Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

klaudia74
11. sep 2010

@bashka Je to fakt na zamyslenie, pekne si to napisala...

csikike
12. sep 2010

@bashka, tak toto nie presne moj nazor, teda vobec
podla mna aj kricanie ma ten isty efekt, ale treba naucit dieta respektovat a mat urcite hranice vo vsetkom...
ak by sme vychovavali podla kniziek, tak by tu bola uplna narchia, lebo deti by si mohli dovolit vsetko a my by sme sa iba "osnovne" tisko usmievali, ze haha ved nech si robi co chce...nekricat, necapnut
podla mna urcite dieta berie capnutie od matky, otca inac ako od cudzieho

podla mna ma kazda z nas ine dieta a na kazde dieta treba iny pristup a kazda z nas robi urcite to co si mysli, ze je najlepsie... a ja sa priznam, ze capnem po zadku a aj nakricim ked to uznam za vhodne, samozrejme mu predchadza vysvetlovanie a urcenie presne co po nom chcem a preco to nie je dobre... a ked capnem tak sa ho vzdy spytam, ci vie preco dostal a chcem po nom aby mi to povedal co spravil zle
tym neobhajujem telesne tresty, je to len moj nazor

bashka
12. sep 2010

@csikike jasne, na to sme tu, aby sme vyjadrili svoj nazor...vies co, od urciteho momentu..neviem, nejako na asi osvietilo 😕 som prestala aj zvysovat hlas a cuduj sa svete dari sa mi viac ako vtedy...samozrejme, ze prisny ton zostava, ale sa mi zdalo, ze cim viac kricim, tym viac malá proti tomu bojuje a zase som len musela kricat...uz sa mi normalne zdalo, ze ohluchla, lebo ma absolutne ignorovala...a tak dookola...ziadny efekt...a proste taky iny styl som nahodila, taky motivacnejsi...no dufam, ze robim dobre...ja neodsudzujem nikoho vychovu, kazdy robi ako si mysli, ze je najlepsie... 😉 A samozrejme na kazde dieta plati nieco ine...na moju zakazy, prikazy vobec nie, takze by som sa tym stylom mohla akurat tak skor ci neskor zblaznit a nejak mi doslo, ze to musim zmenit...u nas fici odmenovanie (nie uplacanie), pochvaly a dobra motivacia ...a mam doma celkom ine dieta🙂 🙂 🙂

emkaa
12. sep 2010

Baby, mam na vas dalsiu otazku 😒
Mali ste obdobie, ze vam dieta nechcelo nic jest, napr. okrem mlieka? Lebo u nas je to teraz horor, iba "kakajo" (to je mlieko vo vselijakych formach), na ranajky, obed, aj veceru, okrem toho obcas chlebik so salamou, obcas jogurt, inak nic varene, ani to, co uvarim ja, ani tie kupovane hotove jedla, ziadna polievka, ziadne ovocie, ziadna zelenina... Uz to ide tyzden. A potom samozrejme je to obtiazne aj s kakanim. Boli sme dnes na pohotovosti - nie kvoli jedlu - tak som sa rovno spytala aj na to, co s nim robit, ale asi mi zostava len akceptovat a nenutit... a vraj taketo odmietanie jedla moze trvat aj mesiace. Dokonca som skusila dat aj rozmixovanu polievku do flasky, ci to nie je tym, ze jedenie lyzickou strasne dlho trva a potom "straca cas, ktory by sa mohol hrat", ale urobil bleee a koniec. Este by to mohlo byt aj kvoli zubom, lebo mu vkuse idu, ale zase chlieb so salamou normalne spapa. Som z toho trosku zufala ☹

bashka
12. sep 2010

emkaa, vzdy ked jej isli tie posledne stolicky...a teraz jej ide posledna...dnes nejedla skoro nic. Mlieko a kakao asi liter, 2 hryzy z chlebika, 2 lyzice polievky a naposledy na obed. 😕

csikike
13. sep 2010

baby, to iste sme mali s tomim, ak sa pamatate som hovorila, ze za cele dni zije len na 2 jogurtoch 😅
on je aj tak slabsi jedak, takze teraz papa iba polievky a jogurty, ale mava aj zrave dni... sice zriedka, ale mava 😀

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andika10
13. sep 2010

troška sa vmiešam
@michaelamaranesi suhlasim s tebou, ja to vidím na mojích dvojkach, Sofie sa dá všetko pekne vysvetliť ale Oliver je iný prípad, jasné že neuznávam bytku, ale občasné aby si moc nezvykol lebo to stratí účino 🙂 dostane aj on po zatku, jasné že to predchádza kopec vysvetlovania, ale niekedy to inak nejde, ja som tiež parkrat dostala od rodičov a vôbec im to nezazlievam, su deti ktoré sa zvládnutelné a sú menej zvládnutelné, ja mam oby prípady

skrutka11
13. sep 2010

bashka, nepreživaj to tak 😉 každy ma podľa mna pravdu, každý pohľad ma niečo do seba a každá situácia je ina a bitka v tom pravom slova zmysle je absolutna somarina. Ja len viem z vlastnej skusenosti, ze ked som dostala vykričane od niekoho ineho, sused, učiteľka, tak som to inak brala ako od rodičov a nedá sa byť stale len ťuťu muťu s deťmi, traba byť aj razny a zakročiť skvor ako ti niečo prerastie cez hlavu aby si potom nemusela decka mlatiť a bez nejakeho výchovneho uspechu. čo koľvek si tu mi povieme vyznie, buť silno, prisilno, nedostatočne, prehnane a v skutočnosti každá z nás vie, že o čom rozprávame. Bitka v žiadnom prípade, hulákanie po deťoch a podobne, s tým vôbec nesuhlasim. No bez zvyšeneho hlasu to dokáže malokto 😎 preto som napísala, že kto je bez viny, nech hodi kameňom 😀

bashka
13. sep 2010

to mi je jasne, ze kazdy ma pravdu a kazdy pohlad ma nieco do seba, ja nehovorim, ze so mnou musia vsetci suhlasit...toto je moja volba...tak ako som sa rozhodla svoje deti nosit a nenechavala ich vyplakat a vascina sa na mna pozera, ze 😕 😕 😕 Vids, tak si si ich naucila...tak dufam, ze idem dobrou cestou...a na to capanie mam preto taky nazor, ze mne to velmi vadilo...
@michaelamaranesi ani nehovor, minule som sa prechadzala po dedine s detmi a zrazu predo mna vyskoci asi 10 rocny chlapec s nejako pistou, mieri na mna, no skoro som sa po.rala...nemieril vlastne na mna, ale na kamosa schovaneho za mnou a nakoniec tych chlapcov bolo asi 5-6 a tie hrackarske zbrane vyzeraju dost realne...alebo sa kludne mohlo stat, ze niektory zobral tatkovi...no nebolo mi vsetko vtedy jedno

klaudialip
14. sep 2010

Ahojte,chcem sa opytat ci niektora z vas chodila na predporodny kurz do SA,robi ho Takacsova Emoke,ale robi ho tusim aj v GA.ak ano,ake to tam je?oplati sa to?

moni82
14. sep 2010

@klaudialip ahoj, chodim k nej uz cca 2 mesiace, sem do SA, mne osobne sa to lubi, hodinu sa cvici a potom keca o vselicom. Ucime sa ako predychavat kontrakcie, co ta caka v porodnici,co si tam mas zobrat. Potom sme uz mali prednasku aj o dojceni,satkovani. Dobre je ze tam stretnes aj ine maminy - tehulky a viete si pokecat. A Emi je zlata baba, poradi, porozprava, hocikedy jej mozes aj zavolat mimo kurzu a tak. 😉

klaudia74
15. sep 2010

@klaudialip Ja som tiež chodila, a viaceré z nás. 😉 Tiež veľmi odporúčam, cvičenie aj tie rozhovory či prednášky sú podľa mňa super. A tak ako píše Moni, zoznámiš sa s tvojimi budúcimi kamarátkami 😉 - s ktorými sa potom môžete stretávať s bábätkami, budeš sa mať s kým porozprávať pri kočíkovaní a tak...

bashka
15. sep 2010

@klaudialip len ci uz nie je neskoro, netrvalo to dlhsie ako 10 tyzdnov? Ale chodila som aj ja a super.

babule malinku sme akurat osmykali...teda strojcekom...vlasky sme starostlivo odlozili na pamiatku...je taka ina teraz...no ale uz jej velmi padali a vlastne uz mala len pankacske ciro 😀 ...

bashka
15. sep 2010

baby, este musim...a taky manzel, nehovorili ste mu sto krat uz jednu a tu istu vec a bez ucinku? A predsa ho necapnete ked sa to stane stoprvy krat 😀 Je dieta niekto iny? Ved su na tomto svete 2-3 roky a chceli by sme od nich neviem co, hadam aj cvicene opice...joj no dobre, uz ma asi ukamenujete...uz mlcim 🤐 🤐 🤐

csikike
16. sep 2010

bash, ved na kazdeho plati ine... manzelovi nedam napriklad.................................................................................veceru 😀

bashka
16. sep 2010

csiki 😀 sto bodov...ale to je presne to...ze sa to da aj inak 😉 .Vidis, ved aj ty si pisala, ze na Tomiho zabera ked sa mu zoberie hracka napr...no ale naozaj len si furt meliem to svoje tak dajte nejaku inu temu...
Pocuj, ta moja malá sa mi teraz strasne podoba na tvoju Hanku...ze pozdravujem manzela 😀 😀 😀

bashka
16. sep 2010

@michaelamaranesi este som tak rozmyslala o tom dievcatku, preco to asi robi...co robi jej matka vtedy? Nemyslis, ze to moze byt to, ze potrebuje zaujat? Ze potrebuje aby si ju niekto vsimol? A ze tym nezaujala svoju matku tak aspon teba. A o to jej islo. Ked nevedela nicim pozitivnym tak sotila Fabia a uz ta tam mala. To je chyba tej matky, nie jej. A Fabio mozno robi to iste, nechcem tym povedat, ze by si si ho malo vsimala, alebo venovala cas, to naozaj nie, mozno si sa len v tej chvili zarozpravala s nejakou mamickou a on sa uz dlho motal po ihrisku sam a nevedel, co robit, mozno aj par krat prisiel za tebou, ale ty si sa stale rozpravala, deti beru cas inac a mozno mu to uz pripadalo dlho tak urobil nieco o com vedel, ze je sice zle, ale ze prides. To ze dostal, no nevadi, ale vedel, ze potom ho zase polubis a o to mu vlastne islo....ale kludne sa mozem mylit, nebola som tam. Deti nerobia zle preto, aby nahnevali, vytocili rodicov, naschval...alebo ano? Nehnevaj sa. Len som na vas myslela 🙂 🙂 🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
16. sep 2010

no hura, zmeny temy...gratulujem a tesime sa na aprilovciatko 😵 😵 😵

evitkamalicka
16. sep 2010

ahojte,

@michaelamaranesi gratulujem

csikike
16. sep 2010

@michaelamaranesi , tak este raz verejne, gratulujeme a prajeme krasne tehulkovanie 😵

sonenschein
16. sep 2010

pripajame sa gratulujeme 😵

angellinka
17. sep 2010

michel-blahozelame,dalsie babo do partie 😉 a pekne tehulkovanie.
Moje deti obidve naraz spia 😵 Norbiho mam doma,od rana nevie co so sebou.A presne to je to,on vtedy robi zle,aby ma zaujal,ked sa venujem malej.Normalna reakcia,ze BAsh?Vsak sme spolu o tom bavili.No ale musi sa naucit delit o mamu,a ked mala zaspi,mozem sa mu naplno venovat 😉
baby,co robite ked tak prsi???

bashka
17. sep 2010

@angellinka my sme boli normalne vonku, dala som jej ten "nepremokavy" oblek 😀 A gumaky, no ale my tu mame take dost hlboke mlaky a to je najvacsia zabava, takze kym sme dosli domov bola az skoro po pas mokra 😀 ...ale hlavne, ze sa zabavila...namiesto toho aby sa doma nudila, neboli sme dlho, uz som vedela, ze ani skafander by taky splechot nevydrzal... nikto nikde v dedine, len my tri 😉

angellinka
17. sep 2010

Bash-aj my by sme boli urcite isli aj do dazda,len sme zabudli u babky gumaky,a to by nedopadlo dobre.Uz mame aj my nepremokave nohavice,dnes prisli 😉

bashka
23. sep 2010

Jeeej a Hanke vsetko najlepsie k 1. rocku, hlavne zdravicko a vela lasky, kaaamosov a ostatne uz nejako bude. B, L a ich mamina 🙂

angellinka
23. sep 2010

aj my sa pripajame ,Hanke vseeetko lem to naj...

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre