Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angellinka
2. sep 2010

michel-dala si ho na cely den?Aj Norbi bol dnes v skolke,ale o pol 12 som bola prenho,aj zajtra len na pol dna.
Od pond potom na cely.Rano sa v pohode rozbehol za detmi,ale o 10 min zacal plakat ☹
ako to zvladli vase deticky? 😉

csikike
2. sep 2010

baby, mne maly povedal, ze dostal po riti a povedal aj, ze mu dala po riti teta ucitelka v zelenom tricku... a ze na neho aj kricala, mam to riesit?
tomo vobec nespal, dokonca vraj pobudil aj tei deti co spali ja viem, ze je zivy, ale nepride mi vhodne ak mu da niekto iny po riti aj ked si zasluzi...
vraj tam boli tri a on im aj tak zdrhol

bashka
2. sep 2010

to je zleeeeeeeeee...do basy s nou... 😠 😠 😠 To akoze dospela osoba a vystudovana ucitelka si nevie rady s dvojrocnym dietatom? A ze sa znizi az natolko, ze ho napadne? So seberovnym nech si sily porovnava...neviem csiki co ti poradit, ale urcite to nie je v poriadku 😕

csikike
3. sep 2010

normalne uvazujem, ze zmenime skolku

klaudia74
3. sep 2010

Nooo, ešte píšte, aby som sa už úplne zneistila... ☹
Ja som o "našej" škôlke počula, že deti ktorých rodičia sa ozvú, to majú potom veeľmi ťažké... ☹
Ale nechcem tým samozrejme povedať, že treba byť ticho.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
3. sep 2010

mne to pripada, ze vsetky deti co su s tomim su utiahnute, kam ich polozia tam sedia, lebo nepripada mi tomi az taky zly aby dostal hned prvy den po riti 😔 , zivy je, to je pravda, ale odtoho su tam aby ho usmernili

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
3. sep 2010

michaela, moc sa mu nechcelo ist, krical, ze nie do skolky 🤐
ale take aby si niektora ucitelka brala na ruky dieta a pomojkala ho, to som nevidela... tomi sa rad mojka
skus sa mi prosim spytat ci je este v tej vasej skolek volne, len tak nezavazne, ak si spomenies 🤐

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
3. sep 2010

ved poznate tomiho, on je zivy, vsade je, ale mne sa nezda, zeby bol zly

angellinka
3. sep 2010

csiki-aky zivy??????normalne a zdrave dieta mas a hotovo,nema nato vobec pravo.Ja osobne by som uz urcite maleho neodniesla do tej skolky,ked si predstavim ze nezvlada svoju pracu a takto to riesi 😠
Norbi dnes plakal cele rano,ze nejde do skolky.Bol zatial len na doobeda,a od pondelka zaciname na plno 😉

shaharazad
3. sep 2010

ahoj maminy 🙂 chcem vas zavolat na plavanie tehuliek do Trnavy..je tam uplne super..ja prave končim 2 mesačny kurz...je to v Kvapke, tam kde plavaju babatka...okrem plavania , cvičenia sa s nami chodi porozpravat i dula , ktora nam robi predporodnu pripravu...velmi sa mi tam pači , chcela som sa s vami podelit 🙂 a povedat,ze take niečo super existuje 🙂konečne aj na Slovensku

klaudia74
3. sep 2010

@michaelamaranesi On je zapisany od januara s tym, ze ja stale hovorim, ze pojde skor... ale este neviem kedy... Na jednej strane by sa mi strasne hodilo, keby chodil, ale stale sa k tomu neviem dokopat...

bashka
3. sep 2010

no veru baby, sup sup na plavanie tehuliek, my s angellinkou si dame chvilu pauzicku teraz, co angel? 😀 😀 😀

csikike
3. sep 2010

tak uz je aj tomi doma, bol nakoniec pre neho drahy, kedze nusa si uzivala spanok, spala takmer 2 hodiny
tak referat, vraj si uz ideme pre maleho zbojnika... ze uz je v poriadku, drahy bol zaskoceny, ze co mu bolo? no, ze akonahle zbadal matrace, ze spustil rev az sa povracal zo stresu...
a priznali sa, ze dostal po riti, teda drahy sa narovinu spytal, ze ci je to pravda a ze nema zmysel zatlkat, lebo tomi nam to povedal, tak sa priznala, ze ano, dostal po zadku, ale vraj preto, lebo sacal dievcatko a ani na upozornenie nereagoval a zase ju sotil, ze spadla cez prah...
tak drahy im vysvetlil, ze si neprajeme aby dostaval po riti, ze sa to da riesit u neho aj tym, ze mu zoberu hracku
vraj ho 2 uspavali ale nakoniec vyhrali a spinkal dlho.
a ze sa boji plysakov...no, to vieme, ved aj na duchonke potreboval pomoc niki aby pohladkal plysoveho hojdacieho kona
a ze si necha zobrat hracky akoby sa mal o ne pobit, dokonca vraj suciti s detmi, ktorym hracky beru a chodil hlasit ucitelkam, ze ten a ten chlapcek zobral druhemu tu a tu hracku (hihi, bonzak maly)

klaudia74
4. sep 2010

Chudák Tomi... snáď rýchlo zistia, že je to veľký dobrák, veď je taký zlatý... 🙂

ivica.
4. sep 2010

@csikike to sa teda ukázali v tej škôlke hneď v prvý deň.. ako potom chcú, aby sa deti nebili a nesácali medzi sebou, keď im takto idú príkladom???? podľa mňa to dobre Tomi vyriešil, určite o tom treba komunikovať....ale ma to fakt prekvapuje, že študovaná pani učiteľka takto "nezvládla" svoje povolanie...ani radšej nemyslím na to, koľko krát už dala aj iným deťom po zadku (predpokladám, že to nebolo prvý a posledný krát), veď nie každé dieťa to doma povie, či už zabudne, alebo ho to samé tak prekvapí, že o tom nič nepovie....no a ešte by som sa pozastavila nad tým, že na základných či stredných školách k fyzickým trestom dochádzať nesmie, a keď, tak sa to rieši ako závažné porušenie pracovnej disciplíny, sú na to nejaké kódexy, a teda v materských škôlkach sa deti biť môžu???? a za to čakajú, že tam bude dieťa chodiť s ohromnou radosťou a bude sedieť v kúte a ticho sa hrať?

ivica.
4. sep 2010

@angellinka dúfam, že tieto počiatočné plače ráno do škôlky rýchlo pominú a bude sa mu tam páčiť, držíme palce 😉

ika33
5. sep 2010

@csikike - môžem sa ťa spýtať, v ktorej škôlke máš malého? Čítala som tvoj príspevok a veľmi by ma zaujímalo, ktorá to je.
Nechcem nijako brániť učiteľky, som toho názoru, že deti by sa biť nemali, malo by sa im všetko pekne vysvetliť. Škoda však, že nie pri každom dieťati sa to dá. Tým nechcem povedať, že medzi ne patrí tvoje, to určite nie. Začiatok roka je ťažký pre učiteľov, deti i rodičov. Hlavne ak dieťa ide prvý krát do škôlky, nevie čo môže očakávať a väčšina detí plače ešte celý prvý mesiac. Potom si ale zvyknú a musím povedať, že potom sa to vždy celé otočí, tie deti čo tam chodiť nechceli, zrazu svojim rodičom hovoria, že prečo prišli pre nich tak skoro.
Myslím, že keď má učiteľ v triede 20 žiakov (alebo aj menej), nie je to slasť. Musíš tie deti naučiť viacerím veciam čo si môžu a čo nie dovoliť v škôlke. Musíš na ne dohliadnúť, aby sa im nič nestalo, lebo určite ani jeden z rodičov by nebol nadšení keby si prišiel pre dieťa, a to malo rozbitú hlavu, len preto, lebo deti sa sácali. Je to veľká zodpovedanosť mať na starosti niekoľko detí naraz a je jedno či sú tam 3 učiteľky alebo jedna. Deti sú živé, hravé a niektoré si dovolia viac iné menej. Na začiatku roka tie učiteľky ešte nepoznajú čo, na ktoré dieťa zaberá. Na niektoré satčí zdvihnuť prsť a už poslúchajú a zapamätajú si to o moc viac ako nejakú bitku.
Chcela som však povedať, že hneď v prvý deň sa učiteľka nemala takto zachovať, lebo pre tie deti to je všetko ešte nové. Verím, že si nepraješ, aby bolo tvoje dieťa bité a preto treba, aby si to povedala nie len učiteľke, ale aj svojmu synovi. Teda, že niektoré veci sa robiť nesmú. Ak rodič a učiteľ budú dieťaťu hovoriť jedno a to isté, určite to dieťa to pochopí a nestane sa, že by mu ešte niekedy niekto dal po zadku. Nechcela som ťa poúčať ani si prosím môj príspevok neber v zlom, ale niekedy sa treba postaviť aj z tej druhej strany, aby sme pochopili o čo vlastne ide. To, že sa malý sácal, určite by si zakročila aj ty, aby sa predišlo iným nepríjemnostiam v podobe rozbitej hlavy a pod., a to, že ho učiteľa capla po zadku - nemala.
Musíme však uznať, že niekedy malé po zadku v tej pravej chvíli zaberie viac ako čokoľvek iné.

csikike
5. sep 2010

ika, v pohode, beriem tvoj nazor a vazne si vazim vsetky ucitelky, ktore su nielen v skolke ale aj v skole, je to krasne povolanie ale aj riadne tazke (mam za seobu pg minimum strednej skole v BA- aj ked sa to neda porovnat viem, predsalen to viem lepsie pochopit)
jasne, ze by som zakrocila aby sa deti nesacali, ved je to uplne normalne, aj ked nikdy by som si nedovolila capnut po zadku cudziemu dietatu, je predsa viac sposobov ako to vysvetlit a verim, ze trva kym pridu nato na ktore dieta co zabera, a dufam, ze to bol iba unahleny a nerozvazny krok v snahe zabranit niecomu horsiemu...
viem, ze je to pre vsetkych zmena a ze nie vsetky deti su lahko prisposobive
tomimu sa vsak nestava, ze bezne sace deti, skor sa deti strani, tym ho nechcem ochranovat, alebo nebodaj spochybnit ze sa to nestalo, to nie
ver, ze doma mu dohovarame dost, hlavne sa snazime mu vsetko vysvetlit preco to nemoze a co sa mohlo stat, utoky na ine deti sme doteraz riesit vobec nemuseli, azda aj kvoli tomu, ze k inym detom ma respekt

klaudialip
5. sep 2010

@csikike ahoj,ja sice dieta este nemam ale velmi by ma zaujimalo do akej skolky chodi tvoj Tomi.
ja som ucitelka a aj ked som robila a aj bola na praxi nikdy nevstiahli ruku na dieta.
ja by som to urcite nespravila,i ked to bol prvy den,ta ucitelka potom bud ma malo praxe alebo nervy v keli,pretoze som mala aj hyperaktivne dieta,ktore robilo vsetkym zle a jeho pozornost nevydrzala ani 2 min.(uz mal 5 rokov) a nijaka ucitelka to takto neriesila.
som tym pohorsena

csikike
5. sep 2010

este ma napadlo, velmi lutujem, ze som nam na prihlasovacom dotazniku neuviedla tituly, proste to nepovazujem za nutnost, podla mna to patri do pracovnej sfery, a nie do sukromnej, evidentne to vsak velmi malo ludi berie tak... neznasam ked niekoho posudzuju podla titulu, ale este stale sa stretavam s neskutocnym rozdielom v pristupe ked niekto zisti ze ten druhy ma nieco pred pripadne za menom 😖 😝

csikike
5. sep 2010

dalsia vec, nebudem sem pisat ktora skolka to bola, je to predsalen verejne forum a moze sme chodit citat kazdy a nechcem ani nahodou zbytocne zneprijmenovat malemu pobyt v skolke

skrutka11
6. sep 2010

michaelamaranesi tak sa teším, že vám vyšiel štart v škôlke, Každý sme nejako začínali a dať spať toľko deti naraz, ked každé malo iné zvyky doma musí byť poriadny zaberák. A určite s bitkou nesúhlasim. Je iné, ak dostane rodičkovsku po riťuli, ale od cudzích ľudí určite nie! Ja som vraj bola veľmi živé dieťa a na bitku si z detstva pamatám najviac a nebolo to príjemne. V škôlke nas nebili, aspon si nepamatám, ale do 3tieho ročníka som bola stále ja tá zla, žiacka knižka plna poznámok, stále facky, po riťi pred celou triedou, lebo som bola hubatá a tá učiteľka na mne sedela, raz som jej vinadala, že ju nenavidim, tak som dostala taku, že som mala modriny. Potom ta stara bosorka išla konečne na dôchodok a dostala som užasnu učiteľku, ktorá mi nedavala pocitovat nič ine iba dôveru. Raz som sa zo začiatku z trucu nenaučila, to bolo naše prvé stretnutie. Ona ma vyvolala a už som čakala guľu ako svet a nadávky. Ona namiesto toho povedala, nevadí, naučíš sa zajtra a verím, že ma nesklameš a odvtedy som si dala záležať na tom, aby som ju nikdy nesklamala a skončila som druha najlepšia v triede. Teraz nejde o to, že ako som sa učila, ale o princíp, že ak si človek získa dôveru toho maleho človiečika, je to oveľa oveľa viac, ako bitka, či nadávka. Dieťa ešte neviem poriadne rozlišovať, čo môže a čo nie. Takže ak niekto siahne rukou na moje dieťa, bude s ním zle nedobre!

bashka
6. sep 2010

No a toto mi vysvetlite, ze aky je rozdiel medzi tým ked dieta bije vlastny rodic a niekto iny. Podla mna, ked si rodic dovoli co i len capnut po riti preco robi cirkus ked to spravi niekto iny. Lebo poznam aj pripad ked su doma vyprasky na dennom poriadku, ale cela skola vedela o najazde matky po jednom mensom incidente synacika s ucitelkou.. Dieta sa absolutne co nema fyzicky trestat. Jasne, ze sa musi naucit odkial pokial, ale to sa da aj inak, nehovorim, ze nezvysim hlas, niekedy sa mi zda, ze cely den hucim, ale nijako by sa ma nedotklo keby moja mama, svokra, ci dokonca ucitelka zvysovala v pripade potreby hlas na moje deti. Ked dospely clovek napadne ineho hned je to ublizenie na zdravi, dieta nie je clovek? No ja len tak...alebo mam divny nazor? csiki, vobec to neber osobne, to tak vseobecne ma zaujima...
@csikike to je jasne, treba vsade davat, to uz si iny clovek potom, ja uz som tiez na to prisla a titulujem sa aj kde netreba 😀

emkaa
6. sep 2010

@bashka Stanka, este Barborka plienkuje? ja len ze minule som tu pri nas stretla tvoju mamu a hovorila, ze hej ...ale to bolo mozno aj viac ako mesiac dozadu... a tento moj krpan sa vobec nema k tomu, aby si hoci len na nocnik sadol... vie, ze je jeho a vie, naco je, ale inak je mu to uplne jedno...
tak ja len ze ako boli na tom vase deti? v kolkych mesiacoch prisli na to, ze nepotrebuju plienku?

bashka
7. sep 2010

@emkaa , na spanie vzdy, to sa malokedy stane, ze sa nepopisa, uz som skusala aj s tou podlozkou a esteze tam bola 😀 S pisanim je to celkom ok, teda nepopisala sa uz asi mesiac, ale kaka sa stale najlepsie do plienky...inak preventivne ju davam sama tak kazde 2 hodky, ale aj sa pyta. Ale len pisat. Tak uvidime. Inak od roka do dvoch nechcela serbel ani len vidiet, nieto este sadnut nan. Potom sme zacali tak, ze sme si tam chodili citat, najprv oblecena, potom sa dala uz aj vyzliect, ale nikdy sa nic neudialo. A uz uz sme mysleli, ze by aj mohla byt bez plienky a mali sme mesiac taky, ze z toho mala dost psycho stavy tak sme jej dali na dalsi mesiac naspat plienky a skusili znovu a v pohode. Ale mame cas, do skolky nejde a v jasiach to nevadi 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre