Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

bashka
13. okt 2010

@sonenschein zahlasujeme...aj my mame par photos v tejto polohe 😵

klaudia74
15. okt 2010

Ako sa dari vasim detom v skolke (jaslickach)?
U nas trvala eurofia 4 dni, v piatok som ho uz niesla s hroznym placom, ale nechala som ho tam, vraj sa potom ukludnil... 😢
Tento tyzden sme boli do utorka prec, v stredu som ho este nechala lebo mal trosku sople, ale o skolke nechce ani pocut. Dnes rano som ho zobrala, ale nedokazala som ho tam nechat, taky bol chudak vystraseny. Uz nadranom mal hnacku, cely cas len opakoval, ze nikam nechce ist, a ze aby biela teta tam nebola... tak som z toho teraz zufala, neviem co mam robit. 😢

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angellinka
16. okt 2010

@klaudia74 my chodime tyzden do novej skolky.Ale ten september,bol pre maleho aj pre mna horor 😝
Plakal hned od rana uz doma,celu cestu v aute,a v skolke ho museli zo mna trhat ucitelky,a to bol ten najstrasnejsi pocit pre matku.vsetci mi vraveli,ze treba vydrzat,a bla bla ....
Potom sme mali pauzu,lebo sme boli chori,myslim ze 3 tyzdne bol doma.A Od pond sme zacali chodit sem pri nas,ale len na pol dna,nie je ziadny problem.Jasne ze si na mamu spomenie,ale neplakava cele dni,ako pred tym 😉
Ako to budes riesit Klaudi?

klaudia74
16. okt 2010

@angellinka Jasne, ze aj mne povedala v piatok ucitelka, aby som si ho nemojkala, jeden "mudry" otecko tiez zahlasil, ze co, ved ho tam treba supnut, zavriet dvere a hotovo, co sa s nim hram... fakt mudre reci, to milujem. 😒
Asi si dame aj my chvilu pauzu, potom to skusim znova.
On tam isiel 4 dni strasne nadseny, ze ako je mu dobre, a potom sa nieco stalo, neviem co... vraj mu nikto nic neurobil, len tam uz jednoducho nikdy nechce ist...
Mne sa cely ich system nepaci, co som z neho videla. Suhlasim s Michel, ze ma byt poriadok a rezim, to je v pohode, ale aby museli tie deti byt stale v pozore, s tym nesuhlasim. Aj som si o tom trosku prestudovala nazor jedneho znameho psychologa a ten mi to len potvrdil, ze taketo deti potrebuju priatelsku, bezpecnu atmosferu, ucit sa hravou formou a nie ako v skole, volnost, aby sa rozvijala ich kreativita... a nie vojensky vycvik, kde sa ma postavit do radu a mlcat. 😒
Viem, ze u nas to bohuzial moc nefunguje. ☹

angellinka
16. okt 2010

@klaudia74 som presne toho isteho nazoru,a nechcem vsetkych hadzat do jedneho vreca,ale aby sa mi ucitelka stazovaala ze MOJ SYN je nedisciplinovany,a nepocuva co mu hovoria-pravdepodobne ma hned ako ho ucitelka oslovi reagovat 😖 ,je strasne!!!!!Podla mna sa tiez v tej skolke nieco stalo,teda malemu a jednoducho tam nechcel ist.A najlepsie na celej veci bolo,ze ked tam bol na cely den.ucitelky boli zhrozene,ze sa nezobudil na rovnako s ostatnymi detmi,ale po hodine a hned zacal za mnou plakat a zobudil ostatne deti 😕 takze to znamena ze musia spat vsetci do jedneho do minuty presne 😠

bashka
17. okt 2010

A tu hla, prichadza bash so svojimi extremnymi nazormi, ta, ktora vsetko prilis preziva...ach jaj...
Klaudi, ja myslim, ze pauzou nic nepokazis, aj ked vacsina by povedala, ze to bude este horsie...vikend je vlastne tiez pauza a dieta to nerozlisuje v tomto veku...tak som radila aj angel, len velmi opatrne, u nej urcite zavazila aj zmena skolky (fakt klobuk dole pred tym pristupom co pocuvam). Je jasne, ze dieta si musi na nove prostredie zvyknut, hlavne ak doteraz bolo v kontakte len s blizkou rodinou a teraz je medzi cudzimi a dokonca sam...a este k tomu cely den, ale urcite nie za cenu toho, ze tam bude 2 tyzdne vrieskat. Aj ked potom uz je dobre. Huraaaaa, konecne si zvyklo. Omyl, nezvyklo si, vzdalo sa. Vzdalo plakanie za mamou, lebo zistilo, ze to aj tak nepomaha, ze ho tam aj tak zoberie a necha, zabuchne dvere a odide...to je presne ten isty pripad ako babatka, ktore treba nechat vyplakat...potom su z nich take dobre deti, spia same v postielke celu noc, prehraju sa hodiny same, na ruky sa nepytaju...tiez to vzdali, neexistuje babatko, ktore nepotrebuje byt pri matke...no ale to je o inom. Niekedy sa stane to, co u Klaudi, ze deti su take ohurene novym prostredim, hrackami, detmi, ze sa zda, ze nemaju absolutne problem, ale v urcitom okamihu to na ne pride, nasytia sa a myslienky zase len vedu k matke. Mozno si pamatate ked ste prvy krat prisli do MC, ja som o Barbi ani nevedela...a myslim, ze Matko teraz potrebuje trosku sa uistit, ze maminka ho neodlozila, trochu byt s nou a potom zase skusit...mozno sa naozaj nic neudialo, ved to by ti povedal, velky chlapec. Aj Norbimu urcite prospela ten tyzden doma. No a druha vec je, ze nie kazdemu dietatu vyhovuje to, co sa deje v tychto zariadeniach, tie stadovite aktivity, ze huraaaaaa, vsetci sa chytime za ruky a budeme spievat, chces nechces musis, alebo budeme teraz vsetci sediet pri stole a lepit, vsetky deti musia byt rovnako rychle, v rovnaky cas spat...to nutenie a nerespektovanie individualnej osobnosti, hlavne ked doma to je ine...
Barbi bola v jaslickach zatial dokopy 6 hodin a z toho prvy den neplakala vobec, druhy den volali, ze pridite lebo velmi place a treti den som prisla po dvoch hodinach(tak sme sa dohodli) a bola po placi, p. ucitelke na rukach a spievala jej pesnicky, vcelku ukludnena...tak este neviem velmi povedat ako to bude, jedno viem, ze ked tam nebude chciet chodit tak tam chodit nebude...
...no nejako som sa rozpisala... 😕 🤐

klaudia74
18. okt 2010

@bashka So vsetkym suhlasim, co si napisala - preto som zufala, lebo pracovat musim a neviem ako to riesit... Pomooooc! Zalozte niekto v Sali waldorfsku skolku!!!

bashka
18. okt 2010

@klaudia74 ja ja ja, waldorfsku aj s prvkami montessori a inych alternativ...to ja mam v plane, no ale az ked moje deticky budu vacsie, priestor na tom mame a beha mi to hlavou stale...a este to som chcela, zabudla napisat, ze pocas tejto pauzicky tak nenasilne mu hovor o skolke, pripominaj kamaratov, alebo sa chodte aj okolo prejst ked su vonku. Ale urcite to robis. A ked bude naznak, ze by aj isiel tak skus znovu...ja viem, ze musis pracovat a mas to o to tazsie, mam kontakt na jednu znamu, opatrovatelku keby si chcela, ale neviem co by si teraz radsej chcela, ci naspat do skolky, alebo skusit aj opatrovatelku. Ja som tiez teraz v stadiu skusania, bola by som rada keby sa jej v jasliach pacilo, ale ked to nepojde tak ju mam v zalohe...ale to len obcas, ja ju chcem aj doma mat, do tych jasli chodi len pon-str-pia doobeda a chcem aby chodila aj k babkam, no a tiez doma...to len tak nenasilne ju chcem zaclenit aj do niecoho ineho co ju neskor caka v skolke

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudia74
18. okt 2010

Ide mi hlavne o to, že vo waldorfskej šk. sa deti učia hravou formou, nenásilne - učiteľka začne niečo robiť, napr. lepiť, kresliť, atď. a deti sa do toho zapájajú dobrovoľne, nie je to povinné. Ja som u nás videla, že deti musia sedieť na koberčeku a všetko robiť na povel, ani si hračky nemôžu hocikedy zobrať.
A ďalšia vec, že sa tam každé dieťa berie ako samostatná osobnosť, nehádžu sa do jedného vreca. Ak dieťa nakreslí modrého macka, tak mu nikto nepovie, že je to nesprávne lebo macko je hnedý! Je to totálne potlačenie kreativity a samostatného zmýšľania! Alebo učiteľka určite nepovie také nálepky, že si zlý, neposlušný, škaredý, nemám ťa rada... Toto všetko som počula v našej škôlke, bohužiaľ si nedomýšľam. ☹ To len ako príklad, je to dlhá téma...

bashka
19. okt 2010

tak tak...hlavne cely den nepocuvaju zakazy, prikazy a povely...namiesto toho vysvetlovanie...aj sto krat to iste, no a co...v triede nebyva 20 deti...atd atd...a hlavne, su respektovane ako osobnosti, to uz bolo napisane, lebo deti nie su hlupe, to vieme, su to mali dospeli, ktori este vyrastu...ale ked tak nad tym rozmyslam, v Šali by sa takato skolka asi ani neuzivila a hlavne po jej skonceni nemaju kde pokracovat vo waldorfskej skole...hmmm

sonenschein
27. okt 2010

dakujem 😀 bash
kuk co som nasla mala by si sa prihlasit za ucitelku a budes nas ucit anglinu 😀

csikike
28. okt 2010

tak na ten kurz by som sla aj ja 😵

csikike
1. nov 2010

teda, sem uz nikto nepachne?
sice asi si uzivate vsetky volny den s rodinami... my mame tatina na brigade, tak sme opat iba v trojici 😕

klaudia74
2. nov 2010

@csikike Jéj, aká pekná fotka! 😵 Máš pravdu, užívali sme si víkend, podľa mňa by to malo byť každý týždeň takto - posunúť hodinky naspäť a mať 3 dni voľna! Konečne som si oddýchla! 😅

bashka
2. nov 2010

no ja ani nie, nas tatko vyuzil 3 dni volna cele ich stravil hore malovanim a ukladanim podlahy...obidve deti soplave, malej zuby uz na spadnutie...vstavali sme po novom o pol 5...no des... 😝 ale inak pohodaaa 😵
@sonenschein kuknem to
@klaudia74 uz je lepsie v skolke?

klaudia74
2. nov 2010

@bashka Tak to máš doma veselé...
Do škôlky chodíme našťastie už v pohode, dúfam že to aj vydrží...

bashka
3. nov 2010

@klaudia74 ale tesim sa, lebo uz polovicu mame hotovu...a kupili sme aj klaviiiiiiiiiiiir, jupi, dnes ho donesu 🙂 🙂 🙂

katarinka13
3. nov 2010

ahojte byby...viem ze sa nepatri skakat do rozpisanej debaty...ale potrebujem poradit-uplne od veci
musim si najst gynekologa v sali ...viete mi poradit?dakujem Vam dopredu

csikike
3. nov 2010

bash, gratula...ten klavir zavidim, samoz, v dobrom, mozes teraz komponvat a slecny ti budu tancovat

csikike
3. nov 2010

@katarinka13 podla toho co ti vyhovuje, ak chces zenu, tak mne pasovala zimmermannova je v slovanise (na pesej zone, kde je dole lekaren), ak chces chlapa, tak je vacsi vyber aj tu sa deli podla toho co chces, ja som robila v BA a vyhovoval mi gyn. ktory mal stvrtok do 19tej ordinacne, takze chodim na vecu na kruhovy, oproti nemocnci je tiez ordinacia, tam sa tusim lekari striedaju, ale co som tam bola, tak mrte ludi... takze sa nacakas
ak chces malo cakat, tak zimmerm. co sme chodili s malym ku koznej, tak ona tam mala vzdy pomenej ludi (mne robila CR pri malom ona, nemozem sa stazovat... aj uvazujem nad prechodom ku nej)
vo veci je vela ludi, ale vzdy sa objednavas (je to bez poplatku) a vtedy cakat nemusis vela, ale za kazde sono platis, teda 3x ak sa dobre pamatam tak po 17€, a este rozne ine poplatky..., ked nie si tehu, tak tam platis rocny poplatok
snad som ti pomohla
klaudi, prosim do IP mi posli cislo uctu, aby som ti vedela dat tie prachy, asi nam nie je sudene sa stretnut 😅

katarinka13
3. nov 2010

@csikike dakujem pekne...pouvazujem

maminecka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eminka2510
5. nov 2010

Ahojte baby mozem sa ku vam pridat ???

csikike
5. nov 2010

@eminka2510 vitej medzi nami, pozeram, ze byvas v NR?

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eminka2510
6. nov 2010

@csikike niieee byvam s Sali ... ale hodilo mi to tam okres Nitra ... zijem tu len 2 roky sme sa sem prestahovali a moc ludi tu nepoznam...

eminka2510
6. nov 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre