Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
24. aug 2009

aj ja želám príjemnú dovolenku 😉 😉 😉 dúfam, že počko víde 😉 😉 😉

mia idem, dnes som sa chcela dohodnúť s doktorkou, že prídem skôr, lebo som na 12 h a nina tak chodí spať, tak asi prídem tak o 10:30-11 :00 h , lebo som nič nedohodla nakoľko mali dovču ešte dnes ..., tak hádam stretneme
🙂 to priberanie ma mrzí, ale ak to máte v génoch, tak nebu´d smutná 😉 hlavne že je čulý a v pohode, ...

my sme dnes boli dať strihať ofinu a boky, lebo už to mala hrozne dlhé a v očiach a bolo bez plaču v pohode, tak som na nu normal hrdá ... 😵 😵 😵

alionuska držte sa a daj vedieť ... 😵 😵 😵

ciarka
24. aug 2009

Libka-dakujem,za pochvalu Sabi.

Mia-nebud smutna s tym priberanim,my to mame podobne ved vies.A ked to mate v genoch tak nic nenarobis.A to ockovanie bolo v pohode,ziadna reakcia ani teplota.Super,na rozdiel od ostatnych.

Kankam-no super tak Ninka ma letny strih.A sikula,ze to zvladla v pohode.

Alionuska-daj vediet co na poradni,a ved ty za chvilu rodis!!!!Ide to rychlo.A meno mate vybrate?

alionuska
24. aug 2009

No ahojte babenky moje...na poradni vysetrenie prebehlo rychlo...sa mi zda,ze cim dlhsie tam, chodim,tym rychlejsie ma vysteri... 😅 Veru veru...uz sa nam to krati a onedlho bude nasa bambulka malinka medi nami...menko mame vybrate..Alexandra-Saška... 🙂 🙂 Nech sa mi to aj rymuje,ked budem na svoje pokladiky volat...ze Alenka a Sašenka. 😀 😀 Tak nam drzte palceky,nech je vsetko v poriadku i nadalej a nech vsetko dopadne dobre...ja mam uz teraz stres z porodu...ani neviem co je horsie....ci ten normalny alebo cisarsky...ach jaaaj,ved v Topolcanoch mi hadam povedia co ma caka,ked tam posledny mesiac budem chodit..... 😕

laluchova
24. aug 2009

ahojte, tak naša Tami to očkovanie zlvádla úplne super, aj doktor mi hovoril že sa najlepšie znáša zo všetkých a najmenej bolí, do ručičky ju očkovali a vôbec nič jej nebolo...tak vám držím palčeky a tie očáky strašneééééééééuž ench ich má komplet vonku...je z toho zlá...jeden den tak druhý onak...

mia.k
25. aug 2009

Ahojte.
My sme boli dnes na tej poradni a očkovanie prebehlo vcelku fajn,len keď sme prišli domov Benjamín si na to spomenul keď zbadal ten leukoplast na ruke a tak sa strašne rozplakal,že sa mi ho už nepodarilo ani utíšiť.Stále si na to pozeral a plakal. Ani naobedovať sa nám nepodarilo,zjedol len tri lyžičky a dosť a šiel s plačom spať. Dúfam,že sa z toho vyspí a že sa nezačne zase lutovať keď sa preberie. 😖 Inak miery máme 10,2kg a 82cm.
kankam vy ste ako dopadli?
alionuska rodiť by sa ani mne nechcelo,ale čo už,keď to bez toho nejde.Hlavne aby bola Saška zdravá. 😉

musenko
25. aug 2009

ahojte, som tu nova a som rada ze som nasla mamicky z HC. Mam 3,5 mesacneho synceka Adamka. Zac septembra ideme na prve ockovanie, velmi sa bojim ako to drobec bude znasat 😒 Ak mate nejake osvedcene rady ako to prezit (najma ja) budem povdacna.

kankam
26. aug 2009

ahojte,

mia škoda že sme sa nestretli 🙄 , ja som sa tam išla o asi 10:15 sa spýtať či môžem prísť tak na 11 h cca a ona že veď ostante tak sme chvíľu počkali a hneĎ nás zobrala. nina to znášala dobre, plakala len keď jej to pichla a potom sa na ňu pri odchode usmievala 😉 , ale doma keď som jej to odlepila som zistila že tam má modrinu, ben nemá?, asi sa jej to nepodarilo dobre pichnúť ... A ben chudiatko, asi je fakt citlivý na seba a vzalo ho to 😖 😉 malinkého, ale veď chlapi celkovo horšie znášajú bolesť celý život,(veď to poznáme, porodiť by nezvládli, to by ľudstvo vymrelo) takže asi ti budeš mať ťažšie v tomto ... 🙄 a s tými mierami sa netráp, lebo nina ma 10,2 kg tiež, akurát je nižšia má 78 cm ..., takže myslím, že váha akurát a ako chalan je vyšší 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

alionuska držkajte sa to teda uletelo, že si už 32 týždeň 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ahoj musenko, my sme sa tiež báli to bez toho asi neni nikto

laluchova
26. aug 2009

ahojte tak my sa hlásime s prvými antibiotika po 1x sme chorý malá ma trošku hrdielko zapálené...no čo už ved vydržala byť zdravá skoro 16.mesiacov...som zvedavá ako to zaberie penebene,,,mali ste ich niektorá???
ani nekašle...teplotu mala 38 bez odrátania a včera večer skoro 39 bez odrátania ale spala celú noc....

ale tu u nás je rozšírená angína...tak čo už...

prajem krásny týždeń....naša Tami znášala to očkovanie super, tiež plakala len ked jej to pichli a potom ticho....modrinu nemala a ani červené opuchnuté tiež nie....

ako dobre že sme to stihli s azaočkovať....

teraz si sladko spinká...v poslednej dobe t.j.týžden a pol spí len 1,5 hodinky max...1h 3/4....ale stačí jej to a večer ide o 20:30-21:00spať a vstáva okolo 7-7:30...ale aj to sa jej posunulo vstávavala okolo 8-8:30....

mia.k
26. aug 2009

Ahojte.
kankam teda to už aj Ninka dobehla toho nášho Benjamína!?(Myslím čo sa váhy týka). ☹ Nakoniec ho všetky deti predbehnú,a to patril od narodenia k tým väčším deťom.Ach jo,čo už. ☹

musenko vitaj. Neboj sa toho očkovania,nie je to také hrozné.Naše prvé očkovanie prebehlo tak,že ho pichali do obidvoch nožičiek a ani trocha nezaplakal.Ba práve naopak,ešte sa usmieval na sestričku,že čo to akú jašovinu robí.
Akurát že potom mal teplotu,ale tá sa dá zraziť nurofénom.Takže to bolo v pohode.Práveže čím je Benjamín starší, tým horšie to očkovanie znáša,pretože už to viacej vníma, ale ani včera pri očkovaní skoro vôbec neplakal,len trocha zamrnkal,ale on už je taký prefíkaný,že potom doma si stále pozeral na to pichnuté a stále mrnčal a ja som mu to zakaždým musela pofúkať-no nebolo to o neakej bolesti,ale o tom ,aby som ho lutovala.Presne ako píšeš kankam-je to chlap-a to sa nezaprie.Chlapi sa radi lutujú.

laluchova to ste celkom dobre dlho vydržali nebyť chorí.Len to je irónia,že to Tamarku chytí práve teraz v lete,keď je teplo.Ale je teraz dosť chorých detí,aj kamoškin malý to má.Tak nech to Tamarke čo najskôr prejde.

kankam
26. aug 2009

musenko dopisujem, lebo som musela bežať za malou, my sme tiež mali teplotu a plakala pri tom očkovaní tiež dosť, byť tam musíš, budeš držať nožičku a aj ručičku asi aby nešibrinkoval 😉, ale prežiješ aj oveľa horšie veci, tak ako písala mia, menšie deti to lepšie znášajú, väčšie už vedia že to nie je s kostolným poriadkom 😀 😀 😀 😝 tak už to berú inak
mňa ničilo, keď jej prepichovali uši a dávali náušnice, to ma nevzali do ordinácie a nina revala jak tur a ja za dverami jak rozzúrený lev, asi by som jej to nedala keby som tam bola, tak to takto bolo lepšie ... 😉 😉 😉

laluchova skoro sa vyliečte, my sme boli chorí 1 x pri prvých zuboch keď mala horúčku zo zubov a boli sme vtedy chorí všetci, tak to dostala od nás, nepamätám si antibiotiká, ale niečo na "a" a bol to sirup, nina to neznášala, mala vtedy chytené priedušky

laluchova
26. aug 2009

no jo dík, ešte máem teplotu, ale len teraz k večeru mala 38,7 bez odrátania tak v pohode, sirupček mi pekne vypila...papá pije tak ma to teší....

dobrú noc...

musenko
27. aug 2009

ahojte, dakujem za odpovede a podporu, robim si prieskum co ma caka 😖 som pripravena na teploty, len sa bojim aby sa mu nezmenil rezim t.j. ze v noci mi nebude spavat. tak buduci tyzden v stredu to uz budeme mat za sebou, tak uvidime... ozaj chodili ste niektora plavat s mrnousami? Ja by som chcela, len mi este neudrzi dobre hlavicku, tak az potom. Ake ste mali skusenosti? dakujem. dobru noc

libka1
28. aug 2009

a sme spat 😉
po hodinovom boji eva konecne spi, stratila rezim ☹ tak zaciname od zaciatku 😢
inac bolo fantasticky, z 10 bodovej stupnice davam 9 😀

laluchova
28. aug 2009

íha a aj foto bude či už je ešte som nestihla kuknúť....
my sa máem už fajnovo lieky nám zabrali hned ...

kankam
28. aug 2009

zdravíme dovolenkárov, nejako sa vám tam evička rozšantila 🙂 😉 🙂 chodili ste neskôr spať, alebo len to že ste neboli doma?
prilož potom foto, ale aj tie čo máš priložené sú super 😀 😀 😀

naša má zasa teplotu, idú jej ďalšie zuby na spodu, jeden sme si dnes všimli, že je vonku narastený a druhý lezie, tak už budeme 10-zubníkoví ... 😀

libka1
29. aug 2009

vecer nejake foto dohodim, musim nejake pekne kuknut 😉
nemali sme tam detsku postielku a vysledok bol ten ze ked som ju o 8 ulozila zhruba 40x mi utiekla z normalnej postele a zaspavala o 21.30-22.00 ... a teraz zistila ze je zas vo vazeni, s tym sa tazko vyrovnava 😅 😔
jaj zubky vidim ze trapia stale... ja uz to ani neregistrujem, ked sa mi zda ze je nejaka viac divoka dam na noc viburcol ale inac som s tym zmierena ze najblizsi rok sa este pisti neustale 😔 strasne by som chcela aby uz vedela povedat co chce, lebo potom chyta nervy ked ju nepochopime a to su ine revy ☹ tak nech ich vsetkych tie zubiska uz nebolia ale vybehnu rychlostou blesku 😝
na dovolenke sme mali inac taky light program kvoli nej, ale vyhovoval... neboli sme sa ani raz kupat 😅 tak som myslela ze jej to dnes alebo zajtra vynahradime, ale vidim ze nacasovanie dovolenky bolo perfis kedze leje ako z krhly, keby sme este na dovolenke tak asi skoncime v nejakom nakupnom centre v zline v tomto pocku, a to by penazenka asi dost pocitila 😅
v pondelok sme v podstate absolvovali len cestu a pomotali sme sa po dedine, sli sme tam na ihrisko take malicke a ucili ju odrazadlovat sa... do zadu chodi perfis, dopredu ma zvlastny styl ktory ju nevieme odnaucit
😅 🙄
v utorok zoo, tak to mozem len odporucat, je to naozaj nadherna zoo ktora je v lese, takze aj ked bolo horko az tak sme to nepocitili, bolo tam vela tiena a vynikajuci vzduch... vsade nejake atrakcie pre deti, aj pre vacsie (napr. lanove mestecko) aj pre uplne malicke. Vela z toho prevadzkuje zoo, takze je to zadara 😉 krasne ihrisko tam bolo velikanske, a popri prechadzke sme vselikade videli rozne preliezky a hojdacky, no proste to maju premakane, klobuk dole pred nimi... No a samozrejme rozne platene zalezotosti: jazdenie na ponikoch, tave, skakaci hrad, vlacik co vozil z jednej strany zoo na druhu, trampolina, ...
v stredu sme sli k takemu jazierku a potom do hostyna... evka-putnicka vyslapala tych neviem kolko schodov hore, ku koncu uz stonala ako stara zena ale niest sa nedala, to by bola hanba 😀 bola tam aj rozhladna,ale tam siel len tata, lebo my sme boli lenive 😀 sme sa uvelebili len pod nou, aj stade bol pekny vyhlad 😉
vo stvrtok zase zoo, s tym ze sme chodili na jednotlive predstavovanie a krmenie zvieratiek... taky mladas o nich rozpraval a velmi vtipne a zaujimavo, tak to bolo super, a potom sme este obisli nase oblubene zvieratka... je to tam velke, sice sa da stihnut vsetko za den ked clovek dupne do vrtule, ale nejak sme to nechceli hrotit, tak sme to spravili takto na 2x. Je tam aj nadherny kastiel, vo vnutri sme ale neboli, ani neviem preco...
a v piatok uz cesta naspat, so zastavkou vo vizoviciach na zamku a v cokoladovni, potom evka zaspala tak sme ju nasackovali do auta a spala az do piestan... tam sme zastali ze dame vylet lodou, ale tak sa pokadila az po usi, ze sme lod nestihli 😀 nechcelo sa nam vracat do auta po oblecenie, tak sme sli s holou evou v plienke na ihrisko a cestou sme stretli detsky obchod tak dostala novu supravicku uz na 3 roky. Ja ze ako fajn, bude mat na buduci rok, ale asi prdlajs, mozno gate, tricko jej bolo len o malilinko vacsie, neviem ci bude este o rok vhodne 😝
ubytovanie sme nemali moc babyfriendly, ale inac pohoda, az na rozbity kvetinac a jogurt co prastila o koberec 😝
jo, a za hranicami ako sme vosli do ciech nas zastavila cudzinecka policia, ja sice malu mam zapisanu v pase, ale ten som so sebou nemala, lebo som ho musela nechat kvoli vizam sekretarke v robote 😅 mali sme rodny list, ale to povedala ze neplati ☹ takze pokuta 2000 Kc 😝 nastastie to bola zena, eva na nu zagulala ocami, lubos na nu spravil smutne oci, ja som jej povedala svoju komplikovanu pasovu story (tazko povedat ci uverila) ale poslala nas do prdele a platit sme nemuseli 😀 takze ak tam niekedy pojdete, bez dietata zapisaneho v pase by som to nerobila, 2000 Kč sice nie je až tak vela, ale daju sa použiť aj mudrejšie 😒

laluchova
29. aug 2009

téda paráda...mali ste to pestré....

super....

naša Tami má aj odrážatko a vie sa na nom dosť dobre voziť dozadu vedela už dávnejšie a dopredu jej to ide asi mesiac dozadu....ide perfektne...a dokonca aj mna to odrážatko odviezlo dole našim kopcom a nerozpadlo sa a stále žije...prikladám foto....

stanka26
29. aug 2009

ahojte ahojte.

vy ste toho teda toho popísali,ani sa mi to nechcelo všetko čítať.Aj my sme sa už vrátili s dovolenky.Dorazili sme včera a poslušne hlásim že na HRONCI bolo super 🙂 🙂 deti sa do sýtosti vyjašili a spávali mi tam celé noci zhruba od pol 9 do rána do pol 8h vkusu bez prebudenia a s jedením som bola veľmi spokojná,zjedli všetko čo sa mi naložilo na tanier 🙂
počasie nám vyšlo krásne.boli sme sa previezť na vláčiku do Čierneho Balogu a pozrieť sa do skanzemu vo Vydrove.Prostredie tam bolo pekné a chatka bola tiež vo veľmi dobrom stave.Cestu sme zvládli v pohode.Sabínka nespala vôbec a Šimi si pospal len 45min.takže nič moc.

Máme už 8zúbkov.Mia s tej Benjamínovej váhy si nič nerob,náš Šimon nemá ani 9kg,ale keby si vedela čo všetko zje a nepriberie ani kúsok.

Libka tak to stým ćhýbajúcim pasom ma fakt dorazilo,aj my sa ešte chystáme do Čiech na dedické konanie,takže budem musieť dať deckám asi urobiť pasy.

kankam
29. aug 2009

ahojky libka, ty si toho popísala 😉

s tým pasom teda nič moc, tak už to má cenu (tých 2000 kč) ja som tento rok rýchlo dávala zapísať ninu, potom čo ma na to upozornila petusaa tu na koníkovi, ja som zasa myslela, že v EU to netreba 😝 ☹ a na budúci rok mi končí pas, tak musím aj pas absolvovať nový aj zapisovanie ...

kankam
29. aug 2009

stanka aj vy ste si veľa pekného zažili, dúfam, že si si oddýchla 😉 a bolo to tak trochu aj podľa tvojich predstáv ...

libka tá zoologická musela byť super, dobrý typ 😉

libka1
29. aug 2009

no tu zoo mozem len odporucat, my sa tam urcite coskoro vratime 😉
v nedelu je v brumove - bylnice, to je tuto hned za hranicami, rozpravkovy den na zamku, tak keby som to bola vedela mozno by som bola naplanovala cestu naspat na nedelu a boli by sme zastali tam, ale aj takto dobre 😀
stanka ja sa na hronec chystam 100 rokov uz a nejak mi to nevychadza 😅
laluchova no neviem kto mal vacsiu pasiu na tom odrazadle ci ty alebo ona, ale ty vyzeras velmi spokojne 😀 ja dufam ze coskoro sa budeme odrazat uz aj my normalnym stylom, nie ako ranena srnka 😝 😅

mutter
30. aug 2009

Ahojte..Po dlhej dobe som zasa na MK. Prázdniny sa končia a naši drobci idú zachvíľu do škôlky. Som zvedavá ako to bude tento rok, ako často budú drobci chorí. Včera bola v pánskej rozlúčka s prázdninami, bol sa tam niekto z vás pozrieť? My sme chceli ísť, no bolo škaredé počasie a Alex dlho spal až do piatej. Prajem pekný zvyšok nedele. Majte sa zatiaľ.

mia.k
31. aug 2009

Ahojte.
libka super,že vám dovolenka vyšla.Vidím,že ste mali o zábavu a atrakcie postarané,určite sa nechám inšpirovať a v najbližších rokoch by som tam išla tiež mrknúť.
Stani takže vám sa tiež tentokrát dovolenka zadarila a v zdraví ste ju prežili?No super.
laluchova máš dobré odrážadlo-ani ti neni malé. 😀 😀 😀 Hlavne že Tamarkine je väčšie... 😀

laluchova
31. aug 2009

nooo dík, to som jazdila skrz malého maťka na ňom...lebo chcel aby sme si dali preteky...
a to eby ste videli video, celú cestu som sa rehotala ....ha ha 😀

laluchova
31. aug 2009

baby nechstáte sa niektorá do nákupného centra Ikea????keby áno hodte avízo, my sa tam nedostaneme...chcela by som vás poprosiť o úložný kôš na hračky , lebo odtial už dva máme a ešte potrebujeme a aj stupienok k umývadlu, bližšie info cez IP...dík budete na mna niektorá myslieť....

libka1
31. aug 2009

aj nam by sa zisiel stupienok k umyvadlu 😵
od 7.9. bude v Axa klube pilates, ak mate niektora zaujem. Zacina o 18.00 od, bude to byvat v pondelky o 18.00 vzdy a v stredy o 19.00 hod. ja sa chystam, ale az potom od 14, lebo buduci tyzden som mimo 😉

kankam
1. sep 2009

ideš na tú služobku libka ?
Kto bude predcvičovať toho pilatesa?
ja som chodila asi pred 2,5rokom a potom som prestala, lebo sa mi nepáčila tzv meditácia na konci. Už sa mi to viac páčilo potom v relax centre na panskej nive, tam nám predcvičovala taká mladá kočka - Zuzana a dala do toho aj prvky aerobiku, nie moc, ale bolo to také svižnejšie a cvičili sme potom na fitloptách, tiež som sa potom dobre cítila ...

libka1
2. sep 2009

idem v nedelu..
taka zhruba medzi 40-50, maja sa vola, priezvisko neviem a je tam na konci meditacia 😀 ja na nivy nemozem, to by som musela na aute a som imobilna 😉 ale zas ja aj tak aerobik nemusim, som hravala kedysi volejbal a mam znicene kolena 😝

laluchova
2. sep 2009

téda baby tak vy idete cvičiť!!!hm!!!tak to ja cvičím doma oklo hrncov a Tamarky a upratovania bytu 😝 , zatiaľ mi to stačí, občas na korčule....

noo musím sa vám pochváliť, aj ked sa vám to nebude chcieť veriť , naša Tamarka sa už 10 dní pýta cikať....sme takí šťastný z toho...povie cik cik a vycikáme sa a už 6 dní chodíme von bez plienky a úspešne, občas ked sa vela nalieva vodou tak si cikne a neudrží to...ale nosíme náhradné oblečenie vždy so sebou pre istotu a to sme sa vonku prezliekali len 2x....ale 3 dni sa mi o tom aj snívalo...viem že úplne bez plienky nebudeme hned, ale má ju už len na poobedné spinkanie a na noc...ja som ju do toho ani nejako netlačila, ale na nočníku bola od 8,5 mesiaca pomaličky postupne a vyplatilo sa ...a ked sa jej nechce tak mi povie niéééééééééééé....a ked sa jej chce povie cik-cik...

tak by ma potešilo keby ju to neopustilo...

mia.k
2. sep 2009

laluchova teda Tamarka je riadna šikovnica.Spravili ste riadny pokrok. My sa veru tak skoro nočníkovania nedočkáme.Ale veď neva-má ešte čas. Určite sa poriadne vytešuješ.

libka aj sa ešte stretneme kým odídeš? Ešte mi musíš podrobne zreferovať dovolenku. Ja sa tento krát na pilatesa nepridávam,ale budem asi chodiť na tú anglinu.Uvidím,podľa toho aký bude rozvrh.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre