Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
24. jún 2010

vitaj aknomis 😉 😉 😉
pusinga takže budete mať babu ? 🙂 🙂 🙂 keď máte 600 g bambuľku ??? to bude mať malá parťáčku 😵 😵 😵 ... tak to nepreháňajte a odpočívaj, viem že to už je holt iné a nedá sa to tak ako keď si čakala malú,(ako to vysvetliť, keď máš mať stále dostatok energie) ale predsa ... len nech ste zdraví a veď ťažšiu časť máš ešte pred sebou ... 😉 😉 😉

pusinqa
25. jún 2010

@kankam no vyzerá to na sestričku, malá uveličená, lebo "presne sestričku chcela" a fakt posledný mesiac bolo už len že chce sestričku ale hlavne kontrolné sono v PN dopadlo výborne všetko čo sa mu pred mesiacom nezdalo bolo teraz v poriadku tak sa veľmi teším, malej sa blížia škôlkárske prázdniny tak sa v lete hádam stretneme niekde v meste alebo na preliezkach 😎

kankam
25. jún 2010

jasné že sa stretneme 😉 😉 😉 teším sa , a ešte viac aj tomu, že si v pohode a výsledky sú výborné, tak sa opatrujte a nech sa vám darí 😵 😵 😵 😵

kankam
25. jún 2010

baby kde ste všetky ? to tu len s pusingou zachraňujeme ??? 😲 😲 😲 😀 😀 😀

libka1
26. jún 2010

ja som mala tazky tyzden v robote, tak som to tu zanedbavala 😀
mia menila okna za plastove tak ma zlozeny pocitac a internet sa nekona 😉
je to mozne s tym pocasim? zase je tam skaredo 😝

kankam
27. jún 2010

a už je to lepšie libka ? nech sa v tej robote nezdierajú 🙂)) 😝 😝 😝 , veď už ide leto konečne dúfam .... dnes hlásia 26 a zajtra už 28 st. ....
mia sa dala na tie okná ? už to dávno hovorila, že by to chcela, tak to jej nezávidím, dúfam, že skoro bude mať doma zasa poľudštené a bude môcť zapnúť aj pc . My sme to robili pred 2-ma rokmi a našťastie nás muž vyhnal k babke a prišli sme až po .... - zlatý manžel 😵 😵 😵 😵 .... ( takže som to videla len na foto a stačilo mi 😝 😝 😝 😝 )

libka1
27. jún 2010

uz v pohode, som par dni zastupovala kolegynu ale uz v piatok makala ona, tak bolo dobre 😀

ciarka
28. jún 2010

babule caute,

my tiez prerabame, tak mame toho dost muz chodi spavat o 1.00-2.00h v noci a ja tiez tak neskoro. Burali sme stenu, a aj spajzu, tak mame veselo, este stale mame bordel.
Kankam- ani nam nemas co zavidiet. a aj ja dufam ze uz leto pride a bude dlllhhhooo teplo.

zuzanocka
29. jún 2010

ahojte babulky, prepacte, ze vam sem leziem, ale neda mi... : http://www.aktuality.sk/clanok/166925/mimoriadn...
snad ju uz nasli... keby ste nieco vedeli, dajte vediet, pls 😔

libka1
29. jún 2010

ejha 😕 hadam ju uz nasli...

kankam
30. jún 2010

nenašli 😢 😢 😢 🙄 🙄 🙄 a v tomto horku si kladiem otázku, či je to možné aby to zvládla, ak jej už niekto niečo neurobil .... celé mi to príde také divné a je okolo toho zmiznutia veľmi veľa teórií ...
o to vaic si budem strážiť ninu, len neviem dokedy - do 18-tky ???? v akej dobe to žijeme ??? ☹ ☹ ☹ 🙄 🙄 🙄

libka1
1. júl 2010

no neviem, nechcem nikoho sudit, ale ked som videla v televizii.. len skoda ze za to pyka to dieta 😔 😢

kankam
1. júl 2010

veď to libka ☹ ☹ ☹ , ja by som určite nenechala 3-ročné dieťa samé na ihrisku, nech sa hrá a potom samé trafí domov... tiež mi to príde celé čudné to ich chovanie a hlavne, že sa dosť rôznia tie ich info čo sa v ten večer stalo, takže ktovie čo sa vlastne stalo, potom ako to majú tí policajti robiť, keď ani nevedia čo je pravda, keď sa nemajú čoho chytiť ??? 🙄 🙄 🙄

kankam
1. júl 2010

pomaly balím a chystám na dovču, majte sa tu pekne, hlásia horúco celý týždeň, tak sa hádam v tom Taliansku neuvaríme 😵 😵 😵 , držte sa tu a tým čo pracujú na "Slovenskej Malte" 😉 😉 😉 - mia, čiarka, želám pevné nervy a zaslúžený oddych po dokončení, nás to čaká o rok 😉 😉 😉 ...

libka1
1. júl 2010

juj, vy uz ochadzate napozajtra 😅 nech mate dobre pocko, take akurat, ani moc horko ani dazd 😉 a prijemnu cestu 😉

kankam
1. júl 2010

dík moc 😉 😉 😉 dúfam aj ja že to zvládneme, lebo tej cesty sa bojím najviac, ale našťastie máme klímu, len dúfam, že nebude tá známa zápcha už pred Bibione, to by som ťažko niesla 😒 😒 😒
ideme okolo tej 04 ráno a spravíme si prestávku v Rakúsku niekde na jedlo a výbeh, lebo ideme vlastne 3 rodiny a z toho 4 deti, nina je najmenšia, takže nejako to zmákneme spoločne ... 😉 😉 😉

pusinqa
1. júl 2010

@kankam prajeme peknú dovolenku, my sme tento rok s malou už aj leteli a zvládla to na jednotku, tak skoro pri miminku asi dovolenka nebude alebo len autom Tal. príp. Chorv. tak sme si to ešte tento rok užili, ja teda v rámci možností ale bolo super, kam presne idete?

kankam
1. júl 2010

ďakujem 😉 ,ideme do Bibione, do takých apartmánových domčekov, je tam aj bazén, takže sa teším, lebo si nás neviem predstaviť celý deň pri mori, to by sme všetci skolabovali pri týchto teplotách 😉 😉 😉 a je to len 600 km, tak to skôr zvládneme ako 900 km chorvátsko a čo sa mi páči je tam veľa atrakcií pre deti, tak sa tam s malou určite nudiť nebudeme ... 😀 😀 😀

kde ste boli vy ? a ty si to ako zvládala v tehotenstve ? páčilo sa vám ?

Inak my ideme v podstate 1 x takto, ja preferujem hory a stále mám pocit, že nemám prechodené Slovensko, milujem oravu a západné tatry aj slovenský raj, takže uvidíme čo bude malá preferovať 😵 😵 😵

pusinqa
1. júl 2010

@kankam no hory milujem aj ja, my sme mali Sl.raj na skok to máme dosť prechodené, naši boli turisti tak aj iné hory trošku máme polezené, ale mm na hory moc nie je, takže spolu sme dokopy už na horách neboli a malá asi bude po ňom "morský" typ, tak to pomaly vzdávam sú v presile 😝 . Boli sme na Zakyntose, už sme mali dlho vybraté ale museli sme meniť termín, keď sme zistili že sme tehu, inak už v júni nezvykneme chodiť, potom tie nepokoje trochu nám lepilo, ale bolo fajn, len hotel ešte nebol na 100 % dokončený čo aj reklamujeme uvidíme ako pochodíme, ale strava, bazény, more boli fajn, malá si to vyslovene užila aj mm. Ja som sa vzdala pre istotu kúpania, pri tých problémoch čo sme mali som bola rada, že nám vôbec lekári dovolili ísť, tak som si aspoň oddýchla a dobre sme sa najedli 😀 Som zvedavá čo povieš na to Taliansko, my sme chceli min. rok ale známi chceli na Rab tak sme boli tam, ale tá cesta bola dosť náročná a ešte trajekt, aj keď inak bolo fajn.

kankam
2. júl 2010

tak som rada že ste si to užili a som rada, že ti to aj tak dobre dopadlo, ja neviem asi by som sa bála ísť, keby som tehu, ale dobre že si išla,a ste to takto vystihli, lebo fakt potom budeš dlho bez oddychu, aspoň si načerpala energiu ... potom dám info na to taliansko ja tých 600 km mám ako maximum 😉 😉 😉
my máme na tie hory našťastie rovnaký názor, uvidíme čo malá 😀 😀 😀

pusinqa
2. júl 2010

ja by som bez zvolenia lekárov tiež nešla, vám teda ešte raz šťastnú cestu a užite si vy aj malá nech sa vyblázni do sýtosti

kankam
2. júl 2010

dík moc 😉 😉 😉 už sme zabalení, v noci vyrážame, majte sa tu krásne

libka1
4. júl 2010

uz ste mozno aj v taliansku 😵 😵 tesim sa na spravy po vasom navrate 😉

ciarka
4. júl 2010

Aj ja sa tesim na fotecky kankam.

My uz mame upratane, cisto. uz len vymalovat.

Libka- a mia co zije? Este stale nema net? Kolko to uz robi?

libka1
4. júl 2010

ciarka super ze uz ste tak pokrocili, malovanie je uz brnkacka, ak teda nevymyslite nieco extra narocne 😉
mia zije, ale stale maluje benovu izbu, tak nevybalila pocitac este 😉 kolko to robi netusim, ja som ju uz nevidela vyse mesiaca, ani presne neviem kolko, ale to bolo aj skrz to ze som bola odcestovana a tak...

laluchova
6. júl 2010

ahpjte babule, dlhšie sme tu neboli. vonku pekne boli s sme aj u našich týžden a tak kupko a stále vonku...dnes máme po dlhej dobe pod mrakom...
stále sa nám darí spinkať bez pleinky o dva dni to bude mesiac čo už spíme bez plienky a nehody boli 4 na začiaktu dva týžde sa už nepocilala isto už to ani nerátam...anineveim ako mi to letí..je to susper aj jej sa lepšie spí...a v noci necvikáme a nebudeme sa na cikanie...tak verím že to bude oki...
a vy ako s pýtaním???teraz sa tu dve detičky chlapci začali ekne pýtať išlo im to pomaličky ale predsa...tak som myslela aj na vás a vaše ratolesti...
neveite mi niekto poradiť ked idem do práce skor ako tamarka dovrši 3 roky, aké su moje povinosti, od 2.8 si čeprám dovolenku už lebo jej mám ajajáj a zamestnávateľ mi to tak navrhol, a 25.8 už šup chystať prvácku triedu sa tešíííííííím 😀
neveite dokedy sa musím odhlásiť zo soclálky a zdravotnej a dochodkového???a či sa to musí osobne???vdaka

libka1
7. júl 2010

dovolenku si si mala dat preplatit, kedze sa vracias z rodicovskej moze to zamestnavatel preplatit ak sa nic nezmenilo v tomto, ale myslim ze nie... takto prides o RP za august... a aj za september, pretoze tym ze deticky nastupuju az od 2 septembra do skolky, tak za ten mesiac mamicky dostavaju este cely rodicovsky prispevok kvoli tomu 1 dnu 😉
musis ist na UPSVAR a tam nahlasit ze nastupujes do zamestnania (v ten mesiac ked oficialne nastupis do zamestnania, myslim ze to moze kludne vybavit aj manzel...), do dovrsenia 3 rokov tamarkinych mas narok na preplacanie nakladov spojenych so skolkou (skolne a strava). Este mozes dostat jednorazovo 25% z ciastky RP co by ti boli zaplatili do dovrsenia jej 3 rokov (to si ale over na UPSVAR, ci na to mas narok, to neplati pre kazdeho, myslim ze to suvisi s tym ci niekto poberal zvyseny RP alebo nie, ale to som si nie ista 😉 )

my sme cez den bez plienok a na spinkanie davam, este som to bez neskusala a najblizsi mesiac dva ani nebudem 😅 som leniva 😀

libka1
7. júl 2010

tak som trochu hladala a vyzera to tak ze ti tu dovolenku nemozu preplatit... ale byt na tvojom mieste tak si to overim u niekoho problematiky znaleho, urcite nie u mzdarky co ti robi vyplatu 😉
www.porada.sk napriklad tu sa na to mozes spytat 😉

laluchova
7. júl 2010

díky libka ...hladám hladám už mi z tých informácii šibe...dovolenku mi preplatiť zamestnávateľ zo zákona má, ale kedže v školstve niet veľa peňazí tak som rada že o n neprídem, lebo koleg., prišla o nejaké tie dni...ja nastupim na dovolenku 2.8 takže za august ešte rp dostanem to je ten jeden deň k dobru......ale teraz neviem ako to je s tým 25% na ktoré by som mala či nemala mať nárok...lebo tuším ked idete dieťa do školky tak asi nane nemám nárok...tak som to pochopila ja..uvidíme čo nám povedia na sociálke budúci týžden alevo v piatok tam behneme a uvidíme...človek len nastupuje do práce a vybavovačiek je ako keby som išla do nového zamestanania....

laluchova
8. júl 2010

dnes mi písala jedna baba, ktorá nstupila od 2.7 do práce a povedala mi všetko čo som potrebovala...takže mám nárok na preplácanie nákladov spojených so školkou a aj ten 25% príspevok rodičovi ked ide do práce...takže super...uvidíme....ešte sa jej idem opýtať ako to je s odhlásením...či sa to musí osobne a či sa to nedá skor...
dnes máme krásny de´ň...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre