Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

klaudialip
25. júl 2010

@evitkamalicka dakujem,ja mu zavolam a je k nemu velky naval?bola si tam aj s manzelom?

bashka
26. júl 2010

my sme boli 2x v Hlohovci a super, je tu aj tema niekde o tom, hodinove DVD plus nejakych 12 fotiek a 40eur

bashka
26. júl 2010

to druhe DVD je kratsie, prva babulda bola tazsi pripad a moc nespolupracovala 😀

ivica.
26. júl 2010

Ahojte, zas tu kukám po dlhšej dobe...
klaudialip - ohľadom nemocnice v GA - je to všetko o ľuďoch, ja na ňu nemám dobré spomienky, ale myslím si, že to bola len nešťastná zhoda všetkých okolností - dali ma do izby s rómkou, ktorá v kuse chodila vyfajčovať dolu do bufetu a bohvie ešte kam a malého tam nechala samého plakať... koľko krát sa stalo, že som pestovala aj môjho aj jej malého naraz.... a keď ju tam prišla pozrieť jej početná rodina priamo na izbu, to už bol des, musela som ohlásiť sestričku, aby ich vyhodila...keď cigaňu potom pustili domov, našťastie mi tam už nedali nikoho, ako sa vyjadrila jedna súcitná sestrička, už som toho mala dosť 😒 😒 No a automaticky mi mali dať injekciu do 72 hod. po pôrode na protilátky, aby sa mi nevytvárali pri ďalšom tehotenstve, nakoľko som RH negat. a mm pozit., tak tú injekciu som si musela ísť vypýtať sama, lebo sa k tomu nikto nemal - a sestrička na to : aha, tak ja vám ju teda dám, akoby sa nechumelilo, verím tomu, že keby som nebola ohľadom toho informovaná, tak ju nedostanem a môžem mať potom problémy...a radšej ani nemyslím na to, koľkým maminám ju ani nepodali 😖
a potom som sa ešte musela vadiť so sanitárkou, lebo jej vrchná vynadala, že nemám vymenenú plachtu, čo teda aj pravda bola, ale sanitárka sa potom nechutne odbavovala na mne, že prečo som jej nepovedala, že ju treba vymeniť, že ona sa ma pýtala...tak to sa teda nepýtala, ja som ani nevedela kto je, čo je, len nakukla do izby a odišla... tak to som si teda nedala za klobúk, aby robil zo mňa niekto dementa... takže moja rada znie, akokoľvek budeš unavená a precitlivelá, nikto nemôže podkopávať ľudskú dôstojnosť a bráň si svoje právo na dôstojný pobyt v pôrodnici 🙂
dosť mi vadilo, že tam nikto nemal menovku na šatoch a zo zásady sa nikto nepredstavoval (stačilo by aspoň - ja som detská sestra, ja som ženská sestra, ja som sanitárka, keď už sú teda ich mená veľkým tajomstvom), a to sa teda na izbách premelú v hojnom počte a ešte keď sa striedajú po zmenách, tak som z nich mala jeden veľký guláš a potom som nikdy nevedela, ktorú mám s čím osloviť..... a bolo to vôbec veľmi trápne.
ináč som mala samotný pôrod skvelý, za 4 hod. bolo po všetkom, takže to by som dopriala každej budúcej maminke 🙂

bashka
27. júl 2010

cav ivica, inac mozem suhlasit s tou druhou castou, tiez som nevedela kto je kto, ani kto kde ma kancel, ci ako by som to nazvala. Jedine rano som pochopila, ze tie co pridu pre smeti asi nie su sestry ani doktorky. Ked som mala problem poslali ma za sestrickou, kedze som videla nejake tety v bielom odchadzat dozadu isla som tam a oni, ze to musite ist za inou sestrickou, my sme novorodenecke sestry, ale ze kam to som mohla hladat...ked mali zatvorene dvere tak som ani nezistila. Vsetko mi nakoniec bolo jasne az v den odchodu, takze nabuduce uz budem znalá. Na to prezliekanie som ich upozornila ja, v pohode, pod paplon nevideli a nepytali sa, to je fakt...ale vsak treba si povedat. Primar akoze strach a hruza, fakt neviem v com je taky skvely ako ho vsetky vychvaluju, odbornik mozno, ale ako clovek dakujem pekne. Ale na Salsku nemocku ja nedam dopustit...sice nebola novo vymalovana a nemali najnovsie porodne kreslo, ten pristup sestriciek a doktorov bol super, naozaj 🙂

emkaa
27. júl 2010

No ja by som uz v galantskej nemocnici nerodila, ale to som tu uz niekde aj pisala. Ked clovek nema dohodnuteho lekara, tak kaslu na neho, mala som brucho ako sud, syna privelkeho, ale nikto nepovedal, ze ho nevytlacim, lebo mam uzku panvu, ze radsej mi spravia cisarsky. Tak sme sa obaja potrapili. To bola jedna vec. A druha ten pristup sestriciek, este na novorodeneckom celkom dobre, ale tie na gyn-pôr. ci ake je to oddelenie, nic moc. Je mozne, ze toho mali vela, ale to je ich problem, nie moj. A ked som odchadzala, nikto tam nebol, nikoho nezaujimalo, ze ja idem prec. Chcela som to povedat aspon nejakej sestricke, ze teda nech uz ma nehladaju, tak som jednu tetku v bielom oslovila, ze ci nevie, kde je nejaka sestricka a ona urazene, ze ved ona je sestricka. Neviem, odkial som to mala vediet, nikdy sa tak nespravala, skor mi pripadala ako vymienacka pradla. A potom sa este spyta, preco odchadzam bez babatka. Mala som jej sto chuti povedat, ze lebo, ty krava sprosta! Clovek ocakava aspon to, ze personal je informovany o pacientoch a o tom, co sa tam deje. Ze ktora matka je ktora a ktora matka kde ma dieta.
Toto je ale len moja skusenost, urcite su take maminy, ktorym sa tam pacilo a ktore boli spokojne.

andika10
27. júl 2010

chcem sa aj ja pridať, sice som v galante nerodila, len som ležala na gyn odd. tam sa nemôžem sťažovať, ale mne sa na gal. pôrodnici nepáči to, že novorodeniatka môžu navštevovať na izbu, alebo ich zoberú von ukázať. Veď to nemá ešte žiadny im. s. a človek nikdy nevie, akú chorobu nosí v sebe tá návšteva,hlavne keď ta návšteva nepríde knám. To sa mi nepáči.

tamka84
27. júl 2010

ja som v Ga nerodila, a ani by som tam neišla rodiť. Nič dobré som na tú nemocku nepočula, a priamo jedna známa čo tam robí, síce nie na novorodeneckom, mi povedala aby som radšej išla do NZ. A tam som bola spokojná, berú to tam dosť vážne, teda žiadne návštevy na izbu a aj dieťa len cez okienko sa môže ukázať rodine, ale myslím si, že to tak má byť, Súhlasím s @andika10 že nikdy nemožno vedieť kto príde na izbu, trebárs za "spolubývajúcou" chorý ☹

bashka
27. júl 2010

asi za sklom je najlepsie, v GA sa chodi na izbu, nic moc, v Sali sa zas nosili von na chodbu, prievan-neprievan 😒 Ale inac ako keby tych par dni nevydrzali vsetci doma, ok , ked som potrebovala nieco priniest prisiel manzel, ale prisiel raz za cely ten cas, aspon som si od vsetkych oddychla 😀

andika10
27. júl 2010

ja som tiež rodila v NZ a to zo sklom sa mi páčilo, a tie návštevy aj mne prekážali, mala som zo spodu velké bolesti a keď niekto došiel, ledva som čakala kedy odídu aby som si mohla lahnúť

csikike
27. júl 2010

tie navstevy sa ani mne nepacili, doniesli mi malu na kojenie a spolubyvajuca tam mala celu rodinu, teda a im vobec nevadilo, ona mala takmer stale niekoho na navsteve, za mnou chodil iba manzel a to iba na 5 min. podla mna by to mali zakazat... raz som kojila malu vonku na chodbe, lebo bolo brutal teplo, ona mala navstevu a ked som zavrela dvere aby mala nemala prievan tak sa nedalo dychat 😝 , ale tesila som sa, ze som nebola na izbe s pociernejsimi spoluobcankami, lebo niekedy po nich ist na ranajky bolo des a hruza na moj citlivy nufak 😔

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrutka11
27. júl 2010

Baby boli sme sa fotit u kamaráta. Posielam zopar foticiek

bashka
27. júl 2010

skrutka, krasni ste...U Rubina ste boli? Som nevedela, ze aj taketo foti
este k tej nemocke, mozno som šiši, ale ja som vobec neriesila susedkine navstevy, potrebovala som aby sa mi hojilo sitie a vetrat ho takze som si lezala rozčapena na posteli, ked to nevadilo im tak mne uz najmenej, ja som tam mala svoje lozko.
michel, dufam, ze take mliecko nebudeme nikdy potrebovat

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetluska4
28. júl 2010

kocky, pripajam sa k debate o GA porodnici. Mne sa to tam tiez velmi neratalo a to som mala nadstadartku. Tie navstev, hm ako sa to vezme, pokial to je manzel a je pekne odety do plasta s navlekmi a "nahubkom", tak prosim, pokial su na specialke alebo samotke tak nech sa tam povyzlieka , ale tie ostatne navstevy, tak to ani ja nemusim. Pristup sestriciek, novorodenecké - super, gyn- porodnicke - no coment - az na jendu, dve sestricky , ktore boli fakt mile. Hm, a tiez som zbadal aj zmenu v spravani pokial som bola na normalnej izbe a potom ked som presla na nadstandartku, kym som bola na normalke - nezaujem, nikto neprisiel pomoct vstat z postele, pomoct na vecko, nedoniesli mi prve ranajky!!!!Laktacna sestra mi po prineseni maleh ukazala kojenie ako z rychliku. Ale potom ako som presla na platenu izbicku, obrat o 120 stupnov.
Takze tak ako vsade, ked si zaplatis, nieje problem 😉

skrutka11
28. júl 2010

ďakujeme kočky :o)

skrutka11
28. júl 2010

GA nemocnica

ja som bola so happy ked som mala pri sebe drobčeka, ale s odstupom času to hodnotim ako katastrofu. My sme boli v Septembri a bolo strasne teplo. My sme sa narodili 7.9.2009 a to sme boli pekne po 2 ks na kazdej izbe a bolo plno ale pohoda, potom prišiel dátum 9.9.2009 a to ste mali vidiet. 5 plánovaných cisárskych, chapete? iba kvoli dátumu. Tak to by som môjmu dieťaťu neurobila. Je ine ak musíš, ale takto to siliť to už nie je prirodzene. No ale princip bol v tom, ze zrazu nas dve co sme si uz rozumeli doslova rozsadili a dali do inych izieb. Ja som si uzivala jeden den navyse v izbe, kde sme boli iba dve, ale ta druha bola hned po troch. Horor, 3 maličke detičky a tri ženy. Potom došiel rad na mna a už sme boli aj my 3. Horuco, prievan, navštevy,. šak kto bola katastrofa a s odstupom času len ďakujem bohu, že sme domov prišli iba s prievanom na očku. Vytočili ma aj vtedy ked, pribehla sestrička a vrieska....vyzliecť deti, detská vizita....my sme deti vyzliekli a pol hodinu nikto neprišiel, tak sme ich obliekli, nech si robia srandu z niekoho iného, v tom prišla dalsia buchta a reve.....ranajky, lebo ich zoberu.....tak reku ideme jest a vtom vbehla tretia kofa a reve, kam idete...vložky von ide veľka vizita, tak som sa uz neudrzala na uzde a zvysila som hlas aj ja, ze co si myslia, ze sme na gumičkách? ved toto nie je normálne.. hned bola ticho a nenechala som si už od nikoho kecať a bolo. Potom sa mi stalo, že ta prva baba, čo bola somnou bola z GA, druha bola maďarka, ktora nepočula, tak telefon mala stále pusteny na plne pecky, ale bola mila. Najhorsia bola ale noc, ked zacala chrápat... ale tak, ze chlapy by sa mohli skrit. Tak ja som začala cmukať a cmukala som asi hodinu a nic... rano som bola na srač...y, ale v tom som si uvedomiíla, že ved ona nepočuje, tak som ja mohla cmukať koľko chcela.. 😀 No potom došla tretia, to bola tiež maďarka a tá mávala zasa depresie a vyvolávala do druhej tretej rána... som myslela, ze sa odstahujem na balkon. Keby hovorila aspon po slovensky, ale prd makovy som rozumela, tak som rezignovala a tešila domov. Ked sme odchadzali, tak iprišla dokyna a hovori tej nepočujucej maďarke, ako sa ma starať o chlapčeka a tak a všetko po maďarsky, ale šak mne to mohlo byť fuk. Ona išla domov doobeda a ja poobede. Poobede teda prišla znova ta dokyna za mnou a hovori mi po slovensky, ved vam to už nemusim vysvetľovať, ved ste počuli ked som to hovorila ráno a ja jej nato, ale ja po maďarsky neviem, tak som na chvilu mala pocit, že GA patri do okresu Hungaria. Ja nemam nič proti maďarom, verte mi prosim, ale aspon by mohli brať ohľad na fakt, že žijeme na Slovensku a nie všetky hovoríme po maďarsky, a skvor opak je pravdou, len my sa toľko nebijeme do hrude. Snad som nikoho nenahnevala, ale tak to je a citim.

bashka
28. júl 2010

@skrutka11 vidis, na to som aj zabudla, to bolo na nervy s tymi vizitami, vsetko poschovavat, nic na stole, nic pod postelou, skrinky pozatvarat...jak na vojne, a s tou detskou vizitou sa to stalo aj mne a hned v ten den poobede aj to, ze zobudit, vyzliect deti, ideme kupat...o druhej poobede...tak som ju malinku zobudila, vyzliekla a cakala hodinu, medzitym sa mi 2 krat holá vyspala, nikde nikto, tak som ju zasa obliekla, v tom dofrcala setsra, ze preco nemame pripravene deti...no ale prezili sme, zas az taka hruza to neni...ilen nad niektorymi postupmi a metodami rozum postoji...nak tie sestricky primar furt tak drbal za vsetko, ze aj ony potom stresovali a nas tiez, nie raz som toho bola svedkom, patri mu za to velka vdaka...

svetluska4
29. júl 2010

@skrutka11 tak to s tebou suhlasim, myslim tym tu jazykovu barieru. tiez nemam nic proti madarom, sak aj muz je taky pol na pol. Ja som hned naznacila ze ja madarsky ee tak som nemala ziaden problem. A ako som uz pisala akonahle som presla na nadstandart tak to bolo eno nuno.
Jaaj a tie vizity, no trapas som zazila hned prve rano po porode, ked prisla vizita, samoska nikto sa nepredstavil ani ze aka vizita ci nasa alebo babetkovska. Moj maly bol este na novorodenckom. Mne akurat sestricka pri prevoze na izbu zo saly povedala ze ked bude vizita tak mam nahlasit ci uz som cikala alebo nie. Tak ja herecka hned ako prisla vizita ta som panu doktorovi nahlasila ze uz som, kukol na mna tak divnym pohladom a ze kde mam babo, ja ze este mi ho nedoniesli lebo ze sme par hodin po porode. No a potom mi docvaklo ze to asi bude detska vizita, no cervena jak rak som ostala 😀
No a tie zenske vizity, no comment, to som bola rada ze som mala sukromnu izbu, sak ukazovat sa tam pred cudzimi ludmi ... ine je porod, tam ti to je jedno ale takto , keby aspon plentu pouzivali.
Skrutka a to mi hovor o tom teple, ja som si vlastne aj kvoli tomu dala sukromnu izbu, na normalnej ma dali rovno pod okno, bez roliet a balkon sa nedal otvorit, tak som bola hned po porode cela vystavena este aj mokra od potu ako mys, tak som hned napochodovala ze ja tam nemienim ostat.
Hehe a to nehovorim ze na treti den vypli teplu vodu a museli sme sa umyvat v studenej. Chapete? zena po porode, co by sa mala sprchovat castejsie ... sak kvoli tomu ani babatka nekupali, chudence.

skrutka11
30. júl 2010

ty kokos, doba kamenná, svetluška, ja si asi fakt priplatím a pri druhom pôjdem do súkromného sanatória niekde 😠

manika77
31. júl 2010

ahojte, pridam aj ja moju skusenost z GA porodnice..ja som tam pobudla devat dni tak som tam videla a zazila kade co kedze sme tam boli aj na Vianoce ☹
ked som sla rodit vyvolavacku som mala boli tam len maminy ktore cakali na cisarsky..zdalo sa mi ze svet sa tam tocil len okolo nich mna si nikto nevsimol az kym neprisiel moj doki, ktory mi zle odhadol maleho a nechal ma porodit dieta 43OO gramov co bolo o drzku, mala som streptokoka tak som pre porodom dostavala kazde styri hodiny infuzky a ked vravim tej co to pichaala ze ja mam zle zilky ze nech mi da tu injekciu ktoru nemusi vytahovat tak niee celu ma dopichala vsade sama modrina...potom som sla na porodny stol kde mi odisli kontrakcie nastatla panika infuzku zase nevedeli napojit..lebo ja nemozem mat pravdu..po porode a po 45 minutovom siti ma po dvhoch hodinach postavili na nohy vysledok rozpadnute sitie ☹ co som nevedela..zistili mi to az v utorok a vo stvrtok som rodila 😠 a to uz som mala byt aj doma len mal maly zltacku..tak nas nepustili nastastie lebo neviem ako by to dopadlo..mala som take bolesti az som opadavala hrooza.. ☹ noo a potom k malemu kojenie u nas takym stylom bolo on je velky jemu Vase mlieko nebude stacit treba dokrmovat... ☹ tak potom to kojenie bolo aj take ze maly bol zvyknuty devat dni na flasu..a k tej zltacke..bol v tom inkubatore 24 hodin...pat dni..na stedry den rano som si ho sla kuk a on nemal zakryte ocka a ked som sa tej sestricky opytala ze preco tak mi povedala ze on sa stale hmiri..tak sme sa pohadali lebo som jej povedala ze tam maju styri deti aj o tie sa nevedia postarat vysledok bol ze mu spalili ocne viecko a potom sme sli na ocne.. ☹ ine neroboli len sa tam vadili kto bude robit medzi sviatkami a na silvestra..no poviem Vam ze uplna katastrofa..sla som dmov strasne znechutena...ani nam kupanie neukazali ani nic..bola som rada ze som doma.. ☹ tych devat dni sa mi zdalo ako mesiac ☹

evitkamalicka
1. aug 2010

ahojte,
tak sme doma, ja som bola nad mieru spokojna, nemozem si stazovat na nic a na nikoho, chytila som nadstandard

bashka
1. aug 2010

ahoj evit, gratulujem k oliverkovi, prajeme hlavne zdravicko a vela mliecka 😵 😵 😵

skrutka11
3. aug 2010

manika, ja by som im tam urobila potom taky bordel. Už v živote tam asi nepojdem. Fakt si radsej zaplatim sukromnu kliniku v banskej štiavnici ako toto. čo ja, nech mna čert berie v uvodzovkach, ale ak by som videla, že zanedbali malého, tak nech ich pan boch chrani.

skrutka11
3. aug 2010

Dievčatá, my chodime už po ihriskách 😀 zatial iba za jednu ruku.

Csikike, to to si my hovorila, že nevieš si predstaviť ako naučiš dieťa chodiť bez vodenia za ruku a ja som ti silno oponovala - 😀 b a teraz chodime za ruky jedna radosť, takže teoria a prax su dve rozdielne veci

klaudialip
5. aug 2010

@evitkamalicka ahoj,velmi blahozelam k dietatku. dufam ze ste obidvaja fit :D
chcem sa opytat ako sa dostanem na nadstandartku?ved ako citam,je to vsade strach a hroza a nadstandard si kazda chvali.
treba to dopredu nahlasit a zaplatit alebo ako to je?dakujem za odpoved :D
a este raz blahozelam

evitkamalicka
5. aug 2010

@klaudialip dakujem, da sa aj dopredu objednat ak zajdes na oddelenie za vrchnou, ale to by si musela vediet presny termin porodu, no bolo tam prazdno vseobecne, na celom oddeleni nas bolo mozno 5 - 7 zien, takze bol volny

klaudialip
5. aug 2010

@evitkamalicka aha,ale da sa to vybavit aj tam?musim naozaj priplatit aby ma tam dali?

klaudia74
5. aug 2010

@klaudialip Podla mna sa za nadstandard plati vsade...

@evitkamalicka Pripajame sa ku gratulaciam, zelame vsetko dobre Oliverkovi aj celej rodinke! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre