Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

svetluska4
4. okt 2010

baby, ano nehovorte co to od tych deticiek v tej skolke chcu. Ja uz mam teraz dilemu ze ako to bude ked moj maly pojde do skolky, ale asi z toho mam vacsieho bubaka ja ako bude mat maly, ale to je este daleko, este ma len rocik.
Ozajky, ohladne tej drezury, kamosova mala sa narodial v septembri a kedze bola sikovna tak ju chceli dat do skoly s rovesnikmi, tak musela robit tie skusky. No a jake blbosti od nej chceli az mi rozum postal, ze nech sa podpise, zakladne pocty, povedat basnicku a pod. do kelu , a co sa asi tak tie deticky potom v tej prvej triede ucia?

svetluska4
4. okt 2010

jo a ohladne toho prispevku, preco nezavedu iny system, co keby tak vypocitavali ten prispevok podla toho kto kolko a ako dlho prispieval do systemu? Tiez nechapem preco rodicovska uz nejde cez socialnu poistovnu ale cez socialky. Ved to ze sa starame o dieta sa neda porovnavat s tymi co prisli o pracu alebo tymi co nechcu robit. Mne sa vzdy dviha zaludok ked sa mam vystverat na 2. poschodie (co je tiez hovadina, ved vedia ze tam chodia mamicky s deckami, tak co to nedaju na prizemie) a postavit do radu so "spoluobcanmi"

csikike
5. okt 2010

baby, moja mala uplne bezproblemov vylezie a zlezie zo sedacky 😵 , sikulka moja, aspon nieco, ked chodit sa boji ked nas nedrzi obomi rukami

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marika1977
5. okt 2010

@klaudia74 moja mama od 18ucila v skolke a do dochodku bola roky riaditelka...ale takuto somarinu pocujem prvy krat 😒 😒 😒 😒 😒 😒 to su asi chory na hlavu cico...jedine ked sa deti dohraju a idu obedovat alebo na dvor tak vtedy ukladaju hracky inac sa hra kazdy s tym cim chce...vynimky su ucebne pomocky,rozne pazl,pismenka,zosity pre predskolakou,vodove farby,plastelina....tie dava detickam pani ucitelka sama ked maju akusi vzdelavaciu hodinu atam kreslia a modeluju a skladaju,lepia...vytvori su potom na nastenke 😀 😀 😀a mi sme radi,ake su nase deti uz sikovne... 🙂 ale z hrackami?!tak to som nepocula

angellinka
5. okt 2010

@klaudia74 to je strasne.AJ Norbi kam chodil-nebudem menovat,ale hrozny system!!! 😒 Presne jak niekde na vycviku,a nema este ani 2 pol roka.Ani tam uz nechce ist,aj tam stale plakal.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
5. okt 2010

no, viem, ze musia mat daky system, ale aby mu mama dohovarala, ze si nemoze zobrat hracky kedy on chce a kolko on chce, tak mi to pripada divne 😖
mne sa cez den hraju s cim chcu, ale ked ideme von, alebo idu spat, tak im nakazem vsetko odlozit, tomo to aj odklada, ale nusa to ma este v pazi 😀

csikike
5. okt 2010

@michaelamaranesi tak to u nas nehrozi, sice spomina ucitelky, ale nie tak emotivne, skor vykeca vsetko co ta a ta pani ucitelka povedala 🤐

marika1977
5. okt 2010

@svetluska4 to v skolke su predskolaci pozorne sledovany ucitelkami,tie potom maju za ulohu vychytat tak povediac muchy a snazit sa zlepsovat to ktore dieta v tom v com je slabsie..a ked chcu basnicku tak im stacia tie riekanky,co sa deticky ucia v skolke..oni musia vediet,nejak zistit,ktore dieta je uz na skolu pripravene a ktoremu neuskodi este rok odklad..nieje to nic hrozne,tie testy su len informativne a take 5r,dieta uz co to vie(farby,napisat si meno,aj nejake tie cislice...)ja som moju,je augustova ,chcela dat do skoly o rok neskor ale vyhovela kryteriam (aj som sa cudovala lebo nerozozna pojmi dnes,zajtra vcera ale zas v inom je sikovna...)predskolaka tak pojde uz na rok...jaj a zalezi aj od toho,nakolko sa dieta dokaze sustredit a sledovat,to ked ich ucitelky ucia pesnicku,basnicku riekanku alebo sa len tak rozpravaju na nejaku temu(to ako v taraninkach..je to fakt zabavne)a poriadok musi byt ale pokym sa deti hraju tak hracky niesu ulozene... 🙂

csikike
5. okt 2010

@marika1977 nas recituje basnicky uz teraz, pozna vsetky pismena a cislice, vsetky farby, pohybovo je az moc zdatny- bezproblemov skace obomi nohami, odmalicka velmi dobre kope do kopty, uvladze svoju sestru (chyti ju pod pazuchu, zdvihne ju a zoberie ju kam chce- toho sa dost desim), ale zato sustredit sa, to nehrozi, nekresli sam, ale ma rad ked mu kreslim ja, pri vsetkom vydrzi tak max. 5 minut
a ma taku bohovsku pamat, ze az, pamata si ktore auticko od koho dostal, ked ma rok, tak na vianoce sme mali taku gulicku ozdobnu a ked mal rok aj pol, uz celkom slusne hovoril, tak nam prisiel povedat, ze kde je ta gulicka a ze by sa s nou chcel hrat a podbne
mne napriklad v skolke chyba, ze sa neucia basnicky, nekreslia a tak, pripada mi to tak, ze ich len strazia aby si neublizili kym pre nich prideme, obcas vybehnu na dvor 😅

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marika1977
5. okt 2010

@csikike vidiet ze sa s malim vela zaoberas 🙂 je naozaj sikovny a na sustredenie sa ma casu azaz to staci ked to dokaze v5-6rokoch,teray je este malicky este to od neho ani nemozes ziadat 🙂 on mali ak ti chodi do skolky tak do malej triedy a tam sa z detickami skor len hraju lebo su este male ale aj od uciteliek zalezi...take ze kom kom kominar alebo ide pesek okolo to sa hravaju uz z malimi detmi a aj kreslit by mali s nimi...ak sa ti nieco nepozdava kludne sa chod poinformovat u pani riaditelky 🙂 aj sa popytat co ako v skolke funguje,vediet to,na to ma kazdy rodic pravo a treba chodit aj na rodicovske a tam aj vyjadrit svoj nesuhlas s tym co sa ti nepaci...alebo dat navrhy na zlepsenie...to je uplne normalne 🙂 🙂

klaudia74
5. okt 2010

@angellinka A teraz je Norbi doma, alebo chodi do druhej skolky?
Ja som maleho vcera tiez vyspovedala 😀 , a vraj pani ucitelka nekricala ani nic zle nebolo, velmi sa mu pacilo. A dnes isiel tiez uplne vyteseny, ze ako tam bude dobre... tak uvidime. 🙂

csikike
5. okt 2010

@klaudia74 to je super, ze sa mu tak paci 😵

angellinka
5. okt 2010

@klaudia74 teraz je doma,lebo sme po chorobe,ale od pond nastupuje do novej skolky,tuto pri nas.
Tu predoslu skolku ani spomenut,ani ucitelku nemozme.Neviem preco....on je velmi citlivy,a stale tam len plakal,kazdym dnom sa to len zhorsovalo ☹

klaudia74
5. okt 2010

Baby, potrebujem rychlo poradit, please! 🙂
Pacili by sa vam tieto veci (oblecenie)? http://www.disana.de/engl/pdfs/prospekteengl/ca...
Su z bio merino vlny, super teply a prirodny material.
Chcem len vas nazor, nic viac. Dakujem za skoru odpoved! 😉

monchis
5. okt 2010

@klaudia74 vyzera to dobree, krasne farby 😀 , ze kamasle jeeeej, no bio merino vlna ma aku cenu 😖

csikike
5. okt 2010

@klaudia74, krasne veci, super o tej biovlne som dost citala, pri latkovkach, je to prirodny material, ale asi dost drahy

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
6. okt 2010

Merino vlna je veľmi jemná, pohodlná, priedušná s vynikajúcími izolačnými vlastnosťami. Jedná sa o jeden z najvhodnejších materiálov pre najmenšie deti, pretože napomáhá termoreguláci. Duté vlákna a velké množstvo vzduchových kapsičiek medzi prirodzene skrútenými vláknami vlny napomáhajú udržať detskú pokožku v suchu a v teple.
urcite je vhodná najma na zimne oblecenie, ako rukavice, ciapky, sal...

klaudia74
6. okt 2010

Baby ďakujem pekne. 🙂
@michaelamaranesi Veď o to mi ide, že chcem vedieť nezávislý názor, skôr by mi vadilo, keby si napísala niečo iné ako si myslíš. 😉

klaudia74
6. okt 2010

@csikike Čiapky a šály sú strašne drahé... ☹ Rozmýšľam hlavne nad tými legínami, to je podľa mňa praktické aj pod overal, do nosiča či šatky. Len už nemám veľa času na rozmýšľanie, musím sa ponáhľať...

csikike
6. okt 2010

http://eskrina.sk/158-manymonths-merinovlna som nasla, tieto su tiez pekne

csikike
6. okt 2010

no, ak by ste vedeli niekoho, kto by kupil nosic tak dajte vediet do IP, mala je dost kocikova, tak sme ho pouzili len asi 10x 😔

klaudia74
6. okt 2010

@csikike Ciapky ma aj Disana v podobnej cene... ale leginy su ovela lacnejsie! 😉

csikike
6. okt 2010

no super, prezrad v akej cene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre