Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

angellinka
21. mar 2009

No Sonnen-tak blahozelame k plazeniu,aspon sa Lea dostane kam ona chce 😀

Odkedy sa nas Norbi plazi je spokojnejsi,aj samostatnejsi

bashka
21. mar 2009

csiki, no jo...ale teraz mojou vinou...zabudla som zastriet a o 5 uz bolo svetlo, uz sa mrvila, pozerala k oknu, potiahla do 5.30 😝 Ale smola, lebo aj tak ju dam spat az o 11. Uz nam to pekne vychadza takto. Od 11 do cca 12.30-13.00 pospi a potom az vecer. Ovela lepsie spi v noci potom...ked spavala 2 krat tak spat isla az o 9 vecer a aj tak nespala poriadne.
Angle, ale sak norbi lezie...teda som myslela, ze je rozdiel v plazeni a lozeni, ci nie? Plazi sa had a lozi sa po styroch. Takze Lea robi co? 😕 No moje dieta uz nebude ani jedno ani druhe. Akonahle je na styroch sa postavi a ideeeeeeeeeee 😀

angellinka
21. mar 2009

Bashka,no Norbi lezie po styroch....som sa pomylila,sorry 😀
Plazit sa neplazil nikdy,on lozi uz od 7.mesiacov,a chodit ani za nic,ale mne to nevadi,ked si to rozmysli a nebude ho to bavit,sa rozbehne a zacne chodit,aspon si myslim.
No tvoje dieta uz urcite nebude,lebo ona to preskocila 😉

sonenschein
21. mar 2009

Ahojte angelinka ma pravdu lozenie je po styroch, Lesa sa plazi a hupe na kolienkach take rozne variacie 😀
zacala len tento tyzden ale zlepsuje sa 😵 uz bola aj v kuchyni, len vsade je drevena studena podlaha ziadne koberce uz aby bolo leto 😎
inak to je dobre ze tolko lozi, je dolezite aby dieta lozilo aspom 6 mesiacov - podla prednasky v materskom centre. A vraj deti co nelozia nevedia ktora ruka je prava a lava, co sa tyka aj mna vzdy nad tym musim rozmyslat ktorou pisem 😀 a nelozila som vobec.

sonenschein
21. mar 2009

jeeej csiki uz mas foto drobca 😵
ako sa citis, aj by som si druhe uz zelala ale.. nieje to jednoduche 😅

bashka
22. mar 2009

fuuha, tak to sa mamna co tesit...ze barbi bude takato dezorientovana, chudatko... 😀 No neviem, ked to je takto, potom asi chodi po svete dost takychto ludi 😕 A tak mi zostava zahadou, preco to akurat mna obislo. Nikdy som nemala problem takehoto druhu, vzdy som bola jednotkarka, aj univerzitu mam v pohodke, aj jazyky mi vzdy isli...a celkovo som sikula, myslim 😀 A nelozila som ani raz 😵 😵 😵

bashka
22. mar 2009

inac my dnes od 4.55 😝 ...a to vsetko za to, ze si barbi poobede trosku schrupla v aute vcera. No nechapem, 11 mes a celkovy denny spanok cini 10 hodin...tiez potesitelneeeeeeee 😝

Sonen a co to znakovanie? Tusim som sa ta uz pytala 😀

bashka
22. mar 2009

a este mi napada, ze aj nedojcene deti byvaju blbe podla nejakych statistik...no my sme potiahli 6 mes, takze tiez ma barbi len 50 percentnu sancu...no to som jej zariadila 😝 ...ale neva, nemusite sa s nami kamaratit nasilu 🤐

angellinka
22. mar 2009

Bashka,nemyslim si ze bola tak skoro hore,preto ze si schrupla v aute.Raz je to tak,raz inak.
Mne dnes vstak maly az o 6.45,a spal od pol 8.Takze aku ma naladu,ci mu nieco nie je,atd...a zas niekedy staci aj menej,ako si vyzaduju ti nasi drobci 😉

sonnen,tak ked musi lozit dieta 6 mesiacov,este 2 a budeme aj my chodit 😉
A neboj sa,my byvame na prizemi,podlaha studena,koberce nemame a maly lozi o dusu,ja hovorim ved ma airbag-plienku 😀 ,ten ho chrani...

csikike
22. mar 2009

bash, no, dnes sa musim opytat mamci ci som lozila, lebo mne robi tiez problem urcenie pravej a lavej ruky a tomik potom bude skoro sisi, lebo sice bol kojeny 14 mesiacov ale lozit zacal ked mal 8m a chodit... sam od 11 ale od 9-10 za ruky
takze bash... mozeme sa kamaratit nadalej 😀

sonenschein
22. mar 2009

bash co si, koli tomu sa nemame kamaratit 😀 to by bola skoda ☹

neboj aj ja mam vysku a vyrastla som iba na susenom mlieku a ani som nelozila 😅 len ta prava a lava ruka 😀 v autoskole som sa riadne zapotila a obcas aj opacne odbocila 😀 ..ale nie az take zle to nieje.

inak poznam minimalne dve osoby ktore nelozili a tiez maju ten problem tak mozno na tom nieco je.
Ale ved to nieje take dôlezite, spomenula som to len zo zaujimavosti, hlavne ze mame zdrave deti.

Dufam ze Lea zacne chodit skor ako o 6 mesiacov 😀

bashka
22. mar 2009

a sranda, volala som s tetkou dnes a viem, ze jej syn to ma tiez nejake divne s tymi stranami. Vzdy som si z neho srandu robila, lebo ked stal oproti mne a pytam sa ho, ktora je prava strana tak v pohode, ale ked sa otocil mne chrbtom uz bola prava strana na druhej strane, teda nalavo od neho 😀 nevedel to nijak pochopit, te prava strana moze byt hocikde podla toho ako je otoceny, ze pre mna je prava tam kde jeho lava ked stoji oproti mne...a tetka mi hovori, ze ho nevedeli dostat chodit, uz mal skoro rok a pol ked zacal...takze ten sa nalozil ajajaj a predsa. Ale inac je v pohode 🙂 Ale jasne, aj ja som citala kadeco o nelozeni deti, no ale co ju priklincujem o zem? 😀
Csiki 😉

sonenschein
22. mar 2009

v pondelok pojdeme doobeda do MC, hrat sa, nepridate sa ?
skusim ju dat na väcsi koberec ktovie mozno sa budeme nahanat 😀 😀 😀

bashka
22. mar 2009

sonen, my pojdeme, aspon sa ta opytam na to znakovanie 😀

csikike
22. mar 2009

a kedy idete?

klaudia74
22. mar 2009

Ahojte! Zajtra je ešte tá burza, však? Asi sa pôjdem pozrieť...

sonenschein
22. mar 2009

prepac Bash, mala sa zobudila a uz som nestihla a aj zabudla 😀
znakovaniu sa velmi intenzivne nevenujem, iba ked ideme jest ukazem znak papania, potom jej ukazujem (od dnes) svetlo - na to sa chyta, ked dopapa ukazujem znak dost - ale zatial ziadny uspech, potom znak pit - tiez nic, zacala som znak ciapka - smeje sa ze jej tapkam po hlavicke - aspom neplace ze jej ju davam 😀

Lea ukazuje stale ako sa ma aj tak tak vseliak alebo tancovanie neviem ale ukazuje to vkuse.

Prave som volala so Zuzanou a zrusili sme doobednajsiu navstevu MC prepac, poobede mame vraj kupanie tak nechcem byt cely den mimo ale tento tyzden pojdem urcite. Ako je otvorene MC poobede?
Bash prosim nehnevaj sa 😔

baby vazne je uz burza do kelu to hadam nie a zas som ju prepasla 😠

sonenschein
22. mar 2009

este k tomu znakovaniu zatial som nebola na tom kurze ani nemam materialy su to len znaky ktore som si zapametala z tej prednasky z obrazkov - riadny biznis stoji to 1000SK materialy + jedna dvojhodinova prednaska a ta lektorka kotuha jedna neukazala ani jeden znak, len aby sme si to kupili.

mam otazocku je nejaka anglicka skolka v SA alebo GA?
dobru noc !

bashka
23. mar 2009

csiki ideme o 10, lebo vtedy otvaraju...pridete? My uz tam budeme na dvore aj skor, lebo tam je smykalka a kolotoc 🙂

klaudi, sonen, ta burza je az v sobotu a pondelok 28. a 30.3

sonen, vobec sa nehnevam, co si...my chodime do MC aj samy, vsak tam furt niekto je. Chodime uz bez kocika, lebo mne sa ho tlacit prazdny nechce. A v druhej ruke tornado hyperaktivne na spagate. 😀 Takze aj v ramci pobytu vonku sa na chvilu zastavime hocikedy...

angel, ked sa vyhajate, nedojdete? Dnes uz ti donesieme tie sane, aby ti cez leto nechybali 😀

sonen a co si to nenapalis od volakoho? Ci nikto neda? Alebo si to kup ty a kseftuj 😀

bashka
23. mar 2009

sonen a poobede je od 15.00, okrem piatku myslim. Ale niekedy nie je vobec otvorene, uz som tam bola par krat tak. Takze si pred tym treba zavolat ak chces mat istotu. Mne to nevadi az tak, kedze byvam na skok 🙂

klaudia74
23. mar 2009

Bashka máš pravdu, burza je až o týždeň, pomýlila som sa...

angellinka
23. mar 2009

Jaaaj Bashka,my sme dnes neboli cely den doma 😉 INac by sme aj dosli,lebo ved to otrasne pocasie,ale urcite len na aute,lebo nestiham otacat kocik,taky brutalny vetrisko fuka.
Uvidim ako bude zajjtra poobede,a mozno skocime do centra.
Zajtra doobeda ideme ku kamoske,teda okolo 12,ale v stredu zalezi od pocasia,mozno vas navstivime 😉

bashka
23. mar 2009

angel, zajtra je MC zatvorene cely den...ale v stredu tam ideme poobede od 3 az do 6. A doobeda kludne dojdite, teda neviem ci sa nam to podari sklbit, lebo barbi ide spat o 11, uz sme druhy den na starom rezime, poobede nespime

Inac dneska sme nechali malu u svokrovcov a museli sme frcat naspat lebo brutaaaaaal brutaaaaal vrestala, no horror...sice vydrzala hodku a pol v pohode, ale potom uz volali nech sa ponahlame lebo uz nevedia co s nou...sa nevedela ukludnit este dobru chvilu, chudatko moje malinkeeee...esteze sme boli len na Veci...no nechaj ju niekde ☹ Ked ona chcela maminku a ta tam zrazu nebola 😨

angellinka
24. mar 2009

Bashka,my keby sme dosili tak okolo pol 12-12,a to vy spite ☹

No nastastie Norbi s tym problem nema,ked je s mojou mamou,nehlada ma.Ale on je na nu zvyknuty.
Bola som s byvalou spoluziackou,ma tak staru malu ako moj maly.A ta sa od nej nepohla,celych 10 mesiacov nebola od nej,tak mala nie je zvyknuta.

Mna moj Norbi chape,ze sa potrebujem vyventilovat,a ked ho musi strazit babka 😀 😀
teda nemusi,ale chce.
Inac pisem jak tatar,ale dufam ze to pochopite.Ale to asi preto ,ze sme spali do 7 😀 😀 😀 😀
A to u nas total nezvyk,som zvedava kedy tento moj zbojnik pojde spat 😅

bashka
25. mar 2009

cavte, zas sme boli skoro posledne...novinka...barbi od dnes lozi 😀 ...ale len ked je nieco tak na 2-3 kroky, vtedy dolezie si to vziat (trenujeme na dudli a mobile, ine nezabera 😀 )...ale akonahle je to dalej to sa rovno postavi...no mozno z toho nieco bude 😉

Kto ide dnes do MC? My 🙂

csikike
27. mar 2009

ahojte, kde ste vsetky? ale sa nam krasne oteplilo 😵 , sme boli dnes na vahu nech sa tomik vysanti... no ale jeho to tahalo len do vody, alebo sa chcel stverat po stromoch 😀

sonenschein
27. mar 2009

Ahojte bash maminka je maminka 😉

my sme boli stvrtok a aj dnes v MC ale doobeda zajtra ideme zas ..na burzu.
Ale uz sa tam musime stretnut dufam ze tento tyzden urcite.

prajem pekny vikend papa

angellinka
28. mar 2009

Ahojte!!

Baby ,videli ste na markize v spravach ,davali malych krpcov ako sutazili v lozeni 😵
Aj my sme strasne chceli ist do Ba,ale sme uz mali iny plan,a nechceli sme to rusit,totalna zabava tam bola.
Jaaaaj skoda!!!By tam Norbi kazdeho rozavlcoval.
Bashka,ako sa mate?Barbi lozi?Lozicka mala 😉
Ozaj baby,kedy je dalsie ockovanie?Ja neviem kedy mam ist na poradnu.Tusim az ked bude mat maly rok,ale nie som si ista.....

csikike
28. mar 2009

angel, hej je v roku a potom v 15 mesiacoch
to lozenie mohlo byt super 😀

sonenschein
29. mar 2009

ahoj kocky, boli ste v sobotu na burze 🙂 ja idem pre istotu aj zajtra.

my ideme na ockovanie v 10 mesiacoch neviem preco tak skoro 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre