Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
14. jan 2010

Ten z ikey sme mali v cervenom 😉 tento bertoni je dost hruby, taky akoby vatovany, ja som s nim spokojna, len mala moc vymysla a najvacsia zabava je sutaz ci vide mama skor z dveri ako ho ona vyzlecie 😝 😅 😀

laluchova
14. jan 2010

baby dakujeme a že vymykáme tabuľkám viem, ale čo už naša sa možno zuastaví a nebude pribrať a ani rásť....
a sací va, naš v no spávala do 15 mesiaca a potom protest velký...ked sa v nomvrtela a ona sa vrtí často raz pí na vrchu raz na brušku a tna boku takju to znervoznovalo..niekedy sa jej to skrutilo, nešlo jej to tak dobre sa vrtiť ako bez neho...a v spálni my máme vlstný kotol si kurime tiež sami...ked je takto teplo nekurim v spláni vobec máme tam radiátor vypnutý, lebo ked sme kurili sa tami často budila...ja jej obliekam body,a pančušky a nato ešte pyžamk , alebo overalové pyžamko....a to je všetko a zakrývame ju už velkým paplonom a má aj velký vankúš, kedže spí na svojej velkej posteli a spí v pohode...a očákyišli aj nám vemidlho....asi najdhšie...

laluchova
14. jan 2010

a inak skoro som zabudla hned ako si prečítattoto bžte a skontrolujte si nurofen sirup ak máte doma číslo šarže: 909263 dátum spotreby 04/2012...treb ho ís vrátiť do lkárne, mali by vám vrtiť peniaze...je nejakýmsposobom škodlivý...my ho našťastie doma nemáme...ale je to sila!!!

http://www.tsk.sk/sk/zdravotnictvo/mimoriadne-o...

libka1
14. jan 2010

tak to je fakt sila 😕 mame doma nurofen, ale nie tuto sarzu 😅 nastastie 🙄 mame uz len na dne, ostatne sme spotrebovali 😝 slak by ma trafil kebyze teraz zistim ze je to tento ☹
a to ze vratia peniaze je fajn, ale nejak sa mi to vidi malo 😅 😖

laluchova
14. jan 2010

ved to čo keby sa niečo stalo naším drobčekom...už ho tuším ani kupovť nebudem... 😒

laluchova
15. jan 2010

kto poradí kamoške dovolenku na leto na slovensku s ročným dievčatkom???

mia.k
15. jan 2010

Našťastie ani mi nemáme tú šaržu nurofénu,vďaka za info laluchova. Je to ozaj sila,veď nie každý má info,že ten nie je v poriadku. 😝
Dievčatá a neviete ako je to s tým zvýšeným rodičovským príspevkom? Ja som bola v tom,že mňa sa to netýka a dnes ma kamoška zneistila,že sa jej zdá,že potom sa rozhodlo,že zvýšia všetkým,aby neboli niektoré mamičky znevýhodnené, lenže to sa mi nezdá. Nenašli ste náhodou o tom niekde info?

libka1
15. jan 2010

skus si pozistovat tu, mozno vycitas ak nie tak sa spytaj 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ja ale myslim ze sa ta to asi netyka ☹ nie som si ista...

mia.k
15. jan 2010

libka díky,ty si poklad,na teba sa dá vždy spolahnúť.Už som preštudovala. 😉
laluchova s tou dovolenkou ja neporadím.Síce mám pobehané Slovensko,ale nie s ročným dieťaťom.To sme boli nanajvýš u našich v PN.

laluchova
15. jan 2010

oki aj v novinkáh www.sme.sk si preštudujte z 8.1.2010...
ja om bola na sociálke ale mám prísť až posledný januárový týžden...nemajú nejaké rozhodnutie...tak som zvedavá...aspon na 5 mesiacov to bodne a ked pojdem od augusta resp od sep.do práce budem do troch rokov dostávať mesačne 41,06 eur ...dobré nie??

kankam
15. jan 2010

čafte,
to s tým nerofenom ma teda šoklo, našťastie naša nina zo sirupu blve-napína ju tak sme išli dať len 1 x a potom som to vyhodila, ona je čípková, takže sa nás to našťastie netýka ...
ja som tiež mala vaky z tesca a teraz mám z mimibazaru oteplený od jednej kočky z anglicka nový cca za 350 sk aj s poštovným-dobrá kúpa a je super, akurát tiež budem musieť asi na jar niečo nové vymyslieť a na jeseň(možno si dám fakt ušiť taký maxi dlhý), lebo teraz v noci sa mi prečurala, tak som jej musela dať deku a 1,5 h sa mi vrtela, tak som sa naštvala a dala ju do tenšieho vaku, že čo, nech jej aj bude trošku chladnejšie že potom dám deku a jej bolo akurát a spala do rána 😲 😲 😲 takže naša vak miluje a cíti sa v ňom spokojná aj keď sa teda vrtí statočne, práve to neznáša na deke, že sa do nej zamotá a hotovo ...

dodatočne aj my gratulujeme našim malým zubáčikom, Tamarke a Sabinke 😉 😉 😉 😉
laluchova inak to ju dosť obliekaš na noc, to máte 18 st? alebo je taká zimomravá ?
laluchova a máš tú žiadosť aspoň, nám kázali tiež prísť až koncom januára ... a dobré bude 41,06 eur, to aj vtedy keď bude malá v škôlke ?
a radím dovolenku Liptovský Ján penzion Horec, ako som písala v lete, dovča výborná miesto super,za plotom termálne kupko, v areáli pieskovisko, trampolína a pod. my sme absolvovali s 15 mes. a bolo dobre ...

laluchova
17. jan 2010

ahojte, dík kankan za radu...posuniem ju kamoške...
a ani sa mi nezdá že juobliem príliš, my máme v izbe tak 18-19 stupnov, ale ona nespí vo vaku a paponom je zakrytá tak 10min..a je na nom hore...jednoducho ona nemá rada byť prikrytá...takže body pančušky a pyžamko je normál...nieje studená, ani horúca taká normál...
aj ked ja sa zobudím cz noc a snaím sa prykrývať občs aj ona zareaguje a hovorí no no mama no no takže nezakrývam už...
a s tými 41,06 eur by malo byť tak že ked sa ide do školky skor ako po troch rokoch...lebo doteraz preplácali škôlku terz to vyriešili takto...ale keby si prišla o zamestnanie tak už by si dostávla len 75% RP....prilepím sem link
http://zena.sme.sk/c/5183053/pre-rodicov-sa-zme...

kankam
17. jan 2010

dik laluchova prečítala som, inak to je sila, že robíš na dohodu(teda ja nie), ale máš záujem a keď je možnosť niečo robiť a ešte prídeš o odvody ... 😝 😖 už komlikovanejšie to robiť nedokážu tie zákony, škoda reči ... 🙄 🙄 🙄

a keďže tvoja malá nespí ani torchu pod paplónom to "babušenie" je úplne pochopiteľné, myslela som, že je zakrytá aspoň trochu 😉 a keď to máš otestované, že je akurát, tak potom je to akurát 🙂 🙂 🙂 🙂

libka1
18. jan 2010

a co tu tak ticho ostalo? 😀 sa vsetky gulujete vonku 😀

kankam
19. jan 2010

aja ja pozerám že je to akosi ticho, asi sa všeti sánkujú ...
my sme včera kúpili posledné boby čo mali síce modré, ale nevadí, včera sa nina 1 x bobovala v panskej a bola veľká radosť ... dneska už som mnou nie, lebo včera ju boboval tatino a som mnou ju to tak nebavilo ... 😉 😉 😉

janetina
19. jan 2010

Ahojte ja som sem na skok nestiham citat dozadu.....
CO mate nove?
Libka uz mas plny uvazok? ako to zvladas?

Kankam Ninka na boboch to si neviem predstavit 😀 😀 . My sankujeme, vcera sme boli na Bezovci, dnes uz je odmak :(. Oducame sa v noci od plienky a je to booooj 😠 ...co sa tyka zakazu pitia ☹ .

Laluchova 18-19 stupnov to mojmu manzelovi nemozem ani len mrknut lebo by ma....my mame na domme podla termostatu 23,5 teda a mne je stale zima....co narobim cinziakove dieta 😀 som.

libka1
19. jan 2010

plny mam od decembra, zvladam aj nezvladam 😅 😝 ale uz mi konci najhorsie obdobie, do piatka mam este perno a potom je uz dobre 😵 minuly tyzden bola evka u nasich a tento tyzden ma lubos dovolenku, takze to najhorsie mam za sebou a teraz uz mozem brat dovolenku aj ja 😉 este mam 49 dni, tak do leta nejak vydrzime, cez leto potiahnu dedkovci a budem dufat ze mi ju od septembra zoberu do skolky 😉 ak nie, tak sa asi poponahlam na dalsiu matersku 😀 😀 tebe sa ako dari?
ja som vcera vsade zregulovala radiatory na 4, tak mame momentalne 24,8, mavali sme aj vyse 26 stupnov, asi ich stiahnem az na 3, ale to mam pocit ze vobec nekuria, su stale studene 😖
my sme boby nechali u babky, tak tentokrat sme si tie 2 dni snehu neuzili, ale aj tak strajkovala a nechcela ist von 😖 😕 boli sme v trnave prave, stretli sme v arkadii v detskom kutiku sebiho co chodieval do panskej zahrady... vyhrala sa tam do vole, dnes mala vesely den, uzila si deti az az, bola aj na cvrckoch... 😉 tatko s nou bol a potom ju dal ostrihat 😀 😅 ma velmi moderny uces... 😅
mia kde siiiiiiiiiiiiiiiiiiii?

mia.k
20. jan 2010

Ahojte.Tak som opäť medzi vami. 😉 Bola som štyri dni bez pc,lebo sme ho mali zavírený a až teraz ho muž spojazdnil.Ešteže mi kamarátka požičala dobrú knihu,tá mi ako tak vykompenzovala absenciu na pc.
libka som zvedavá na ten Evkin nový,moderný účes.Kedy mi ho odprezentuje?
My sme sa dnes boli tiež bobovať v panskej.Bolo fajn-nebolo tam až tak veľa detí,ako v predošlé dni,tak sme mali volnú jazdnú dráhu.
Inak musím sa pochváliť,že sa nám podarilo zbaviť sa dudla cez deň,dávam mu ho už len na spanie.Najskôr to síce vyzeralo dosť beznádejne s tým odúčaním,ale potom zabrala jedna fintička a už sme asi štyri dni bez dudla.Jupí. 🙂
Len bohužiaľ si začína sem tam strkať prst do pusy,tak neviem,že či to s tým odúčaním od dudla nebolo náhodou skoro a jemu to chýba a teraz si to kompenzuje tým prstom.No uvidíme.Možno sa ešte k tej dudke vrátime. 😒

laluchova
21. jan 2010

ahojte....
aj my si užívame snu, boli sme sa bobovať aj sánkovať...aj snehuliaka sme stavali a guľovačka bola plná smiechu....

tami za posledné dni vypije počas dna aj 1,5l mlieka...neviem či sa ej tak žiada, len príde a vypýta si mliečko...a aj syriky jej chutia je sachopná zjedsť aj 4karičky...

fotky som objednala už aj ja...tak sa tešíme...

s sobotu budeme trošku oslavovať tamrkine meninky a moje narodky, kedže ich máme v jeden den...
a chceli sme sa ísť aj kupať, len tami sa nejako nevie zbaviť kašlíka...už nekašle tak ako predtým...ani teploty nemala...už len v noci sem tam ...

a libka tie účesy závidíme ale v dobrom nám tie vlásky nie a nie rásť síce už je kočka aj fontánku minimini urobíme...ale na vás nemáme..

libka1
21. jan 2010

mia v pondelok mam dovolenku tak mozme dat stretko 😉 alebo aj dnes... lubos bol s nou doobeda v panskej na sankach, ale vybehneme aj poobede kym sa da 😉
uces mame fajn, kedze u holicky revala ako tur, ta jej spravila take schody na ofine ze take hadam ani neexistuju 😅 v konecnom efekte su take vyrazne, ze to vyzera ze to ma tak ostrihane umyselne 😀 cize hypermoderny uces 😅 😀 😝
nam prisli z happyfota kalendare... zacinaju sa februarom a koncia januarom 2011 😅
laluchova mame to iste s mliekom, kazdu chvilu pyta flasu, myslela som si ze je to zubami, ale vy mate uz vsetky, tak neviem... pyta rano, na obed, poobede, pred spanim, po spani, proste stale 😅
kankam my mame zlte boby, po lubosovi, typujem ze mozu mat tak 30 rokov 😅 plne funkcne 😉

libka1
21. jan 2010

tipujem, fuj, hanbim sa 😅

ciarka
21. jan 2010

Ahojky,

libka- dnes sme sa stretli s Lubosom a Evkou, a povedali sme im, ze sa este vratime za nimi, lebo sme isli vyprevadit kamosku s detmi, odkaz mu prosim, ze sa ospravedlnujem ze sme uz neprisli. Ale Sabi sa nechcela vratit. Aby sa nehneval.

No a my vam zas zavidime,ze pijete tolko mlieka. Poslite aspon trosku apetitu. Nasa si da rano 120ml a potom uz nic cely den, nechce ani syry a ani jogurty. My vam zavidime v dobrom.

Mia- no to mi prezrad aku fintu si na Bena nasla,daj mi typ. My sme natom s dudku biedne.

A kedy sa idete dnes sankovat? Zeby sme sa mozno pridali.

libka1
21. jan 2010

pohoda, ked som s nim volala on zas povedal ze ho mrzelo ze odisli a nedockali vas, ale uz museli bo mala musela ist chrniet 😅 😀
my pojdeme okolo 4, takze medzi 4-5 nas urcite v panskej najdete 😉

libka1
21. jan 2010

no, ani nasa predtym nechcela moc mlieko, pila 1 flasu (180 ml) v noci a to bolo vsetko... a teraz toto, ake kedy mame obdobie 😅 takto ale skrachujeme kedze zas pije nutrilon 😀 ale do vareneho jej davam to kravske z automatu, to sa u nas chytilo dobre, ine uz ani nekupujeme, kazdy druhy den chodime po 1-2 litre 😉 varim jej z toho aj polievky, aj tie jej moc beru, vselijake tie kremove, nedavam tam slahackovu smotanu ale to mlieko 😵

mia.k
21. jan 2010

Joj ženy,aj ja chcem,aby Benjamín pil mlieko!Tiež vám veľmi závidím,keďže Benjamín nevypije ani kvapku mlieka,ani syry,ani nič mliečne nechce,ledva do neho nasilu dostanem trocha jogurtu. ☹ Bude mať také tenučké riedke kosti, čo teda nie je bohviečo.
libka z toho Evkinho účesu si nič nerob,veď aj tak teraz nosí stále čiapku,takže nie je nič vidieť.
A do tej panskej prídeme aj my,pokiaľ vstane Benjamín v nejakom rozumnom čase,lebo dnes šiel neskôr spať.
Ja som tie fotky ešte stále neposlala,lebo cez výkend došla kamoška a tá si tiež nejaké povyberala a potom sa mi pokazil pc a dnes sa ich pokúsim konečne zosumarizovať a ak sa zadarí,tak možno aj objednať.

libka1
21. jan 2010

ved ja si z toho ucesu ani nic nerobim, dokonca sa mi zacina pacit 😅 😀 taky nema hocikdo 😀
to zato tolko vazim, ja vlastne ani nie som tucna, len som pila vela mlieka v destve a teraz mam hrube a huste kosti 😀 no co uz, uz s tym nic nenarobim 😅 len akurat presvedcit okolie o tom este 😀

libka1
21. jan 2010

hocikto, fuj, hanbim sa 😅 😀

mia.k
21. jan 2010

😀 😀 😀

kankam
21. jan 2010

🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 ale libka, už sa toľko nehanbi ... 😀 😀 😀

dneska sme sa bobovali za činžiakom vlastne kopec pod Amosom cesta k nám dole, asi od 1/2 kopca som ju púšťala a keď nám to nevyšlo a išla prudko dole, tak to bola najväčšia sranda a keď 2 x vypadla z bobov, tak sa začala predvádzať a pred zastavením sa sama hádzala von z bobov, no proste exot .... 😀 😀 😀 😀 😀
a tie boby je jedno aké sú aj 30 ročné keď sú funkčné a páči sa mi to viac ako sánky, akurát keď ju ťahám do kopca, tak sa zdrží tých riaditok tak že brzdí o dušu - telocvik zadara 😀 😀 😀 😝 😝 😝 nechala som ju potom aj behať po vonku, lebo ja som po takej bobovačke kreš a ona plná energie lebo sa len vozila 😵 😵 😵

inak vás dve janerinu a teba libka obdivujem ako to s tou robotou zvládate, dúfam, že ti už perno skončilo, ja sa tak teším, že si ešte 1 leto, jar a jeseň užijeme a že nemusím stresovať s robotou (potom neviem ako to bude) ale teraz nemám energiu a potom ozaj neviem ako budeme stíhať, asi to bude ešte horšie s poriadkom v byte a ostatnými činnosťami (žehlenie a pod)
my už foto máme, som spokojná, až na 2 ks zábery, sú škaredo orezané, ale to neva na tom množstve a za tú cenu, potešila som aj babky, konečne dostali foto ktoré chceli
a my tiež pijeme cca 1 l mlieka denne tiež kupujem to z automatu, ale keď nemáme dávam aj trvanlivé 3,5 z kauflandu

ešte aby som nezabudla, tých 26 st. libka si ani neviem predstaviť, to by som asi umrela, čo by mi bolo tak horko, ja som vyrastala na dome a vždy sme mali max do 23 st., tak to myslím, že je taký ideál, na spanie treba menej to máme tak 21 st.
ozik som si objednala cez koníka od jednej kočky 2 spacie vaky dlhé cca 105 cm za 10 eur oba také jeseň/jar, tak som rada, na zimu potom ušijeme asi keď nezoženiem... mne sa zdá tých 15-16 a viac eur veľa za to, veď v tom spí väčšinou doma, tak to nemusí byť na vychýr ... 😉 😉 😉

mia.k
22. jan 2010

kankam aj poznám ten telocvik pri bobovaní-z kopca super,ale krátko,kdežto hore kopcom je to riadna drina,tiež mi občas Benjamín brzdí,a my máme aj na boboch krátky špagát,takže musím byť ešte aj zohnutá-no tiež mi to dá dobre zabrať.Ale čo už,nech si trocha užije toho snehu. 😵
A tiež si myslím,o tom spacáku to isté,že nemusí byť neviem aký luxusný a drahý,veď je to len na spanie a my ten náš už máme aj riadne flakatý.
libka dúfam,že ste od nás včera neutiekli kôli tomu Benjamínovmu revu? 😖 Bohužial u nás sú tie revy normálne na dennom poriadku a hlavne vonku.Dala som mu potom takú velikú palicu-lebo malá ho neuspokojila-on musí mať totižto všetko velké,no a potom sa ukludnil.Lenže potom nechcel tú palicu nechať vonku,dovliekol si ju až domov,lebo inak bol hrozný rev.Doma som mu ju už ale zobrala-ikeď on protestoval,ale zase odtiaľ potiaľ.Máme ju odloženú v komore a nabudúce keď pôjdeme von si ju berie so sebou.Dnes ju ale do mesta v žiadnom prípade so sebou neberieme-to by bolo iné sado-maso. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre