Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
21. aug 2010

baby čo nemôžete spať ? tak skoro ráno ... detičky nedovolia ? 😉 😉 😉 ja som takto nebuntošila veru ...

pusinqa
21. aug 2010

no schytali sme zas voľáku takú fázu dúfam že rýchlo prejde 😝

janus32
21. aug 2010

Caute baby,tak uz som doma v nasim zlatom domceku,daleko od tej divociny 🙂 Vidim,ze niektore z vas nemozu spinkat.Tak ja konecne po niekolkych rokoch trosku hajam.Bo ja mam take deti,co este aj v 11rokoch buntosia v noci.o malej ani nehovorim 😀 Katastrofa 😠

janus32
22. aug 2010

Tak mam pocit,ze zase si pokecam sama so sebou 😀 😀 😀 Kde ste vsetky?Tak nic 😢

mia.k
23. aug 2010

ahojte. Tak ako,užívate si ešte posledné horúce dni leta? V stredu sa má trocha ochladiť,tak rozmýšlam,že či nebehnem ešte zajtra k našim,nech sa Benjamín ešte posledný krát počvachtá v bazéniku.
kika a pusinqa vám sa ani nečudujem,že nemôžete spať v takom pokročilom štádiu tehotenstva... Inak vitaj kika. 😉

pusinqa
23. aug 2010

@mia.k my tiež ešte bazénujeme kým sa dá 😉 teda ja nie, len malá 😀

libka1
23. aug 2010

evula sa tiez ide zajtra kupat do dudiniec, asi uz poslednykrat tento rok 😉 to ma na rozlucku s letom 😉
teda to ste tu fakt strasili v hroznych hodinach, uz vas asi ominaju bruska, ja som tiez nespavala posledne tyzdne pred porodom dobre 😅 a po porode sa to teda nezlepsilo zial 😀 😅
len tak pre zabavu vam napisem co robi moje dieta akurat teraz: moja mama ulovila dnes bociana 😅 😀 teraz ho s evou vartuju a nevedia co s nim, nechce odletiet 😝 je mlady a asi mu to moc nejde... normalne sa prechadzal po ulici a ona sa bala aby ho psiska neroztrhali alebo auto nezrazilo tak ho zahnala do dvora. tam nanho zazeral nas pes tak teraz sa pasie so sliepkami v zahrade 😅 hadam odleti, ked nie, tak budu musiet zavolat nejaku ochranu zvierat alebo coho nech si ho odvezu 😅 davala mu kukuricu a jacmen, ale ze nechce, tak mi volala a lamentovala ze mu nevie zohnat zabu 😀 este nedavno sme ich mali plny dvor, ale ako ostalo sucho tak zdrhli 😀 ani nevedeli ako dobre spravili, mama s evou uz kutia od rana po dvore ci nejaku nechytia 😀 skoda ze tam nemozem poslat skrytu kameru 😅

pusinqa
23. aug 2010

@libka1 😀

no u mňa žalúdok nad ránom občas trochu hnevá, po pôrode sme sa aj my prvú celú noc vyspali po 2 rokoch tuším 😝 , teraz si na chvíľku užívame prázdnu spálňu lebo madam sa pred mesiacom sama od seba presťahovala do detskej že chce spať s hračkami a mať svoj pokoj 😀

mia.k
23. aug 2010

libka 😀 😀 😀 😀 😀 ,Evka sa u vašich ale má-tolko nevšedných zážitkov... Tá sa u vašich určite nenudí.

mia.k
23. aug 2010

@pusinqa a Julka ide teraz do škôlky,či bude s tebou doma?

libka1
23. aug 2010

@mia.k teraz je plac, bocian sa pred par minutami pretrepal cez plot do susedov a je po hracke 😝 😅 nuti babku aby ho doviedla naspat 😀
@pusinqa to mate super ze sa takto sama vystahovala, nasa sa k tomu teda zatial vobec nema 😉 uz sme si aj nejak zvykli, tak by mi mozno aj trochu chybala, ale zas by to bol iny komfort, ako ked ma niekto 5x za noc kopne do hlavy alebo brucha 😅

pusinqa
23. aug 2010

@mia.k ide do škôlky ale uvidíme koľko pochodíme tento rok, lebo už aj teraz od jari ponosila domov všetko možné, ja mám vysadené imuno lieky tak som už mala 3x ATB za toto tehu 😝 , teraz skúsime čo to spraví v septembri a ideme aj s ňou na imuno odbery tak som zvedavá, a potom pri bábätku uvidíme ako to pôjde, len zas nechcem ju nechať len doma, potrebuje deti, iných ľudí a program

@libka1veď aj my sme z toho boli v šoku a veru aj chýbala, sme mysleli že až keď bude maličké tak ak bude treba pôjde vedľa ale šikovnica to poriešila teraz a ani za nami nechodí až ráno nás zobudiť, normálne nechápem, veď o chvíľu máme zasa po komforte 😀

kankam
23. aug 2010

ahojte babenky,
libka, tá tvoja evička má inakší život u babky 😀 😀 😀 a čo bocian robí u susedov ? 😉 😉 😉 , toto veru v škôlke nezažije 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , a to s tým okopávaním poznám, tiež dostávam kopačku do hlavy a o 06 ma bežne zobudí s tým, že na mňa vylezie a ešte si spí, potvorka ...
pusinga, to by ma tiež vyšokovalo s tým odsťahovaním, ale asi sa vám aj dobre stalo, že to takto sama od seba,že máte fakt aspoň na chvíľku klud. 😉 😉 😉 takže to tak okolo 3 rokov môžeme čakať aj my?

janus, veď my sa rozpíšeme, keď ostane hnusné počko, to budeme vyplakávať, že kedy bude pekne 😀 😀 😀 😝 😝 😝

libka1
24. aug 2010

@kankam prechadzal sa po zahrade 😉 asi chcel byt sam, tam je krasna lucka, ziadne sliepky a podobna haved 😀
vecer o 7 tam uz nebol, takze asi odletel... to bol nejaky vegetak 😀 proste si dal pauzu a tvaril sa ze nevie lietat.... 😅
no ved jej uz prazdniny koncia, zajtra ju nasi dovezu a zacina skolka, uz ziadne pobyty na dedine tak skoro nebudu, mozno okolo vianoc, ked sneh napadne ...

no veru, cez zimu tu budeme vsetky fnukat, si pamatam minuly rok ako sme sa tu stazovali ze nie je kde chodit a deti sa nudia a potom vyvadzaju 😝

stanka26
24. aug 2010

ahojte maminy.

tak prázdniny pomaly končia a začne tvrdá realita 😉 Sabínka za pár nastupuje do škôlky a mna už teraz bolí brucho ako to zvládneme ☹ normálne mám z toho obavy.
počasie nám dnes nejak nevyšlo,ale dúfajme že bude ešte teplo 🙂

libka ten bocian sa asi pomýlil,nemyslíš?nemal náhodou priletieť k vám?? 🙂 🙂

libka1
24. aug 2010

@stanka26 aj mna boli brucho z tej skolky uz asi 2 tyzdne 😅
bocian nech len je tam kde je, my si ho zavolame ked ho budeme potrebovat 😀

ivulienka22
24. aug 2010

Libka, mamina je na dôchodku? nechcela by si privyrobiť? otvoriť nejakú internátovú škôlku? 😀 😀 myslím že detičiek z hc by bolo dosť 😀 😀
baby ja plánujem dať malého do škôlky cca od januára a bolí ma brucho už teraz. na dnes som mala vybavené 1x v živote vyrovanie pre AĎa na celý deň a so slzami v očiach som to večer zrušila, nevedela som si predstaviť že ja budem doma a on u babky 😢 a potom budem lamentovať že ho nikto nevaruje 🙄 možno keby mám nejaký iný plán, žeby som na to nemyslela ale takto......myslím že tá škôlka v prvom rade prospeje mne a potom malému

pusinqa
24. aug 2010

@ivulienka22 ty si ako ja, presne keď je toho veľa len lamentujem keby mi mal kto povarovať a keď mm vybaví svokrovcov slzy v očiach a že nech je o 2 hoďky doma, aj to som tak mimo že nič nespravím, ale zas keď je v škôlke to zvládam lepšie, tak asi to aj tebe prospeje 😉

janus32
24. aug 2010

Caute baby,no ked ste uz nacali temu skolka,tak ja mam tiez riadnu traumu z toho.Ale nie preto.ze by mi bolo smutno,alebo take nieco,ale z toho,ze nasa Ema je katastrofa.Mava take svoje hucacie obdobia-skratka sa musi vyhucat,vyrevat a tak.No aj preto,ze je strasne tvrdohlava,neda sa jej ani dohovorit 😒 takze ja ju rychlo odlozim a utekam domov 😀 😀 .vcera som pocuvala v telke,ze to je najlepsi prostriedok ako to zvladnu maminky aj deti.Tak uvidim.so synom to bolo vsetko nejake lahsie,on je uplne ina povaha 🙂

janus32
24. aug 2010

No ja tiez mrmlem,ze malu nikto nechce,ale ani sa im necudujem 😀

libka1
24. aug 2010

@ivulienka22 je na dochodku a teraz si uziva druhe mladi... s nami bola na materskej kratko tak jej poziciavam evu 😀 dufam ze aj mne raz pozicaju moje deti nejake vnucatko 😀 cim skor pojde maly na varovku tym lahsie to bude znasat podla mna, a asi aj ty, raz to prekonas a uz to pojde 😉

ja sa tiez bojim toho ze bude v skolke hucat a co potom? zdrhnem stade a cely den budem na to mysliet ze co s nou je... fuj, uz teraz mam z toho zimomriavky 😝
aj ked nebude hucat budem s tym mat problem, ale ked sa prida plac budem total bezradna 😒 😨 no nejake velke pracovne vykony asi podavat nebudem 😀 ja stale dufam ze len ja mam stres a ona bude v pohode, ukaze sa 2 septembra, ale potajme v to stale dufam 😅

stanka26
24. aug 2010

my s plačom problém hádam mať nebudeme,ale skôr bude za Sabínkou plakať Šimi.
a s varovaním to je bez problémov,v Chtelnici u babky a dedka sú zvyknutý a dokonca tam bol Šimi už aj sám.LEn ked sú tam viac ako 2 dni tak sa už nudím a čakám kedy prídu domov.

mia.k
24. aug 2010

Ahojte. Tak my sme dnes do PN nešli kôli počasiu,takže to vyzerá tak,že tento rok sme sa už dokúpali. Ja ešte tento rok škôlku neriešim,ale tiež mi je normálne do plaču,keď si predstavím,že raz ho tam dám...Ja to odlúčenie tiež dosť ťažko prežívam,ale v podstate príležitostí je veľmi málo-sme stále spolu,takže na smútenie nie je dôvod.Len vás úplne chápem čo asi prežívate,keď sa vám už poniektorím tá škôlka blíži. Som zvedavá,ako to vaše detúrence zvládnu a aj vy, potom poinformujte.

mia.k
24. aug 2010

stanka Sabinka je už velkáčka,tá sa už do škôlky hádam aj teší,či nie?

mia.k
24. aug 2010

No a o Evičku tiež nemám moc velký strach.Ona je velmi spoločenská a hlavne je zvyknutá byť bez rodičov.Ja si myslím skôr,že ona bude jedna z mála detičiek,ktoré tam pôjdu radi.Bude tam ako big BOSS. 😀

libka1
24. aug 2010

@mia.k no neviem, je ine byt s babkou ktora je s nou casto od malicka a s uplne cudzimi ludmi, pred tymi sa dost ostycha, tak neviem neviem... bodaj by si mala pravdu, ale ja mam citak ze to tak nebude zial 😝 uz aby sme mali za sebou nastup nech viem na com som, toto cakanie ma zabija 😝

@stanka26 aspon bude mat simi motivaciu ist do skolky 😀 ked mu bude smutno za sabinkou bude sa tam pytat aj sam 😉

mia.k
24. aug 2010

ale Evka sa vždy pýtala za detičkami do škôlky,ked ich videla sa na dvore hrať,takže odpor k tomu zrejme mať nebude,len je pravda,že keď tam zostane s nimi sama,že ako to zvládne. A ešte môže byť problém s tým,že ak by aj ona neplakala,tak tam bude určite veľa detí,ktoré plakať budú a to by ju mohlo rozlútostiť. Každopádne jej želám,nech to čo najlepšie zvládne a nech sa rýchlo adaptuje.

libka1
24. aug 2010

nech to uz mame za sebou.... rozhodujuce bude ci sa jej zapaci ucitelka a ci jej bude doverovat, ked ano, tak sme v suchu... a k placucim detickam sa pridava velmi rada 😀 bud im ide dohovarat alebo reve s nimi 😝

pusinqa
24. aug 2010

baby ste sa tu dnes veru rozpísali, držím palce s nástupom detičiek do škôlky

@libka1 tiež si presne to myslím že učiteľky sú úplne najdôležitejšie, naša začala vcelku dobre, po každej chorobe ktorých bolo neúrekom ale čoraz horší návrat do škôlky, jeden čas ju museli zo mňa ráno ozaj odlepiť, ale zas som vedela že je to len ranné lúčenie, učiteľky hovorili že potom je v pohode, aj keď som pre ňu prišla bola vysmiata a spokojná, len tie rána si chvíľku musela "urovnať", a to ešte ona keď plače zvykne aj grckať, raz sme aj zo šatne utekali k najbližšiemu umývadlu, aj potom som tŕpla len nech im tam ráno príliš negrcká chúďatko, potom sme mesiac neboli chorí a to si pekne zvykla, nebojte zvládnete to, ale učiteľky má na jednotku s hviezdičkou, strašne ich zbožňuje a ony to tam perfektne zvládajú

janus32
24. aug 2010

No nasa Emka sa tiz tesiked vidi deti v skolke,aj ona sa chce s nimi hrat 🙂 ,ale ked som ju bola prihlasit,tak tiez sa hrala,ale zaroven sledovala kde som 😀 .Syn chodil do skolky v Hlohovci,ale toto je zase ine.Sme na dedine,bohuzial vidim,ze aj pristup je tu iny.Tak uvidim,hadam to nejako prezijeme.Zatial ju davam len na 4hodky,bo este ostavam na predlzenej dovolenke.A skolku mame kusok od nas,tak ked ju budem pocut az k nam revat,tak neviem,neviem 😢 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre