Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

angellinka
2. okt 2010

@csikike vyplneny dotaznik 😉

csikike
2. okt 2010

@angellinka odchytila som aj tvoju sestru 😉

csikike
2. okt 2010

@emkaa budem este zbierat podpisy, len neviem kedy, asi aj zajtra vybehnem na pesiu, ale da sa aj na nete cez ten odkaz co som sem dala 😵

marika1977
2. okt 2010

@csikike niesom v obraze 😨 😨 ale za nasich 66eur by som sla strajkovat!!!!! 😠 😠 😠

csikike
2. okt 2010

@marika1977 ked bude treba, tak sa ozvem a pojdeme na strajk, zatial vas priebezne budem informovat co sa deje
inac, aby som vas informovala spravne, ta peticia nie je proti aby sa ostatnym, ktore nerobili nezdvihlo na 190€, je to len o tom, aby nam, ktore mame narok na 256 nekleslo na 190

marika1977
2. okt 2010

@csikike tak to je pravda!!!!je velmi nespravodlive co pani radicova chce zaviest...a to som ju volila,lutujem 😠 je to velka hamba nasho statu ze takto zaobchadzaju z matkami...ja som celi zivot pracovala a nevyhovarala som sa na to ze nemozem lebo mam deti!!!!a tiez ako nepracujuce matky co len vychovavaju deti,su doma a nikde nerobili,tiez by som mohla!aj ja budem mat 3tie a dokazala som sa aj postarat aj pracovat...tak ked ja to dokazem neexistuje ze to nedokazu aj ine!!vynimky su len matky samozivitelky ale vadsina ostatnych je pohodlna a asi im to takto aj vyhovuje...nechapem,preco nas chcu znevyhodnit a hadzu nas do1vreca...to ako mame vyzit zo 190eur?ked sme pred tym zarabali 2xtolko?to nam nepovedia!!bohu zial,ako 1rocne ho asi budem musiet na niekoho zverit aby som mohla spat do prace,aby sme vyzili 😠 😠 😠 😠 a to potom aka som matka?ked si nebudem moct dovolit ostat pri babatku doma ani 2r.HAMBA NA NASICH POLITIKOV A STAT!!!

klaudia74
3. okt 2010

@marika1977 Ked pises, ze sa asi budes musiet vratit do prace, tak sa pre teba zmeni od januara nieco aj k lepsiemu... 🙂 Budes moct predsa pracovat a nestratis rodicovsky prispevok. 😉 Mne napriklad to komplikovalo zivot za minulej vlady...

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
3. okt 2010

@michaelamaranesi ved prave preto som napisala, ze nie sme zato aby sa nechalo tych 164 co je teraz, ale nech ma kazdy aj tych 190€

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
3. okt 2010

@michaelamaranesi neda sa hadzat vsetkych do jedneho vreca, mne je to jasne
nikdy by som neurazila nikoho, lebo nikdy nemozem vediet aky ma kto dovod,
ja viem len to, ze som ochotna bojovat za tych 66€ co mi maju zobrat mesacne 😕

csikike
3. okt 2010

a musis uznat aj ty, ze keby sa to tykalo aj teba, tiez by ta to nastvalo, a bojovala by si za svoje peniaze, ale urazat niekoho bez toho aby sme vedeli preco je tomu tak, tak to nie je moja uroven
lenze, velakrat tie maminky, ktore su napr. proti tej peticii nevedia, ze ziadame aby tych 190€ preslo pre tie, ktore nepracovali, alebo pre iny dovod nedostanu matersku

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marika1977
4. okt 2010

@michaelamaranesi ved ty si pracovala...ja som myslela na zeny ktore nepracovali vobec,a to ked mi zacne vykladat ze od 2deti nevie ist do roboty a doma ich je nasackovanzch 5dospelich....tak s toho mi je na nic!ale asi im to tak vyhovuje.mna by moj muz nerad videl doma sunky si valat a aj ja by som bola zufala zo svojej neschopnosti..takto som si myslela ze pokym podrastie budem moct s nim ostat doma ale mylila som sa ☹ aj tak je to naspravodlive!!!pani radicova slubovala ako budu podporovat matky a ako sa zvysi materska do vysky min.platu ahmmmmm isto...predvolebne sluby.ja mam deti z vadsim vekovim rozdielom medzi sebou,ja som sa mohla vratit do roboty ale teba chapem ze nerobis,vsak mas doma 2rocne a zachvilku budes mat dalsie babo,to je jasne ze si doma...vela stastia do buducna v hladani zamestnania 🙂
@klaudia74 aspon ze nam po nastupe do prace tu matersku ponechaju.a to mame narok na celu alebo nam nejaku cast odoberu?ja neviem ako je to po novom,uz 3tyzdne nemame televizor tak neviem co sa vo svete deje 😒 😒 😒

evitkamalicka
4. okt 2010

mne napr. kvoli 3 dnom nevysiel narok na matersku a teda ani na zvyseny RP a to ma akoze teraz maju vsetci hadazat do jedneho vreca s cigankami? pre mna je dolezite to, ze mozem popri RP pracovat

klaudia74
4. okt 2010

@marika1977 Teraz je to tak, že nemôžeš vôbec robiť, ani na dohodu... resp. si máš "vybrať" (podľa tej kravy predch. ministerky), či chceš poberať rodičovský alebo pracovať! Tak to bola aká nespravodlivosť! Ja som nikdy živnosť nevrátila, platím štátu celý čas odvody (prakticky im vrátim celý môj rodičovský!) a oni ma ešte "potrestajú", že na ten rodičovský nemám nárok! Pretože to samozrejme nie je žiadny výber, keďže jasné že zarobím viac ako dostávam od štátu... Pritom riadne vychovávam svoje dieťa, takisto ako ostatné matky, moja vina je len tá, že chcem popri tom aj robiť - keď spí, po nociach a tak... No comment...
No a aby som konečne prešla k tomu pozitívnemu, od januára to takto nebude, budeš môcť pracovať a súčasne poberať rodičovský príspevok. 🙂 Takže budeš mať konečne na výber - či chceš pracovať alebo nie. 😉

marika1977
4. okt 2010

@evitkamalicka no ved prave o to mi ide,aby nas nesupali na jednu kopu..lebo niesme rovnake...ja som sa vratila robit po 2rokoch,to sa dalo lebo malu mi zobrali do skolky a teraz pri tretom som sa tesila, ze akurat spadam do tych ich odpracovanych rokov a tak nech sa mi nikto necuduje ze ma 190eur nastvalo a lutujem ked ma niekto nepochopil,mne materska nebude stacit ani na hypoteku a to o strechu nad hlavou prist nemozeme ☹
@klaudia74 mas pravdu,z jednej stranky ubrali ale z druhej zas daju...aspon ze tak.to ma trosku potesilo.vela ludi sa bude burit proti zmenam a najhorsie je to za sa veci menia zo dna na den a vlada sa nevie skoro na nicom zhodnut...teda co som si vsimla kym som este mala televizor a sledovala ich 😒

skrutka11
4. okt 2010

ahojte, čítala som tu, že tie, ktoré bojujú za vyšší RP pre maminky, ktoré pracujú hádžeme tie, ktoré nepracovali pred materskou do jedného vreca s našimi neprispôsobivými spoluobčanmi z "Indie". To skôr naopak všetci tí, ktorí tvrdia toto si myslím hádžu do jedného vreca nás, tie ktoré robia celý život aj na Rómov a na tých, ktorý nemajú motiváciu prispieť svojou prácou a svojim daňami do spoločného balíka, ktorý sa potom "spravodlivo" rozdeľuje pre všetkých. Tento systém je prežitok socializmu, kedy všetci mali všetko rovnako. Je to blbosť a štát pripravuje ľudí o motiváciu robiť a dáva šancu hlavne špekulantom prísť k peniazom bez roboty. Každý má možnosť voľby. Ja som za férové materské a rodičovské. Prečo nie? že nie sú peniaze? To my nech nikto nehovorí. Keď je na nové koberce na ministerstvách a na predražené zákazky pre kamarátov poslancov, tak nech najprv pridajú nám a potom nech hľadajú peniaze na somariny. Som zvedavá, že kto bude na nás robiť, keď sa ľudia naučia využívať systém a cigáni budu sedieť doma, budu sprostý a množiť sa medzi sebou a degenerovať populáciu a tí, čo majú rozum, a vedia si zrátať plusy a mínusy, radšej budu musieť oželieť rodinu, ako živoriť a už keď na to dieťa budu mať, tak už bude neskoro, budu starý, chorý, alebo zvyknutý na svoje pohodlie bez detí a za ten čas sa na našich daniach "vychovajú" také 3-4 generácie špekulantov s hladnými krkmi a rečami o utláčaní rómskej menšiny.

neberte ma zle maminky, ktoré nikdy nerobili a normálne sa staráte o detičky. Toto obdivujem, že sa takto dokážete obetovať. Nech štát zohľadní, ako sa matka stará o dieťa, hoci aj od 18tky a keď je vkuse na materskej, prečo by mala byť zato bitá? Načo je ich toľko v parlamente, keď nevedia oklieštiť zákony tak, aby slušný ľudia netrpeli? Verím, že ste pochopili, čo chcem povedať a že som nikomu neublížila.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
4. okt 2010

@michaelamaranesi a @evitkamalicka, ja viem, ale mohli ste to aj vy vyriesit dobrovolnym platenim, teraz si nemyslite, ze vam to zazlievam, ale ta moznost tu bola, ale este pomimo pracujete, tak si to kompenzujete aspon tym, ja som pracovat chcela z domu ale nemohla som

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudia74
4. okt 2010

@michaelamaranesi Ale nikam nechoď! 😉
Náš malý bol dnes prvýkrát v škôlke. Ráno sa so mnou učiteľka bavila takým štýlom, že som si pripadala na nejakom vojenskom výcviku minimálne v Afganistane... tak som mala celý deň nervy... Ale keď som išla preňho tak sa už aj usmiala, a že vraj bolo všetko v poriadku, až na to, že sa s ním mám doma porozprávať, že si predsa nemôže zobrať hocikedy a hocikoľko hračiek naraz! 😀
Ale malý hovorí, že bolo dobre a ide aj zajtra, to ma troška ukľudňuje. 🙂

csikike
4. okt 2010

@klaudia74 super, krasne to matyi zvladol 😵

csikike
4. okt 2010

a radsej nech si berie hracky on ako keby mali brat hracky jemu, no nie? !
a ildi by to tiez vedela vyriesit, ze sa hodi na rizikove, dostala by aspon marodku a mala moze ist do skolky 😉

klaudia74
4. okt 2010

@csikike Ona sa vyhovara na to, ze co ak jej mala bude stale chora a bude to nosit domov... to je oficialny dovod, preco ju neda... A este vymysla, ze salianska skolka sa jej nepaci, radsej by ju dala do Galanty, ale to by tam museli byvat, atd., atd. Je to tazke... 😉

klaudia74
4. okt 2010

@csikike A tie hracky - sranda je v tom, ze on ich nebral druhym detom, ale z police... a to nemoze!!! Musi sa najprv opytat a potom si jednu zobrat, az ked ju vrati na miesto si moze zobrat druhu, a nie vsetky naraz ako to robil on dnes! Mozno som ja nejaka mimo, ale trojrocne dieta ma mat takuto drezuru??? Doteraz som si myslela, ze v skolke sa ma hrat a to je vsetko...

csikike
4. okt 2010

kokos, a to je vazne chore, neviem si predstavit co by robili s tomim 😅

csikike
4. okt 2010

no, chcela by som vidiet ich deti...
pocuj a dychat mozu sami, alebo aj to len na povolenie rovnakym tempom 😠
to je vazne vojensky vycvik 😒

bashka
4. okt 2010

A nasa Bubka bola dnes prvykrat v jaslickach a som velmi rada, ze sa jej pacilo...je tam 3. najstarsia a ostatne deticky take malinkeeee...no a tak je s nimi zaobchadzane trosku inak ako v skolke kde uz prebieha vychovno-vzdelavaci proces, drezura...este nech si uzije to babatkovanie pol roka. A neplakala...na moje prekvapenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre