Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

laluchova
10. dec 2009

íha teda žiadna sláva...
ale dnes máme krásny deň tak sa dá ísť von a vytešiť sa z počasia....
idem zmenšiť foto a dať do albumu...

laluchova
10. dec 2009

a sú tam fotky!!!! 😅

mia.k
10. dec 2009

laluchova super fotečky... 😉
no aj my sa potom znova pridáme,nech si Benjamín zvyká na detičky.
libka tak ako v Rusku? V správach dávali predvčerom,že je tam snehová kalamita,a majú problémy s dopravou. Dobre si docestovala?Včera som stretla pred Maximom tvojho Luboša.Hovoril,že ide vyzdvihnúť ten magio box, takže keď prídeš domov sa od telky neodtrhneš. 😀
Dnes to vonku vyzerá ako keby jar začínala.-Mne to tak aspoň pripadá.Zimu sme tento rok asi preskočili. 🙂

ciarka
10. dec 2009

ahojky, tak bolo super....

laluchova- aj ja som vas na chvilku prisla pozriet,ale asi sa nepozname. Nevadi nabuduce sa zoznamime.
Tak nabuduce sa snad pridame aj my,teraz nam do toho nieco prislo.

Super,ze ten pan bavil deticky,aspon ste si oddychli.

libka1
10. dec 2009

tu je -7, ja som na juhu 😀 docestovala som s jednym hluchym uchom a s velmi zaujimavymi zazitkami z lietadla,sak ti porozpravam 😀
je tu so mnou kolega a toho z tej zimy seklo 😅 tak ho dneska viezli na polikliniku 😅 vraj velmi zaujimavy zazitok, skoda ze som nemohla ist s nim 😀 zajtra ma ist na kontrolu ale myslim ze ho tam uz nedostanu 😅 niezeby mu bolo lepsie 😅 ale uz dohadol cestou so soferom co nas vozi aby mu zajtra len isiel vyzdvihnut rontgenove snimky nech ma na pamiatku 😀 su tu sice dobry lekary ale podmienky strasne... 😝

libka1
10. dec 2009

pekne fotecky 🙂 a ten panko bol co za zazrak ked tak drobcov pobavil? 🙂

laluchova
10. dec 2009

čiarka to si bola ty čierne vlasy??malá blondínka??,ak áno tak sa poznáme neviem či sme aj na plávaní neboli s polu...hm???ak si to nebola ty tak nevadí...ak áno tak ma tešilo... 😉

kankan, dnes sme vybehli do aladinu novej predajne a videla som tam kočíky s nastaviteľnou rúčkou za 1085sk ak som dobre pozerala...ale mali rúzne, len na tomto som si všimla cenu...

mia.k
11. dec 2009

laluchova to nebola ciarka,s tou ste sa nestretli-tá tam bola pred tebou...
libka už som zvedavá na zážitky.Potom sa ozvi,keď sa vrátiš z Belgicka.
Ja sa chystám o chvíľu do Trnavy na vianočné nákupy.Švagor by mi mal prísť varovať malého,tak som zvedavá,ako to spolu prežijú. 🙂

laluchova
11. dec 2009

oki...
tak niekedy inokedy sa nás tretne hádam viac....
ja som dnes napiekla medovníčky, zajtra idem linecké kolieska...každý den niečo napečiem...22 odchádzame k našim na viance a na mužove vianoce máme ich 6.1.2010 ideme na východ teda pojdeme tam asi okolo 29.12. a späť prídeme asi až ooklo 10.1.2010....takže sviatkovať nebudeme doma...my sa nemusíme dohadovať kde budeme na vianoce kedže ich máme dvoje...ale stromček už asi skrz malú urobíme v pondelok, utorok...nech sa vytešuje aj doma z neho...
mám v pláne 8 druhov suchých..rada pečiem...a rezy urobíme doma u našich...vždy delíme rovnakým dielom do handlovej aj do sedlice....

mia.k
12. dec 2009

laluchova to máte teda super podelené s manželom,ako dobre,že každý oslavujete inokedy vianoce...
Ja som včera pokúpila už všetky darčeky,takže s tými mám už pokoj.

kankam
12. dec 2009

ahojte
laluchova, to oslavujú vtedy pravoslávni ak sa nemýlim, však? Dobre že budete s oboma rodinami, aspoň sa nikto neurazí 😉 😉 😉
my ideme 22.12 na oravu a už sa teším, že nasneží ...

včera dostala ninka puzzle 30/30cm a ja som dnes dokúpila ešte 1 várku a urobila som v obývke nový kútik - tento puzzle-koberček, vyzerá to konečne normal a nina sa vytešuje je zvieratkový a vyberá motýlov a tie čo pozná a hrá sa s nimi ... a ešte som v aladdinovi kúpila kočík pre bábiku - neplánovane, nina si ho vybrala na prakovisku pred obchodom a kedže stál len 7 eur zobrala som ho 🙂 🙂 🙂 doma radosť nevýslovná, lebo keď som ju odtiaľ brala bez kočíka z parkoviska bol strašný zúfalý plač .... tak teraz vozí bábiku ostošesť ...

libka ty cestovateĺka, ohlás sa potom a dáme ten maxim, keď budeš môcť aj ty ...

kankam
13. dec 2009

kde sa flákate ? 😉 😉 😉 😀 😀 😀 čo nakupujete? dneska nám aj posnežovalo 😉 😉 😉

ja mám novinku, len som sa nechcela chváliť, aby sa to nepokazilo, cca týždeň nina vypije večer 2 x mlieko (cca 300-400 ml spolu), ale musí mať 1/2 odstup, tak idem uspávať o 21 h potom si ide ešte pobehať, pohrá sa a potom ideme už o 21:30 naostro-vypije v postielke a cca za 15-20 max 30 min spí, už ju nevláčim na rukách, aj keď niekedy nemôže zaspať v positelke, tak vyleze na mňa a tak zaspí. Ale to najlepšie je to že v noci už nepýta mlieko !!! 😵 😵 😵 😵 , aj ke%d sa vrtí a vykrikuje zo sna mamika, tak ju vždy pritúlim a spíme ďalej ...
Tak sa vytešujem a pije už len kravské 3,5 ... 😵 😵 😵

kankam
13. dec 2009

zabudla som napísať že 1/2 h odstup 😵 😵 😵

kankam
13. dec 2009

znamená to síce že spí až o 22 h, ale ráno spí do 08:30, prijala by som aby to bolo o 1 h skôr aj večer aj ráno, lebo takto som zviazaná a ani večer nie je čas ani ráno(dnes som ráno o 7:30 vytiahla päty a už bol krik kde som), ale nedá sa s ňou nejako teraz, uvidíme na jar ... 😉 😉 😉

libka1
13. dec 2009

iha,to su dobre spravy 😵
my sme lazaret cela rodina... ja nemam vobec hlas,len sypim... evka bola v stredu s nasimi na pohotovosti bo mala 40 horucky... tak berie antibiotika, ale inac je vesela, vobec nevidiet ze je chora...akurat sem tam zakasle... 😅 mama moja je chora, brat je chory, odolava uz len muz a otec moj... tak uvidime dokedy vydrzia 😀

laluchova
13. dec 2009

fíha libka tak sa liečte...
kankan tak super úspech...naša Tami chodí spať o 19:30 a o 19:40max o 19:45 je trvdá a niekedy aj za minútku...a vstávame o 7-7:30...a cez obed spí tak 1,5hod...
a ku kočíku gratulujeme za 7 eur to je skvelá cena....
my sme sa boli dnes kúpať a j kamoška s polročnou emmkou bola...sa im nesmierne páčilo....
ja som vypekala od piatku...medovníčky linecké kočíšky a medvedie labky mám odpečené...ešte rafaelo a karamelové gulky, ale na ti emám ešte čas a ešte jedny koieska s krímom robiť...a snád aj grilážku...
áno pravoslávny slávia 6.1.

libka1
14. dec 2009

no ja som total KO, zrusila som sluzobku a padam dnes k lekarke... 😝 komunikujem uz len cez mail, hovorit nevladzem vobec 😖 aspon budem mat cas upratat ak budem schopna chodit 😀

libka1
14. dec 2009

tak a uz som PN a pojedam antibiotika 😅 aspon si do vianoc oddychnem 😀 rozmyslam tiez ze upeciem linecke mozno... malu mame este u nasich tak zrazu neviem co s casom, ani robota, ani dieta... normalne tu nesvoje sedim 😕 zajtra po nu pojdeme a budem si ju uzivat, na to sa tesim najviac 😵

kankam
14. dec 2009

libka držte sa teda, to je čistý lazaret !!! 🙄 🙄 🙄 a tvoja mama je teda iná varovčíčka, keď zvláda, ešte aj choré dieťa takto , zmekám klobúk ... 😵 😵 😵 Tak sa dneska dávaj dokopy, lež a kuríruj sa keď už zajtra máš šarkana 😀 😀 😀 doma aj keď choručkého 😵 😵 😵
to ja keď muž s malou odíde von, neviem čo skôr a čo so sebou, keď mám zrazu trochu voľna

inak s tým kočíkom je neuveriteľná zábava, malá s ním chodí celý deň, ukladá bábiku, má tam taký košík dole, tam si po mojom vzore, dala pohárik, mobil a ešte niečo pre bábiku a vozí ju aj po kvočiačky tak aby na ňu videla(je to bugyna) a hovorí je že "spi, spi", mysleli sme s mužom že sa neprestaneme rehniť ... 😀 😀 😀 , len chodíme na ňu kukať čo robí, je to také čarovné ako je zlatá ... 😵 😵 😵

kankam
14. dec 2009

fakt sme s MM skonštatovali, že by sme nepovedali, že sa 1,5 ročné dieťa takto zahrá s kočíkom a bábikou a sranda je že dokiaľ nemala ten kočík, tak o bábiku ani nezakopla, len sa tu povaľovala ... 🙂 😉 🙂

libka1
14. dec 2009

hm, tak ste kupili top darcek 😉 ked si to malinka tak uziva, nasa ma kocik, dostala na prve narodeniny taky lacny plastovy, obcas sa s nim prezenie cez byt, ale nejak moc ju neberie 😀 ale chytili ju riadiky co jej dala svokra este po muzovej sestre, dala som jej tacku, ma ich na nej na stoliku v domecku a stale vari kavu, minule tam zavrela muza a asi hodinu ho stade nechcela pustit, musel tam s nou stolovat 😀 😅

mama je naozaj dobra varovcicka, a tiez nie je zdrava, dnes som s nou volala a zacinala mat hlas ako ja, teda skoro ziadny, ja momentalne nie som schopna rozpravat ☹ 😝 normalne mi uplne odisiel hlas, ani lekarke som nevedela povedat co mi je, si musela domysliet 😅 nic mi nerozumela 😝

mia.k
14. dec 2009

libka sorry,ale musím sa smiať,keď si ťa predstavím,že ako asi teraz rozprávaš. 😉 Inak mi je ťa ozaj lúto a aj Evku. Takže si teraz doma,tak si aspoň uži trocha ničnerobenia. Inak mňa tiež dnes začalo hrdlo pobolievať aj hlava,tak uvidím,či nebudem aj ja chorá...
kankam supeeer,konečne si sa aj ty dočkala celonočného spánku... A inak ti závidím(samozrejme v dobrom),že sa ti Ninka dokáže takto dlho zahrať s jednou hračkou,to my veru nepoznáme.Tak sa z toho len vytešujte!

libka1
14. dec 2009

😀 aj ja sa tomu smejem, uz ma tak neboli hrdlo, tak som spokojna, kym bolelo mi moc do smiechu nebolo ☹ teraz som rada ze som doma v teplucku a nic nerobim 😅
kolega dopadol horsie, ten co so mnou bol, volal lekarke (on je z nitry, tak tam svojej obvodnej) ze kedy moze prist a povedal jej ze bol v rusku a teraz je chory... tak mu povedala ze nech sa neopovazi prist, ma byt tyzden doma v karantene inac ho hned posle do nemocnice 😝 , vela vetrat, jest vela vitaminov... pritom on mal problemy s oblickami, aspon podla ruskej lekarky, kedze on bol KO uz tam tak siel k lekarke a spravili mu tam rontgen... 😅 som rada ze my len odisiel hlas a trochu kaslem 😀 😉 inac mi je veselo 😀

libka1
14. dec 2009

ako privodit do bytu vianocnu vonu, existuju aj ine moznosti ako pecenie a vonne sviecky? 😉

mia.k
14. dec 2009

libka také varené víno so škoricou a klinčekmi nielenže rozvonia byt,ale je super aj na boľavé hrdlo.Zabiješ dve muchy jednou ranou.Alebo aj taký vianočný punč nie je na zahodenie. 😉

libka1
14. dec 2009

neviem ci to mozem na antibiotika ale idem asi spravit ten punc 😅 vynikajuci napad...

mia.k
14. dec 2009

ten punč môžeš spraviť aj nealkoholický...
Mňa si tiež teraz navnadila a spravím si dnes večer varené víno.

libka1
14. dec 2009

Spravim tento, ale punc bez alkoholu sa mi nejak nezda 😅 😒 to neni ono 😅

4 sáčky šípkového čaje., 500 ml vody., 200ml pomerančového džusu, šťáva z citronu., 4 lžíce tekutého medu.,

Sáčky s čajem přelijeme vroucí vodou, přikryjeme a necháme 10 minut odstát. Sáčky vyjmeme, do čaje přilijeme džus a citronovou šťávu, nahřejeme, rozdělíme do sklenic a dochutíme medem.

laluchova
14. dec 2009

fíha baby...tak ja už dopekám pusinky...
mala som zvyšné blieka tak čo s nimi šup šup pusinky...
a kankan viem si ninku predstaviť...aj naša tami sa tak isto hrá aj hovorí baba buvááá, má teraz bábiku čo chrápe pije a grgá od brata dostala na mikuláša tak sa hrá že bába pije chrápe a spí..a robí haja haja....
a ten punč či vínko my sme si dali už tretí víkend...a ešte trošku ostalo tak si asi dám ako mi dieťa zaspí o 20:00
a vy ako so spánkom???kankan???libka???

janetina
14. dec 2009

Ahojte
Libka pridem ochutnat 😀 , ale co nevidim si chora? ☹ ....ja sa drzim nad hladinou len tym ze nikam nechodime 😀 ....i ked dnes to bolo vonku lakave...

Kankam super ze si kupila kocik....ja pre toho mojho neviem vymyslat hracky ,,,som zenska, preto je to tazsie....akoze sa hram ze som bagrista a podobne hefty.....niekedy sa premaham 🙂
A zo zaspavanim je to u nas stale problem....tiez spolu musime zaspavat....a to ked moze aj ocino je s nami....a Timi v posteli si overuje mama? ....a ja musim ze ano tu som a zachvilu Oco?....atd a stale dokolo...nieked y to trva aj vyse 1hodiny :(, a to predtam ma precitane knihy a td.
Ale uz mame vytipovanu postel takze zacneme oducat. Napriklad dnes zaspal o cca 15h a este sa nezobudil a inokedy nie a nie zaspat a niekedy ako teraz nie a nie sa zobudit 😀 😀 😀 ....no v noci sa dnes nebudem nudit...

Ciarka posli foto tej izbicky pre malu nech sa inspirujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre