Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

abies
25. jún 2008

Ahojte, hladam na rychlo starejsieho na svadbu, neviete mi prosim niekoho poradit? Dakujem

bashka
25. jún 2008

Csiki 😀
Takze Toi zas az taky strasne chory neni 🙂
Ale nech sa rychlo uzdravi, nech si mozeme zas vyjst na prechadzku 🙂 😉

My se boli dnes v GA na klbiky a super, nemusie uz balit...jupiiiii. Ale este obcas asi na noc da. Ja sa toho dost bojim, kedze poznam osobne jednu holku, co a s tymi klbi problemy, ale riadne 😒 Juuuuj a bol tam jeden chlapcek na kontrole v 4. esiacoch a mal to zleeee 😝 ☹ Uuuplne mlandrave...ze ho usia dosledne teraz sledovat vravela doktorka...takze neni to sranda

Ozik ta Sonen co? 😕 Ani sa mi uz neozvala...som myslela, ze uz je doma...
Soooooooooooooooooooooooooneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen...halooooooo 🙂

csikike
25. jún 2008

bash, son je uz doma, stretla som ich u lekarky, vcera prisla dom 😉

bashka
25. jún 2008

No, uz viem, stretol ju aj moj muz...ale kde je??? 😕

sonenschein
26. jún 2008

Ahoj kocky tak uz som tu 😵

vcera sme mali nocny vylet na pohotovost ☹ krvacala mi rana po cisarskom a v tom najhorsom pocasi sme sa vracali o polnoci domov. Ale uz je to lepsie dostala som 3 inekcie a prestalo to.

teda cisarsky nieje sranda 😒

sonenschein
26. jún 2008

Malinka je strasne zlata, skoro ani neplace len ked je hladna. Vlastne iba spinka a papa.

Teda vo stvrtok sa to zbehlo rychlo a samozrejme manzelik porod prepasol, rodila som v spinale lebo to mala zle znasala. Prvych 24 hod. po porode bolo dost krutych 😖 ale hlavne ze sme uz doma.

Urady mam skoro vybavene, uz len to co sa nahlasuje po 28 dnoch ani neviem socialka ci urad prace. Manzelik sa cinil, je velmi zlaty ako pomaha venuje sa malickej pestuje, odgrguje 😀 a tak. Este tyzden ma dovcu a potom uz ide opat do prace 😢 nevadi zatial si najdem urcity rezim resp. trosku zvyknem na novu situaciu. a nejak to zvladnem.
.. Zatial sa majte idem odychovat rana sa ozyva 😠
prajem pekny dnik

sonenschein
26. jún 2008

ozi Lea sa narodila 19.6.
ja som sa 19 aprila a manzel zasa v juni, takze ma nas den a mesiac narodenia 😎

vazila 3150 g a merala 48 cm
papa

evitkamalicka
26. jún 2008

sonen a preco si rodila cisarskym?

bashka
26. jún 2008

Ahoj Sonen, vsak mi uz cinkni volakedy...
Inac prajem vela stastia pri vytvarani si rezimu...moja malá ma 2,5 mes a rezim v nedohladne 😀 😀 Ale vlastne ja jej ani nechcem nijaky robit, co sme na vojne? Neviem si to predstavit nejak, ona spi kedy chce, papa kedy chce, co ju mam budit, ci co? A nedat jej papat vtedy ked ona chce, len zato, ze este neni cas? 😕 Este neboli ani 2 dni rovnake, co rovnake, ani len podobneee...

Vcera poobede som napustila vanu a s Barbie sme sa spolu cvachtali...to bola paraaaada 🙂

sonenschein
26. jún 2008

nie az taky rezim som nemyslela 😀 postaci mi ked nadobudnem zrucnost v prebalovani kupani a tak, som este trochu lava 😅 a dost mi to trva no ale uz je to lepsie ako prvy krat xixixi
malicka je strasne krasna, zlatucka som velmi happy ze ju mame

bashka
26. jún 2008

Aj ja sa tesim, ze sa tesis...a keby si volaco potrebovala hocikedy mi cink 🙂 Aj Kisske ked kces, dam ti t.c.
Gratulujem k prvemu tyzdniku 🙂

kisska
26. jún 2008

bashka - ja som si tak minule maleho nastahovala do sprchy... pozeral trochu prekvapene, nebol si celkom isty, ci sa mu to paci, alebo sa mu to pacilo, len to trosku viac spliechalo ako vo vanicke 😀 v tychto horucavach je taky spokojny vzdy ked ho pri prebalovani idem umyt do umyvadla, ze ani necekne, ked sa mi nahodou podari nastavcit studensiu vodu... aj ruky si uz umyva akostary chlap... vlastne drzi pri umyvani ako hluchy dvere 😉 najlepsie je, ked sa mu ich este mokre podari dostat do pusy, tak aby mamina nezbadala... cakam, kedy si ich tak pichne este mydlove...

csiki - Tomi sedi? nie je nejaky moooc sikovny? To je super... ale asi nastastie naozaj nebude az tak velmi chory, ked zvlada take kusky.... ja uz chcem aby maly chodil a rozpraval. Ale dnes mi uz maly kontroval, alebo papuloval, ked som mu rozpravala? 😎 Najlepsie ked mu pustim Boceliho a on si zacne mrnkat skoro ako do melodie... veeelmi ho lubi pocuvat.

soneeeeen - preco cisarsky? Je super, ze ste uz obe v poriadku... Kojenie ako? Dari sa? Vazne, keby cokolvek, tak volaj... kedykolvek, aj kvoli kravine 😉 Drzte sa krasky 😉

kisska
26. jún 2008

jeeeej teraz som kukla album, Lea je vaaaazne kraaasne princeznicka, Adam z nej bude uuuuplne hotovy. Ja len dufam, ze sa s Tomim pekne dohodnu a budu si Barbie a Leu striedat a nebudu sa o ne byt 😀

bashka
27. jún 2008

Sonen, este to som chcela, ze s tym rezimom som to nemyslela tebe...to tak vseobecne...ma uuplne dozierali baby v aprilovkach, ktore sa pretekali v tom, ktora UZ ma rezim s dvojtyzdnovym babom a tak....chapes. Presne odvtedy dovtedy robili to a presne o tolkej im isli spat... 😕 😕 😕 Ja to nechavam na nu...nech si spravi sama...ja sa prisposobim...

Sevas Kisska, dufam, ze to vyjde v Ziharci...nie teraz, nabuduci...5-6.7 🙂

csikike
27. jún 2008

bash, sice som necitala aky rezim myslia, ale ja sa snazim dodrziavat, ze kupem okolo 21... a rezim mame asi taky, ze na desiatu je ovocie, na obed zelenina a olovrant ovocie...tot nas rezim 😀 , ale obcas sa nieco vynecha, podla toho co je na plane.
ale celkom dobre si zvykol teraz na spanok cez den, spinka 2x po 1,5 hod (teda vacsinou), no neviem ci to ma ako rezim, ale potrebuje to 🤐
inac odvtedy sa neposadil sam, takze to bola asi iba nahoda
ale plazi sa uz statocne
kisska, urcite sa dohodnu, len aby ich baby chceli 😀

bashka
27. jún 2008

Jasne, ze babule potrebuju napadnikov 😀

Csiki, no oni machrovali, stylom, ze moja malá sa rano budi o 6 napapame sa, potom sa do 7.30 hrame a dam ju spinkat. Zobudi sa tolkej a tolkej , napapame sa a ideme von...atd...vecer vzdy kupeme o 19.00, o 19.30 papame a o 20.00 spime. Ale to boli malinke 2-3 tyzdnove babatka, tvoj Tomi je uz velkac tak uz si asi zorganizoval den aj sam. U nas je to v rezii Barbi cele vsetko...ale aspon nemam steteotyp...Napr. niekedy ani nestihneme kupat vecer, lebo ona si 10 minut pred tym zaspi..uz samozrejme vsetko v kupelni pripravene a spi do 22.00-23.00 a to uz sa nam nesce. Tak okupem rano, no co.

teraz najnovsie sa naucila odrazat nohami...sna chrbate smerom dozadu...ale strasne rychlo. Dam ju do stredu nasej velkej postele a za par sekund je pri kraji, musim davat pozor, uz ani na sekundu nespustit z oci, ona by normalne padla na hlavu 😨

No a super, ze sa Tomi posadil, urcite nie nahodou...ved on si zas spomenie...je sikovny 🙂

bashka
27. jún 2008

Jasne, ze babule potrebuju napadnikov 😀

Csiki, no oni machrovali, stylom, ze moja malá sa rano budi o 6 napapame sa, potom sa do 7.30 hrame a dam ju spinkat. Zobudi sa tolkej a tolkej , napapame sa a ideme von...atd...vecer vzdy kupeme o 19.00, o 19.30 papame a o 20.00 spime. Ale to boli malinke 2-3 tyzdnove babatka, tvoj Tomi je uz velkac tak uz si asi zorganizoval den aj sam. U nas je to v rezii Barbi cele vsetko...ale aspon nemam steteotyp...Napr. niekedy ani nestihneme kupat vecer, lebo ona si 10 minut pred tym zaspi..uz samozrejme vsetko v kupelni pripravene a spi do 22.00-23.00 a to uz sa nam nesce. Tak okupem rano, no co.

teraz najnovsie sa naucila odrazat nohami...na chrbate smerom dozadu...ale strasne rychlo. Dam ju do stredu nasej velkej postele a za par sekund je pri kraji, musim davat pozor, uz ani na sekundu nespustit z oci, ona by normalne padla na hlavu 😨

No a super, ze sa Tomi posadil, urcite nie nahodou...ved on si zas spomenie...je sikovny 🙂

bashka
27. jún 2008

hi...preco mi to poslalo 2 krat 😕 ?

csikike
27. jún 2008

bash, aby sme lepsie videli 😀
barbi je sikovnica, ze tak lozi, napr. toto tomik vynechal, on len na brusku je stale, na chrbte neche byt vobec, aj ked teraz je ako ventilator v postielke, v noci ho chodim otacat 😀
s tym sedeni to bola urcite nahoda
uz len cakam ze nas adamko alebo barbi predbehnu so zubkami 😀

kisska
27. jún 2008

Dnes sa Adamko prvy krat sam pretocil z chrbatika na brusko!!!... esteze bol pod hrazdickou na zemi. No asi nam skoncili hry v obyvke na gauci bez "bezpecnostnych opatreni" 😒 Aj som ho otocila spat a kym som sa spamatala such ho naspat na brucho na druhu stranu 😉 pomoooooooc... ale lozit tiez nelozi. No ako je to? ventilator? ano, to je vystizne 😉

sonenschein
28. jún 2008

Ahoj kocky nachvilku sa tu neobjavim, zatial som sa este celkom nezotavila, rana sa nehoji podla predstav ☹
len co budem fit ozvem sa papa

evitkamalicka
28. jún 2008

ahojky kocky...tak my uz mame kociarik, dala som do albumu 😀

bashka
28. jún 2008

Sonen, no daj sa rychlo dokopy nech uz mozeme kocarovat 🙂

Evit, pekny...ma to aj sportovu verziu?

evitkamalicka
29. jún 2008

bashka hej ma

sonenschein
30. jún 2008

ahoj kocky pridala som nove foto 😵 Lea sa tak krasne vie usmievat 😎 ale aj mracit je strasne zlata

bashka
1. júl 2008

Sonen, krasnuckaaa...tesim sa az ju uz uvidim nazivo...ako si dopadla vcera?

sonenschein
2. júl 2008

ahoj tak uz je to o nieco lepsie 😉 dostala som antibiotika, sterilne kritie a vraj sa mi to uplne rozpadlo. Ale uz je to fajn, takze rana v pohodicke a mozem prejst na plan B a dat si prst na nohe do poriadku. Neviem co mam za obdobie ale som ako lazar predstav si ze si musim dat zasa strhnut nechet na tom istom prste na nohe ale teraz uz aj s lozkom lebo mi to opat zarasta.
v pondelok idem k chirurgovi zatial si mozem uzivat chodenie potom asi tyzden zasa nic. 🙄

bashka
3. júl 2008

Ach jaj Sonen ☹ No ale potom uz bud fit 😉 🙂
Pod dnes doobeda von. Ja chodim okolo 9.30, tak na 2 hodky.

evitkamalicka
3. júl 2008

ahojky kocky...ako sa mate? ja dnes od rana kmitam, bola som v obchode, vysurovala podlahy, umyla WC, kupelku, urobila poriadok a teraz sa mi uz vari obedik, okolo 11tej dojdu nasi a v sobotu ideme spolu k nim na vychod na 2 tyzdne, tak tesime

csikike
4. júl 2008

ahojte kocky,
konecne som trocha uspala toho nasho redbulaka 😀 tak mam 30 min. casu, svokra mi doniesla nakldacky, takze mozem zavarat, ale mne taaaaaaaaaaak nechcce ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre