa citis? 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
18. apr 2010

Vy mate naraz so sobasom aj krstiny? Sranda 😉

bashka
18. apr 2010

elenita super sa citim, tento posledny mesiac snad najlepsie...nic ma neboli, brucho uz netrvdne, zle mi neni zo vsetkeho, nemyslim tak zle ako na zaciatku, ale uz som mala pocit, ze sa do mna nic nezmesti a po kazdom jedle som len fucala, papat mi chuti vsetko a hlavne furt😀 , vobec nebyvam unavena...ale tesim sa uz na bambulku. 😵

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrutka11
19. apr 2010

ahojte dievčence.

ešte k tym choditkam, lebo som tu dlho nebola 😉
emkaa, ja uplne chápem rodičov detí, ktoré mali problém pri pôrode, ktore padli na hlavičku nešťastne a rodičia sa o ne boja. To je uplne iny prípad a dufam, ze ste pochopili, ze hranica sa presne neda vytičiť, pokial chraniť a pokiaľ nechať dieťa na vývoj samotný. Môjho malého tiež ťahali za hlavičku vakuovkov a rodili sme sa skoro dve hodiny a mali sme šnuru okolo krku a nebolo to ani primarovi vsetko jedno, ale to neznamená, že budem teraz malému kupovať prilbu na hlavu, aby junosil doma lebo sa môže udrieť. Našťastie to všetko dobre dopadlo a my rastieme ako z vody. A to búchanie do hlavy, mala som zato, ze pochopíte, že nehovorím o padoch na hlavu z vyšky dospeleho človeka, ani na beton a podobne. Ale to tu ani nebudem rozvádzať. Ako chceš dieťa naučiť, že niečo bolí, ked mu nedovoliš pocitiť bolesť? Pri Alexovi som non stop a aj tak sa capne ci hrackou po nošteku, alebo sa ťukne o deku. Ale nebudem hned vystrajať a lamentovať. trochu pomrnčí a už nemá ten problem, že plače pre každy ťukanec. Len tolko som tym vsetkym chcela povedať.
😉
Vodenie za ruku: je dosť mamičiek, ktore nemuseli vodiť detičky za ruku a ja v tom nikomu nebranim. Je to môj názor a aj zopar študovaných je toho isteho názoru. Moja snaha je, aby mal istotu sám v sebe a nie v tom, že ho niekto bude chytať a ak tam raz ten tiekto náhodou nebude, aby vedel čo ma robiť a v najhoršom capol na zadoček a nie nekontrolovateľne na hlavičku.

Snad ma neukrižujete pre taku dlhu litániu
😀 ale nemohla som si to odpustiť na svoju "obranu" 😎

emkaa
19. apr 2010

skrutka, urcite ta za nazor nikto neukrizuje 🙂

skrutka11
19. apr 2010

dakujem emkaa 😉 a aj ostatné, verím, že ste ma zle nepochopili. Už sa neviem, ako bude drobec cupitať a i ja si určite neodpustim zopar krát pridržať ho za tu malu ručičku, ale najprv sa bude musiet odhodlat urobit prve kroky i sam.

skrutka11
19. apr 2010

Michaela, ozaj a koho to idete krstit? A preco nechcete svadbu v kostole? My s našim fararom na východe sme ponaučenia mali pri hruškovici 😀 moj muž nechcel o kostoloch ani počuť, ale po tom ponaučení akosi zmakol 😀 😀 tooolko sme sa nasmiali.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monchis
20. apr 2010

Skrutka mi sme mali podobny porod, chodite i k neurologicke? my ano 😝

skrutka11
20. apr 2010

monchis, našťastie nie, všetko je v normále, aspon teda doktor nič nehovorí. A čo robíte u tej neurologičky? ako to prebieha? cvičite vojtovku?

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monchis
21. apr 2010

No my sme isli k neurologicke este prvy mesiac na UZV mozgu ci po VE je vsetko ok, a odvtedy chodime si nas sleduje, nieco malicko bolo no na malom nic nevidno, vdaka Bohu je aktivny a culy, nie je apaticky. Kedze nazaciatku skor jednu stranu preferoval tak chodime na rehabilitacie ale mame tak tri cviky nieco z vojtovky, cvicime doma, ak sa nam chce 🙂 a na rehabilitacie tak raz za dva tyzdne chodime pozriet, fajn sestricka tam je. Uz podla tych sprav co pise neurolog. ze vsetko je prim.veku tak by sme snad nic nemuseli no to vies ze vzdy sa nieco najde co nie je podla tabuliek, kedze sa este nepretaca sam z bruska na chrbatik napriklad 🙂) ale zhodli sme sa s rehabilitacnou je ze vsetko v pohode to otacanie pride 🙂)

bashka
21. apr 2010

michel 😀 ...ale ty si ta super zena 3 v jednom takze pohodka 😵

csikike
21. apr 2010

kokso, tu uz som davno nebola, bash malej dodatocne vsetko naj, aj sonen
miska, tiez gratulujeme k rozhodnutiu
teraz mame doma divoko, piseme diplomovku a musi byt odovzdana do konca aprila...
a k temam doteraz?
no, choditko sme mali na naliehanie mojej mami, ked mal maly cca 10m, ale to uz v tom slapal sam, a on prave vyzadoval aby sme po drzali za ruky a chodili s nim...
ale kazde dieta je ine, takze myslim, ze je to na jednotlivcoch
a topanky? tiez co lekar to iny nazor, u nas sa doma chodi na boso, teda v ponozkach ale pre malu uz mam nachystane lilliputky
a este, ak mate alergikov alebo ste zastancom "prirodnejsich produktov" , tento tyzden mi maju prist vzorky, tak ak budete mat zaujem ozvite sa, pripadne kuknite na stranku http://www.yamuna.sk/?detsk%E1-kozmetika-albare...

bashka
21. apr 2010

no csiki, davno ta tu nebolo...asi ani ja sa tak lahko neukazem pri dvoch drobkoch...no ale ze Hanka uz 7 mesiacov? 😕 Sak teraz si bola tehula. Dakujeme za gratulatiooon

csikike
21. apr 2010

bash, hihi, no este nema, az za 2 dni 😀

evitkamalicka
22. apr 2010

ahoj kocky,

bash teda tebe sa to uz riadne krati, drzim palceky

bashka
22. apr 2010

csiki no uz len za jeden 😀 , leti to...
evit, dakujem.
Inak mozno sa mi podari nakoniec aj normalne porodit, teda ked nevydrzim do bud. stredy, po dnesnej poradni vysledok-otvorena na 3 prsty 😕 Dietatko 3kg. No uvidime, co z toho bude, ale potesilo by. Uz sa hadam dnes aj zbalim. 😵

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre