Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

ciarka
15. júl 2009

Libka -
aj my mame 4 stolicky,ale este posledne 4 nam chybaju.mame 16 zubov a posledne su stolicky.Vy mate kolko stoliciek??????Malo by ich byt spolu 8.Tie posledne 4 idu okolo 2 rokov.

A nasa stale spi.Dala som ju spat o 14.00.

Mia.k-ja som ta vobec nevidela.No chodime max.na tu 1hod.,podla toho ako sa vychystame.Vy nechodite doobeda von???A dakujem za recept.

ciarka
15. júl 2009

Libka-a to benjamin a Evka idu sami?

Asi dnes nepojdeme,lebo ideme do bazenika k rodine.Si to uzite.pa

libka1
15. júl 2009

no bodaj by sli sami 😀 , ale nie 😅

mia.k
16. júl 2009

ciarka ,že sami 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Doobeda chodíme von len zriedkakedy,no a cez poludnie vôbec.Obyčajne chodíme von okolo štvrtej.

libka1
16. júl 2009

mne sa zda ze eva ma prave tie uplne zadne stolicky, ale nie som si ista, neriskujem odhryznutie prsta 😀

ciarka
16. júl 2009

Libka-tak som dnes urobila tu cukinu pre Sabi aj s cestovinou,samozrejme jej to nechutilo,ale mne ano.Take lahke je to na zaludok.Ty tam nechavas aj tu vodu???A kolko cesnakov si dala pre Evku.ja som dala 3.

Mia.no,lebo libka to tak napisala,ze Benjamin a Evka idu do panskej,ja ze sami.

mia.k
16. júl 2009

ciarka a co ti Sabinka je? Ja som tiež dnes robila cukinové cestoviny,ale aj s dietnym salámom,bazalkou kečupom a syrom.Dala som aj Benjamínovi do mysky -ale bez kečupu-že nech skúsi jesť sám rukami,no a ten si to teda riadne vychutnal.-Nie jedenie,ale babranie sa rukami v jedle.Ten pocit ešte nezažil,bolo to také olejové šmyklavé,tak sa mu to náramne páčilo.Len bohužiaľ skoro nič nezjedol.No ale to je u neho normálne,takže nie som z toho niako sklamaná.A robila som aj tú cukinovú polievku,čo som sem dala ten recept a z tej vyjedal len tie guličky. 😖 -Aspoň niečo.

laluchova
16. júl 2009

ahojte som si vás čítala pekne dlho...téda cukina to je tiež naše obľúbené jedlo ...amoškina mamina ich má pknú záhrdau tak nás zásobuje...kedže nemáme tu rodinu a bývame v bytovke...robila som jej tiež cukinu na cesnaku a oleji a k tmou cestovinu a kyslú smotanu...tá censka má rada...asi je po mužovi a tiež cukinové placky. ako zemiakové namiesto zemiaku ide cukina nastrúhaná, aj cukinovú polievku ale takú ako píšete nie...vyskúšam. aj som dala domarazáku a tak...nám idú tie očné stále otras!!!dva dolné sa risujú a malá je tiež niektoré dni umrnčaná a všetko a niekedy je pohoda...na čele je mini modrina čo sa udrela do stoličky, ale ani neplakala...asi si už zvykla...to teplo jedno treskúce....aj v noci sa zle spí nám anie ešte deťom...dnes sa budila teda zo spánku si mrnčala, ale nebola hore,,,...dala som piť a napila sa chuda moje to teplo a pokračovala...inak spí dobre aj cez obed ešte že to teplo prespí ako dobre že spí len na obed....von chodíme z rána ak stíhame aspon na hodinku a večer okolo 18....včera sa po 1x kúpala u kamošky na dvore v bazeniku sa im nesmierne páčilo!!!!dám foto ...

prajem poslušné detičky.... 😉

mausy21
16. júl 2009

možete mi prosi m napisat aku mate ak teda mate nejaku skusenost s dr.Vrabelom?

kankam
16. júl 2009

ciarka, vy sa držte s tými zubami, fakt vám potom budeme závidieť, nine ide ten 6-ty stále už asi mesaic a asi to tiež vrcholí - vyštípaná riťka a nervozita, ale aj z tepla určite, ona ho priam neznáša ...

my sme už boli 2-hý deň u babky na dvore v bazéne,(ideme aj zajtra) tak prežívame najväčšie teplo v pohode, v bazéniku krytom slnečníkom, potom je umorená z cesty domov, ale to už ideme spať, takže sa dá ... Akurát noci sú zaujímavé dnes zasa od04 h lozila po mne, dala si mlieko a kukala na mňa s tými malými očenkami, že mne sa nedá spať a mrvila sa na mne do 07 h 😠 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ , ale samozrejme aktivistka, nedospávala spala zasa 2 x po 1 h ...

stanka dúfam, že vám to dobre dopadne a aj šimi to zvládne - držím palce, už aby ste to mali za sebou 🙄 🙄 🙄 🙄

dobrú nocku všetkým ...

mausy kamoška k nemu chodí a chváli si ho, akurát, že sa ho deti boja - hlavne tej jeho brady ...

libka1
17. júl 2009

ciarka Eve som dala 1 velky strucik, nam davam 6 velkych 😀 a vodu nechavam uplne odparit (je to chvilka, lebo jej tam davam minimum), ja sa z toho osobne neviem najest, o pol hodinu som hladna, nezasyti ma to 😉 ale ked je tolko cukina a muzovi to chuti a este aj mala ma podobne chutky tak to varim casto 😉
tak a na buduci tyzden netecie tepla voda 😝 eva ide zas prazdninovat teda k babke, tu by sme asi pokapali 😅
laluchova aj nasa dnes v noci chvilu tak ako keby plakala zo spanku, myslim ze tiez zacinaju trapit zubky, nastastie ju muz opatril, straaaaaaaasne sa mi nechcelo vstat 😅

mutter
18. júl 2009

Ahojte. V tomto teple sa mi akosi nechce ani písať do MK. Mausy21 snažíš sa vybrať lekára keď sa pýtaš na dr. Vrábla? My k nemu chodíme rok a pol a naradšej by som ho vymenila. Niežeby bol zlý lekár ale ako som už dávnejšie spomínala, ako si si osobne nerozumieme. Raz keď sa Alex učil chodiť si udrel hlavičku o posteľ o drevo a mal na temene dosť veľkú priehlbinu tak som s ním hneď išla k nemu. On sa spýtal, či nevracal a nie je ospalý, aby zistil či nemá otras mozgu. Ja že nie a on, že tak mu nič nie je. Ja som vravela, že aby ho preistotu poslal na nejaké vyšetrenie, nenapadlo ma, že na rontgen a on ma chcel poslať na chirurgiu s tým, že ja som tam chcela ísť a on nás chcel poslať na RTG. Nakoniec sme šli na rtg a všetko bolo ok. Len sa mu nepáči keď sa snažím povedať mu diagnozu ja, čo si myslím. Ale nepoznám tu lekárov, tak neviem, komu budeme chodiť. Pekný víkend a užite si teplo... 😎

libka1
20. júl 2009

Tu to ale fici 😀 😀

kankam
20. júl 2009

akurát pozerám, libka 😉 😀 😉

idem akurát napísať, že nina sa mi teraz podvečer zobudila s teplotou 38,7 po odrátaní 🙄 🙄 🙄 tak neviem čo z toho bude ale asi zuby, lebo okrem teploty jej nič nie je, tak dúfam, že to skoro prejde ... dala som paralen čípok a kleslo to o 0,5 st tak uvidíme ...

libka1
20. júl 2009

uf, tak nech to nestupa, aby ste nemuseli davat zabaly 😝 to je horor... asi k vam prisla zubkova vila 😅

kankam
21. júl 2009

zubkova vila nech ide niekam 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 , teda aspoň tie teploty ... do 24 h som bola hore aby som mohla dať paralen čípok č.2 potom som ju uspávala do 02, lebo strašne stenala ... a teraz ráno stená zasa, má 39,7 odmerané v riťke, takže 39,2 som na nervy, lebo je strašne vrelá, ale spí a nechcem ju zobudiť so zábalom chudiatko moje, tak počkám do 06 h a dám zasa čípok ... som grogy a neviem čo bude cez deň 🙄 🙄 🙄 🙄

kankam
21. júl 2009

libka ako môžeš byť takto hore a písať za pc ? ☹ ☹ ☹ ☹ ja som si ho zapala len aby som našla pokec čo pri horúčke .... 🙄 🙄 🙄

libka1
21. júl 2009

ja zas nevydrzim vecer dlho hore, rano vstanem hoc aj o 4, to mi nerobi problem, ale o 8 vecer uz so mnou nie je rec 😅
to ju ale riadne zobrali tie zubky chuda, my sme davali zabaly asi polhodinu kym sme teplotu zrazili ked sme mali tento problem, celotelove, bolo to hrozne 😖 😝 drkotala a plakala chudera, a ja s nou 😔 nikomu neprajem, tak dufam ze si poradite aj bez toho.... ale pomoze to ak nie je ina moznost 😖

laluchova
21. júl 2009

ahojte tak opäť zúbky!!!už nech sú vonku......

noo našu malú boli zobrať v paitok poobde moji rodičia išla na prvú varovku bez nás, lebo sme odchádzali v noci autom na východ na svadbu.....aj som mala celý týždeň z toho strach že ako bude ale nakoniec sme jej vôbec nechýbali aspon to nedala najovo a neplakala...tak to zvládla na jedničku!!!!!

dobré vedieť!!!!!

my sme sa odreagovali to som bola po 1x bez malej dlhšie ako tri hodinky.... a bolo super....

teraz pekne spinká....stále pokračujeme bez plienky doma už tretí týžden...a darí sa jej....

prajem pekný týžden ... 😉 😎

libka1
21. júl 2009

nám sa bez plienky nedari 😅 ako ti da mala najavo ze jej treba kakat alebo cikat?

kankam
21. júl 2009

už sme na tom lepšie a prežili sme aj bez zábalu libka, zabral paralen, cez deň sa jej to nezvyšovalo aj bez čípku - to bolo videť aj na správaní, už bola patričná špekulácia - otváranie skriniek a vyhadzovanie vecí - najnovšie mi rozhadzuje ponožky z vačkov čo mám na postielke a pritom rozpráva"toto moje" 😀 😀 😀 😀 a dnes mse pozerali foto(ja som úplne kreš, tak som hľadala aktivity s čo najmenšou fyzickou námahou) a máme takú spoločnú, že Kde je maminka ? - nikde, ale "tata moj" 😀 😀 😀 😀 a keď tata prichádza domov tak vie celá ulica, ako ninka vykrikuje, že tata ... 😀 😀 😀

teraz ju muž uspáva a mala 38 presne, tak som jej dala čípok ešte na noc, a dúfam, že sa vyspíme ...

libka nám sa tiež bez plienky nedarí, u našich keď sme boli na bazén, tak kvočala pri bazéne a cikala aj kakala pri ňom 😀 😀 😀 inak doma nechce byť na nočníku už vôbec, tak ju nenútim a keď ju nechám bez plieky tak vždy to niekde spraví 😉 😝 😉 , takže ju nenechávam bez, veď si vždy spomeniem na miu a Viedeň a stačí mi, viem že majú čas ... inak takto sa predne správal ninkin bratranec, je o rok starší a teraz chodí cez deň bez plienky a sám sa pýta, fakt to prišlo samé, takže dočkajme času ...

kankam
21. júl 2009

libka ja som čítala že tie zábaly majú byť len na telo a nie na ruky a nohy a že ak má deiťa studené ruky a nohy nemajú sa dávať vôbec ...

kankam
21. júl 2009

laluchova super že malá chcela byť na varovke a že ste si oddýchli 😉 😉 😉

laluchova
21. júl 2009

ahojte, malá povie cik cik alebo e e to je kakať...a ked je zas povie cik cika hopa hop...tak jej to ide!!!!ale tiež ju nenútim... 🙂

libka1
21. júl 2009

my sme ju zabalili celu, ja som to s tymi nohami a rukami pochopila tak ze nemaju byt len na ruky a nohy 😅 a pamatam si ze ked som bola deco mne mama vzdy davala zabaly len na ruky 😅
som rada ze sa Vam polepsilo, nech to je do rana uz uplne za Vami 😉
no, moja na serbli sedi, aj 10 minut ked ma naladu, pohodka, a potom sa postavi, dame plienku a ona sa do nej vykadi 😅 😀 😖 a niekedy nechce sediet, ale to nie je az tak casto 😀

libka1
21. júl 2009

moja povie tiez e e, a prinesie serblik 😵 som s nou velmi spokojna v tomto smere, akurat to ma drobny nedostatok, robi to az potom ako sa pokaka a nie pred 😀
a cikat sa do serblika vycika skoro vzdy, ale aj do plienky 😀

libka1
21. júl 2009

my sme tiez bez malej, az do piatka 😝 je u dedkovcov na vyjazde... myslim ze v tomto veku to este zvladaju v poho to odlucenie, coskoro to uz ale bude horsie 😅 ale nenormalne nam chyba 😔 aj muz je akysi bez seba 😝

laluchova
22. júl 2009

fíha tak naša mala len tri dni bez nás a to po prvý raz...a najbližšie ani neviem ale tak skoro to nebude....

dnes som robila tortičku kamoške sa narodilo dievčatko a ideme ju zajtra pozrieť...tak som sa realizovala... 😉

libka1
22. júl 2009

my sme uz mali 3 dni asi pred mesiacom, toto je druhykrat a tentokrat od nedele do piatka... a v septem. si tyzdnovku este raz zopakne, lebo musim na tyzden odcestovat a muz by s nou sam zdivel 😝
inak si to u nasich maximalne uziva, cely den je na dvore a obhana zvierata, myslim ze je tam co sa tyka prostredia ovela spokojnejsia ako v hlohovci, akurat ze mama a tato tam nie su 😔 naposledy nam ju vratili uplne zdivocelu divozienku tak som zvedava co nas tam bude cakat v piatok 😅 maly divoky tiger 😀 mama rano hovorila ze sa jej uz boji od sliepky po psa vsetko co sa na dvore nachadza... ked ide Eva, kazdy ide radsej z cesty 😅 😅 😨

laluchova
23. júl 2009

obdobne, aj na TAmi u našich obhánala všetko čo mohla majú bigla psa, ten sa jej po pár hodinách schovával a potom aj papagája a rybičky a suchozemskú korytnačku ničo sa nebojí to skor oni jej....mala zmenu prosredia tak sa vytešovala... 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre