Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
13. júl 2009

som ja ale dobra matka, co? este ani vahu som si nezapamatala 😅 este ze to mala neprecitala 😀
kolko moze vazit to oblecenie? ranajky boli zhruba 200 g 😀
maly ti spi? moja zladovala obed (dnes som s nou bola nadmieru spokojna, sama sa obsluzila a vylizala tanier 😅 ) a odpadla bez jedneho zamrnknutia o pol 12 😅

mia.k
13. júl 2009

libka veď ti hovorím že máš ukážkové dieťa. 😉 To si ako myslela s tým že sa sama obslúžila?Nebodaj sama jedla! Či len pri tom vylyzovaní taniera sa sama obslúžila? To jej asi preto tak chutilo a tak rýchlo zaspala,lebo ju Benjamín načisto vyčerpal svojou prítomnosťou. 🙂 A oblečenie mám odvážené že-body,tepláky,plienka,papučky=
=300g,ale Evka nemala papučky,tak rátaj takých 200g.
Benjamín tiež spí,zaspal okolo dvanástej.Takže ak nebude náhodou pršať-čo by nebolo nič neobvyklé,lebo vždy keď sa mi dohodneme,že ideme von,tak sa vonku niečo zomelie-mali by sme ísť von,tak ako sme sa dohodli.

mia.k
13. júl 2009

Opravujem sa-Benjamín už nespí,práve ho zobudila myčka 😠 ,takže sme hoci kedy k dispozícii. 🙂

libka1
13. júl 2009

sama sa najedla,ale zmenila som planovane menu, nove zemiaky s maslom a tvarohom budu na veceru 😉 na obed mala cestoviny (spiralky) s cukinou na olivovom oleji a cesnaku, to vie zjest aj sama, samozrejme rukami 😀 sice mala k dispozicii vidlicku, ale s tou sa len hrala 😀 fakt to uplne vsetko spraskala, za hrst cestovin v suchom stave som jej uvarila a zhruba 100-150 g cukiny, uz som ju davno takto nevidela jest 😅
teda mi to vychadza ze moze mat zhruba tych 10,2 kg, to pribrala skoro kilo od poradne v roku 😅 dufam ze sa nepoda v tomto na mna 😔

mia.k
13. júl 2009

libka ticho závidím. ☹
Potom daj vedieť,keď sa Evka zobudí.
Ja som tiež dnes skúšala samoobslužné jedenie,ale 98% skončilo na zemi. 😝 Tak som to potom vzdala a klasicky som do neho jedlo-rozmixované-nahádzala. 😝 Čo už s ním.

libka1
13. júl 2009

uz je hore, ideme jest, zhruba okolo 3, stvrt na 4 vyrazime 😉

mia.k
13. júl 2009

OK. a idete do panduly? Prídeme za vami.

libka1
13. júl 2009

no jasne, do panskej 😉

libka1
13. júl 2009

za 10 minut vyrazame 😉

kankam
13. júl 2009

ahojte baby, ešte k tým úrazom, ja sa tiež vždy s mužom pohádam, u nás je to opačne ako u ivulienky, môj muž si myslí, že som všetkozvládnucá osoba a dokážem robiť zázraky, síce na tú pusu nehovoril nič(to našťastie nebol doma), ale včera mi ripla na tom kupku už vonku pred odchodom a lízla lícom zem(som to neodhadla, že je už dosť unavená a nohy sa jej motajú), na rovnej zemi, tak ju chcem zmrzačiť ... 😠 😠 😠 😠 😒 😒 😒 , a pritom ja sama som v hroznom strese vždy a bolí ma žalúdok do večeral, asi kým vyrastie tak budem na komplet šedivá ...

inak tam bolo fajn, nebolo veľa ľudí a púšťalii tam taký prúd v strede kupka, nina sa strašne jašila aj v bublinkách, bolo tam dobre, len je to kapánek drahé 😖 vo vnútri -(ako asi všetky tieto "landie") vonku sa mi zdalo byť chladno pre malú ešte a hlavne som jej nezobrala nič na opalovanie, tak to nestálo za to ...

keď sa zobudí nina, makám do panskej ... 😉 😉 😉

ciarka
13. júl 2009

No ahojte babule.

Nestiham si citat,iba tuto stranu.
Libka-ako si prosim ta robila tu cukinu s cestovino.Mam dost cukiny,tak by som ju urobila.Daj recept.

Inak som unavena zo Sabi,v sobotu vecer jej zacali sople,cize nemohla zaspat a potom sa s revom budila,neznasa odsavanie,to je hroza ako bojuje.Vcera bola mrchava,ale dnes to bolo uz na prasky.To mal dost aj muz,co je kludny.A dnes v Dm sa smykla a tiez jej krvicka tiekla,v puse si asi zahryzla a mala tam krv,ja som utekala s nou von,muz platil.Vkuse bola urevana,nechcela pit,ani jest,ani dudlovat,ani chodit,ked chodila padala.No na zufanie.

Tak som sa vyzalovala.Neviem ci uz jej idu tie posledne 4 zuby ci co.Teplotu nema,len spole,kt.jej nedovolia spat.

ivulienka22
14. júl 2009

ciarka asi zúbky, potvory hnusné. chúďa malinké niekedy má aj Aďo také dni ale to viem ja že to má zo zubiskov, a na to za pár dní vylezie zub.., vám chýbajú už len 4ks?To je super, budete to mať za sebou.
Kankam boli ste vnútri? Koľko ti tam malá vydržala?

libka1
14. júl 2009

Ciarka to pre malu len oprazim na troche olivoveho oleja pretlaceny cesnak a na tom na male kocky pokrajanu cukinu, trochu to podlejem vodou a podusim tak aby sa nerozvarila velmi, nech si to vie chytit rukami a len uvarim spiralky vo vode osolenej s kvapkou oleja, zmiesam s cukinou, zvyknem tam este sprcnut trochu olivoveho oleja do hotoveho a pokrajam jej k tomu na kocky syr ak mam, ak nemam dobre aj tak 😀 Mozes tam hodit hocijake bylinky co uz mala moze nech to ma lepsiu chut... robievam to hlavne pre nas, je to muzove oblubene jedlo, ale nam tam napraskam od vegety cez cierne korenie vsetko mozne, a radsej ani nenapisem kolko strucikov cesnaku do toho damvam 😅 😝 mala to asi zdedila po nom, velmi jej to chuti.. vcera k tomu dostala miesto syra uhorku do ruky a aj tu zjedla... ale uhorky jej celkove idu, tie moze hocikedy, tak teraz si ich moze uzit dosytosti... mame ich plnu zahradu 😅

stanka26
14. júl 2009

ahojte. 🙂

vy ste toho zase napíasali.deti mi momentálne spia a ja na chvílu zasadla pozriet na vás,ale len na chvíľu,lebo už aj letím do bazéna.Zajtra už prídeme do HC,musíme-rodinné starosti a behačky . ☹ ☹
ale budúci týždeň sa niekde možno aj stretneme.Balkon máme už hotový dnes sa vymaluje a konečne pokoj. 🙂

ako čítam,tak stále len úrazy.kankam galandia sa ty zdá drahá no poviem ty že senec je ešte drahší.
zuby nám stále nejdú máme len 5.a tiež máme perničku rozbitú a čelo modrinové a tiež kolená.

no dobre odchádzam od vás a idem do toho bazéna. 🙂

libka1
14. júl 2009

stanka ty mas nejake leharo 😀 uzi si to 😉

mia.k
14. júl 2009

Ahojte.
Tak ako sa dnes mávate?
ciarka to máte teraz dobrý zaberák.To poznám,to je des. 😝 Ty,ale keď vídu Sabinke posledné zuby,to bude iná úľava.To vám potom budeme všetky závidieť. 😉 Tak bojuj teda a vydrž ešte a dúfam,že to čo najskôr prejde. 😉

stanka26
14. júl 2009

libka to leháro len dnes.zajtra sa vraciam do HC a nastáva ako sa vraví tvrdá realita.
vo štvrtok máme totiž to pohreb,zomrel mi svokor ☹

lumistri
14. júl 2009

noo baby, ako vas tak citam, tak asi mojho drobca priviazem a nedovolim mu vobec chodit.. 😕

mausy21
14. júl 2009

stanka to ma mrzi

libka1
15. júl 2009

tak to ma mrzi stani, uprimnu sustrast 😔 aj ked asi mu tak bude lepsie 😔 mali ste to tazke...

ivulienka22
15. júl 2009

stanka ☹ ☹ ale uži si aspoň to leháro u vašich 😉
ciarka, aj nám včera večer začali sople, takže čistá radosť 😖 nech už nejaký ten zub vylezie aj nech je aspoň chvíľku pokoj!!
libka ja cestovinky moc nemusím ,ale to vyzerá mňam mňam.no miesto syru pre nás trošku klobásočky na ochutenie pridať 😀 😀
lumistri 😀 😀 to ja som vravela pred pár mesiačikmi, prvý úraz som preplakala, druhý tiež a pri treťom to už bolo trošku lepšie 😉

libka1
15. júl 2009

prave sme prisli z mesta, eva je vykosena uplne na jezka 😅 teraz sa ma uz opravnene mozu pytat ci je to chalan 😀 dufam ze sa nebude tak potit uz a mame do jesene pokoj, potom uz strihame len ofinu a pestujeme uces ala princezna 😀

libka1
15. júl 2009

mia, polievka je mnam, aj eve chutila, ja ju jem teraz 😵

mia.k
15. júl 2009

Ahojte.
stani aj mňa to mrzí,chudák tvoj manžel... ☹
libka som rada,že vám polievka chutí,ja sa na ňu chystám zajtra.A aj tie cukinové cestoviny plánujem zajtra robiť.

libka1
15. júl 2009

ja uz nemam cukinu, konecne som sa jej zbavila, ufffff... ale ideme cez vikend k nasim tak zas bude za furik 😅 ja tie cestoviny s tym az tak neoblubujem, malo vyrazna chut pre mna, tiez by sa tam zisla do toho aspon nejaka klobaska alebo oravska slanina 😅 😀 🙄

mia.k
15. júl 2009

Ja tam tiež musím mať neaké mäso,ja si tam dám diétny salám.Aj ja si idem cez výkend k našim po ďalšie zásoby. 🙂

ciarka
15. júl 2009

babulky,tak dakujeme,ze myslite na nas.No poviem vam je to o nervy,taka upista a hlavne ked nijako nie je dobre.No boli sme pre istotu vcera u doki,ale vsetko o.k.,ze to budu zuby,ale ze to jej este nemozu rast stolicky,ze to az neskor.Ze zuby nebolia len ked sa prerezavaju,ale aj kym nenarastu do povodnej velkosti.A dala nam pamycoin do nosa na tie sople.To je vsetko.Takze len odsavat,dnes som odsavala len raz a zda sa mi ze je to na ustupe.Uvidime.

Libka dakujem ti za recept,vyskusam ho.
Mia.k- aj mne povedz recept na polievocku,co si dala libke.

Idete niekto do panske?

stanka26-uprimnu sustrast.

libka1
15. júl 2009

eva ma stolicky a je od sabi mladsia... 😅

mia.k
15. júl 2009

zrejmä myslela tie posledné štyry vzadu. 😒
ciarka dnes som ťa videla ako si šla z panskej o jednej,aj som ti kývala z balkóna a ty nič.Počuj ty chodievaš so Sabínkou cez poludnie-cez ten najväčší pekáč-na prechádzky?Nie je vám teplo?
Recept je na cukinovú polievku-keďže je cukinová sezóna-a je veľmi jednoduchý:
cukina,1-2 zemiaky,soľ,vegeta,vody len tak aby to bolo zaliate-nie veľa,lebo je to krémová polievka.Uvariť,pred koncom pridať veľa čerstvej,alebo mrazenej bazalky,trocha povariť a na koniec pridať asi pol kelímka pochúťkovej smotanky.Rozmixovať a už na tanieri si ju posypať guličkami do polievky.

libka1
15. júl 2009

benjamin a evka idu do panskej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre