Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
27. jan 2010

ja mam recept na fakt uzasne skvarkove pagace... len to nie kazdy rad 😉 dlho su ako cerstve 😉

1 kg hladkej muky
1 kocka drozdia
4 varene zemiaky
5 kl soli
1 dcl oleja
6-7 dcle mlieka
skvarky (minimalne 4 polievkove lyzice)

Urobit kvasok (1 dcl mlieka, mala lyzicka cukru, drozdie), pridat ostatne prisady a vymiesit cesto. 2x prevalkat po 20 minutach, vzdy potriet teplymi skvarkami, su mnam 😉

laluchova
28. jan 2010

ahojte kankan skusi si pozriež niečo na mimibazare v receptoch slaných...ja som odtiaľ robila zemiakové pagáče bez prekladania a boli úžastné....pohladám link a pošlem....

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4841

včerajšie myslenie na cikanie nechané len na našej Tami skončilo 1x cvrknutím a 1x komplet pocikaním a 2x sa vypýtaním...takže asi tak...uvidíme čo bude dalej...

libka1
28. jan 2010

uz ste lepsie Mia? 🙄 my sme boli vonku na mlieko a v DMke, teraz spinka, vstala rano o 5 😝

kankam
28. jan 2010

ďakujem, veľmi pekne, asi vyskúšam oba a potom urobím čo sa mi lepšie podarí 😀 😀 😀 ešte som pagáče sama nerobila 😵 😵 😵

libka1
28. jan 2010

ja som tiez robila tie hore iba raz v zivote, ale zato moja mama ich robi pravidelne 😵 ja som leniva aj ked ich moc lubim 😝

mia.k
28. jan 2010

Čaute. To ma mrzí libka,že akurát teraz,keď máš dovolenku som chorá. 😒 Tiež by som išla s Benjamínom niekde,alebo by sme radi privítali nejakú návštevu,ale nechcem nikoho nakaziť. Mám strašnú nádchu,z nosa mi tečie ako z vodovodného kohútika a mám aj teplotu,ale nie vysokú,tá je v pohode,len tá nádcha je hrozná,už mám úplne zodratý nos čo stále sákam. Benjamína to našťastie zatiaľ nechytilo,myslela som si včera že aj on bude chorý,lebo mu trocha tiekol soplík,ale dnes je v pohode,takže on sa zatiaľ drží.Klop klop-dúfam,že som to teraz nepreriekla.
libka a ako sa vám dnes brodilo tým snehom?Ako to vyzerá v meste,pohoda?
Dnes ma Benjamín prekvapil.Dala som mu do ruky lyžicu a on sám jedol s normálnou velkou lyžicou slížikovú polievku bez toho aby vylieval. Doteraz som mu skúsila dať lyžicu asi len dva krát,ale to ju pretáčal,takže všetko povylieval,tak som mu ju viac nedávala,reku má ešte čas a dnes pekne sám jedol. 🙂 Ja viem laluchova,že tvoja Tamarka už je s lyžicou sama dávno,ale tá je vo všetkom popredu.Takže aj tak sa vytešujem.A aj v tom je to dobré,že keď je sám,tak nemusí mať to jedlo rozmixované,čo ma teší asi najviac.Ako dlho nám to ale vydrží neviem.

kankam tu je náš najoblúbenejší rodinný recept na slané:
35dkg polohr.múky,1hera,2pl kys.smotany,1čl soli,2 žltka,1 prášok do pečiva,2 smotanové syry lunex(keď nezoženieš lunex,môžu byť aj iné smotanové syry,len ak máš trojuholníkové,tých musí byť raz tolko,lebo sú menšie.) Zmiesiť, cesto vygúlať,povykrajovať aký tvar chceš,potrieť bielkom,posoliť a posypať strúhaným aidamom.Upiecť.

libka1
28. jan 2010

no snehu je hodne, stretli sme anku so sonickou, tiez isli na mlieko... s malou sa ide tazko lebo ona chce stale chytat sneh tak ideme rychlostou slimaka 😝 ale inac bolo prijemne, nebolo tak zima 😉

mia.k
28. jan 2010

Idem si ja trocha porelaxovať pri knihe.Mám rozčítanú knihu "Muži milujú potvory",tak sa idem trocha vzdelávať. Pa zatím.

libka1
28. jan 2010

no jeje, to je teda vzdelavanie 😀 moc sa s tym nestotoznuj, nieze ohrozis svoje manzelstvo 😀

mia.k
28. jan 2010

Práve naopak,ja ho chcem vylepšiť, tak preto sa vzdelávam. 🙂 Je to bohužiaľ tak,že muži si viac vážia potvory ako starostlivé obetavé žienky. 😖

libka1
28. jan 2010

az tak by som zas nepausalizovala, kazdy chlap ma inu "uchylku" 😀

kankam
28. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 , ešte som takú knihu nečítala, ale tiež som presvedčená, že čím žena viac poslúcha a ustupuje a to niekedy až za hranicu vlastnej hrdosti (poznám aj také) tak potom to končí niekedy dosť blbo, alebo muž tú ženu za nič nemá a dovoľuje si na ňu stále viac ...verím že manželstvo je založené na kompromisoch, ale som presvedčená že vo väčšine prípadov je nutné, aby sa partneri stretli na 1/2 ceste ... 😵 😵 😵 pozriem si aj ja také v knižnici, ak budú mať 😵 😵 😵 , nie žeby bol u nás taký problém, ale nezaškodí dozvedieť sa niečo nové 😝 😝 😝 😀 😀 😀
dnes som čítala v mama a ja že telesné tresty nemajú byť, o tom si čo myslíte ? lebo ja sem tam očapec dám po rituli, myslím, že úplne to nejde, aj keĎ treba stále vysvetlovať ...

veľmo ďakujem všetkým za receptíky, aj tebe mia a rýchlo sa uzdrav, nech môžete von, ja pôjdem asi v sobotu bobovať malú do panskej, ak pôjdete písnite, dáme stretko 😵 😵 😵
ja zajtra potrebujem skočiť na okresný úrad, tak si to asi užijeme, inak teraz chodím von len s bobami ...

a gratulujem benovi k tomu papaniu, to naša minule jedla sama miláčika a tiež sa jej celkom darilo, len 1 x sa jej pretočila lyžička a spadlo jej to, polievku by asi ešte nezvládla, predsa len ten miláčik lepšie drží ... 😉 😉 😉

kankam
28. jan 2010

libka zajtra ten maxim platí ? o koĺkej ?

libka1
29. jan 2010

pre mna plati, budeme tam okolo 4, tak hadam sa niekto ukazete 😀
tiez jej obcas capnem, a priznam sa ze ked stratim nervy (stava sa mi to vzdy ked ma trha za vlasy) tak ju tiez vysticujem v nadeji ze to pochopi ako to boli... zatial neuspesne 😔 ma z toho strasnu pasiu a rehoce sa mi od stastia do ksichtu... ja by som najradsej vrazdila vtedy 😝
nasa nie je schopna dat plnu lyzicku do ust 😅 ale minule ked tu bol ben tak som si vsimla ze ma velmi dobru motoriku, buchal po zatlkacke a len som cumela aku ma musku 😀 nechcela by som od neho dostat kladivom 😀
co sa tyka toho partnerstva ja som jednoznacne za tie kompromisy (aj ked sa mi to niekedy nedari 😝 ) a myslim ze kto nie je stavany na harpiu nikdy nou nebude 😅 😉

kankam
29. jan 2010

my asi trošku neskôr, pokiaľ sa niečo nevyvŕbi tak pred 17 h, ešte musím skočiť na poštu ... 😉 😉 😉
ja som dneska na malú skríkla, lebo sme jedli v obývačke a namiesto sediena na gauči začala skákať a samozrejme trafila tanier s polievkou a celú ma obliala, tak som na ňu skríkla a potom mi to prišlo hrozne ľúto, lebo vykrivila pusu a dala strašne zúfalý a smutný plač, tak som ju postískala a ešte vysvetlila ... musím sa viac ovládať, ale niekedy mi to tiež nejde ...

libka1
29. jan 2010

ok, tak sa nebudeme musiet ponahlat 😵 zatial sa nikto iny neprihlasil 😀

ciarka
29. jan 2010

My by sme aj prisli, ale vaham, lebo ma Sabi od vcera sopliky. Tak neviem.

libka1
29. jan 2010

ved uvidite ciarka, ked sa vam bude chciet tak pridete a ked sa nebudete citit tak oddychujte doma... evka uz ani zaspat nemohla, co strasne tuzi po deckach 😅 niekedy mi to uz pride az divne, kazdy den stoji v okne a kuka von na skolku a obcas place ze preco tam nejdeme 🙄 cvrckovia v nej asi zanechali hlboky dojem 😀 stve ma tato zima, cez leto sa vyzije na pieskovisku, ale takto je to taka bieda a neviem s tym nic spravit... my chodime do maxima dost casto, ale nie vzdy su tam deti 😝 😔

mia.k
29. jan 2010

joj aj ja by som išla dnes s vami keby som bola zdravá...
A inak neviem,že prečo sa nstretávame častejšie keď majú tie naše deti rady spoločnosť a počasie tiež nie je vždy najprívetivejšie že by sa dalo povonku chodiť,veď by sme sa kludne mohli stretnúť aj u nás doma,nemusíme chodiť do cukrárne,u nás by sme mali väčšiu pohodu si myslím a aj by sa dalo nám trocha pokecať.Čo vy na to.
libka odvtedy čo sme boli u vás tak zakaždým ako spomenieme Evku,tak Ben hňeď hovorí buch buch-to myslí tú zatĺkačku.Velmi mu učarovala. 😉 No a k tomu dúfam nikdy nedôjde,že by ťa mal buchnúť kladivom po hlave-v tom je on trénovaný-to by si tak lahko nerozchodila. 😀
Čo sa telesných trestov týka,tak ja tiež sem tam capnem po ruke,alebo po zadku,keď už slová,alebo zvýšený hlas nepomáhajú.Kankam mohla by si prosím ťa napísať,že čo tam píšu,že prečo sa nemajú deti biť?Ja si totižto myslím,že pár výchovných po zadku nemôže dieťaťu nijako ublížiť,ale možno sa mýlim...
No a čo sa tej knihy týka čo teraz čítam,tak pod pojmom potvora nie je myslená nejaká bezcitná harpia,ale skôr prefíkaná líška,ktorá vie ako na muža,aby dosiahla točo chce,ale aby boli pritom obidvaja spokojní.Ide hlavne o to,že čím viac nechá žena po sebe šliapať,tým menej si ju muž váži.Treba si zachovať dôstojnosť a nenechať zo seba robiť len slúžku,lebo potom sa muž k tej žene aj správa ako k svojej slúžke.Sú tam aj rady typu,ako zostať pre muža stále zaujímavá a nebyť pre neho len samozrejmosťou.
libka myslím že ty tú knihu čítať nepotrebuješ,nevyzeráš ako podpapučový typ. 😀 😀

libka1
29. jan 2010

To si my polichotila, musim sa spytat muza 😀 No, ale za harpiu sa tiez nepokladam (obcas sa tak sice spravam, ale to su vynimky 😀 ) a prefikana 😝 , to by mi nemohla huba tak chodit, ja najskor hovorim potom rozmyslam 😀
no neviem mia, ked sa k vam napakuje 5 alebo neviem kolko deti to tak lahko nerozchodite 😀

mia.k
29. jan 2010

to neva,kludne pridite.
A ako bolo v maximovi?
libka nemyslím si,že si harpia a ani prefíkaná líška,ale nie si ani obetný baránok.Nie je tak?Ale tak to má byť. 😉 😉

libka1
29. jan 2010

mna pred prilisnou obetavostou chrani lenivost 😀
v maxime sme neboli, len sme sa presli okolo, kankamovci isli na bezovec, tak sme len nakukli a kedze deti nebolo sli sme sa sankovat 😅 zase sme sa stretli len sami so sebou 😀 ale bolo fajn, mala sa vyblaznila, dufam ze bude dobre spat, uz tyzden od 2 do 4 v noci robi cirkus, este ze mam dovolenku inac by som skapala 😝

kankam
29. jan 2010

mia presne tak nejako som si to predstavovala to čo čítaš v tej knižke a aj som na to presne myslela a som toho názoru, že tak by to malo fungovať a žena by mala poznať ten "kumšt"(know how) aby bola vždy zaujímavá pre svojho muža, aby tam bolo to iskrenie, lebo keď to skĺzne do toho že žena je doma "slúžka" všetko skočí a urobí tak potom fakt prichádza o dôstojnosť ... vo vzťahu treba lásku, ale aj úctu a dôstojnosť oboch a aj to "iskrenie" a hlavne žena musí fakt na seba dbať, aby bola zaujímavá, aby nezovšednela, potom chlapi hladajú inde, elbo ich kedysi krásne manželky sa zmenili na neupravené a nezaujímavé domáce žienky ... Kde na to berú energiu tie čo majú viac detí neviem, ja toho mám niekedy dosť aj s ninou ...
inak mia, ďakujeme za pozvanie, ale tiež neviem ako by si to zvládla keby nás bolo viac možno tak tie 3 deti, je akurát dosť, v tom maxime je to také neutrálne, nemala by si starosti 😵 😵 😵 ,ale bola by som za to tiež, že by sme mohli dať aj každý týždeň stretko, lebo teraz asi každá máme ten problém, že nie je kam ísť s nimi a vonku je to síce pekné sánkovať sa, ale našej je po 1-1,5 h zima a plače ako o život, alebo ako dnes, išla od úradu práce peši a došli sme jak keby sa vyválala vo všetkých jamách s člapkanicou, proste sa jej 4 x šmykli nohy, lebo moc sa držať nechce a padla buď na zadok alebo na brucho takže sranda ... 😝 😀

kankam
29. jan 2010

inak na bezovci super, kopec snehu, prichádzali tam pomaly lyžiari na večerné lyžovanie, tatino ju ťahal(ja by som nevládala) tak si zašportoval do kopca 😀 😵 a potom sme si dali čaj a halušky a nina si tam zatancovala , pri telke 😵 😵 😵 , akákoľvek smena je fajn, prišli sme domov o 19 a keďže dneska total plače za zuby - myslím, že idú dole stoličky a očáky sa stopli, tak sa vypýtala do baby vaku, až sa smiala od radosti, keď som sa jej to opýtala či tam chce ísť a po 5 min pohojdávaní zalomila ... Inak teraz je viburcol moja záchrana, lebo zažili sme 2 noci bez neho, čo som zaspala až o 3-4 h dovtedy som len mojkala a dávala dudel asi v 1/2 h intervaloch, aj muž bol stále hore chudák a keď ho dáme zobudí sa možno 1 x aj to nie s plačom ...
libka a vy čo to máte tiež zuby, alebo len sa jej nechce spať ... nezávidím, to už keď sme si odvykli od nočného vstávania, ťažko to znášame ... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😢 😢 😢 , viem podľa seba, ráno by som vraždila a to do práce nechodím ....

kankam
29. jan 2010

mám ešte otázku - stále periete v lovele a podobných práškoch pre deti ? mňa už to prestáva baviť, lebo keď nedám vanisch tak tie škvrny vôbec nejdú dole ... asi dž dám niečo normálne ...

mia.k
30. jan 2010

libka tá tvoja hláška,že ťa pred prílišným obetovaním chráni lenivosť nemá chybu! 😀 😀 😀 😀 😀
Kankam presne tak to je v tých vzťahoch ako píšeš.Len dôležitejšie než výzor ženy je jej správanie.Aj menej pekná žena môže byť pre muža zaujímavejšia než nejaká kráska.Je to skôr o tom čo žena vyžaruje.
No a tie vaše prebdené noci vám teda fakt nezávidím,kankam,ty to teda máš stále perné.Nejak ťa Ninka stále udržuje v cviku. 😒
A na to pranie v normálnom prášku som sa tu aj ja prednedávnom pýtala,a poniektoré už perú v normálnom,tak som už aj ja teraz oprala v ariely,lebo tiež ma už nebavili tie nevypraté fľaky.

kankam
30. jan 2010

mia a ja si to myslím, že je to o nejakom vyžarovaní tej ženy a to že musí zistiť ako na chlapa 😀 😀 😀 😝 😝 😝
a ako ariel dobre malý sa nevyhádzal? pozerala som ten persil sensitive, ariel sa mi zdá od lovely čo dávam teraz veĺký skok ...
a o tých nociach vieme svoje, čo už 😵 😵 😵 🙄 🙄 😵 😵 😵 , ale aspon ten viburcol zaberá, keby nie tak som zlá ....- ja potom kričím a nemám sebaovládanie, proste potrebujem spať ... 😝 😝 😝 😉 😉 😉

mia.k
30. jan 2010

kankam aj tak sa ti divím,že vydržíš ešte cez deň fungovať,pri takýchto prebdených nociach. 😖 Ja by som bola už asi kaput.
A ten ariel znáša Benjamín zatiaľ v pohode.Teraz nosí pyžamo v ňom vyprané a nič sa nedeje,takže ja sa pokúsim ten detský nejako domíňať na menej znečistené veci,ale už budem používať ariel.Aviváž som ale zatiaľ neskúsila dať.

kankam
30. jan 2010

mia 😉 🙄 😉 čo už ja mám také náročné dieťa ... niekedy sa snažím si sňou poobede ľahnúť, ale kým ja zaspím tak ona už zachvíľu vstáva, alebo sa rozplače počas spánku, takže niekedy je to ešte horšie ako keby som nešla spať a potom ma svinsky bolí hlava ... 🙄 🙄 🙄 ale aspoň už nevstávame na mlieko čo sa mi ani nesnívalo, že bude a verím, že tie zuby už do 1/2 roka vídu všetky a bude pokoj 😉 😉 😉
tak to je super, s tým arielom, ja skúsim ten persil a dám vedieť, mne už končí lovela a nejako som rezignovala, už ma tie flaky fakt nebavia ... 😉 😉 😉

libka1
31. jan 2010

periem v normalnom prasku uz asi 2-3 mesiace, neviem presne, sme bez problemov... avivaz davam, lebo sme elektrizovali, ale kupujem ecover, a ten jej nerobi ziadne problemy a davam len tak symbolicky 😉
ja myslim ze v noci nespi preto, lebo poobede spi 3 hodiny a je jej to asi dokopy vela... vcera spala necele 2 a dnes prespal celu noc, ani mlieko nepytala...ale asi som jej krivdila, ona je fakt v noci hladna... vcera vecer totiz vypila az 3 dcl mlieka v noci sa jej neziadalo, normalne davame vecer 180 a v noci 180... vcera ale vypila tych 180 a povedala malo tak sme este 120 dorobili a teraz neviem co so sebou, taka som vyspata 😵 davno som to uz nezazila takuto sviezost 😀
a zuby, predpokladam ze sa nieco deje s tymi poslednymi, lebo ma obidve ruky az po zapastia nonstop v puse a ked jej ich vytiahnem tak ich tam da zas... neviem jej v tom zabranit 😝 ale aspon ze skripe zubami uz len obcas, lebo ma niekedy islo az vystriet z toho zvuku 😝
a v noci nemam ani ja sebaovladanie a kricim (tak napoly vedomky napoly nevedomky) proste ani neviem niekedy co robim 😖 😝 manzel to znasa ovela lepsie, tak jej vacsinou mliecko dava on, lebo ja ked vstanem z postele tak uz viac nezaspim ☹ ale zas tie dlhodobe zurky vykrivam vacsinou ja, nech si aj on oddychne, nie je to med lizat ... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre