Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
13. apr 2010

Jeej, pekna foto 🙂
No ak budu drobci fit, my asi pojdeme do MC, prave preto, ze ma prsat.......nech sa aspon nejako zabavia 😅

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
13. apr 2010

Ty si este tu? 🙂 a ja ze len ja tak ponocujem 🙂
Ani moje deti neobsedeli, ale musia si zvykat 🙂 a uz to ide...ked vedia, ze som na nich sama, su tusim aj poslusnejsi. Celku cestu si spievame, hovorime basnicky, komentujeme vsetky auta, co prejdu..

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
15. apr 2010

No budem musiet asi nastupit do prace...kvoli financiam. Miska nevies nejake blizsie info alebo link na nich?

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrutka11
15. apr 2010

Miška aky ste krásny 😉

luskacik
15. apr 2010

Ahojte maminy. Môžem vás poprosiť o váš názor na chodítko (pavúka) ? Používali ho deťúrence? A ak áno, aké doporučujete. Neviem sa rozhodnúť či áno alebo nie. 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luskacik
15. apr 2010

Miška, naša Natálka ešte nevie poriadne štvornožkovať (zatiaľ len cúva 😀 ) a nevie ešte sama sedieť. Takže zatiaľ ho nechcem používať. Ja vlastne ani neviem, či ho vôbec mám kúpiť. Ale zase je pravda, že by sa tam aspoň chvíľu zabavila sama a ja môžem niečo uvariť, alebo upratať a tak... a ona by bola pri mne. Lebo momentálne, keď jej zmiznem z dohľadu, tak spustí strašný krik ☹ a pochybujem, že ju to dovtedy prejde 😝

klaudia74
15. apr 2010

Michel, nezakázali by... 😒 Jedna vec je, čo je vhodné či nevhodné, a druhá vec čo sa vyrába... Nikoho to nezaujíma, ver mi. ☹ Viem aj o iných veciach, ktoré sú maximálne nevhodné a vyrábajú sa...
Ja som čítala o pavúkoch len negatívne veci, neviem to presne vysvetliť, ale nie je to dobré z anatomického hľadiska - dieťa tam musí visieť, je v neprirodzenej polohe atď. Je pravda, že my máme v byte úzke chodby a ani by v tom nemal kde chodiť, tak som nad tým nijako nerozmýšľala. Ja som malého nosila v šatke, to sa nám osvedčilo. 😉

bashka
15. apr 2010

luskacik, my mame take choditko, co sa da dat do troch vysok a to najspodnejsie je tak, ze tam nevisela, ale musela slapat. Bola v nom asi od tych 7 mesiacov, lebo aj tak chcela furt len chodit a ci som s nou chodila za ruky, alebo chodila takto bolo asi jedno. Ale zato stvornozkovat zacala az ako 14 mesacna, ked uz davno 5 mesiacov chodila 😀 . No neviem, ci to bolo dobre, snad kvoli tomu nebude mat nejake nasledky...ale presne ako pises, ked som chcela nieco porobit supla som ju tam a bolo...lebo na brusku sa len jedovala, na chrbte sa nudila a pistala...ona je od malicka taka mala hyperaktivita.
Teraz ale to chcem urobit inac a nechcem ho pouzit, ani za ruky vodit, ani posadzovat, budem cakat kym nezacne lozit sama, uvidime ci mi to vyjde, aspon budem moct potom porovnat

michel, no jaka cica mamina 😉

bashka
15. apr 2010

jaj, neviem co mam robit, zas nie som rozhodnuta za ten cisarsky, uz mam toho plnu hlavu 😝 kazdy den nieco ine spekulujem, ci doverovat svojmu doktorovi, alebo sa spolahnut na seba, alebo co...

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emkaa
16. apr 2010

Ja si myslim, ze to choditko neuskodi, ale pre uplne male deti nie je vhodne. Neurologicka nam stale prizvukovala, ze sa nema pouzivat a bla bla, a nedavno, ked sme boli u detskeho lekara a moj maly este stale nechcel chodit a uz mal vyse roka, tak povedal, ze ho mam davat do choditka.
Dieta tam nevisi, stoji na nozkach, pripadne sedi, aspon my mame tiez take, co ma asi tri vysky.
Nevravim, ze ho preferujem, ani by som nikoho nenahovarala, ale koniec koncov, aj my sme sa aj pomocou neho naucili chodit a sme tu...

elenita
16. apr 2010

Miska, aka sexi foto 😉
Dik za tie linky....no my sme rozmyslali, ze decka by chodili iba zhruba kazdy 4.den, ked ma manzel dennu, inak by sa o nich vedel postarat on...takze asi to Srdiecko by prichadzalo do uvahy a zostane mi aj rodic. prispevok...no ale uvidime, najskor musim zohnat pracu , taka malickost 😀

tamka84
16. apr 2010

my osobne sme chodítko nepoužívali a som rada, lebo popíšu naozaj všeličo. A poznám aj babu ktorá tam dávala dieťa a zle mu zrástli šlachy na nôžkach a dlho nevedel chodiť kvôli tomu,chodili rok na rehabilitácie kým sa mu to upravilo do normálu ☹ ....no a ani sa moc na to nespoliehaj že v tom sa ti dieťa zabaví. Sú deti ktoré vôbec nechcú byť v chodítku.

ria81
16. apr 2010

Podľa mňa, ak sa chodítko používa v rozumnej miere, nemôže dieťaťu uškodiť - naša malá ho veľmi nemusela, bola nervózna z toho, že ju obmedzovalo, najradšej by z neho vystúpila...ale ona chce "vystupovať" aj z plávacieho kolesa v bazéne, kde je 1,5 m voda 😀 😀 😀

Bashka, ťažko Ti poradiť, spoľahni sa na svoj vnútorný hlas, ale určite maj na pamäti aj dôvody, pre ktoré Ti doktor doporučuje sekciu (to som Ti poradila, však? 😵 ) So Sonen sa Ťa chystáme navšítviť, myslíš, že to do pôrodu ešte stihneme???

elenita
16. apr 2010

Inak ja som bola velmi proti choditku, a nasi ho proti mojej voli kupili krpcom..x-(
ale takmer som ho nepouzivala, obcas v nom boli tak 10 min denne...podla mna sa to krasne da zvladnut aj bez...
zacali chodit ako 14 a 15-mesacni.....mozno neskoro, ale stale chodime na neurologiu a tam su s nimi spokojni (su predcasnici)....a aj tamojsia dr. je velmi proti choditku........

emkaa
16. apr 2010

S choditkom je to tak isto ako s topankami, alebo s hocicim inym, aky je trend, na co pridu napr. "vedci z USA", to sa tlaci a to je v aktualnej dobe to najlepsie. Aj vo vyrobe veci pre deti je korupcia ako svina, ako vsetkom... team vedcov "sponzorovany" vyrobcom choditok zisti, ze choditka su dobre a team vedcov "sponzorovany" konkurencnym vyrobcom zisti, ze choditka su skodlive...
Ide hlavne o to, aby sa veci spravne pouzivali, urcite nie choditko pre 6 mesacne deti, co ledva sedia, nieto este chodia.
Moj syn s nim nemal problemy, nevravim, ze v nom bol hodiny, ale chvilu si tam posoferoval, pustil hudbu, obehal izbu, bola to zmena a potom si nasiel inu hracku.

luskacik
16. apr 2010

Ďakujem vám za názory. Zatiaľ ho určite kupovať nebudem. Elenita, tiež mi moja mama tlčie do hlavy aká je to super vec, a bojím sa, že jedného dňa k nám nabehne aj s chodítkom 😠 , pretože sa jej snažím vysvetliť, že neplánujeme ešte aj na toto vyhadzovať peniaze. A tiež sa obávam, že budeme mať poobíjané a pooškierané steny a všetko čo príde do cesty 😀

klaudia74
16. apr 2010

Luskacik, teraz odhliadnuc od toho, ci je to dobre alebo zle - ak chces, aby ti to nekupili, musis povedat to co si tu napisala - ze nechces mat poobijano steny, atd., jednoducho skutocny dovod. Lebo ked povies, ze na to nechces vyhadzovat peniaze, tak babka to pochopi tak, ze chudaci na to nemaju, tak im to kupim... Toto je aspon moja skusenost, ked som sa nieco snazila vysvetlit a zaroven neurazit babky, vzdy som na to doplatila ja. 😅

skrutka11
16. apr 2010

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

niekde je dokonca choditko zakazane, takže ja hovorím velke NIE 😉

bashka
16. apr 2010

xixi, aka debatka o choditku 😀 hned je tu viac ludi. Ale ako naozaj s mierou sa da...ved ani moja mala tam netravila hodiny, este k tomu to vadilo susedom pod nami takze ani nie dlho sme ho pouzivali. Ale fakt zalezi aj od dietata. Sami viete ake mate deti a ze si proste niekedy potrebujete aj porobit aj oddychnut a nie non-stop fungovat a sadnut si vecer 5 minut pred lahnutim si do postele. Niekomu deti presedeli a prehrali sa same, niekomu pomahaju rodicia a zobreru ich aj na 3 dni, niekto take stastie nema...no a tak si pomozeme ako mozeme 🙂 Teda to bol aspon dovod preco som ho pouzivala ja, ci az tak strasne skodi, alebo pomaha naucit chodit to netusim, ani si nemyslim.
Ale emkaa tak je to ako s tymi topankami. Ako je mozne, ze jedni tvrdia, ze tvrda podrazka a tvrda pata a druhi, ze makka?

ria, jasne, dojdite, do 28.4. som urcite doma 🙂

skrutka11
16. apr 2010

Luskacik, plne suhlasim s Klaudiou, rodičia to presne tak pochopia, ze chudatko, tak jej pomozeme. Moja svokruška je rovnaka, chvalabohu mamina je už "vytrenovana" a radsej sa ma vzdy opyta.

Luskacik, ako som ti pisala aj do IP, tak pridavam aj pre ostatne baby
deti by sa mali ucit chodit same, bez pomoci, aby sa spoliehali na seba a svoje sily a telicko a nie na pomoc rodicou. Tak je vacsia pravdepodobnost, ze neprecenia svoje sily a budu pri chodeni opatrnejsie a budu padat na zadocek ako sa hadzat ledajako, ved rodicia ma chytia. Ono zopar capnuti na cielko, alebo jemny pad na zem je v pohode ak deti nie su vystavene nebezpečnym veciam, povrchom. Treba na ne dávat pozor, ale netreba ich prilis chranit, aby si v živote vedeli aj same pomoct. najviac urazov takychto malych deticiek sa stava práve v prítomnosti rodicov, Takze u mna nebude ziadne vodenie za ručičku a nebude to kvoli tomu, ze som macocha 😉 A urcite si usetrim aj krize.

Zivy prípad môjho živého striebra. Včera sa jašil a bum hlavičkou o deku (su tam 3 hrube vrstvy deky), zistil, ze to boli, tak na mna udivele pozrel, ale ja som sa iba usmiala, pofukala, dala pusu a bolo dobre. Znova o minutu bum...a to uz bolo aj pocut, a ja znova usmev a on spustil grimasu a plac, tak znova pusa, pomojkala a hned bolo dobre, to sa este nepoucil a treti krat sa znova uderil a znova plac a tak zasa prva pomoc od maminy, pusa a pomojkanie a hned sa usmial a bolo dobre...On ma totiz zvyk spustit hlavicku rychlo dolu a nevsima si podlahu a tak to urobil znova, ale v tom sa tesne nad zemou zastavil a jemne spustil hlavicku na zem a takto to robil este asi 5 minuť a uz sa neudrel a hrali sme sa pekne dalej. Takze u nas to funguje a na hlavicke nema ani modrinku ani nic.
My nemame este stale jadierka a ortoped povedal doslova. "Co zvladne on sám, nech to robi, lebo telicko mu dovoli len to, naco v tom case ma a preto si neublizi. Niektore maminy chcu trénovať detičky, ale je to nešťastne riešenie. Viac môžu ublížiť ako pomôcť".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre