Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
9. jan 2010

ahoj drimajova, čaves ivulienka 😉 😉 😉
tak drimajova, prežili ste to? keĎže sme sa tak dlho "nepočuli" naša prešla cca v 13 mes. na hami mlieko, lebo už materského mala málo a postupne sme úplne prestali, tak cca 1/2 roka sa už len mojkáme a spomíname 🙂 🙂 🙂 🙂 momentálne už len kravské pije a väčšinou už v noci nepýta, pokiaľ ho večer vypije dosť, takže okrem obdobia zuby ako teraz - očáky trápia sa aj vyspíme ... dávala som viburcol a trošku pomohlo ...

libka kde si dávate robiť kalendáre a foto ? ja som si dala takú väčšiu časť cez happyfoto to ma vyšlo 0,13 centov /ks 10/15 ale keďže majú taký zvláštny program, je to orezané a nie je to štandart 10/15, ale takýorezaný formát, ale kvalita dobrá, za tú cenu ...

drimajova
9. jan 2010

Mna trosku obcas chyti nostalgia, ale len trosku som rada, ze sme sa dostali do dalsieho levelu. Tesim sa novemu sposobu uspavania. Aj v noci je to lepsie. Niekedy si glgne vody. Inak nechce nic, len pohladkat.

Tolko psychika.
Fyzicky som to tiez zvladla dobre. Belansky mi sice predpisal tabletky, ale ked som si precitala vsetky neziaduce ucinky, zlakla som sa ako uz davno nie a vybodla som sa na ne. V pohode pomohol salviovy caj, tesnejsia podprda a malo tekutin. Mozno este mam mlieko, ale neriesim to.

Mlieko Sona zatial odmieta akekolvek. Mame doma krabice Nutrilonu, kakaoveho Sunaru ... ani mliecko od kravicky. Zato sa ale poriadne rozjedla. Hlavne na ranajky zje za tri deti. Vstava hladna, nie ako ked ma vycuciavala...
Tak sa do nej snazim tlacit mliecne vyrobky. To berie.

Ze preco som sa na to dala? Mlieka som mala pre nu stale vela, ani do roboty nejdem, ale moje bradavky asi tyzden volali o pomoc. Dojcit sa mi chcelo asi tak velmi ako si dat prestrelit koleno. Tak som to volanie o pomoc vypocula 🙂
...predtym mi to stale bolo luto...nevedela som ako na to...nechcelo sa mi do toho ... nic ma nenutilo ...sa dobre hovori, ze kde je vola, tam je cesta...

Baby, kde si davate robit fotky? Happy foto ma tiez akciu - do 25.1. Libka si ma naplasila s tym dnesnym dedlajnom na kalendare. Ja si chcem dat urobit fotoknihu - dufam, ze akcia je do toho 25ho, specialne si to nepamatam, snad to nepresvihnem.
Mne ten iny rozmer nevadi. Da sa predsa aj u nich objednat klasicky rozmer. U niektorych fotiek to robim.

Mia a preco na tych fotkach upravujes rozmer? A ako?

drimajova
9. jan 2010

kankam - teraz je v happy foto akcia 0,06 € za rozmer 10/15

libka1
10. jan 2010

v happyfote, ale len kalendare boli do 9 januara, zbytok je do 25 januara 😉 takze s fotoknihou mas cas 😉
teraz maju fakt dobre ceny na tie fotky, polovicne 😵

hlavne ze to mate za sebou a ze mala dobre zvladla 😉 myslim ze za kazdu cenu to netreba hrotit a ked to je nejake bolestive... my sme skoncili kvoli hryzeniu, to teda tiez bol zahul... fuj, este teraz ma striasa ked si na to spomeniem 😅 a priznam sa ze tiez som mala vselijake pocity, ale zozrat sa nedam 😀

mlieko aj tak nechyba ked nahradis syrmi, jogurtami, acidkom... ja davam tiez len 1 flasu mlieka v noci, ona by vypila aj cez den ale nedavam, ani neviem preco, zje kazdy den jogurt, kus tvrdeho syra, v poslednej dobe aj taveny vela, zacina byt na nom zavisla a tak 2-3x do tyzdna vypije acidko... kakao napriklad nechce vobec, som myslela ze jej spestrim stravu ale nakoniec som to vyliala, kedze nemalo uspech... akurat jej zabudam davat tvaroh, ani my ho moc nejeme, tak preto ma to napadne tak 2x do mesiaca 😝

pije zatial UM, dost ich striedame, momentalne sme opat na nutraci, mam este 2 krabice a potom dam zas nieco ine... chodime na pesiu do automatu pre kravske mliecko, z toho jej robim raz za cas kasu alebo puding, do vareneho jej davam uz len to, celkom jej chuti 😉 som rada, urcite je to lepsie ako vselijake tie trvanlive mlieka, na tie mam nervy uz len ked ich vidim...

drimajova
10. jan 2010

chces povedat, ze v HC je automat na cerstve kravske mlieko?!!!
Kde to zijem!
Od kedy? A kde? Hned tam letim!

drimajova
10. jan 2010

Aha a ked uz som tu.
Baby spi vam niektorej decko v spacom vaku? Tie deturence tak okolo 1,5 roka.
Sona byva celu noc odkopana a tak musim vstavat ju prikryvat.
Aj som uz poskulovala po spacom vaku, robia aj take velke a nie je to az take drahe. Len mam dilemu - ci v tom bude chciet byt (ona strasne kope nohami a cestuje, ci by ju to neobmedzovalo a nevrieskala by) a ci by jej v tom nebolo sparno (teda tie, co som videla, sa mi zdali tenke, az by som povedala, ze by v tom mohla byt zima, ale zaroven boli z takeho materialu, ze sa mi zdal nepriedusny....).
Tak neviem.

mia.k
10. jan 2010

Ja musím každú fotku,ktorú si dám spraviť orezať,lebo foťák máme nadstavený na iný formát-taký,aby bola fotka v telke na celý obraz,ale už to prehodím na normál formát,lebo ma to nebaví potom upravovať.No a mám tam vybraných teraz hádam aj štyristo fotiek,ktoré chcem dať spraviť,no a keď mám každú jednu orezávať a u niektorých aj odstraňovať červené oči,tak mám čo robiť,aby som to do toho 25-teho stihla.Lebo zase až tak veľa volného času cez deň nemám. Včera napr. mal Benjamín vysokú horúčku- 39,5°C a aj v noci a tak som sa len o neho starala,takže k pc som sa nedostala.
A čo ste spomínali,že v happyfote robia iný formát,to ste aký mysleli,lebo ja orezujem teraz fotky tak,aby mi z nich vyšli 10x15 fotky?Ma neplašte,nie že budem musieť zase všetky prerábať? Prosím dajte info.

drimajova
10. jan 2010

Ja si raz za pol roka davam robit okolo 100 - 150 fotiek a tiez je s tym dost prace. A to upravujem len cervene oci a pod. Takze 400 fotiek este aj s chorym susnakom je asi dost prace ☹

Asi by ti to mal vysvetlit niekto, kto sa tomu rozumie viac nez ja, tak pockaj 🙂
Mozno libka...?
Ja len viem, ze 10 ku 15 je pomer, aky bol odjakziva pri klasickej fotografii a fotakoch a digitalne fotaky maju iny pomer (aj nove programy v telke uz zacinaju robit v digi pomere. vsimni si, ako preskakuje na joj alebo markeze obraz, ked je ich vlastna vyroba program, alebo spravy a potom nieco starsie)
...ale fotky su v podstate ok. Niekedy ani nezbadas, ze tam nieco je orezane.
Ja som to prvykrat spozorovala u happy foto, ze rozlisuju fotku "klasik" a "ideal". Ono aj tento "ideal" je v podstate je 10x15. Len tym, ze ti neorezu, to co si odfotila a prepocitaju ti to, tak fotka ma nakoniec v centimetroch nie presne 10x15 ale 10 x cca 15.

...tak neviem. Ale ked si doteraz vzdy orezovala a bolo to ok, tak orezuj dalej ...?

...baby, kto je mudrejsi?
PS: inak v happy foto su strasne zlati na zakaznickej linke. Raz som dokonca super s nimi vybavila reklamaciu. Tak mozno si tam zavolaj, poradia ti.

mia.k
10. jan 2010

Dík Anka.Takže ak je to takto myslené,tak je všetko v poriadku a je to aj vlastne dôvod,prečo orezujem-aby som si to orezala tak ako ja chcem a nie ako mi to oni orežú.
Manžel dnes celý deň varuje šušnáka,takže ja robím fotky.Už mám všetky 10x15 porobené,ešte ma čakajú 9x13,ale to až zajtra budem pokračovať-na dnes mám už dosť.

kankam
10. jan 2010

drimajova aj ja som mala veľkú nostalgiu a ešte niekedy aj mám, je to strašne pekné môcť kojiť vlastné dieťa a všetko okolo toho ... mňa začala malá kúsať, lebo sa rozpila a zrazu bolo málo, tak od hnevu ma vždy zakusla tak som postupne prestala kojiť vlastne malá sa rozhodla že chce hami a potom by bola ešte pila materské, ale už bolo minimum tak plakala asi týždeň, ale potom to pochopila. Dnes som rada, že to tak dopadlo a nebolelo to veľmi a trošku ma to potom aj "oslobodilo" tak som to nejako pociťovala, že dám pohárik s mliečkom, vylezie si na gauč a je spokojná ...Niekde som čítala, že ako dieťa začína chodiť a otvára sa svetu tak postupne prestáva piť materské mlieko a osamostatňuje sa , mne to tak nejako skoro presne vyšlo ... a mlieková je dosť, lebo vypije tak 4 x denne tých 250 ml cca takže aj 1 l denne, potom mi zas veľa nechce syry a jogurty, len niekedy. a tiež chodiíme na to mlieko do automatu 50 centov/1 l

kankam
10. jan 2010

tak do toho happy foto musím aj ja dať urobiť foto, slubujem aj rodičom tak už aby som začala 😀 😀 😀 , ja to mia neorezávam, tak ako píše drimajova oni to prepočítajú a nie je to 100 % 10/15 cm, ale dá sa a za tú cenu vyhovuje ...
a čo je benovi ? zuby ?
ja som túto noc bola hore každých 20 min do 04 a potom nina spala do 07:30 inak čistý otras, stále plakala, aj napriek viburcolu, asi sú očáky v poslednom štádiu ... ani poobede nespala viac ako 30 min aj to plakala, takže som grogy ...

mia.k
11. jan 2010

kankam,takže ešte stále sa trápite s tými očákmi?
Benjamín mal asi nejaký výrus,alebo možno šiestu chorobu-uvidíme či sa nevyhádže. So zubami máme teraz pokoj na nejaký čas.

mia.k
12. jan 2010

Takže Benjamín mal pravdepodobne šiestu chorobu,lebo dnes sa vyhádzal a iné príznaky okrem vysokej teploty nemal. Tak už to máme aj my za nami. 🙂

laluchova
12. jan 2010

ahojtebabule...konečne doma prišli sme v nedelu, bhali sme dva dni po nákupoch prázdna chladnička a tk vybaľovanie pranie a dieťa...
aj ja som dal už fotky robiť na happyfoto, ja ich dávam už dlo robiť....
a buchli sme šampáňo malá ma už od 6.1.všetkých 20 zúbkov...hurá!!!!!

prišli sme trošku so soplíkom a miernym pokašlivaním ...ale bez teplot...asi zbky...nevem...a predstavte si...malá sa nám vyhádzala z medu čo jej potreli na čielko viem že med je alegén, ale toto mi nenapadlo, krásny červený vyhádzan krížik tam mala už to prechádza...takže bacha!!!!

užili sme si aj sneh aj sánkovačyguľovčky....aj ju si užili dosýta všetci...

vianoce boli krásne...
mimohodom všeko naj do nového roku...

mia.k
12. jan 2010

laluchova gratulujem k zúbkom!To je úľava,čo? 😉

laluchova
12. jan 2010

veru je...terazu sa už ale na zúbky vyhovárať nebudeme môcť....ale dobre....že už sú vonku , kamoška má trojročného a tomu ešte lezu posledné stoličky...
🙂

kankam
12. jan 2010

laluchova 🙂 to musela byť tá malá podarená 😉 med je veľký alergén a nielen to vraj by ho deti do 32 rokov vôbec nemali ani ochutnávať lebo môže obsahovať botulotoxín v množstve ktoré dospelým už nevadí, ale deťom môže ublížiť ...
libka, boli sme bola som rada, že sme mali zmenu 😉 🙂 , evka je na 19.01. napísaná
drimajova, ešte dom ti chcela napísť k spaciemu vaku, že moja malá odkedy nie je v perinke spí vo vaku, ona ho miluje a v deke(keď sa mi teraz prečurala) sa mi jeduje a budí lebo je v nej zamotaná ... takže ja môžem len odporúčať a ono sa to nezdá, ale ak máš v byte okolo 22 st tak jej teraz stačí vak trošku hrubší od takého froté uteráka, píšem to tak lebo kamoška mi požičala svoj starý(náhradný) a ten z takého ušila, a ja mám o trošku hrubší a ja jej akurát. nezdá sa to, ale ten vak ohrieva aj zo spodu, takže to je ako v spacáku, je ti teplejšie ako len pod paplónom. ale odporúčam ti skúsiť si od niekoho požičať na 1-2 noci a otestovať a potom kúpiť, poznám aj maminy čo kúpili a deti v tom nechceli spať ...

kankam
12. jan 2010

mia tak sa držte, my sme to ešte nemali,hlavne aby už teploty neboli ... ja neviem čo je s ninou či má také nočné desy, alebo tie očáky, v noci mrnčí aj každú 1 h ako kedy a dnes ráno už bola o 07:30 hore, spať ide o 21:30 najskôr a poobede spala len 1 h ... asi tie očáky skôr ... mám pocit, že jej to navre a potom zasa splasne a zatiaľ stále nič, už jej to lezie 2,5 mesiaca
laluchova vám ticho závidíme tie všetky zuby vonku ... 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵

libka1
12. jan 2010

tak dnes mi odpisali z happyfota ze zato mi nepresla kompletna objednavka, lebo sa nedaju objednavt kalendare/fotoknihy naraz s fotkami 😅 co uz, zaplatim dvakrat manipulacny poplatok a postovne 😝 inac 400 fotiek som nedala vyvolat asi za cely svoj zivot 😅 🙄

som rada kankam ze vam to dobre padlo a dik za info 😉

my sme donedavna (asi mesiac dozadu) tiez spavali vo vaku, ale zacala si ho stale zvliekat, tak momentalne ho mame vysadeny, ale chystam sa este k nemu vratit 😅 mozno zabudne ako sa to dava dole 😀 inac tiez nemozem vynachvalit, teraz ju nonstop zakryvam a aj tak je stale odkopana 😝

ja som malej med davala do cajika ako bola chora, teraz uz nedavam 🤐 ma ani nenapadli tieto vsetky rizika...

laluchova tie zubky vam ticho zavidime, dufam ze si si vedoma ze sa vymykate vsetkym tabulkam, kedze posledne maju rast az po 2 roku zivota, ako povedala nasa lekarka 😅 takze jej nemaju este v ustach co hladat 😀

co sa tyka siestej choroby netusila som ze to mozu dostat este aj takyto velkaci... dufam ze nas tato pohroma obide 😝 😖

drimajova
12. jan 2010

hm, kankam - dobra rada, ze pozicat si spaci vak na skusku.

tak, libka, ked mas teraz volny, nepozicias?

🙂

zartujem. Sona nema problem precikart vsetko durch, to by bolo ...

kamoska si usila? dobry napad...to by nemal byt problem, je to jednoduche ... a navleciek mam nazvys a dokonca mam plne vrece gulocok z muzovho vankusa - kupila som mu k narodkam obrovsky vankus so zipsom, z ktoreho sa daju tie gulocky vyberat a vkladat, podla toho, aky kto velky vankus chce - no a on si z toho krasneho vankusa urobil taku prazdnu placku ... ale teraz dobre, tak nad tym porozmyslam... libka pozicias na odkreslenie strihu?

...alebo sa na to vybodnem a kupim ten z Kik-u za 240 korun, to nie je taka palka...

ps: mate v spalni 22 stupnov? my tak 19,5...

drimajova
12. jan 2010

libka som sa zamyslela, ale mne v lete urobili aj fotky aj fotoknihy (2 ks) v jednej objednavke !!!!
co im teraz sibe?!
lebo ja sa to chystam zopakovat, nech ma nestvu, kto ma platit tie poplatky dvakrat!!!!

libka1
13. jan 2010

no zial, napisali mi ze tieto vyrobky maju ine miesta spracovania a z toho dovodu sa to neda 😒 nakopcim to sem tu odpoved...
ten vak ti kludne poziciam, mozes si pren prist aj dnes poobede ak chces, posli IP ak mas zaujem 😉 , my ho urcite najblizsi tyzden, dva nepouzijeme a ked ho precika tak ho operies 😉 inac niekto to zvykne usit aj z velkeho tielka 😅 tento nas ma podobny strih kedze je bez rukavov, tie by Evka nezniesla 😅 my sme vystriedali asi 4 velkosti od malicka, tento je zhruba tak do 2 rokov myslim, neviem odhadnut 😅
co sa tyka teploty u nas v byte tak je hororova a splha sa az na 26 stupnov v obyvacke, spalni a kuchyni 😝 odkedy sme zasklili balkon tak mame strasne teplo 😅 v ostatnych izbach tak 24, ale je to tym ze mame rachnute radiatory na 5 a malokedy ich nezabudneme na noc zregulovat 😅 vzdy ma to napadne az rano ked sa prebudim v total prekurenej izbe 😔 mala by byt teplota 22?

libka1
13. jan 2010

Dobrý deň prajem,

Objednávky fotografií a fotokníh/kalendárov nie je možné spojiť do jednej zásielky, nakoľko tieto výrobky majú rôzne miesta spracovania.
Ďakujem za pochopenie.

S priateľským pozdravom

Eva Martišková
služba zákazníkom

HAPPY FOTO Slovensko spol. s r.o.
Ferka Urbánka 1892/6A
020 01 Púchov

IČ: 36335690, IČ DPH: SK2021824376
vedená v OR Okr.súdu Trenčín
oddiel sro, vložka 14653/R

tel.:042/ 47 11 571
fax:042/ 47 11 572
info@happyfoto.sk
www.happyfoto.sk

kankam
13. jan 2010

s tou teplotou ako kedy malo by byť od 18-20 st. to je akurát, my máme tak 20-21, písala som 22 lebo viem že v panelákoch kúria riadne-viď ako píšeš libka, my kúrime samostatne s plynovým kachlami, takže záleží čisto na nás aká je teplota ...

drimajova, ak je to za 240,- sk, tak sa ti to neoplatí šiť, pôjdem asi aj ja ho pozrieť, lebo tento čo máme je jej len tak tak a tiež sa v ňom prečurá, ale neva, operie sa a hotovo a tiež máme bez rukávov a zapínanie na zips, úplne to vyhovuje, keby bol ešte aj dlhý rukáv, bolo by to už moc

my máme očáky na vrchole, celý deň mrnčí a chce byť na rukách, už som zasa v keli s chrbticou, hrôza, už aby boli vonku ... a hlavne nech už je jar ...!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

ciarka
13. jan 2010

Babule a nam ste negratulovali k vsetkym zubkom!!!!!!

Laluchova my uz od DECEMBRA mame vsetky zubky. My sme uz bachli sampanske.

Ale zeby bola lepsia nemozem povedat.

No a ktomu vaku.My sme pouzivali vak a ja si ho tiez neviem vynachvalit. Ma 85cm a uz je maly. Videli ste aj dlhsie vaky ako na 2 roky? Ja som objednala cez mimibazar ale za 390Sk, no neviem zohnat taky dlhy.A asi 2 tyzdne spi pod paplonom, a stale je odkopana,na vak nemozem dopustit, to som vedela ze je stale zakryta. Ale takto je to na figu.
A my mame 22 stupnov v spalni a mne je zima. Jasne ze mozeme pridat,ale neodporuca sa vyssia teplota.

mia.k
13. jan 2010

ciarka to si sa ale nepochválila,že už má Sabinka všetky zúbky!No tak gratulujeme aj vám-šťastné to deti a ich rodičia! 😉

Náš Benjamín spí tiež len v spacom vaku a je to ozaj super vec. My máme ten béžový cherokee z tesca. Nie je zrovna hrubý,ale na činžiaku to úplne stačí a to musím ešte sťahovať radiátor na noc,lebo by nám bolo horko. Takže hrubý by som ani nekupovala,radšej ho prioblečiem podľa potreby.

No a s tým objednávaním na happyfoto je to divné,lebo minulý rok som objednávala kalendár spolu s fotkami a nebol problém. Už sa to zrejme zmenilo.

drimajova
13. jan 2010

libka ozvem sa. asi sa mi ozaj nechce sit ... pojdem pozriet do obchodu. aj v tesco som videla take dlhe (farebne, tusim biele s ruzovym vzorom), ale nepozerala som ani presnu dlzku ani cenu

libka1
14. jan 2010

Tamarke a Sabinke tiez gratulujeme 😵 aspon toto mate uz z krku 😉 rada by som sa uz s Evku pridala 😅

k tym spacim vakom, predtym sme mali tento, je z ikey: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6683794
a teraz mame tento: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4210695, princezna si to v poslednej dobe ale stale davala dole (predtym krasne zaspavala v postielke ale teraz mame krizu a robi voloviny 😀, niekedy zaspava aj hodinu) a tiez sme mali aj ten cherokee, ten bol super, ale potom som uz nenasla velkost do ktorej by som slecnu nasukala 😅

anka kludne si pon prid, je cerstvo opraty 😀 a este sa jej ho nepodarilo ocikat ani nikdy zatial, takze origos neposkvrneny 😀 😀 inac ked malicka tak kope a vrti sa mam podozrenie ze jej vak nebude vyhovovat... asi potrebuje volnost, tak je fakt lepsie ho len odskusat 😉

mia.k
14. jan 2010

Serus ty ranné vtáča.Tak čo,tvrdo zarezávaš? 😉

ciarka
14. jan 2010

libka,mia dakujeme.

Libka- presne ten prvy vak co mate z ikei mame aj my len oranzovy, a ten druhy bertoni som ojednala z mimibazaru,pozeram ze aj ty. A tiez stal 13e, kolko si platila postovne? A mas ten 105cm? A ako si s nim spokojna? este nam neprisiel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre