Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
24. jún 2009

baby ako vás čítam, hovoríte mi z duše, čo sa týka počasia a aj toho varovania ... ja síce mamu mám v hc, ale ona si predstavuje varovanie trochu "iným spôsobom" a na segrinom malom som zažila, že bol úplne bez kontroly aj takýto malý a mal niekoľko škaredých pádov, takže to ja odmietam riskovať ... radšej idem svokre a tá mi zodpovedne povaruje, ale bola teraz dosť dlho chorá a má aj iné problémy ešte stále tetu s alzhaimerom, takže je to obmedzené, ale tam ju aspoň môžem bez obáv nechať ... 😉 ale som to zatiaľ moc nevyužila, len fakt v nevyhnutnom prípade, ako návšteva gynekologa a pod ...ale tiaž už som niekedy na prášky ... ☹ ☹ ☹

to počasie aj nás ničilo a hlavne tá nuda doma a to špekulovanie

kankam
24. jún 2009

ivulienka posielala som ti maila na tie foto, dostala si ?musíme dať stretko ... 😉

mia, ten tvoj ben si to teda kompenzuje to dobré spanie s takýmito akciami, normálne ťa ľutujem 🙄 dúfam, že to časom bude lepšie ... ja viem aké to je strácať nervy nad dieťaťom, keď mne nina prvé 2 mesiace len revala, nechcela spávať, som bola taká vyčerpaná a na nervy, že musel zasahovať muž, lebo som bola v koncoch ... lepšie sa zavreť do kúpelne ako niečo spraviť dieťaťu ... a to je pravda, že keď mu idú zuby tak sa chce nosiť, byť pri maminke, my sa nosíme často, tak to viem pochopiť ... baby vak to istí ..., ale už ani na to nemám moc síl ...

janetina, nechcem pomyslieť čo bude, až nám nebudú chcieť spávať, to je pre mňa momentálne jediný čas, kedy niečo urobím a potom ešte večer, keď zaspí , ak nie som aj ja grogy po celom dni, čo obvykle som ...

janetina
24. jún 2009

no my sme sa na podiv nenudili doobeda sme autom boli v hc u kamosky a poobede som vytiahla lego a vlacikovali a hasili a stavali hrady a zamky...tak ma to chytilo ze aj muz sa na mne smial ze kto sa hra?
a som rada ze sme si zajednali dovolenku sice len zatial na Sk ale tesim sa... 😉

janetina
24. jún 2009

kankam no s tym spanim je to tak , pomaly si zvyknes ale zasa aj dieta zmudrieva a mozes ho nechat same a ty robis...neboj kankam da sa i ked obcas na prasky 😀

lumistri
24. jún 2009

my sme to dnes riskli a vybehli von.. a nas chytil dazd, sme pol hodku preslapovali v cba-cku :(
dufam ze zajtra to bude ok! maly tiez byva nervny.. ☹
no na margo tych starych mam.. mam to presne naopak ako kankam, mamu mam daleko, a nemam problem nechat jej maleho, ale co sa tyka svokry.. nechala som jej ho par-krat, na jednu-dve hodky, s tym ze maly spal, ked sme odchadzali, ale ked sme sa vratili bol hore, strasne plakal a ona mi uplne kludne povedala ze uz place pol hodiny.. ma islo rozhodit od jedu 😠 maly sa az zajakaval co tak moc plakal.. chudacik maly.. moje vsetko.. som sa jej pytala, preco mi nevolala, a ona na to ze nas nechcela rusit. boli sme blizko ze by som za 5 minut bola pri nom a potom som mohla znovu vybehnut.. no je to normalne? a to sa stalo uz 3x, ked sme sli naposledy von som jej prizvukovala nech mi zavola, ale zase to spravila.. uz jej ho nechcem nechavat a mm sa na mna hneva.. co by ste robili? 😖

petusaaa
25. jún 2009

baby, zostali mi nejake kupony do dm.
babylove olejpampers active baby, huggies plavacie plienky, avent flaska s cumlikom, nuk flaska, nuk dudlik, disney plysove zieratko, disney podbradnik, hudobna hrazdicka, hipp mliecko, beba mliecko s kasou, hami mliecko, humana caj, sunar mliecko, lovelaphilips vysielacky, stolicka a postielka zlava z obchodu. tak ak by ste chceli, tak mi dajte vediet, dnes idem asi do hc 😉

janetina
25. jún 2009

petusaa aj my sme boli v Hc skoda ze sme sa nestretli...ale stretli sme Ninku s kankam...len moj maly my utekal tak sme sa aj rychlo rozlucili...kankam asi ste uz isli prec ci nie?

mia.k
25. jún 2009

Ahojte.
Joj babulky u nás nastala sodoma gomora.Benjamín už nereve len cez deň,ale aj v noci a odmieta si lahnúť.Ani nejdem písať,čo som si s ním užila túto noc. ☹ Manžel ma ráno sprdol,že sme pobudili celý činžiak. 😝 Ja neviem čo sa to s ním stalo. ☹ Ach jaj.

janetina a kam sa chystáte na dovolenku?

laluchova včera som ťa videla aj s manželom a Tamarku v meste...

lumistri,chápem,že nechceš nechávať varovať Jojka svokre, a nemohol by jej dohovoriť tvoj manžel?Keď už teda chce aby si jej ho nechávala varovať,tak nech sa on s ňou o tom porozpráva.

lumistri
25. jún 2009

nooo to by bolo.. by sa urazila.. ked sme tam byvali a nieco sme jej jemne vycitali, tak sa urazila.. sme sa potom len my dvaja povadili, tak jej uz radsej nic nehovorime.. a mame klud 😵
a hlavne ked sme sa odstahovali 😀

ti to nezavidim s benjaminkom.. my sme zase mrzuty ze nemozme ist von.. dufam ze dnes sa podari zase aspon na hodku vybehnut, bo mi tu mrnci cely den, nerviko moje male ☹

janetina
25. jún 2009

dolu na juh na termalko a ak Boh da aj k moru 😉
mia a nejdu mu zuby ked taka nahla zmena

ivulienka22
25. jún 2009

ahojte baby,
som konečne uspala krpca, reval ako odtrhnutý...a on keď reve ja som strašne nervózna ☹
Janetina to že krpec spí je moja jediný záchrana pred psychiatriou, tak neviem čo budeme robiť keď už nebude chcieť hajkať cez deň 😲 😲 S tými nohami a obočím si to fakt trafila! Dúfam že keď bude starší budem ho môcť nechať u našich, uvidíme 😒 Janetina kam idete presne, aj my by sme sa chceli na tie smery vybrať. Máš nejaký link kam sa chystáte, ak hej hoď sem.
Mia ako to zvládaš? Mne teraz krpec reval asi dve minúty, nervózna som ho dala na zem nech si ide kde chce a rozplakala som sa čo to tak vo mne vrelo. Potom si mladý pán všimol že plačem tak ma prišiel mojkať a objal ma-čo sa mi ešte nestalo, aby len tak prišiel za mnou sa pomojkať. Asi budem plakať pred ním častejšie 😀 Ale nie fakt Mia odkazujem manželovi že nech to s ním skúsi teda on, tak to by sa čudoval ako by to zvládol-nezvládol. Nech je rád že to s malým takto vydržíš!!
Lumistri neviem, ja by som bola svokre vďačná za varovanie, aj by som jej to povedala že si to strašne vážim, ale jednoducho by som jej povedala tak jemne že mi srdce puká keď počujem drobca tak plakať a že mám potom výčitky svedomia...alebo ja neviem niečo také skús, možno sa neurazí. Síce pri svokrách človek nikdy nevie 😖

janetina
25. jún 2009

ivulienka mas ip
a s tym spankom ano je to tak pomaly si zvyknes na vsetko...tak mi hovoria susedia....ti maju 4rocaka tak si to uz uzivaju ...ale maju vela pomoci od rodicov/ byvaju spolu/ tak asi aj tak sa da. Zalezi aj od toho ako sa ku tomu zachovaju oni. Ono nejde o vsemozne pomahanie ale aspon stretavanie ze? A vtedy nachvilku clovek vydychne 😉.. u nas je to z jednej strany no comment a z druhej ok 😉

janetina
25. jún 2009

a inak dievcata Vase deti zacinaju uplatnovat svoje EGOOO tak sa necudujte musite to ustat obaja rodicia...
uuuffff prave zaspal huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mia.k
25. jún 2009

janetina a ako sa správne ustáva? 🙂 Ja sa chystám kúpiť si knihu od Prekopovej "Malý tyran",aby som vedela ako na Benjamína,aby z neho nevyrástol tyran.(Ikeď ďaleko už od toho nemá. 😝 ) Čítali ste ju niekto?
A netuším či mu idú zuby,lebo nič nie je vidieť,skôr si myslím,že to tá nádcha spôsobila,že sa mu ťažko dýcha a preto momentálne nemá rád ležatú polohu.Aj dnes,keď som ho dala do postielky na poobedňajší spánok tak začal strašne revať,čo u nás nikdy nebývalo.No dúfam,že sa nám aspoň to spanie upraví keď pominie choroba.Ale na to denné vystrájanie si asi budem musieť zvyknúť a niečo naštudovať,nech mám prehlad. 😉

lumistri v takom prípade ako si napísala by som asi skúsila jednať ako ivulienka písala.

janetina to ti chodí Timko tak neskoro spávať poobede?Nie je potom večer dlho čulý?

janetina
25. jún 2009

mia o tej knihe som uz niekde citala tiez by som potrebovala literaturu vsak niekedy si myslim ze to nerobim spravne...a ako ustat...no vzdy som sa snazila odviest pozornost ak sa to uz nedalo to je az teraz ako 2 rocak tak sa mu snazim vysvetlit preco nieco nie a ze to nebude inak...a ak place ci nervuje tak idem prec od neho vedla a poviem mu ze nech pride az ked bude pokojny...a on za mnou chodi a vyplakava a lutuje sa a chce ma ale aj placka....no potom ho niecim zajújmem a vacsinou zaberie. pritulim ze ho lubim ale ze to a to nesmie.../ a toho je hojne co nesmie 😀 😀 😀 😀/
Mia ak si myslis ze to ma z nadchy tak mu vyvys v postielke vankusik a pred spankom ho odsaj / vysavacom/ to sa mu ulavi a zaspi...a pozri mu dobre pusu ono ten zubisko moze byt aj opuch ale cervensie dasienko na urcitom mieste....
a ano chodime teraz neskoro spinkat ale my spime tak 30 minut a dovidenia 😀 ...a vecer ideme spat cca od 21-22h.

stanka26
25. jún 2009

ahojte... 🙂

tak som vás konečne dočítala.no stými detmi to teda nemáme ľahké 😀 .A nerozmýšlali ste či im náhodou nechýba súrodenec? 🙂
čo by ste povedali na dalšie tehotenstvo? 😀

a čo sa týka varovky,aj sa bojím dávať svojich drobcov svokre.Neviem prečo,ale nejak jej nedôverujem.

mia,myslím že tú kniha je zbytočne kupovať,čo chceš Benjamína vychovávať podla nejakej spisovatelky,ved každý je iný.

naša Sabína zas s poobedným spánkom štrajkuje,takže zas nespáva a poviem vám že je to zaberák na človeka.Potom už len čakám kedy padne 19h aby mohla ísť spať.

janetina
25. jún 2009

stanka26 nemyslim ze kniha je na zahodenie je tam urcite par rad odbornicky ktore su univerzalne pre kazde dieta a dost mozu pomoct ...na to predsa knihy su... 😉 . A vyvinova psychologia ak je to aj o tom je myslim historicky podopreta dlhodobymi studiami.

lumistri
25. jún 2009

moj betar tiez bojkotuje poobedny spanok, pospi si len pred obedom.. vecer uz byva nervozny, ale netrva dlho a zaspi 😵

hmm, a k tym kniham.. no neviem, ja som mala nejaku knihu co mi dali v porodnici v tej krabici so vzorkami, tam som si precitala par uzitocnych rad.. ale teraz nemam nic take.. ked potrebujem radu volam mamci abo segre, a ked oni nevedia opytaju sa kolegyn a zrazu mam dvadsat nazorov a skusenosti zo skutocneho zivota a nieco si uz vyberiem 😀

kankam
26. jún 2009

janetina som za v tom názore na knihy, je to fakt, že tí psychológovia majú dlhoročnú prax a niekedy naozaj treba fundovanú radu, ako zvládať niektoré veci, najmä keď sú deti väčšie a nemyslím preberať všetko, ale niečo rozumné a ženská intuícia potom už napovie, takže tiež by som niečo prečítala ...
mia u teba to bude pomaly asi akútne niečo naštudovať 🙄 🙄 😔 😉 keď ben takto štrajkuje cez deň a to v noci myslím, že je tak ako baby písali, že ten soplík robí svoje, mne tiež radili odsávať a odsávať a aby spal na vyššom ja som normálne dávala podušku takú plytkú a bolo jej lepšia aj lepšie spala ... Akurát ťa musím poľutovať, lebo to pre teba musí byť šok, keď bol takýto v noci, tebe čo si mala ukážkovo spavé dieťa 🙂 🙂 🙂 a my sme ti ho na tajnáka závideli (to spanie 😀 ) tak sa drž, dúfam, že skoro bude lepšie, aká bola táto noc ?

kankam
26. jún 2009

petusaa ja by som mala záujem o tie hami kupóny na mlieko, kupujeme o106 😀 neviem či budeš niekedy v hc, ale chodíme k svokre do TT, tak by sme sa mohli teoreticky staviť, keby si bola doma teraz napr v sobotu, len mi napíš do IP, kde bývaš ... vopred dík

áno janetina, ešte 1 obchod sme vymietli 😀 😀 a makali domov spať 😉 aj ja keď budem mať takého chodca ako ty už toho moc nenarozhodujem a smere jazdy 😀 😀 😀 😉

kankam
26. jún 2009

lumistri ešte tebe som chcela napísať, že ja by som asi tiež zinfarktovala s tým malým, keby mne takto nina revala a nikto si ju nevšímal , to tá tvoja svokra nemá vôbec cit k deťom? to aj muža tak nechávala ?ani keby sa decko jeduje tak ho asi nenechám 1/2 h revať ... ani sa ti nečudujem že ho tam nechceš dávať , len niekedy fakt sa nedá, ja to zatiaľ riešim tak že si muž berie dovolenku, ja ninu našim nedám keĎ tam nie som ja alebo muž, že to nie je pod kontrolou, proste sa bojím a muž so mnou súhlasí ... Nech sa tvoj muž skúsi porozprávať s mamou, aj keď ako hovoríš sa urazí, tak potom každá rada ťažká, možno od neho to lepšie prijme ...

kankam
26. jún 2009

ivetka, včera som bola s peťom, želám ti pevné nervy vždy si spomeniem na to že ty si ako môj muž, aj on to strašne ťažko znáša keď nina reve, ja som nejaká odolnejšia, aj keď prah tiež nemám moc vysoký ... 😝 😝 😝 ale to od neho bolo pekné malinkého že ťa mojkal, je to citlivé dieťaťko 😉 😉 😉 dobre ti to určite padlo ... myslím, že ešte všeličo zažijeme ... 🙄 🙄 🙄 😵 😵 😵 mne nina tak včera padla pri fontáne hore znak na hlavu, že mi bolo zle do večera, až tam mala na hlave normálne podliate bodky, a ten zvuk a potom jej rev, až sa mi skoro zašla, už som mylsela, že pôjdem s ňou niekde na pohotovosť a tiež mám niekedy pocit pri tomto že som zlá matka ... ☹ 😝 😖

mausy21
26. jún 2009

ahojte...
aj sa chystate dnes von niekto?ja som tento týžden tak zmokla že mam normalne hruzu z toho počasia

mia.k
26. jún 2009

Ahojte.
Stanka,že či ím nechýba súrodenec?Robíš si srandu? On by súrodenca možno aj prijal,ale ja som momentálne v štádiu,že o druhom dieťati nechcem ani počuť. 😖
A čo sa výchovnej literatúri týka,tiež si myslím,že tie výchovné metódy sú viacmenej všeobecne uplatniteľné a pre mňa dosť užitočné,keďže mnohé veci v tomto smere robím nesprávne a potom sa to aj odzrkadluje na Benjamínovom správaní.
Inak začína sa mi postupne vracať môj starý Benjamín-teda aspoň čo sa spánku týka,tak už sa to znova začína dávať do starých koľají.Vďaka bohu. Bolo to isto spôsobené tou nádchou.Ikeď som mu soplík odsávala,aj tak to v ňom chrapotalo a včera som ho poriadne tým odsávaním potrápila,ale stálo to za to,lebo sa mi podarilo odstrániť konečne ten hlien z tých zadných dutín a konečne sa poriadne vyspal. Ďakujem vám všetkým za vašu podporu. 😉

janetina
26. jún 2009

mia super gratulujem k staremu Benjamonkovi 😀 ja ked odsavam dam mu tam davku Physiomeru a to potom rychlo idu von aj tie vzadu...a tak to zopakujem 2x na jednu dierku a potom sa nam vzdy ulavilo...do cisteho nosteka aj kvapky ked bolo treba....asi tazko znasa chorobky to je ako nas Timko... 😉
a ten clanok je supis to mi dala kamoska vela z toho intuitivne pouzivam a tomu som bola rada a vela rad sa naucim...vcera som to citala aj muzovi nahlas 😀 😀 😀 😀 nech aj on vie co a ako...

janetina
26. jún 2009

mia stanka
a dalsie babo?? no nemyslim ze v tom je problem ide o vekovu dispoziciu a ak sa to prekona spravnym sposobom tak z neho jedinacikov nevychovame...myslim ze to su len famy JBB...A Benjaminko je z latinciny najmladsi cukrusik 😀 😀 😀 a to by bol najstarsi keby mal surodenca. A ak to na nas pride mat druhe, ze mia tak to bude preto ze chceme druhe dieta a nie ze chceme surodenca 😀 😀 😀 😀 😉

libka1
26. jún 2009

Tak ja druhe babo rozhodne chcem a dufam ze sa mi tento plan aj splni 😵 Stanka budem sa riadit tvojou radou 😀
A co sa tyka knih od psychologov, sice som schopnaich precitat, ale nie som schopna ich pochopit 😅 takze mne moc nepomozu, beznadejny pripad 😉

libka1
26. jún 2009

jo a som spat od nasich, ked ma prisli na stanicu zobrat a sadla som do auta tak mala na mna kukla ze co som za votrelca co sa im do auta napchal, chvilu jej trvalo kym pochopila kto som 😒 😝 a to som bola prec 3 dni... bola som z toho znechutena a nestastna 🙄 uz ma to preslo 🙂 asi mam riadne flexibilne dieta, co jej pri mne ine ostava 😅
a vsetkym vynervovanym mamickam prajem nech si dobre pospia a zas bude svietit slniecko 😉

stanka26
26. jún 2009

mutter- odhlasované

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre