Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

evitkamalicka
7. máj 2008

fredi, ja nebudem panikarit, viem ze je to +- 😀

bashka
7. máj 2008

Cavte, my sme dnes boli Galante na kontrolu klbikov...no horror ako mala vrestala, normalne jej to nevedeli urobit, este sme si aj zaplatili 300 za prednostne vysetrenie nech tam necakame tolko, lebo asi 20 deti bolo v cakarni uz ked sme prisli...no a vysetrenie sa robi tak, ze mala lezi na boku a to Barbi nema rada, ani na boku, ani na brusku sa jej nepaci...doktorka potrebovala mat ju kludnu, tak mi kazala dat jej flasu, ale my flasu nepouzivame, takze kojit mamicka, ale kdezeeeeee, vrieskala o dusu, strasne bola napnuta, takze to urobili len ako tak a o 6 tyzdnov mame prist zase...joj chudatko moje. Ale aspon nam ukazali, ze mame balit na siroko inac ako doteraz, normalne s dvomi plienkami, vsak to jej tam ani neviem poriadne dat, nozky ma ako zabka...no ale ked to ma pomoct...no a este pol dna bola mala z toho v soku, vkuse plackala. Ach jaj. 😨

sylvasik
7. máj 2008

bashka asi ta potesim ale bude aj horsie moja ma teraz vysoke horucky a cakeme kedy sa nam objavia ovcie kniahne ale kazde obdobie je s nimi krasne a zivot iny nehovoriac o tom ake je to bat sa o nich

sonenschein
7. máj 2008

Bashka a to sa chodi az do Galanty? (no az tak daleko to nieje 😉 ale v SA to nerobia?)

csikike
8. máj 2008

son, robia v SA iba rentgen 😠

sonenschein
8. máj 2008

aha, no dobre vediet 😒
zelam pekny sviatocny dnik
ozi ja som v praci 😅

bashka
8. máj 2008

No teda Sonen, v praaaaci? 😕 Vsak uz bud na materskej. No ano, dali nam na vyber Rentgen v Sali, alebo sono v GA, ale nebudem si babo ozarovat predsa...riadny naval tam bol inac, ked zatvoria Salsku nemocku tak si to viem predstavit, vsetci budeme chodit asi tam najskor a ked uz teraz to tam je dost plneeeeee...zaparkovat skoro nehrozilo.

sonenschein
8. máj 2008

mne hovorila E. ze vraj v SA budu do 15 juna prijimat rodicky takze porod v GA je isty 😨

sonenschein
8. máj 2008

Barborka ma uz 3 tyzdne ty brdo ako to leti, takze sa mi to blizi tiez ☹ keby som uz mala po ..hmm

klaudia74
8. máj 2008

Bashka, ja som o tej Galante ani nevedela. 😒 Mna lekarka presviedcala, ze vsak v pohode mam ist na ten rentgen, ved to nic nie je... Ako dalsiu alternativu mi hovorila iba sono v Nitre alebo v Trnave. No mne sa to tiez strasne nezdalo s tym rentgenom, teraz, ked mojmu krstnemu synovi pred 10 rokmi uz robili sono a nie rentgen! Tak nam kamoska vybavila v Bratislave a boli sme az na Kramaroch! Kebyze viem, stacilo by ist len do Galanty. 😒
A kde to tam je? Lebo posledne sono sa robi este v 8. mesiaci, tak by sme isli aj my tam...

csikike
8. máj 2008

ahojte, klaudi, vy este tiez balite na siroko? my sme boli na tom rentgene, lebo ziadnnu inu moznost mi neponukla a ja som si do podlednej chvile myslela, ze to bude ultrazvuk, len sa pomylila

klaudia74
8. máj 2008

Mne lekar na sono povedal, ze je vsetko v poriadku a uz nemusim balit nasiroko... Tebe nepovedali vysledok z toho rentgenu?

csikike
9. máj 2008

klaudi, nie, lebo poradnu mam az 26.5., a to som naposledy bola 31.3...aj vy tak "casto" chodite? pozeram, ze mame priblizne rovnakych chlapov, kedy sa ti narodil maly?

klaudia74
9. máj 2008

Matyi sa narodil 7.12., aj ja som si už všimla, že ich máme približne rovnako starých... 🙂 Ty si tiež chodila cvičiť k Emőke? Nepoznáme sa aspoň z videnia?
My sme zo začiatku chodili na poradňu častejšie, ale teraz sme boli 17.4. na preočkovaní a máme ísť niekedy až v júli. Ale mne to nevadí, lebo sa tam aj tak nič nedeje, len s tým zbytočne strávime 2 hodiny... 😒 Malý je našťastie zdravý ako buk, nemáme žiadne problémy, a aj tak má každý lekár na všetko iný názor, s niektorými teda absolútne nesúhlasím (napr. 6 mesačné dieťa má jesť vraj 6x do týždňa mäso a 1x vaječný žĺtok, tak môj určite nebude!)... Takže aj tak robím všetko podľa svojho "sedliackeho" rozumu... 🙂

csikike
9. máj 2008

klaudi, tiez si to myslim, 6x do tyzdna maso je vela...ale citla som to aj ja v tej sunarke ci v com mi to prislo
vam poradna trva 2 hodky? u nas je to rychle, vacsinou tam pridem a idem dnu a tam sa nic moc nedeje.
Este kojis, ci len prikrmujes?
mozno sa aj pozname... si 74 rocnik?

bashka
9. máj 2008

Caute babule...
Klaudi to sono je v hlavnej budove na prizemi, nie v detskom pavilone, hned ako vojdes tak do chodby vpravo, na ortopediu, Dr. Ciganikova, ale radim ti zavolat tam a objednat sa prednostne, dam ti cislo ak chces, to ta objednaju presne na hodinu, alebo este mozes dojst a prednostne si priplatit az tam, len je mozne, ze si priplatia viaceri a budes aj tak cakat.
A inac uz som ta dlho nevidela, kade sa tulas? Okolo pesej sa nemotas?

Este sa chcem opytat, davali ste cajik, ked vam drobci stikutali? Lebo ja som zacala, len trosicku, nechcem ju moc naucit na sladke, ale inac by stikutala aj hodinu vkuse...

klaudia74
9. máj 2008

Csikike, malý dostáva MM už len ráno a večer, ináč prikrmujem, už mi dochádza mlieko...
Som ročník 74, ale nie som pôvodne Šaľanka, bývame tu len 6 rokov, tak zo školy sa asi nemôžeme poznať.

Bashka, my chodíme von tak okolo piatej - pol šiestej večer, lebo malý poobede tak dlho spí. 😉
Ja som ťa tiež nevidela na koncerte min. týždeň, boli ste nakoniec vonku? Predstav si, mne tam vynadala jedna tetka, ani som na to v tom momente nevedela zareagovať. 😅 Išla som tam s tým, že keby sa malému nepáčila hlasná hudba, tak samozrejme ideme domov, mala som ho v šatke. Ale on sa v pohode pozeral, bol super vyspatý. Ešte som sa naschvál postavila na bok, aby sme neboli oproti reprákom a bavili sme sa s kamoškou, jemu zjavne nič nechýbalo, ani sa v tej šatke nepohol. (A to ho už poznám, že kebyže má nejaký problém, tak tam tak kľudne nesedí.) A zrazu ku mne pristúpila jedna pani a rozhorčene mi hovorí, že to vám preboha nevadí, že s takým malým deckom ste tu v takom strašnom hluku?! No ja som hodila asi len nejakú grimasu, ako sa poznám 😀 , a ona už aj frčala ďalej a krútila hlavou. Kamoška sa úplne rozčúlila, ale mne to bolo smiešne, lebo naozaj som si celý čas nič iné nevšímala, len či sa malý cíti dobre.

A k tej štikútke, ja dávam malému piť také úplne riedke UM, lebo on vodu ani obyčajný detský čaj nevypije, z tých sa mu chce vracať. 🙂 Sladený čaj som mu doteraz nechcela dať, ale uvidím keď teraz začnú horúčavy, či si nezvykne na vodu, ináč budem musieť dať ten čaj... Ale ty jej podľa mňa kľudne daj trošku mlieka sa napiť, nech sa jej chúďatku neštikuce.

bashka
10. máj 2008

Klaudi, bola som na tom koncerte, ale len pol hodku asi...stretla som sa so Sonen a chvilu sme pobudli, vidiiis, mohli sme sa dohodnut...aj s malou som bola a spala ako zarezana...vtedy som inac rozmyslala, ze ju zoberiem v satke, ale necitila som sa este tak daleko...tie mudre tety su strasneeee, okolo mna dokonca moja mama presla a ze bozemoj ako tu moem byt s malou v takom hluku, ze ona ide prec. Jane, ze kebyze sa jej nepaci tak tam nestojime...ale uz bol aj cas na kupanie a papanie, tak sme sa pobrali...
No my zas najcastejsie doobeda okolo 1, alebo poobede okolo2 sa tulame...ale vsak ked bude vacsia trosku dohodneme sa na satkovacku potom.
Ten cajik co davam je feniklovy, ten granulovany od Hipp a je sladky, neviem preco ho nemohli urobit bez cukru...ale malinkej chuti, davam jej tak 10 glgov naraz, za den vypije tak 5 ml, to neni az taka hruza...vypila by samozrejme aj celu flasu kebyze jej dam.

bashka
10. máj 2008

50 ml to chcelo byt

bashka
10. máj 2008

Ach jaj, ako mi to pise zasa. Okolo 10 a okolo 2 chodime von...to keby ma niekto hladal 😀 😀 😀 . No ano, jednou rukou sa pise horsie...v druhej sa musi pestovat a hojdat 😀

gween
10. máj 2008

Cauko Bashka! Videla som Barborku na fotkách- je ozaj krásavica! Caj jej vôbec netreba a ke´d už silou- mocou chceš dať- tak po lyžičkách. Neskôr Ti zavolám Pa : E.

bashka
10. máj 2008

Csikike, videla som ta dnes na pesej konecne nazivo... 😉
Gween, ano ano, skusim po lyzickach, mas pravdu, nech si nezvykne na flasku 🙂

csikike
10. máj 2008

bashka, to vy mate cerveny jane carrera?

jachacha
10. máj 2008

aaaano, prechadzali sme okolo seba pri kvetinarstve...ale len podla mangela som ta spoznala 🙂

bashka
10. máj 2008

ja som ale blbana, u kamosky som a nevsimla som si, ze som este pod nou zahlasena...

csikike
10. máj 2008

bash, neuveris, ale aj mne sa zdalo, ze by si to mohla byt ty, este som aj manzelovi hovorila, sranda, ze mame rovnake kociky (takmer)

bashka
10. máj 2008

Csiki, kocik som si vsimla az potom ked som sa za vami obzrela, videla som len, ze cerveny...vy ste ho mali uz ako sportovy, ze? A taky mate ako my ci ako ze takmer?

csikike
10. máj 2008

hej, mame ho uz sportovy (od stvrtka), takmer preto, ze my mame vanicku modro cervenu a vy cerveno ciernu...
aj vy mate taku divnu tu sportovu verziu? nasa nemala ziadny vrch, myslim tym ziadny kryt na hlavicku, tak ju drahy spravil, ze ma aj zimnu aj letnu striesku, zimnu ma z vanicky...da sa nakliknut a letnu ma z autosedacky

sonenschein
12. máj 2008

kocky a co keby sme zorganizovali stretko, mozem noniest aj ja kocik 😀

sanny
13. máj 2008

caute

sylvasik uz je malej lepsie?, malo chodim do vasich koncin, sa asi fakt skor stretneme na konovi ako osobne 😀

evitka len ta chcem pozdravit, zda sa mi ze som ta vcera videla v tesku, som ta normalne neslusne okukovala ci si to ty 😀 a som sa chcela prihovorit, ale som nechcela otravovat ze ta obcas citam na konovi 😀 nech sa ti dari aj s bruskom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre