Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
26. feb 2010

http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=magazi...
tu su nejake take očistne čary mary ak niekto chcete okukať 😉

libka1
26. feb 2010

no fakt je tam hnusne vonku 😝
janetina ved to je dobre s tym timim, vylozi minimalne usilie, dosiahne maximalny efekt za pouzitia spolupracovnikov a este je aj sam so sebou spokojny... 😀 to je rodeny manazer 😀 caka ho velka buducnost 😵

libka1
26. feb 2010

Falošný gynekológ "liečil" pacientky pohlavným stykom

VARŠAVA - Netradičný spôsob liečby gynekologických problémov ponúkal dievčatám v Poľsku istý muž, ktorý sa vydával za ženského lekára a onkológa. Pacientkam tvrdil, že im od ich zdravotných ťažkostí pomôže pohlavným stykom. Za svoju "prácu" od nich žiadal peniaze. Podvodníka hľadá polícia.

Asi päťdesiatročný muž, ktorý si hovoril gróf Zdzislaw Myszkowski, ženám narozprával, že je známy gynekológ a má vlastnú kliniku vo švajčiarskej Ženeve. Jeho historke uverila devätnásťročná dievčina zo Zakopaného, ktorej

reklama

nahovoril, že má choré vaječníky. Zachrániť ju podľa neho mohla nákladná operácia. Myszkowski ale pacientke ponúkol aj iný variant liečby - pohlavný styk. Dievča za tento "zákrok" falošnému lekárovi zaplatilo 1300 zlotých (približne 330 eur).

Polícia zo Zakopaného "grófa Myszkowského" hľadá pre podozrenie z podvodu a znásilnenie. Vychádza z toho, že dievča by s "liečením" nesúhlasilo, keby jej Myszkowski nenahovoril, že je ťažko chorá. Ako informujú poľské médiá, po "známom sexuológovi" pátrajú aj policajti zo severného Poľska kvôli ďalším prehreškom so sexuálnym pozadím. Oklamal aj dievča z dediny Szaflary neďaleko Nowego Targu na juhu krajiny. "Onkológ" jej tvrdil, že sa s ňou ožení na krakovskom hrade Wawel. Avšak začiatkom roka jej zavolal, že mal cestou do Ženevy autonehodu. Podvedená nevesta potom utiekla z domu a jej rodina o nej od januára nemá žiadne informácie.

libka1
26. feb 2010

baby dajte si bacha aby si nezalozil najnovsiu kliniku v hlohovce, z targu to sem nie je tak daleko 😀

mia.k
26. feb 2010

libka to o tom gynekológovi som čítala včera.Je to sila ináč,že čo si tí ľudia už nevymyslia.Človek už nemôže veriť ozaj nikomu! 😖
janetina dobre si to pochopila,tie lístky majú byť čerstvo natrhané.Potom trhaj tie vršky na žihlave-tie najmladšie lístky. No a hocikde vonku by som tú žihlavu netrhala-jednak by tam nemali chodiť autá a jednak by som si dávala pozor,či tam nechodia psíčkari. Ja osobne mám na žihlavu jedno miesto v panskej,kde nikto nechodí,takže by mala byť čistá. 🙂

libka1
26. feb 2010

skor je sila comu niekto dokaze uverit... ten pan grof je pre mna PAN podvodnik... hentak obalamutit to uz musis mat iny talent 😀
ja zihlavu od nasich, maju toho za zahradou kopec, a ziadne psy, jedine ked to lisky ocuraju... a auta ta luka este nevidela a ak tam nepostavia dialnicu tak ani neuvidi... 😀

janetina
26. feb 2010

Libka ano maly ma velku buducnost pred sebou... 😀 vystihla si to 😀 😀 😀 ako vzdy

Mia tak sa tam hadam stretneme ja si jedno miesto pamatam este ked som mala cca 10 rokov 😀 😀 😀

mia.k
26. feb 2010

janetina to je presne to miesto čo som ja myslela... 😀 😀 😀
libka len to máš trocha od ruky k vašim.Pod pojmom čerstvá sa nemyslí trojtýždňová. 🙂

libka1
26. feb 2010

sak ja sa chystam v maji na mesacnu dovolenku 😀 a chcela by som spravit zihlavovy sirup 😅 pre nas lenivych je to jednoduchsie riesenie 😅 ale mne to ani moc nechuti, na vlasy to znesiem skor 😀

janetina
26. feb 2010

mia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ano ja viem stretko to isti

inak dnes som vybavila tie kupele pre maleho teda rezervacku termin...a predstavte si najblizsi termin je na november 😝 ...no nevadi aspon sa nauci hadam aj lyzovat, ze posledna izba pre nas 😀 ...skoro som ucho stratila pri telefonovani😀 😀 😀 😀 ...ale ubezpecila ma ze ak niekto vypadne skor tak sa moze naskytnut iny letnejsi termin, ale co u nich nebyva vobec zvykom dodala 😀 😀 😀 ..ale vsak mi to ani nevadi...hlavne ze mu to pomoze...len tie zimne veci balit to bude otras na mesiac

mia.k
26. feb 2010

libka a to ideš na mesiac k vašim? A ten žihlavový sirup ja moc nemusím.A rozhodne nie je taký zdravý,ako čaj. Inak máj je najideálnejší mesiac na zbieranie žihlavy na sušenie.
janetina a kam ide Timko na to liečenie? A to ideš ty s ním? Inak sila,že až v novembry majú volný termín.To je tak veľa chorých detičiek?

janetina
26. feb 2010

Mia ak to vyjde tak na Strbske pleso prinajhorsom aj inam 😉 ak daju 😉 ...a ano je vela deticiek chorych 😒

laluchova
26. feb 2010

ahojte, tak som si vás prečítala...

asi sa k vám pridám s tým čajíkom....

my sme dnes poobede robili jarné upratovanie kedže sa nedalo ísťvon, malá sa vyspala po dlhej dlhej dobe ťahala 2hod , tak som to využila že ked je tak fajnovo vyspinkaná a šup šup umývali sme okná, opali záclony aj ožhlili...poutierali prach komplet upratovanie, prezliekanie perín a upratovanie skrín...ale nerobilo mi to problém, malá sa učí a aj mi pomáhala...tak jar k nám už môže zavítať...

my ideme v pondelok k tej alergologičke potom hodím info čo a jak sme dopadli...

prajeme krásny víkend pa pa

len dodávam pýtanie sa cikať aj nadalej úspešneé 😀

kankam
26. feb 2010

ahojte, mia očáky sa nám zastavili a teraz ukazuje vzadu dole asi nejaká stolička, strašne ma to ničí, aj poobede málo spala a ešte mi ju debil sused zobudil zo zvončekom, skoro som ho prizabila. Ja som samozrejme nespala... už som si doteraz držala oči so zápalkami čo sa mi tak strašne chce spať a ona by sa len hrala. práve zalomila, ale mlieka vypila málo tak sa teším na noc ... 🙄 🙄 🙄

laluchova to prosím ťa ako toto s ňou všetko robíš ? 😕 😲 😉 ja teda prezliekam s ňou periny - ona zatiaľ skáče po posteli, vedšiame prádlo, to mi podáva všetko aj štipce, ale umývať okná, žehliť a urpatovať skrine, tak to by u nás dopadlo-liezla by za mnou na stoličku, ťahala by šnúru od žehličky a skrine-tie by už len boli upratané 😀 😀 😀 😝 😝 😝

mia dík sa postup na ten čaj aj ja pôjdem asi zasa k našim za kaufland tam do rolí, tam sme chodili aj na repík hore na kopec, aj na ostatné bylinky my pažiťári 😉 😉 😉

janet rozhodne by bolo štrbské pleso krajšie aspoň keby bolo v septembri-oktobri, november tam bude riadna kosa, ale čo už... keď netečie aspoň kvapká a bude vám to hradiť poisťovňa aspoň ? a teba pustia z práce na tak dlho? ale ťa tu lustrujeme ? 😝 😉 dúfam, že mu to pomôže mužova sestra chodila takto odmalička ešte za komunistov a pomáhalo jej to ...

inak toho gynekologa som čítala-špekulant jak hovado, akurát nechápem ako môže nejaká žena uveriť keď jej chlap, aj keď je akože lekár uveriť, že ju môže vyliečiť pohlavným stykom ... to svedčí o menšom intelekte ak vôbec nejakom ...

libka1
26. feb 2010

a ten sirup preco nie je tak zdravy? ved to je len odstavena zihlava... ci aj z tohto sa vylucuju nejake latky pri zahrievani? tusim s paradajkami je to tak ze su zdravsie vo varenej forme....

janetina
27. feb 2010

libka budeme sa striedat v kupeloch on ma hradene a ja samoplatca 😝 , nastup je koncom oktobra, tiez si myslim ze je to blbe ale pisu ze sneh ten ucinok este umocnuje zvysuje sa vlhkost klimy 😀 ....a dufam ze sa mi este ozve pani ze niekto vypadol 😀 😀

janetina
27. feb 2010

mia v zahradkarovi je clanok o medvedom cesnaku ...rychlo citaj 😀 lebo budeme mudrejsie 😀 😀
Vyzera ze je to vyborny liek 😉

libka1
27. feb 2010

cize ked chce ist rodic s dietatom tak si musi uplne vsetko hradit? aj ked je to dieta 3 rocne? 🙄 radost prevelika, keby si si to tam aspon teda poriadne uzila 😉

janetina
27. feb 2010

libka
no su aj nejake vynimky ale neviem kedy a ako sa da ze rodic ma nieco hradene poistovnou...hlavne nech to pomoze Timkovi. Uz z viacerych stran pocujem ze to pomaha,,,tak hadam aj jemu hej.

libka1
27. feb 2010

no ved hej, to je najpodstatnejsie, ale aj tak to cloveka stve 😝
evka konecne spi, uf, dnes to bol zaberak, je dost zla, rezu sa nam posledne 2 stolicky ... potom uz hadam bude pokoj 😝

mia.k
27. feb 2010

janetina aj jedna moja kamoška-alergička chodievala každý rok na štrbské pleso na liečenie a veľmi si pochvalovala-
-hlavne to,že tam boli dobrá partia.Inak vďaka nej a jej infošiek odtiaľ sa môj manžel-silný alergik-zbavil alergie. Dúfam,že to tam Timkovi pomôže.

libka ty si myslela tým žihlavovým sirupom taký sladký sirup,čo sa zarába s vodou a pije ako malinovka nie? No ten sa varí a je tam cukor,tak preto nie je až taký zdravý ako čaj.

janetina veď napíš čo píšu v záhradkárovi o medveďom cesnaku,rada sa podučím. 😉

laluchova
28. feb 2010

timi nech sa dostane do lepších koľají na liečení...uvidíme čo nám zistia a možno aj my niekam vybehneme....ale najradšej by som bola keby nie...nech nieje po mne alergická a astmtická....

víkned sa vydaril...hip hip hurá!!!

a s tým upratovaním???neveim pre mna je to taká normálka, robievam to s nou od malička, tak asi sa naučila...ale využila som aj to že bola vyspinkaná do ružova kedže spávala len necelú hodinku , niekedy ani to a v ten den spala vyše dvoch hodín tak som to využila....

obed už mám uvarený, polievku som si urobila včera , mužovi ryby a nám kuracnku...aby sme mohli ísť von tak si to robievam radšej z rána, alebo po večeroch...nech si užijeme krásu počasia kým jsa dá....

mia.k
28. feb 2010

laluchova,ináč ty keď sa rozbehneš s tým upratovaním,ty toho teda porobíš!Mohla by si aj k nám dojsť,keď si taká rozbehnutá. 😉 🙂

libka1
28. feb 2010

boli sme doobeda v panskej, normalne sa decka vyrojili, plne bolo ihrisko... velmi bolo prijemne 😵
ja som myslela tu odstavenu zihlavu co sa pije v pomere 1:3, ani som netusila ze existuje taky sirup co sa pije ako malinovka 😕 to by sa mi nechcelo robit, s odstavovanim nemam problem, kedze to ma na starosti moj manzel, cize pre mna pracnost 0 😀 akurat neviem ci to treba dennodenne odstavovat, alebo si odstavim, dam do chladnicky a pijem 3 dni a potom odstavim znova, ked treba odstavovat kazdy den tak to radsej caj... k tomu muza neprinutim a seba uz vobec nie 😀 😀 😝
my sme mali tiez rychly obed dneska, takze sme zbuchali za pol hodku 😉 zemiakove placky a morcacie sote 😅 a polievka ziadna 😅

mia.k
28. feb 2010

libka tak to som zase ja nepočula,že sa dá žihlava odšťaviť.To by ma zaujímalo,že aké to je.
My sme mali dnes na obed púštnu polievku-tak ju nazval môj manžel,lebo ten kel,čo do nej išiel bol strašne pieskový a manžel ho slabo poumýval,tak nám v polievke škrípal pod zubami piesok. 😝
libka a nebolo vonku moc veterno? Tak sa mi zdá,že tam dosť silno fúka.

libka1
28. feb 2010

tak pofukovalo trochu ale zas nejaky extrem to nebol... mne bolo velmi prijemne a som rada ze sme boli, pojdeme aj poobede, kedze slecna sa zachvilu zobudi... dnes bola skalna a pozerala som mnou od 5 hokej, takze o pol 12 zalomila ani neviem ako... normalne ju odvalilo 😅 mna taha na spanie teraz, ale uz sa mi neoplacko, muzik zaspal pred pol hodkou lenivec 😀

Pokiaľ máme možnosť nasekať si väčšie množstvo mladej žihľavy, môžeme ju odšťaviť. Žihľavová čerstvá šťava má výraznejšie účinky na očistu krvi ako sušená bylina či odvar z nej.
Ako na to: Na dennú dávku potrebujeme dve až tri lyžičky šťavy z čerstvo nazbieranej žihľavy. Šťavu potom zriedime s vodou v pomere 1:3. Pijeme niekoľko týždňov 1x denne.

ale asi z toho nic nebude ked to bude treba odstavovat den co den 😝

libka1
28. feb 2010

Žihľava Dvojdomá

Nájdeme ju na celom svete s výnimkou Južnej Ameriky a tropickej Afriky . V našich podmienkach je jej výskyt veľmi hojný a nájdeme ju kdekoľvek .

Žihľava sa v liečiteľstve používa už od stredoveku . Nazbieraná pred sv. Jánom sa vkladala za okná a prahy domových dverí , aby zabraňovala vojsť zlým duchom do domu.

Zbierajú sa listy alebo vňať do veľkosti 20 cm . Sušia sa rýchlo v tieni alebo umelým teplom do 50 stupňov C. Farba žihľavy musí byť tmavo zelená

Koreň sa zbiera v marci a apríly a v septembri a októbri , suší sa umelým teplom do 50 stupňov C

Najkvalitnejšiu drogu (vňať) získame zberom do 20 mája

Žihľava a jej účinky : - protirakovinové , pomáha pri arteriskleróze , upravuje metabolizmus , užíva sa ako jemné hemostatikum , antireumatikum antistatikum , ovplyvňuje funkciu pečene a žlčníku , znižuje hladinu cukru v krvi, upravuje krvný tlak, zlepšuje srdečnú činnosť.

Koreň sa používa formou odvaru proti zaplieňovaniu pľúc, proti kašľu , bielemu výtoku , vodnateľnosti.

Pre vonkajšie použitie sa do poručuje pri vypadávaní vlasov a k podpore ich rastu.

UPOZORNENIE : Žihľava dvojdomá nie je tak bezpečnou rastlinou ako sa o nej tak často hovorí . Príčinou je vysoký obsah šťavelanov až 20 % , ktoré majú nežiaduce účinky na organizmus . Patria sem škodlivé vplyvy na srdečnú činnosť a zrážanlivosť krvi . Pri častom pití Žihľavy je nebezpečenstvo tvorby ľadvinových kameňov. Nedoporučuje sa ju podávať pri menštruácii .

Z týchto dôvodov žihľavu nepodávame dlhodobo a ani vo veľkých dávkach .

Prírodná žihľavová šťava :Čerstvú nazbieranú žihľavu na drobno rozkrájame potom dôkladne rozmixujeme , hmotu ktorú získate prepasírujete cez gázu alebo biele plátno . Prípadne ak mate odšťavovač tak šťavu získate bežným odšťaveným .

Šťava čistí a zlepšuje krv , podporuje tvorbu červených krviniek . Povzbudzuje žalúdok a brušné žľazy, blahodarné pôsobí na pečeň a slezinu neutralizuje kyselinu močovú a odstraňuje nervové potiaže .

Odvar : 2 lyžičky drogy sa prelejú šálkou vriacej vody a varí sa to ešte 5 minút, scedí a pije sa ráno a večer nesladený.

Žihľavový sirup : 250 g žihľavy sa preleje 1,5 L vody , krátko sa povarí a nechá sa to macerovať 24 hodín , potom sa scedí pridá sa dvojnásobné množstvo cukru a zvarí sa to do hustoty medu. Sirup sa užíva 3xdenne 2 polievkové lyžice.

Žihľavová tinktúra : Mladé rastlinky i s koreňmi , natrhane najneskôr do 15 mája , dôkladne sa umyjú a nakrájajú, dajú sa do sklenej fľaše (najlepšej z tmavého skla ) a zalejú sa 40 % liehom , tak aby lieh presahoval o 0,5 až 1 cm.

Fľaša sa dobre uzavrie na necháme ju macerovať 14 dní , potom sa zleje , bylinnú hmotu ešte vylisujeme a prefiltrujeme . Použitie pri chorobách pečene , žlčníku a sleziny, pľúc , kŕčoch a vredoch, pri nachladnutí . Na vonkajšie použitie – pri ekzéme , piesňach na nechtoch a na kurie oká.

Čaj proti reumatizmu a k odvodneniu : Žihľavová vňať 20 g , púpavový koreň s vňaťou 20g, brezové lístie 5 g a šípky 5 g . Na prípravu jednej šálky dáme 2 lyžičky tejto zmesi a prelejeme vriacou vodou , 15 minút lúhujeme , potom scedíme . Podávame 3xdenne 1 šálku 6 týždňov.

Nálev proti vypadávaniu vlasov 100g sušených listou žihľavy sa preleje vriacou zmesou z 0,5L vody a 0,5 vinného octu. Nechá s to lúhovať 10 minút potom sa to scedí. Nálev sa umyje hlava bez použitia šampónu niekoľko večerou za sebou , tesne pred spaním.

Prípravok proti vypadávaniu vlasov do 350 ml Alpy sa dujú dve hrste dobre narezaných koreňov lopúchu a 1 hrsť koreňa žihľavy. Po týždennom vylúhovaní sa výťažok scedí a doplní sa 500 ml destilovanej vody. Po každom umytí hlavy a týmto výťažkom robí intenzívna masáž vlasových korienkov . Prípravok sa nezmýva .

Olejová kura s rozmarínom , tymianom a žihľavou : Táto kúra je pomocníkom pri boji proti lámavým vlasoch . Najlepšie je ju používať raz do týždňa .

40ml ricínového oleja , 20 ml olivového oleja , 10 g tymianu , 10 g rozmarínu 10 g listu žihľavy .

Obidva oleje zmiešame . Sklenú nádobu (lepšie je dať väčšiu a z tmavého skla ) naplníme bylinkami a nalejeme na ne olej , dobre premiešame uzavrieme a necháme 2 dni odpočívať v tmavej miestnosti. Potom scedíme cez gázu a bylinky sa pri tom musia dôkladne vymačkať . Vzniknutý olej dôkladne vtrieme do vlasou a pokožky , potom sa vlasy zabalia do fólie a do froté uteráka a kuru pokiaľ je možné necháme pôsobiť v teple 2 hodiny . Nakoniec sa kúra šampónom zmyje .

libka1
28. feb 2010

tak už som zistila kde bola chyba, to čo som ja myslela nie je sirup, ale šťava, zle som to pomenovala 😉

mia.k
28. feb 2010

No libka dík za info, zase som o niečo múdrejšia. Len my nemáme odšťavovač a mixovať a pasírovať sa mi to nechce. Tak asi zostanem len pri čaji.

libka1
28. feb 2010

pojdem do lekarne a poziadam ich nech mi predaju zihlavu v tabletkach... 😀 a bude... ved musia existovat aj lenivejsi ludia ako ja a aj ti nejak detoxikuju 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre