Snažiľky, tehuľky a mamuľky zo Šale

zab_ka
23. aug 2006

Ahojte Snažilky, Tehuľky, Mamuľky zo Šale 😵

Väčšina z nás už má po svadbe a tak začíname uvažovať o bábätku a rodine. Nech sa páči vítam vás na Modrom Koníku . 🙂

bashka
12. nov 2008

csiki 😀 😀 😀 tak som sa pred vecierkou dobre zasmiala...

bashka
12. nov 2008

inac vcera neva, ze som odisla? Ty si tam bola s mangelom a vies...mi to take blbe prislo potom...ale urcite si este Barbi s Tomikom zabezkaju 🙂

kisska
12. nov 2008

no bash tebe prist do rany... 😕 😕 😕 ale inak co robia tyzden na jednom balkone? Ti ho muruju komplet novy aj s virivkou, alebo co? 😠

No ja som prave v dobrej faze, vlastne Adam (klop, klop, klop na drevo). V noci je sice ako torpedo, ale nadranom vacsinou zaspi minimalne na 4 hodiny (dnes od 4,00 do 9,10) a cez den spinkava velmi pekne. Dokonca minule som uz isla buchotat s riadmi, lebo spal 3 hodiny a zobudil sa az ked boli umyte...
Preto sa aj hrniem do roboty, lebo by sa to uz s nim dalo... Teda zatial.
A este podavam hlasenie z Exedry - Pilates uuuplne super, dnes mam miernu svalovku na brucho, vnutorne stehna, zadok a triceps. Sice som sa mierne flakala, lebo niektore kreacie boli nad moju dovednost, ale pocit super. Buduci tyzdne idem zas...

csiki aj ja som za rovnopravnost, Aj ja by som chcela, aby som dostala kazdych 5 rokov novy byt v novostavbe a ked rozoberiem barak na kostru, tak ma prestahuju do noveho (v Nitre to tak robia).
Ja ako mama na MD musim mat odrobeny nejaky cas aby som dostala matersku. Cigana nikdy nerobila a od statu dostava davky, ze sa jej neoplati ist robit... Ja chcem mat rovnake prava !!!

csikike
13. nov 2008

kiss, alebo obedy pre deti za korunu, no kto by nechcel 😉
a vazne si to dobre poriesila s tym cvicenim, my sa tu dohadujeme a nic z toho 😀 , ale malicek uz mam v poho 😉
bash, vobec ti to nema byt preco blbe, drahy sa vytesoval ako pekne barbie chodi 😵 , a potom sme museli zdrhnut, lebo tomik reval ako tur

evitkamalicka
13. nov 2008

ahojte...my sme dnes mali uz druhu noc po sebe super, maly spinkal 20:00-4:00

kisska
13. nov 2008

tak pekne si dame na buduci utorok zraz o pol siedmej pred exedrou. Aj bashke sa bude pacit, skoro cely cas sme lezali na zemi 😀 😀 😀

evit dnes bol asi mesiac v dobrej faze, lebo aj nas drobec spal od 10:00 do tretej a potom az do pol siedmej... a potom nas zobudil tatino, ze ho mame ist zaviest do prace 🙄 🙄 🙄 (ideme dnes s malym plavat, tak aby sme mali auto)

bashka
13. nov 2008

no neviem aky mesiac svieti nad vami, ale nam dali nejaky pokazeny 😀 Nasa Babu prvy krat hore o 22.00a potom to uz islo...kazdu hodinu, alebo polhodinu 😝 😝 😝 Rano o 5 som jej potom dala papat ( ponukala som zakazdym, ale nechcela)...no a spali sme do 8.45 😕 😕 😕 Cozeeeeeeee? Tak aspon tie 3,5 hodky som si pospala.

Kisska, nooo pocula som chvaly na ten pilates v utorky, dokonca aj, ze teraz v utorok tam bola ta horsia cvicitelka, takze to byva este lepsie. Kamosky idu vyskusat to centrum volneho casu ( ze vraj tam nechodi vela bab) no a uvidim potom. Ja este buduci tyzden nemozem...

Baby no a o tej cernote by som vedela rozpraaaaaaavat. Odkedy byvam v tomto vchode...no nic. Uz aby sme sa stahovali 😵

Evit, a ty si uzi to prespavanie noci, moja mala spavala 3 mesiace ukazkovo, mi vzdy bolo luto tych mamin co prezivali to, co teraz ja...no nic, TO PREJDE 😀 😀 😀

evitkamalicka
13. nov 2008

bash nas maly ale takto celu noc nikdy nespal, az teraz posledne 2 dni

csikike
13. nov 2008

evit, nechcem ta zarmutit, ale nas od 1,5 mesiaca do 4 spal az 12 hoidn v kuse... teraz ked mu idu zubky zaspava okolo 20tej a spi do 6-6,30 teraz minulu noc bol horsi, ale dnes opat spal ukazkovo, dokonca ani v kociku nevystrajal velmi, vsak bash? Njablizsie mozeme skustit to materske centrum...

bashka
13. nov 2008

pockaj evit, ale to bez papania? To by asi nemal, hm? On by este mal papavat kazde 3-4 hodky, aj v noci. Ci to ratas aj s tym?
Csiki, no mozeme...ked bude taketo pocko asi tam budeme travit vela casu...

csikike
13. nov 2008

alebo budeme chodit jedna k druhej na navstevy... 😉 ste kludne mohli prist, aj papat by sa pre nu naslo 😵
bash, ja som ho nebudila na papanie... podla mna ked vydrzi tak nech spi, hlad ho preberie

bashka
13. nov 2008

no inac mas pravdu, moja sa budila, napapala a spala dalej, ale stalo sa, ze som ju aj zobudila, ked sa mi zdalo, ze uz je to dlho...ale len tie prve 2 mesiace

...a s tymi navstevami kludne, ste vitani 🙂

kisska
16. nov 2008

dievcata vcera ma moj syn pohryzol dolnymi zubami... dvomi. Vysli ani nevieme kedy, takze sa vytesulejm, ze v 8. mesiacoch mame 6 zubov... uz len 14 😉

evitkamalicka
16. nov 2008

bash v nemocke mi povedali ze v noci moze kludne spinkat, ze v noci sa na papanie po dvanastej nemusi budit

bashka
17. nov 2008

kisska, no teeeeeda, aki ste zubati. To my sme este len pri prvom a uz som niekedy zufala, ale uz len 19 😀

bashka
18. nov 2008

Jeeeeeejda, no ja som vstavala tuto noc len 8 krat...LEN 8 KRAT...sa straaaasne tesim. sice sme vstavali uz o 6-tej, ale to neva. Dufam, ze to nebola len vynimka. A inac zacala mi Barbi spavat na brusku sama od seba...nikdy tak nelubila byt, nieto este spat...zachvilu sa ideme chystat von, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

klaudia74
19. nov 2008

Ahojte! Dnes som dostala nosiče Manduca, Ergo a Patapum todler, takže ak by ste mali záujem, teraz je šanca si ich všetky pozrieť a porovnať, vyskúšať a kúpiť si k Vianociam. 😵

bashka
19. nov 2008

Ja som uz na Vianoce nakupila...akurat dnes...vrrrrrrrrrrrrrrrrrr...vsak viete, ukradli mi penazenku s asi 1800SK plus doklady a ani neviem ako a kde...z tasky na kociku. Takze baby bacha, hlavne teraz pred Vianocami. Policajti mi hovorili, ze nebyt nas mamin, ani by nemali co robit, ze kazda ma milion veci okolo seba plus dieta a tak sa to stava casto...tak jo...uz som sa vyzurila, este sa idem 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ok, to by stacilo

Klaudi, pre tie plienky si dojdem zajtra 🙂

bashka
19. nov 2008

a nikomu na Vianoce nekupujem nic, aspon mam vyhovorku 😀 ...aj tak som nevedela kedy to postiham...takze vlastne ma ten dobrak zachranil pred stresom...dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

csikike
19. nov 2008

bash, ako vzdy plna optimizmu 😀 , kde sa to v tebe berie?
ale je mi to vazne luto

no, ja idem drichmat konecne v rozumnom case...

klaudia74
19. nov 2008

Csiki, už som sa chcela spýtať, či vám vypadol internet, keď sa tak dlho neozývaš? 😅
Minule som vás videla, frčali ste cez mesto s manželom, asi ste sa niekde ponáhľali. A ja som nechcela kričať, lebo malý mi spal v kočíku.

kisska
20. nov 2008

bashka - no radost. Keby sa to stalo mne, tak dostanem este od zlodeja aj jednu po hube, lebo v penazenke nosim v poslednej dobe maximalne 20ku.
Ja som dnes v noci vstavala len raz. Maly spal od pol osmej do pol siedmej s papanim o pol druhej... Len neviem, ci sa mam tesit, lebo drahy vcera dostal chripku a nie som si ista, ci drobec nie je taky spavy tiez od toho... Aj teraz este spi, takze som mu nemerala teplotu, ale tusenie mam 🙄

bashka
20. nov 2008

Juuuuj, no dufam, ze nebudete chorucki, kisska. Inac ja nenosim tolko penazi, len od Klaudii som mala kupit plienky za liter a zaplatit overal co som malej kupila na nete...no a jedlo cestou domou, muzika nemam teraz doma, tak bacujeme samy...no ale uz to je jedno, len dufam, ze nieco nevybrali na ten obciansky, lebo som to zistila az o 4 hodiny...

csikike
20. nov 2008

Klaudi, a vies, ze si mala pravdu, dosli nam kredity a nabiehali sme na pausalny system, tak som chvilku bola mimo provoz 😀
kiss, mozno sa mu to upravilo, nasmu idu asi dalsie zubadla, ale nastastie spinka ako anjelik (bash, teraz necitaj) od 20tej do 7-8 s 1. papanim o 6-7,
ozi, kiss kedy pojdes do soc. poist znizit si zaklad?

bashka
20. nov 2008

csiki, co treba v tej soc. poist? ja som z takchto veci debil...inac uz sa to moje nespanie zacina dost prejavovat, uz som dost mimo a po vcerajsku som sa v tom len utvrdila. Budem musiet nieco poriesit, lebo ma fakt najdete niekde zaspatu na chodniku. Akoze to sa uz neda...dnes som u svokry spala 2,5 hodiny a zobudila som sa total mimo...no neviem, asi ju budem obcas nosit tam a dospavat noci cez den, kym sa niekde nezlozim...ach. Aj ked sa mi zda, ze uz sa to Bashine spanie trosku trosicku zlepsuje ( tym myslim aj to, ze je hore len 8-10 krat za noc, co je u nas veeeelmi super ), uz vyse 7 mesiacov som nespala vkuse 3 hodiny...ok raz sa stalo, ze 5...aky, ze to luxus... 😀

csikike
20. nov 2008

bash, ja sa cudujem, ze este fungujes...
a ta soc. poist to je pre nas nezamestnane a co chceme mat druhe dieta a dostavat aj matersku 😵
a kludne davaj malu k svokre... a spi, lebo ak zacne babulka liezt tak si uz vobec neoddychnes
inac musim pochvalit tomiho, uz prejde cez celu izbu sam a to coraz castejsie... konecne si moje krize oddychnu, trvalo to sice 3 mesiace, ale je to super 😵

bashka
21. nov 2008

to ked so zamestnana tak nemusim robit nic? Aj ja chcem druhe dietaaaaaaa 😀 Aj matersku. Ale to si musi urcit Babula. Som povedala, ze pockam na prvu noc, ktoru prespi a az potom zacnem rozmyslat...lebo este tehotka byt a takto fungovat to asi nieeeeeeeee 😝

csikike
21. nov 2008

nie, nemusis a materesku dostanes pri druhom taku ako sa mala pri babuli

kisska
21. nov 2008

no tak mame za sebou prvy den s horuckami. od rana 38, cez den 39,3, ale na vecer sa to uz nastastie spravilo. Paralenove cipky nastastie zaberaju uuuplne superne... Dnes uz mame len 37, tak dufam, ze mu to vydrzi 🙄

csiki - znizovat idem v decembri, aby to platilo hned od januara. Uz si dostala papiere s prepoctami na Euro? No zabava 😉

bashka no nie som si ista, lebo stale sa pocita narok ak si poistena 270dni za posledne 2 roky. Alebo si aspon vies pomoct s maximalnou materskou. 😉 Ale ak by si chcela otehotniet neskor ako v marci-aprili 2009 (porodit az v 2010), tak to teraz riesit nemusis...

csikike
21. nov 2008

kiss, take vysoke teploty mal tomik ked mal tu 6tu chorobu, tri dni teploty a 3 dni vyrazky 🤐
ozi baby dnes a zajtra maju v obuvi pri luxe vsetky topanky za polovicu, my sme kupili tomikovi na zimu superske, teplucke 😉 a za 400.- a znacka bugaboo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre