Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
6. okt 2010

@csikike aky nosic mas? mY SME UZ MALI VSETKY TYPY, ale takuto naobliekanu ju do nicoho nedostanem, rozmyslam nad ergom, lebo naozaj vacsinou to dopadne tak, ze kocik tlacim a ona na rukach. Jedine ked ich supnem obidve do dvojickoveho a barbi lucku drzi za rucicku tak ako tak...o par minut dlhsie vydrzi 😀
@klaudia74 pekne...pekne...ale ja zas preto ee, ze ja neviem taketo veci prat, v rukach to sa mi nesce a z pracky ked to vylezie tak dovidenia...a darmo mam aj taky program a prasok...a nechlpatie sa to? Lebo to strasne neznasam, ked je nieco zazmolkane tak odzmolkujem, ale pulovre vyhadzujem, to ja oberat nebudem...

csikike
6. okt 2010

@bashka mam ten ergo liliputi, cierny

csikike
6. okt 2010

@michaelamaranesi , pisala som ti na FB

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
6. okt 2010

@michaelamaranesi dakujem, ozvi sa potom kedy ti mam dat prasule a kolko

monchis
6. okt 2010

@csikike skoda, ja uz som si nosic kupila ☹

tamka84
6. okt 2010

ahojte som tu riadne dávno nebola, @bashka pozerám že máš tiež 2 roky rozdiel medzi slečnami, ja budem mať tiež, a hrozne sa obávam toho, ako budeme kočíkovať, keďže som nekúpila dvojičkovský kočík, buď dokúpim sajtku alebo ja chcem začať druhé bábo šatkovať. Sofinka mi tiež nevydrží dlho chodiť, raz-dva sa vypýta na ruky.

A ozaj baby, nenosíte niektorá dieťa v šatke? potrebovala by som poradiť ako začať, na trhu je strašne veľa značiek, druhov látky, dĺžok, a ja nikde neviem nájsť rady ako si vybrať. Všade sa len píše prečo je dobré šatkovať, ale nič viac. Alebo neviete či tu v Šali nie je nejaký kurz na viazanie šatiek?

bashka
6. okt 2010

@tamka84 klaudika ti urrrrrcite poradi, ona je v tom borec...a ma aj satky...www.liliputi.sk ( klaudi, potom provizie z predaja poprosim 😀 😀 😀 )...ja ti poviem tolko, ze ani barbi sa nechce chodit a ten dvojickovy kocik je super...teda ked sa niekam potrebujeme dostat...ked nie tak sa motame na dvore, na ulici a ked nevladzeme ideme domov 😵 A mali sme aj satku, ale elasticku a ta je vhodna len pre celkom malinke babo, uz som predala...

csikike
6. okt 2010

@tamka84 ta elasticka satka od klaudi je vaaaaaaaaaaaazne super, mala v tom velmi lubila, idealne riesenie do tych 4 mesiacov

tamka84
6. okt 2010

ja by som chcela skôr takú čo sa v tom dieťa dá nosiť dlhšie, čo sú tie klasické šatky na nosenie detí. Na stránke nosime.sk je ich ale strašne veľa a ja nepoznám osobne nikoho kto by nosil v šatke a vedel by mi poradiť.
A bashka to si kupovala dvojičkovský kočík keď sa ti narodila druhá slečna? prečo to mňa nenapadlo skôr, ja som tiež kupovala nový kočík, lebo ten prvý sme predali ale samozrejme obyčajný 😒

bashka
6. okt 2010

@tamka84 kupila som neskor, lebo ked sme mali jeden tak v nom bola jedna a druhej sa zrazu nechcelo chodit tak prva isla na ruky a druha do kocika, pripadne v nom boli nasackovane obidve 😀 A len si pochvalujem...sice kazdy na mna pozera, pripadne sa pozru do kocika na deti s evidentne dost velkym vekovym rozdielom a spytaju sa, ci su to dvojicky 😀 😕

tamka84
6. okt 2010

@bashka, ale tie súrodenecké kočíky sú dosť drahé, a tento nový čo sme kúpili , aj keď nepoužitý zatiaľ už asi za tú cenu nepredám, tak som zvedavá ako dopadneme. Keď to inak nepojde malú budem nosiť v šatke a väčšiu dám do kočíka. A ako si ich nosila keď ešte menšia bola malinká a musela ležať a väčšia už sedela? lebo tie kočíky pre dvojičky som videla len také že buď 2 vaničky, alebo 2 športové časti. Kombinované nie.

klaudia74
6. okt 2010

@tamka84 Ja som nosila skoro 2 roky, robim aj kurzy viazania a mam prehlad o znackach satiek, ktore su u nas dostupne, ak chces rada pomozem. 😉
Nazivo ti viem ukazat okrem svojej elastickej aj MaM Eco (tiez elasticka) a Hoppediz pevnu.

klaudia74
6. okt 2010

@bashka Jasne, provizie budu tvoje. 😀

bashka
6. okt 2010

@tamka84 tak o tom by som ti vedela pisat. Malinka mi v hlbokom vydrzala asi 3 tyzdne, potom som ju vozila vo vajicku co sa nam dalo nakliknut a mala som X-lander, ten ma v predu taku priecku tak na to sa starsia postavila, drzala sa rukoväte vajicka a islo sa...asi 2 mesiace sme takto chodili 😀 , ale potom som sa rozhodla pre dvojickovy, uz mala malá 4 mesiace a v sportovom som ju dala skoro do lahu a bolo. A daju da kupit take fusakotasky, ze jedno dieta sedi a druhe sedadlo do lahu v tej fusakotaske...no idem babuldy, poobedna sichta moze zacat, baby su hore 😉

bashka
6. okt 2010

@tamka84 a ved nemusis novy kupit, ani ja nemam novy 😉

csikike
6. okt 2010

tak ja to riesim tym, ze opierku dam do lahu, mala sedi a maleho posadim za nu a velmi sa im tam paci, aj ked nedavam tomiho casto k nej, aj ked sa pyta, radsej ho unavim chodenim, ale je pravda, ze ani moc nepisti, ale vzdy sa tesi ked ho dam k hanke...
su aj take kocika, napr. phil and teds, ale mne sa vobec nepacia, tam deti lezia poschodovo na sebe...

tamka84
6. okt 2010

@bashka jéééj asi k tebe budem chodiť na rady ako zvládnuť 2 malé deti 😅

bashka
6. okt 2010

@csikike ani mne sa tie nepacia...ze co asi tak to spodne vidi... 😕
@tamka84 kludne...chvilu potrva kym si zvyknes a potom super...nemenila by som 😵

bashka
6. okt 2010

@csikike ani ja by som nedavala, ale bolievaju ju nozicky teraz...no uz asi mesiac...vraj rastove bolesti a ked vela chodi v noci potom vyplakava...tak sa ju snazim nepresilovat...ked to prejde tak bude viac chodit, vlastne to je tak, ze ked chce tak ide peso, ale ked povie, ze ju bolia nozicky a chce sediet tak ju dam...niekedy ide aj hodinu peso, inokedy ju bolia aj bez chodenia...a nevymysla ☹

bashka
6. okt 2010

@tamka84 a nebola si ty blondyna naposledy? 😕

tamka84
6. okt 2010

@bashka bola som blond, ale už dosť dávno nie som, vlastne celé tehotenstvo, nechcela som si odfarbovať počas tehu.

skrutka11
9. okt 2010

michaelamaranesi, ved prave, nech najdu paky nato, aby neboli diskrimonované tie, čo sa poctivo staraju o detičky a tie, čo ich zamestnávateľ vyhodil a tak. Je to bohužiaľ nefér a naši politici namiesto riešenia problémov riešia svoj biznis a popri tom si občas najdu čas na skutočnu robotu začo su platený.

elenita
11. okt 2010

Ahojte maminky,

ja sem tusim chodim len po kontakty, ked sa chcem skraslovat 😅
Rozhodla som sa, ze si dam spravit gelove nechty, raz, a potom uvidime....lebo tie moje, to je otras 😝
viete mi poradit kontakt na nejaku dobru manikerku v Sali alebo na Veci?
Dakujeeem 🙂
Inak pracujem v NR uz 3 .mesiac, ale pomaly to tu zacinam nenavidiet 😝 a neviem, co dalej....min. tyzden som chodila do prace o piatej rano a domov o deviatej vecer....

elenita
11. okt 2010

Jeeej, a pozeram, ze tu sa ocakavaju nejake nove prirastky...aj Miska je cerstva cakatelka...no teda, gratulujem, baby 🙂
Aj ja chceeem 😅

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
11. okt 2010

Miska, jasne, je to len o penaizoch, bohuzial....aj ja by som bola radsej este doma....
ale musim povedat, ze deti si super zvykli v jaslickach, chodia len na pol dna, ked pridu, v kuse vyspevuju, vedia asi 50 basniciek a pesniciek, su zlati....aj ked teraz su uz 2.tyzden chori ☹

sonenschein
12. okt 2010

ahoj kocky zahlasujte za leusku ako spi 😵
http://www.facebook.com/pages/Bratislava/wwwnez...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre