Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

sissika
1. feb 2011

@evitkamalicka
@zuzka_cz
@bashka
@csikike
tak ale pri pôrode bolo všetko ok, aspoň, že tak, už som sa začínala báť ...

bashka
1. feb 2011

@sissika no ja som mala pri oboch porodoch mojho gynekologa takze som vedela koho a co cakat, teda co sa tyka pristupu...neviem, ci by som isla iba tak, ze kto bude v sluzbe...asi skor nie...ale vies, vsetko je aj tak na tebe, neboj, tes sa 🙂

angellinka
2. feb 2011

@sissika ja som sice nerodila v GA,ale nesla by som len tak hocikomu do sluzby.Ja som bojko,asi aj preto ze som zdravotnik 😀 ale je to aj na samotnom cloveku,ci sa bojis,a tak.Ale ved nie je problem,ked chodis ku svojmu gyn,sa s nim dohodnut,aby ti prisiel k porodu..
@bashka o tych laktacnych ani nehovor,ked som rodila v Ruzinove,tak na vizite co sa tyka dojcenia,sa len spytali:mamicka dojcite?a to bolo vsetko!!!!! 😠 na Antoslkej,bola laktacna sestra a ta aj 5 krat denne bola na izbe,a kukala ako sa prisava,a mohli sme sa pytat.To mi naozaj pomohlo...vsade je to inac 😕

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csikike
7. feb 2011

@michaelamaranesi tak ja na tretie ani nepomyslim, hlavne pri tomasovej frekvencii navstevy skolky, uz je treti tyzden doma

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angellinka
7. feb 2011

@michaelamaranesi a co si prechladnuta?Tak skore uzdravenie.
No podla toho,ci ti Fabio prejde peso.Ja mam stupienok do 20 kg,ale vyuzili sme ho minimalne.Norbi tam nechce stat 🙂
inac ho predavam baby,keby ste vedeli o niekom.Mam origi Mutsy,da sa upevnit aj na tensiu,aj hrubsiu konstrukciu.

bashka
7. feb 2011

@michaelamaranesi keby s tym nebolo tolko roboty tak aj 5 😀 . Momentalne nie. My sme stupienok vyuzili az az, ale uz som ho odmontovala asi pred tyzdnom. V klude som sa vybrala aj na dlhsiu cestu a nemusela som rozmyslat co potom ked sa slecne nebude chciet ist naspat peso. No a teraz je to vacsinou tak, ze malá nechce byt v kociku takze skonci bud na rukach, alebo v nosici a veľká s radostou do toho kocika nasadne 😀 No ak ti Fabio v pohodke chodi aj dlhsie tak naco. Na pomale prechadzky ani nie. Ale zase moze sa stat, ze sa budete musiet ponahlat domov, lebo malinky bude hladny a tak by sa vam zisiel...Pekne oddychuj a vyliec sa 🙂

csikike
7. feb 2011

my sme mali to sedatko, ale to bol tomo hodne mensi, potom v lete si zvykol sadnut k nusi a viezlli sa obaja, teraz uz ale prejde vsade peso...
inac u nas je chora snad cela rodina, hlavne my, baby ☹

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angellinka
7. feb 2011

@michaelamaranesi musis vyskusat,a ked ti pasuje,je to podla mna jedno.Len ja som si nebola ,a nevedela som vobec ,ze aky mam kupit.Tak pre istotu som kupila original.A to je dobre na nom,ze ho mozes hocikedy odmontovat a znovu nahodit 😉 mas pravdu,hlavne rano ked sa budete ponahlat do skolky,nasadne a ide.Ked ti teda nechce chodit peso.
@csikike jeeeej a co?chripka?inac uz jej je nejako vela,pocuvam vsade.Tak sa teda liecte.
@bashka inac nie Prsky,ale Strapco 😉 som sa pomylila 😀 😀

bashka
7. feb 2011

@angellinka uz som citala, viem ktora, nezadalo sa mi, ze by som prehliadla niekoho v 35tt 😉

svetluska4
9. feb 2011

@sissika ahojky, pozeram ze sme na tom skoro rovnako 🙂 ja mam trmin na 22. juna ale uvidime kedy pojdeme, lebo chcem mat riadeny porod tak sa musim dohodnut s dokym kedy bude najlepsie,lebo normal porod by uz bol od zaciatku juna.

Ozaj kocky, a kde zozeniem ten stupeniok - skatik na kocik? je to univerzalne pasuje to na kazdy kocik? Ja to pre toho mojho lupeznika budem musiet zohnat, lebo to je lenive cprvej triedy 😀 ale uvidime mozno v lete tobude lepsie ked bude moct viac lietat po vonku.

bashka
10. feb 2011

@svetluska4 aky je to riadeny porod? 😕

angellinka
10. feb 2011

@bashka no vsak asi umelo vyvolavany 😨

angellinka
10. feb 2011

@svetluska4 preco si chces dat umelo vyvolat?Ja som obidve deti tyzden prenasala,ale ani ma nenapadlo,aby ich niekto nasilu vytiahol von 😉

bashka
10. feb 2011

@angellinka aha, néni, nepocula som este take slovo 😀 😀 😉

svetluska4
11. feb 2011

no lebo nechcem ist z doma na poslednu chvilku, ked som isla so samuskom tak sme to mali velmi rychlo za sebou od prichodu do nemocky bol maly za dve hodky vonku a pripravena na porod som bola uz tyzden, len sme cakali kedy sa to spusti. A maly bol nakoniec zle zrotovany a tazko sa tlacil von.
Takze ked mi doky povie ze mozeme ist na to tak pojdeme, ja som asi moc prakticka ale mam rada veci pod kontrolou. Mne osobne to takto vyhovuje, nie kazdy ma taky nazor ale to mu neberiem.
Ale uvidime ako to bude teraz,lebo mala sa este neotocila kopytkami nahor tak mozno ani normal porod nebude.

barbarka
16. feb 2011

Ahojte, nechcete niekto jeden dospely listok na dnesny karneval v kult. dome? doprovod nam vypadol. ak mate zaujem piste ip 😉

bashka
18. feb 2011

@barbarka vidiiiis, my sme aj potrebovali, ale uz neboli...no a sem som nenakukla. Inak super bolo. Myslela som, ze ked tych dvoch uvidim odstrelim ich, kedze u nas spievankovo ide aj 5x denne, ale zabavila som sa aj ja 🙂

klaudia74
18. feb 2011

@svetluska4 Otočiť sa môže aj poslený deň... 😉

barbarka
18. feb 2011

@bashka nam sa tiez velmi pacilo 😉 nakoniec kamoska dakoho zohnala lebo ona mala zvysny detsky listok takze sa vyuzili oba. mne sa to zdalo trosku kratke, ako pre mojho drobca stacilo ale vacsim detickam by aj o pol hodinku dlhsie prospelo 😅

bashka
18. feb 2011

@barbarka pre nasu malu zase dlhe, ale tak od tych 4 rokov vyssie sa decka vyblaznili do konca, tym malinkym uz bolo dlho, ale celkovo super 🙂

svetluska4
18. feb 2011

@klaudia74 no dufam ze sa otoci, ale na posledny den sa nespolieham,maly bol totiz uz posledny mesiac velmi nizko a keby sa to malo opakovat ale KP tak neviem neviem.

sissika
19. feb 2011

@svetluska4 a budeš rodiť v Galante? ku komu chodíš, keď sa smiem spýtať???

sissika
19. feb 2011

@angellinka
@bashka
veď aj ja som bojko, a určite budem chcieť mať svôjho gynekológa aj pri pôrode, i keď k nemu chodím len 2 mesiace, ale verím mu ...

svetluska4
19. feb 2011

@sissika ano budem rodit v Galante, ja chodimk dr. Vaskovi a mala som ho aj pri prvom porode a urcite ho chcem aj teraz.

kitchima
28. feb 2011

Ahojte,mozem sa vas opytat nieco trosku od veci? Planujeme sa cela rodinka prestahovat kusok od Sale (Selice), ale vacsina znamych ma od toho odhovara. Pozerala som na internete fotky, dedinka to vyzera byt velmi pekna... Mam uz 2 deticky, tak by som hlavne pre nich chcela fajn prostredie. Vedela by ste mi niektora dat info o tejto dedine? Vopred vam vsetkym dakujem 🙂

evitkamalicka
28. feb 2011

@kitchima myslim, ze Selice su sami cigani 😒

kitchima
28. feb 2011

@evitkamalicka no ved preto ma vsetci od toho odhovaraju... len ked su aj slusni cigani, co nerobia ziadne problemy a su aj klasika cigani.... nechcem vsetkych hadzat do jedneho vreca... nevies kt. tam je viac? pozerala som ale pocty obyvatelov, tam pisali, ze romov je okolo 100-vky 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre