Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

klaudia74
24. apr 2008

Náš malý už ani nie je až taký malý, teraz váži okolo 7 kg. 🙂
V šatke sa mu veeeľmi páči. Vydržal by tam hádam aj celý deň. 🙂 Ja som ho začala nosiť asi keď mal 3 mesiace, ale kľudne začni hneď, keď sa už na to budeš cítiť ty, myslím kvôli rane. Aspoň ju budeš môcť mať uviazanú aj v kolíske. Ja som začínala hneď s krížom s kapsou, lebo on sa už vtedy do kolísky nezmestil. 🙂

klaudia74
24. apr 2008

Ja sa už teším na to, že sa potom aj ty občas objavíš v meste so šatkou. Teraz som asi jediná v Šali, aspoň som ešte nikoho iného nestretla. Občas si pripadám ako nejaké exotické zviera, tak si ma ľudia obzerajú, nebola som na to zvyknutá. 🙂

sonenschein
25. apr 2008

Jeeeeeej aka je krasna, boze aj ja chcem 😵
sorry ze som ti nevolala balila som sa a lucila s bytom 😀 dnes sa rozlucim v praci (ake zle ani pripit si nemozem 😀 ) ale uz budem mat viac casu 🙂

Ivica ja som myslela aby si pridala nove foto do albumu 😎 ale aj ta zmena je fajn 😉
zatial pa mam vela povinnosti.

dobre ranko Barborka ako si sa vyspinkala, dufam ze moc neplackas v noci 😵

ivica.
25. apr 2008

bashka, barborka je krááááááááásnučká, vydarila sa vám 🙂

ivica.
25. apr 2008

klaudi - to fakt je šatka v SA taká výnimočná? ja som myslela, že viac mamičiek šatkuje 😕 Podľa mňa sa na teba pozerajú, lebo je to veľmi milé nosiť dieťatko pri srdci v šatke, aspoň mne to tak pripadá.

bashka
28. apr 2008

Dakujem Ivica 🙂
Klaudi, no my sme satku uz aj vytiahli, v sobotu som malu do nej nasukala, ked uz som nevedela co...strasne bola nekludna od rana a ked uz som vyskusala vsetko mozne aj nemozne strcila som ju do satky a v tej sekunde spala...a spala mi tam 3 hodinky, medzitym sme mali aj navstevu a ani sa nepohla...
V noci je to celkom fajn, budime sa kazde 3 hodky, ale napapame sa a spime dalej, cez den sa mi ale uz neda byt tak casto tu, kedze sa venujem clovieciku a ked zaspinka, zdriemnem si aj ja, alebo treba zehlit, varit...
Vcera sme boli na prvej prechadzke, na zmrzke, cez mesto a domov...mala som dost, este ma to sakrish bolii. Ta rana po cisarskom myslim.
Tak tolko news odomna 😉
Sonen, no vsak povedz, kedy ti mam prezvonit

klaudia74
28. apr 2008

Bashka, to je super! 🙂
Tak ty taký problém nebudeš mať, aby si malá zvykla na šatku. 🙂

bashka
29. apr 2008

Klaudi, no to sa tesim, ze sa jej v tom lubi, len moc este nevydrim na nohach sama so sebou, nieto este malú vlácit...ale hadam to nepotrva dlho a vyjdem aj do mesta.
Som sa chcela opytat, nemate niekto taky zoznam vsetkeho, co sa moze a nemoze jest ked kojim? Lebo ja mam tak z roznych zdrojov info, ale nikde nie je vsetko. Keby nahodou dajte vediet.
Klaudi, ty kojis este?
Sonen, niekedy musime zase zajst na zmrz...tentoraz uz 3 🙂 ...prida sa este niekto?

csikike
29. apr 2008

bashka, okrem citrusov, strukovin a kyslych veci som jedla vsetko, ale mojmu asi nepadli dobre jedla kde bola cibula, takze taky paprikas a tak som nejdevala, teraz este stale iba kojim a uz jem vsetko od kapusty cez karfiol a tak a uz pijem aj dzusy, aj ked som si zvykla na vodu, ta mi chuti najviac

evitkamalicka
29. apr 2008

ahojte maminy 😀

csikike
29. apr 2008

aahoj evit, ako sa dari?

evitkamalicka
29. apr 2008

super, male uz kopka o 106, tak uz len tyzden vydzat a 7.5. ideme do poradne a na velky ultrazvuk, tak dufam ze nam ukaze co je 😀

froschka
29. apr 2008

ahojte
mam na vas jednu otazku.
Mate niekto niekoho z rodiny alebo znamych ubytovanych v dome socialnych sluziem SALA? Konkretne socialne byty na Veci Narcisovej ulici.
prosim poslite IP dakujem 😉

zab_ka
autor
29. apr 2008

ahojte
nam bolo v sali cez vikend super, konecne som si oddychla a dokonca aj jess si pochvaluje, konecne sme boli vonku na prechadzke 😀 ale zajtra nas caka operacia 😖 😔 snad bude drobcek v poriadku a hlavne s nou mozeme byt, ked sa bude liecit nakolko je volno 🙂

csikike tomasko je nadherny, vobec ma neodradil prave naopak (v skole je to huste, tak seriozne vazne uvazujem o splodeni potomka 😀 😎, len manzel sa brani, ze mame jess 😒 )

froschka, ja nepomozem, este tak viem kde je narcisova 😀 byvala mi tam spoluziacka zo zakladky

csikike
29. apr 2008

zabi, aj ja som rada, ze sme sa stretli, a dufam, ze sa jess co najskor zotavi...
a prajem vela sil v prehovarani manzela...urcite to nebude lutovat a bude z neho super tatino, teda podla fotiek ako je s emou a elou, tak usudzuje, ze to s detmi vie 😉

moniq
29. apr 2008

Cauko krasky
Obcas si vas citam a som moc rada ze viem nieco o tehulkach a mamickach v SA ( kedze som mimo SKK ), a ze sa vam dari.
Dufam ze zname maminky a tehulky coskoro stretnem (csiki, evi ) 😉
Vela krasnych chvil s drobcami 🙂

moniq
29. apr 2008

Joj a zabudla som na sonen 😉

sonenschein
30. apr 2008

Ahoj Moni, ak kde ze si? Ako sa mas davno som ta nevidela 😉

bashka mozme ist na zmrzku hoci kedy, zajtra idem do prace + nejake vybavovacky (musim odovzdat jeden monitor dychu a prevziat jednu chicco skrupinku pre nasu Leu)
inak vcera som mala brutal depku, bola som aj v poradni a chce ma dat na matersku 1.7. 😠 🙄 😲 a pritom mam termin 27.7. on je fakt divny, musim tam este raz skocit, to neprichadza do uvahy 😒
v BA uz nebyvam a dochadzat ..no jasne som na hlavu padnuta?

sonenschein
30. apr 2008

bashka aka je zlata v tej satke 🙂 a spokojna ..ved ona vie co je dobre hehe

caramelka
30. apr 2008

ahojte kocky,

som tuto diskusie odporucila mojej kamaratke, tak si vravim, ze vas musim aspon pozdravit 🙂 Specialne csiki (Tomi je kraaaasny), evitku a sonen (vidim ze pripravy su v plnom prude) 😉

No a co nevidim, moja draha priatelka Monika konecne ako snazilka. Jupiiiii 😵

Mozno na seba aj narazime, ked sa zas objavim v Sali 🙂

evitkamalicka
30. apr 2008

ahojky moni a caramelka 😀

bashka
30. apr 2008

Sonen 27. juna si myslela, ze? Ja ze som mimo, som vedela, ze v juni cakas a zrau napises ze koncom jula. Tak teraz ked dobre chapem ta chce dat na matersku len 4 tyzdne pred terminom? To ale nemoze, podla zakona musi byt 6, alebo ak si rizikovka tak 8...to by ti nepreslo potom ani v socialnej poistovni.
Zajtra si doma? A budes v Sali? My sa chystame do mesta pozriet, bude nejaky program v meste...tak dobehni ak budes chciet...joj to moje dieta je zas hladne...dnes mi ani didy tusim uz nestihaju...nam by mali ten monitor dychu dojst namontovat do tyzdna, tak hadam to prezijem este nejak, esteze tak nahlas dycha, ze ju pocujem...no oki, ideme papat 🙂

sonenschein
1. máj 2008

ahoj, hej koncom juna mam termin od toho rozculenia ani cisla nepoznam 😀
este zanim skocim, povedal mi ze dieta je velke na 30tt hlavne ze na 3d v BA mi povedali v 29t ze dieta je o tyzden väcsie cize 30t tak ja som z toho jelen, no to je uz jedno ved ona sa bude pytat na svet ked bude spravny cas 🙂

sonenschein
1. máj 2008

dnes som v praci, bola som odovzdat druhy monitor dychu (kupila som z netu dva) a este kupujem od jednej holky skrupinku tak vsetko vybavim jednou ranou 😉
o nejakej 17.00 pridem domov vlakom

bashka
2. máj 2008

No jasne Sonen, babo sa dostavi kedy ono bude chciet...ale to ake je velke neovplyvnuje tvoj nastup na MD, to sa dava podla terminu porodu zrveho sona...
Joj my sme mali brutal noc, malinku asi brusko trapilo, ale hrozne...nad ranom konecne zaspinkala, ked sa zobudila sa napapala a za 5 minut vsetko komplet vyvrackala...az cez nos jej islo chudiatko...no a este mame na jazyku zabku, takze som nabehla do lekarne a ideme sa liecit...inac este stale nespi od rana...cela je fialova, myslim pusa a okolo, som jej to natrela tou fialovou vodickou a uz to ma vsade...ale brusko uz asi kludnejsie, dali sme espumisan...uz je chuda taka vycerpana, nevladze ani dudlovat, dufam, ze zaspinka coskoro ☹

sonenschein
2. máj 2008

ahoj, drobcek uz sa ma lepsie ako mi je jej luto
posielam vela snickov 😉

bashka
2. máj 2008

No potom o 11 zaspinkala a odvtedy je dobre...klop klop, len sa obudza papat a zaspinka zase, nech si len oddychne, chceme ist pozriet tatina na koncert dnes, na chvilocku, lebo o 18.30 hraju a to my sa uz kupeme vtedy, ale dnes bude vynimka malinkaaa, ozik, nejdes, Sonen? Idem ti zavolat 😀

sonenschein
5. máj 2008

ahoj kocka ako sa mate? Barborka je to najkrajsie babetko 😵 taka malicka zlatucka

evitkamalicka
7. máj 2008

ahojky kocky, uz som doma, babo bolo otocene chrbatikom takze sme nic nevideli 😢 , ale inac vsetko ok, srdiecko nam krasne bije a podla pohybov a velkosti babatka sa nam posunul termin porodu o 12 dni skor takze na 15.9.

csikike
7. máj 2008

evit, nepresuvaj si to, zial tie merania v neskorsom stadiu su uz velmi nepresne, preto sa vzdy riadi podla poslednej menstruacie...
ja len aby si potom zbytocne nepanikarila, ze uz si mala rodit a babo nic 😉
inac gratulujem, ze je vsetko OK

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre