Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

sonenschein
20. júl 2008

V pondelok ideme po obede na ultrazvuk noziciek do NR, tak stretko bez nas ☹

csikike
21. júl 2008

tak ja som vas hladala po vsetkych restikach a vy nikde, a son mi nedvihala tel ☹ , tak dufam, ze najblizsie uz budem moct

bashka
22. júl 2008

Ach jaj, csiki, boli sme v nemocnicnom parku asi do 16.30 a potom v hoteli v zahradnej asi do pol 6. Minule som ti pisala do IP moje t.c., mas ho? Lebo Sonen odisla domov este pred 4-tou, mohla si cinknut mne 🙂

csikike
22. júl 2008

a ja som manzelovi zo srandy, ze urcite ste v nemocnicnom parku 😀
a potom som stale pri lekarni pri hoteli, bo som fajne ankupila v drogerke a penazenka a doma, takze manzel isiel po nu

csikike
22. júl 2008

hej, mam tvoje cislo aj na kissku ale nie v mobile, uz si ich pisem do tel. 😕

csikike
23. júl 2008

ahojte, tak dnes asi nikto nekocikuje, vsak? ja vaham ci ist von, mne aj malemu to chyba, byt cely den doma, hm...to nie je pre nas, a hlavne neviem ako ho teraz uspim 😅

bashka
23. júl 2008

No halooo baby, nikoho v celej Sali...dazd-nedazd moja malá uz samu seba dostavala do sialenych stavov tak som ju o 14.00 nalozila do kocara a podho von. Nedalo sa inac, vazne. Ona mi spi len vonku a tak od rana 5.30 az do tej druhej spala asi 20 minut...okolo obeda uz riadne ziapala, ani papat ani nic, no este sa ani nezatvorili vchodove dvere a zaspala...na prvy vdych vzduchu...dosla som domov total mokra, dazdnik dolamany, ale nevadiiiiiiiiii...hlavne, ze mi dieta spi. ako sme dosli sme domov, napapala sa, tusim este pospiacky, lebo spi dalej...to uz vyse 4 hodiny 😕

Ani jeden jediny kocik som nestretla...ti, co videli mna si urcite mysleli 😀 😀 😀

csikike
23. júl 2008

bash, aj my sme boli vonku, tiez som tomika nevedela uspat, a vonku padol 😀
su to ale spekulantske deticky, co? ale nedali by sme ich za nic na svete 😵

sonenschein
24. júl 2008

Ahoj kocky, ta moja sa musi iba na rukach hompalat. ked ju drzim je ako med a len co polozim 5 minut ticho a spusti rev. To nieje mozne nic sa pri nej neda robit, zacinat naplno vyuzivat satku 😒
prave som si objednala knihu kazde dieta sa vie naucit spat - ani v noci to nieje lahoda 2 hodky je pravidelne hore a to nepocitam kojenie 😠
..ale ked sa usmeje je taka krasna 😵

sonenschein
24. júl 2008

csikike sorry, mala som tiche zvonenie.
..ale dlho som sa nezdrzala mala zacala revat ako tur tak som utekala domov, najblizsie budem nosit klobuciky so sebou a dam jej papat v parku 😀

csikike
24. júl 2008

son, v poho... ved mame casu, sme na materskej...este par rokov 😵

bashka
24. júl 2008

Sonen, vsak ja mam tu knihu...ale ta metoda sa aj tak odporuca az od 6 mesiacov. Kludne ti ju ale pozicaaaaam

csikike
25. júl 2008

baby, myslite, ze je to vhodne? podla mna si kazde dieta spravi ako je to jemu dobre, nemyslim si, ze je dobre nutit dieta do niecoho 🤐 , ale je to na kazdej z nas, kecat do toho nik nema pravo

bashka
25. júl 2008

Presne csiki, dnes som akurat hovorila Son, ze je to dost drasticke, nechat take male babo plackat. Mozno ked niekto necha dieta uplne od prveho zaspavania samo v postielke a ono samo zaspi tak samo zaspi aj druhy, treti krat a bude tak zaspavat stale...kamoska ma taketo dieta...ale moja tak nechcela a tak mi zaspava na rukach doteraz. Ked mala asi mesiac tak sa mangel snazil o nieco take ako je v knihe a malinka dovtedy plakala, kym som ju nevybrala...a verim tomu, ze by plakala az do rana...nastastie asi po 15 minutach som to ja nezvladla...muz tam s nou sedel a hladkal a prichadzal a odchadzal...no horror...na rukach mi zaspi zvycajne do nejakych 15 minut, ked neni moc unavena tak to trva dlhsie, ale nevadi mi to, hlavne, ze zaspava kludne...nech mi hovori kto chce co chce, ze tak si si ju naucila 😝

A nosim ju vacsiu cast dna, tiez no a co, druhou rukou si co to porobim a ked zaspi tak dokoncim. Okrem toho som doma kvoli babatku a nie kvoli upratovaniu...ze. Pravda je ale, ze doma by mi aj tak nespala nech robim co robim. A nechat ju samu cumiet do plafona? Takto je so mnou a pozera vsetko co robim...ovela zaujimavejsie. No a myslim si, ze clovek je babatkom len raz, tak nech si uzije mojkania sa a natriasania...a aj my si na to rady spomenieme, ked nam zacnu po diskotekach chodit 🙂 🙂 🙂

bashka
25. júl 2008

fuha...to je prispevok 😀

kisska
26. júl 2008

Babule presne tak - ja stale hovorim, ved aj dospelak je a spi, kedy chce a od nikoho si neda hovorit, ze by mal spavat a jest vtedy a tak dlho (no ja aj podla toho vyzeram 😉 ). Nastastie maly spava sam v postielke od malicka, ale na papanie sa budi kazde 2-3 hodiny. Ked ho ulozim k sebe do postele, tak spi minimalne 4 hodiny 😀 , A tiez mi je luto nechavat ho sameho, aj ked sa zabavi (uz si aj sam rozprava).... boze ved tak rychlo rastie, ze uz to aj tak nie je to male babenko a stava sa z neho riadny spekulant... Ja mam niekedy pocit, ze ten moj vymyselnik ani nepotrebuje mamu tolko, ako mama jeho... poznate ten pocit? 😕

bashka
26. júl 2008

Kisska moja babula este na mne visi ako opicka...a tesim sa z toho. Akurat tu bola moja mama, ze ju zoberie povozit a uz som ju hnala, lebo ako dosla tak som ju mala v satke a spokojnucko pospavala a ona len nech ju vyberiem a ze je tam v neprirodzenej polohe a ona rozmyslala, ze by som jej uz mala zacat davat mrkvu a banan. No na nervy 😠 😠 😠 A svokra to iste. Oh, a este med na cumel...
...mamina sestra minule trepla, ze aj na nocnicek by sme uz mohli zacat davat...no horrrrrror

evitkamalicka
26. júl 2008

ahojte kocky...co noveho?

sonenschein
26. júl 2008

Ahoj Evitka, tak uz sa to krati aj tebe ze 😵 kde chces rodit?

evitkamalicka
26. júl 2008

sonen v Galante

csikike
26. júl 2008

ahojte, tak to mam najradesj take super nazory, aj mne sa mama pokusala nahovit, ze ona nam uz od 3 m davala na noc kasu alebo riedky puding a tak, ale nastastie je chapava a stacilo mi jej povedat, ze kludne si moze povedat svoj nazor, ja si ho vypocujem ale aj tak si budem robit co chcem ja... a nastastie sa odvtedy vzdy pyta ci moze nieco malemu dat predtym ako mu to da a som jej za to vdacna, my sme sa este pred narodenim tomika dohodli, ze co mu ja alebo manzel zakazeme nebudu mu dovolovat ani ony, takze dufam, ze to budu respektovat...
a nocnik? hm...niektore maminy z decembroviek uz davaju, ale nemyslim si, ze to dieta vie na co to je, ale ako zvyk je to v pohode, ale urcite az v tom veku ked bude samo sediet... a hlavne nenutit dieta (teda podla mna)... my este ani nemame kupeny 😲

klaudia74
27. júl 2008

Ahojte, je pravda, že pred 30 rokmi bola iná "móda", aj mne mama povedala, že som dostávala už ako 2-3 mesačná krupicovú kašu na noc!!! Ja som jej aj hovorila, že ju zato neobvyňujem, robila len to čo jej lekárka kázala, ale tiež som jej vysvetlila, že to teda vôbec nebolo dobre... a našťastie ma akceptuje. To som jej už nechcela zbytočne rozoberať, že som celý život mala problémy s trávením, už som si to celkom dobre dala do poriadku ale dodnes si musím dávať pozor, čo a koľko zjem...

klaudia74
27. júl 2008

A k tomu šatkovaniu - ani mame a svokre sa nepáčilo zo začiatku, že je tam "chudák" malý aký natlačený, ale keď párkrát videli, aký je spokojný, tak už teraz nič nehovoria.
Ozaj, vo štvrtok bude u Emi prednáška o šatkovaní. Chcem tam ísť, lebo plánujem kúpiť ďalšiu šatku - bez kočíka sa dá žiť, ale bez šatky nie 🙂 - a chcem si pozrieť niektoré, aj na nosiče som zvedavá ako vyzerajú, ja som ich ešte nevidela.

ria81
27. júl 2008

Ahojte baby! Bashka, Sonen, aký bol včera koncert? Dúfam, že sa zajtra o 10-tej stretneme!

Ozaj, dnes je presne rok, čo sme sa dozvedeli, že čakáme bábo... Ale ten čas letíííííííííí!

bashka
27. júl 2008

Klaudi, mozno...uvidim...ja som celkom spoko s touto, nosice sa mi nepacia

Rius jasne, zajtra sme tam...mozno bude babula zase spat 2 hodky, no ale co...
Koncert bol super, uz som ch videla asi 6 krat

Zajtra zas mame my vyrocie co sme sa zoznamili s mangelom 🙂
Barbula nam zalomila o piatej, som myslela, ze na pol hodku a doteraz tahaaaa...a mam pocit, ze uz spi na noc...no u mojho dietata nikdy neviem kolko si pospi...s istotou ale viem, ze okolo 3 rano mame budicek 😀

klaudia74
28. júl 2008

Ozaj Bashka, dozvedela som sa, že obchod Kreativity kúpila naša známa... a že vraj tá Naďa už tiež porodila...

evitkamalicka
29. júl 2008

ahojte kocky

bashka vcera som ta videla v tescu, ale som ta nespoznala, az manzel mi potom neskor povedal ze si to bola ty...prepac

bashka
29. júl 2008

Hi hi Evit...aj ja teba 🙂 Ale som nevedela, ci ty si ma spoznala...no tak my takto nakupujeme v Tescu...na rukach...lebo vsak nuda v kociku a okolo same farby...akcia akcia akcia😀 😀 😀

Klaudi a nevies co ma Nada? Ci tusim vravela, ze holku...a ako ste? Tatino doma? Cinkni ak nie 🙂

evitkamalicka
29. júl 2008

bashka malinka je nadherna 😵

bashka
29. júl 2008

dakujem Evit... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre