Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

emkaa
19. jan 2010

ahojte baby,
prosim vas, vsetky vase deti lozili?

angellinka
19. jan 2010

emkaa-urcite nie vsetky deti lozia,moj maly lozil od pol roka a chodit sam zacal 11.mesacny.Preco?

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emkaa
19. jan 2010

lebo neurologicka silou-mocou chce, aby lozil, ale on proste nechce... presuva sa na zadocku, ale na styri ani za boha... ja som z toho uz na nervy, ze ona to tak nuti, strasi nas, ze deti, co nelozili, mali problemy s citanim a pisanim... teraz nam naordinovala cerebrolysin, ale po jednej injekcii sme to zrusili, nechceme do neho pchat take hnusnosti..
ja som rada, ze sa snazi aspon vytahovat sa hore, obcas aj postoji s pomocou a pri notebooku stoji ako prutik (no hlavne pri nom), lenze je tazky, ma 12 kg, a lenivy tiez, takze to take jednoduche nie je..
tito lekari su taki nasilni, ide im len o peniaze z poistovne, je mi to hnusne a som aj nestastna, preco ho nenechaju vyvijat sa takym tempom akym to zvlada sam....

manika77
19. jan 2010

ahojte, emkaa tento isty problem sme mali aj my..dali nas dokonca na vojtovku 😠 dva mesiace ho nutili aby zacallozit...potom im zase vadilo ze nechodi..ale to uz som nechcela chodit tak som sa im nato vykaslala..a mam podobny nazor ze tahaju len peniaze z poistovni... 😒

klaudia74
19. jan 2010

Ja si tiež myslím, že každé dieťa má svoje tempo. Náš malý začal loziť, keď mal tuším viac ako 11 mesiacov, dovtedy len vysedával. Ale on je taký intelektuálny typ 😀 , tak som to vôbec neriešila. Na nohy sa začal stavať až keď mal skoro rok, keď niektorí jeho rovesníci už dávno behali, že csiki 😉 ? A teraz je ako všetci ostatní, o nič sme neprišli...

bashka
19. jan 2010

emkaa, ci si sisi? Ziadne somariny donho nedavaj a ani ho nenut. Ani moja malá nelozila, zacala chodit v 9 mesiacoch a lozit sama v 13-tich, ani som nevedela, ze to vie. To je cista blbost, ze musi lozit najprv...to je to iste ako ked sa niektore deti zacnu pretacat najskor na chrbatik a az potom na brusko a ine zas naopak, alebo, ze si niektore najprv sadnu az potom zacnu lozit a ine si sadnu az z lozenia...teda podla mna...vsak deti nie su naprogramovane stroje...btw ani ja som nelozila a az taka sprosta zas nie som. Ci hej? Aj som sa dobre ucila, vsak vies ( boli sme spoluziacky, pre ostatnych), aj v pohode viem, ktora je prava a lava...nechaj ho, nech ide po svojom a ako vravi klaudi, o nic nepridete...a neurologicka nech si to picha do hlavy 🤐

Inac babuldy, dobre bolo, malo bolo, co? Musime taketo akcosky robit castejsie 🙂

ria81
19. jan 2010

Bashka, veruže dobre.... Aj so Sonen sme sa cestou domov bavili o tom, že sa takto môžme stretávať aj každý týždeň 😀 😀 😀

bashka
19. jan 2010

Ozi baby, nepotrebujete niektorá zvlhčovač? Idem dat do bazaru, len sa najskor opytam tu. Mám ho v albume. Super vecička do bytu, kupili sme takto pred rokom, použili sme ho pár krát keď mala malá sopel a oveľa lepšie sa jej dýchalo. V zime sme mali strasne suchy vzduch. Len teraz máme v dome presne opačný problém a museli sme kúpiť odvlhčovač. PC okolo 45-50 eur, dám ho za dvacku. Akurat, ze mi raz z neho spadla tá hlava a kusok sa odlomil, nema to ale vobec ziadny vplyv na funkcnost ani to nie je vidiet. Je to zvnutra. Kuk obr. c. 3.

Ria, mozeme kazdy utorok, ja planujem pravidelne chodit min. raz do tyzdna

bashka
19. jan 2010

...tak mi pisala adminka, ze si mam zrusit ten solac v albume a presunut do bazaru...ale vsak kto chce si ho tam najde...pravidla su pravidla 😵

skrutka11
20. jan 2010

ahojte dievčatá, ospravedlnujem sa všetkym čo som sľúbila, že prideme do MC včera. Ja som uplne zabudla, ze sme boli objednany k zubárke uz 2 mesiace do BA. Takze cely den sme boli prec 😒 Dufam, ze aspon vy ste sa stretli a dobre zabavili

Inac dnes ideme na poradnu a budu nas zasa pichat tak drzte prsteky nech to dobre dopadne. Dakujeme vopred 😵

angellinka
20. jan 2010

no inac baby,vcera bolo naozaj super!!Vsak uz sme s Bash hovorili,ze mooooze byt kazdy utorok v MC 😉 co vy nato?
skrutka-nevadi,na buduce sa pridas 😵

skrutka11
20. jan 2010

angellinka, keby ste tam boli uz nabuduci tyzden, tak pridem velmi rada. 😉 Bashka to tam vedie?

Inak poslusne hlasim, ze sme pribrali od poslednej poradne 670 gr, t. j. mame 6370 gr. +7cm od poslednej poradne a tie injekcie sme znasali statocne. Inac ja viem, ze tu horsiu vakcinu pichaju vzdy do pravej nozicky a tak som poslusne chladila tu pravu nozicku a maly bol stale uplakanejsi a uplakanejsi. Reku dam mu Paralen SUS a uz bolo lepsie, ale stale bol citlivy na lavej nozicke a nie na pravej ako to bol pred tym. Prizrela som sa lepsie a on mal tu skaredu reakcu prave na lavej a nie na pravej nozicke 😨 tak som hned zacala chladit aj lavu nozicku. Na pravej strane nemal vooobec nic. Tak predpokladam, ze mu pichla vakciny do opacnych stehienok. Len dufam, ze mu neuskodila 😠 sakra.....

bashka
20. jan 2010

xixi, nie ja to tam nevediem...len som navrhla, ze by sme sa mohli uz s babami stretnut, lebo sme sa dlho nevideli...teraz v zime je to tazsie po prve a uz nie som tak casto v Sali po druhe. No a aj my budeme chodit min. raz do tyzdna, inac ma to moje dieta zozerie za ziva 😀 Kokso, dneska ma tolko energy, vkuse "rozprava", samozrejme ju musim pocuvat a odpovedat a opakovat inak mi to pride povedat rovno do tvare...a nezahra sa sama ani za ten svet...uff . A spala poobede AZ hodinu 😀 😝.

No a dojdite aj vy skrutka, pripadne aj Emkaa sa minule chystala. A Michaela, no ta musi!!!

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudia74
21. jan 2010

Michaela, ani moc nechodíte von? Alebo len u vás okolo baraku?
Musíme teda niekedy my prísť k Váhu, aby sme vás videli... 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrutka11
22. jan 2010

joooj Michaela.... to sme nestihli 😠 🙂

inac dnes sme skusali sportaaaaak a bolo super, len po tych schodoch je to katastrofa ale Alexovi sa to viac paci, lebo v kociku uz bol ako taka sardinka v tej ovalnej plechovke... urcite poznate 😀 a ked bol hore, tak sa strasne snazil priecit, aby sa vystrel a tak som skusila uz sportak. Doki hovoril, ze v pohode.

maminecka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angellinka
23. jan 2010

michel-waaaau ,tak si mu teda dala zabrat!!! 😀 😀 takto dlho spat,ale aspon si si trochu aj ty oddychla 😉
My sme na diete,maleho zasa par krat prehnalo,zacalo to vo stvrtok,takze ani ziadne mlieko,ale hnde som kupila to bez laktozy.Dufam ze budeme coskoro ok.Pekny vikend 😉

emkaa
23. jan 2010

stani, no zrusila som ten cerebrolysin, samozrejme, len rehabilitacia nam zostala, ale to zase vydrzime.. obaja

dakujem vam za reakcie

a to MC, uz asi naozaj prideme, lebo doma sa uz castokrat nudime, ani po navstevach nemozeme chodit stale 🙂 , len mne je to trosku blbe, lebo sice vsetky vas poznam, ale len z videnia

bashka
24. jan 2010

emkaa, dojdi v utorok, niekde ta pockame a ostatne baby spoznas velmi rychlo. Dam ti do IP moj tel. a cingni 😉

angellinka
24. jan 2010

emkaa-cakame ta v utorok 😉 nevadi,ved spoznas a deticky sa zahraju 😵

skrutka11
24. jan 2010

ahojte kočky, tak dufam, ze uz v utorok sa stretneme. Ja dobehnem len tak na skok, lebo drobec je ešte drobec 😀 ale aspon sa s Vami zoznámim a na prechádzke sa ma uz nestrasiete 😉

Inac emkaa. Moj nazor na to lozenie podla tabuliek je presne ako vsetkych ostatných. Zdravotnictvo je teraz jeden velky biznis. Pokial je dieťa zdrave, tak ma svoje tempo. Inak kamoska ma syna asi 1 1/2 roka ma a tiez bol lenivy. Ale ked ho dala k inemu chlapcekovi v rovnakom veku, ktory behal o dusu, prestav si, ze sam sa snazil a postavil sa z nicoho nic, a zacal sa natahovat s tym druhym chlapcekom. Asi si povedal, ze co ja som nejake becko???? Jednoducho ho motivuj inymi detmi. Ked ich uvidi behat a zisti, ze lozenie alebo behanie je sloboda, urcite sa bude chciet pridat k detom a rychlo pokroci. A nenechaj z neho robit invalida 😉

bashka
25. jan 2010

emkaa, jasne, dones ho do MC, tam odkuka vselico...aj to co netreba ( bitky a pod. 😀 )

emkaa
25. jan 2010

dakujem
a dokedy tam byvate? lebo on napr. o takomto case spi, o stvrtej zvykne olovrantovat, takze az po tom mozeme ist.. jedine, ze by isiel trochu skor spat

skrutka11
25. jan 2010

Tak babyk demokratky, tak ja by som sa stavila zajtra. Maly je uz v športaku, tak mi bude aj pripadne ho jednoduchsie vybrat. O kolkej tam teda budete? Asi o tej 15:00, co?

bashka
25. jan 2010

otvorene je od 15.00 do 18.00, my stihame asi tak na pol 4 a budeme do siestej 🙂

evitkamalicka
26. jan 2010

neviete niektora kde v meste predavaju nejake pekne korale na krk?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre