Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

pusinqa
7. sep 2010

vieš čo chodíme Maňákovi, vždy nedá, hlavne keď si myslí že je to len viróza, ale zas keď už vidí ako u vás hrdlo alebo čosi počuje na prieduškách radšej dá a istí sa pred komplikáciami, u sa nám zas aj stalo že nedal že viróza a na ďalší deň sme už boli zle, už videl chytené hrdlo tak aj tak ich musel dať a teraz má už aj ten prístroj na to CRP tak aj podľa toho, no počkaj si s tými chorobami na škôlku, my sme si minulý rok užili až až a hlavne tá jar a začiatok leta hotová katastrofa už som bola z toho na mraky večne čosi mala, tento rok sa bojím kvôli bábätku, uvidíme a som zvedavá na tieto výsledky, inak tí čo chodíte do škôlky mne poradili Glucamedic s hlivou sú aj iné preparáty, toto nevedeli nikde, potom to objednali v lekárni na Hlohovej a to mám pocit že jej trošku zaberá

janus32
7. sep 2010

pekny vecer.tak som zvedava ako zajtra budeme vstavat 🙂 ktorou nohou,ci sa nam bude chciet ist do skolky,alebo nie.Inak s tymi ATB je to ako pusinqa,aj my velakrat,ze viroza a nakoniec nas ATB neobisli.Aj dnes je Emka nejaka umrcana,vraj ju boli hrdielko,tak uvidim,co sa z toho do rana vykluje.Dufam,ze nebudeme zase chori,bo na nas sa hned nieco nalepi.Boli sme aj na alerg.tu v Nr,vraj imunitu ma dobru,alergie ziadne.Tak neviem preco sa na nas vsetko lepi.

libka1
8. sep 2010

ani nehovorte o chorobach, toho sa velmi bojim 😒 ja davam sem tam probiotika, nie kazdy den, lebo zabudam, ale tak sporadicky. ona to ma celkom rada, aj sa niekedy sama opyta ci jej dam probiotika, pritom to nema ziadnu chut, tak nechapem 😅

@pusinqa ten glucamedic co pises nepoznam, ale ked sme mali take chorlavejsie obdobie tak sme brali betaglucan, asi to bude nieco podobne, tiez s hlivou... tusim som si to tiez pochvalovala, aj to lubila jest, bolo to take jahodove, furt to vypytovala nech jej dam 😅

my mame dnes v skolke rodicko, musim si spisat otazky, lebo ked to nebudem mat napisane zabudnem vsetko na co sa chcem spytat 😝 niekedy na sebe pozorujeme prejavy stareckej demencie 😀 neviem co bude so mnou za 10 rokov 😅

vcera sme boli celkom v pohode zas, akurat ju neviem nikdy rano zobudit bez problemov, vcera spravila rekord, zaspala o 20.45 tak uvidime dnes, postupne sa to zlepsuje a chodi spavat skor a skor 😵 v skolke mi ju vratili v pancuskach, lebo mala dlhsie teplaky a vyzerala ako z hnoja vytiahnuta, tak ju prezliekli 😅 aj vy mate taky problem ako my? nam je bud vsetko dlhe alebo kratke, nic jej nepasuje poriadne, uz ma ide z toho slahnut, neviem co jej obliekat, normalne rozmyslam ze jej niektore tie teplaky poskracujem 😝

janus32
8. sep 2010

Dobre ranko babule!Tak dnes nemusime riesit ci ideme do skolky,alebo nie.Emca kasle,tak sme doma.Nema teplotu,ani soplik,len kasle.Neviem ci aj k dr mam ist,lebo ona vzdy hned capne ATB,no a to sme sa uz bavili o tom,ze nie vzdy je to najlepsie.Skusime asi najprv nejaku gebuzinu-sirup,uvidime ci pomoze.
@libka1 No aj my mame ten problem,bud dlhe veci,alebo kratke 🙂 Väcsinou to robim tak,ze jej upravujem,aj dlzku aj pas,lebo jej vsetko pada 🙂

pusinqa
8. sep 2010

@libka1 ja veru skracujem tepláky, väčšinou kúpim dlhšie a zahnem a potom odhnem keď vyrastie, nám sa tiež nedarí mať ich akurát, alebo do škôlky sa snažím kúpiť také s tým patentíkom dolu ale nie prituhým a tam aj keď sú trošku dlhšie to ten patentík podrží a myslím že aj lepšie držia teplo. a zas vrchy čo doma mám mi boli nanič lebo malá teraz potrebuje tielka a vrchy čo si vie sama pred spaním vyzliecť tak sme aj tak museli nakúpiť nové čo si odskúšala či ich sama oblečie. aby toho nebolo málo má úzku nohu tak jej tie klasické papučky čo majú všetky deti vždy trošku vyskakujú a keďže sú na poschodí na tých schodoch to riskovať nemôžem, tak pani učiteľka navrhla letné sandálky pevné členkové tak po lete jej musím vždy dať tie na prezuvky len je s tým viac roboty to obuť a vyzuť.

my teraz riešime cikanie, včera mi spomenula pani učiteľka že nepije skoro vôbec, už predtým Juli čosi drmolila že sa pociká v škôlke do pyžama, potom to obrátila na srandu ale divné že to vôbec spomenula, tak som z nej včera ťahala prečo nepije, lebo potom potrebuje chodiť cikať a cez spanie keď iné deti spia len naša Juli nie sa to asi pani učiteľkám veľmi nepáči a ani sa nečudujem, tak preto chúďa radšej ani nepije, no skúsime ich asi poprosiť o postieľku čím bližšie k záchodom, teraz ju má najďalej, nech neruší ostatné deti a nech z toho nemá traumu že by sa mohla cez spanie pocikať

janus32
8. sep 2010

Ked mi chodil syn este do skolky,tak sme mali problem s kakanim,lebo vraj v skolke sa nekaka 😒 No tak som sa nato spytala pani zlatej ucitelky,no a ona mi nato povedala,ze nemoze predsa pri kazdom dietati stat,kym do so seba vydoluje.Tak som sa posunula o dvere dalej a ptom to riesila uz vyssie nadriadena.Ale myslim,ze nic sa nezmenilo,lebo vzdy sme utekali zo skolky,lebo malemu uz slipy olizovalo 🙂 ☹

libka1
8. sep 2010

@janus32 to bola co za paskudu ta ucitelka? 😕 inac ani moja podla toho co hovori este ani raz nekakala v skolke a vykaka sa vzdy ked prideme domov, tak dufam ze nema na to rovnake dovody ako ten tvoj... ale nase ucitelky sa mi zatial zdaju velmi prijemne a starostlive, uvidime dnes co sa dozviem na rodicku, uz chystam otazky 😀

@pusinqa nasa sa raz pocikala do postielky, tak som im zaniesla plienky a poctivo jej davaju, nekomentovali to zatial, tak uvidim co si o tom myslia mozno dnes na rodicku 😀 cez den nema problem, ale poobede ked spinka tak sa proste nevypyta, co s tym, tyrat ju nejak nechcem, malo by to hadam prist samo 😉

libka1
8. sep 2010

@pusinqa ako to skracujes, zasijes normalne na sijacom stroji a potom to zas rozparas ked to chced dlhsie?
ja sa chystam kupit jej take gumove gate a bundu, na skolkaroch to ktosi poradil, ale zatial som lacnejsie ako za 30 EUR nenasla na nete a ktosi tam pisal ze v kiku maju po 6 Eur, tak pojdem kuknut, ja som tam nic take nevidela, ale mozno som len prehliadla 😅

janus32
8. sep 2010

@libka1 V Kiku som aj ja kupila minuly tyzden peknu mikinku a gate,pekne s gumou dole

libka1
8. sep 2010

@janus32 my sme tam boli minuly tyzden a nic som v evinej velkosti nenasla, hladala som teplaky co jej nebudu kratke ani dlhe 😝
ja chcem nieco taketo a neviem ci to budu mat: http://www.halens.sk/sk/q4r/kinderwelt/kindermo...

libka1
8. sep 2010

to je cosi medzi zimnou kombinézou a šušťákmi ...

janus32
8. sep 2010

@libka1 hm,tak to asi v znac.sportovych je najlepsie kupit.VED BABY PORADTE!!! 😀

mia.k
8. sep 2010

@libka1 no neviem,či takú súpravu kúpiš niekde lacnejšie,jedine slabšej kvality. A musí to byť pogumované a nepremokavé,nestačí šuštiaková súprava?

@janus32 a do ktorej škôlky ti chodil syn,lebo som počula o takýchto praktikách v jednej nemenovanej škôlke v HC.

libka1
8. sep 2010

@mia.k no vraj v tom kiku cosi take mali, ved kuknem ci ano... sustakova suprava by u nasej nezabrala asi 😅

janus32
8. sep 2010

@mia.k Za postou chodil syn do skolky

mia.k
8. sep 2010

@janus32 no vidíš a ja som to počula o inej škôlke,takže sú takéto praktiky v škôlkach bežné. 😖

janus32
8. sep 2010

ale je to fakt smutne,lebo tak si dieta vypestuje akurat zapchu.Mali by to nejako riesit.Ja ich chapem,ze sa im tie zadky kakane nechce utierat,ale vedeli do coho idu,ak chceli byt ucitelkami.No ale nechajme uz kakance na pokoji.Prsi u vas babenky?No tu uz nie,ale aj tak mi je to na prt,Emka je upistana ☹

stanka26
8. sep 2010

ahojte.

dnes som sa pýtala ešte na tých cvrčkov.Najlepšie je tam ísť osobne sa zapísať.môžete ísť hocikedy a treba ísť do pavilonu 1.A povedať že sa chcete napísať a termín si vyberiete ktorý vám bude vyhovovať.

pusinqa
8. sep 2010

@libka1 ja som malej také kúpila nepremokavé už dávno v Kiku máme ich do dažďa, sú na tračky, my sme mali malej do škôlky tie vršky tiež problém vybrať, tak to tam mali prebrané, ale čosi sme ešte našli a tie gate tam mávajú skoro vždy tak ako vojdeš na ľavej strane na takom okrúhlom vešiaku povešané. Nemám stroj tak len ručne obšijem.

Z cikania aféra že malá vraj žalovala že ju nechce pani učiteľka pustiť cikať, tak to pochopili, no som vysvetľovala ako to vlastne je, že ona sa len hanbí vypýtať a asi má z toho obavy, veď tak im to vraj manžel vravel a len ich prosil nech to vezmú do úvahy, teraz vraj im už pani učiteľka povedala nech sa pýtajú tak hádam pomôže a zas že teraz má postieľku pri radiátore nech jej je teplučko, tak uvidíme čo a ako bude, ale veď keď sa malá doteraz nesťažovala len náhodou som na to došla s tým nepitím pri obede, tak si to porieši hádam aj teraz asi to nie je taký problém.

libka1
8. sep 2010

@pusinqa tak uz aj my ich mame doma, sme kupili v tom kiku za 6 EUR, akurat skoda ze nemaju k tomu aj vetrovku, len tie gate, ale aj tak som rada 😵
preto som sa pytala na to obsivanie, lebo ja tiez nemam stroj 😉

janus32
8. sep 2010

@libka1 Dievcence ja stroj mam,dokonca som aj krajcirka 😀 teda na papieri 😀 😀 ale zeby ma to nejak bavilo,nemozem povedat.Neviem ako ma mohla taka skola aj napadnut 😒 Nikdy som si ani gombik neprisila 😀 Nasi ma mali riadne nakopnut 😠

libka1
8. sep 2010

@janus32 😀 😀

janus32
9. sep 2010

Caute babulky.Tak dnes sme boli u doktorky,lebo vsak noc bola dlha 😒 Emusa kasle,az soplose vypluva,blee.Tak mame zapal priedusiek,skvele ATB,chutia sladko,Emka hovori,ze su sladke ako rit 🙂 No mame to my slovnik vyberany 😒

pusinqa
9. sep 2010

@janus32 nech ste čím skôr fit 😉

mia.k
9. sep 2010

Vidím,že chorobové obdobie už začalo a hned antibiotikové,no nieje to bohviečo... Tak nech sa choriškovia čo najskôr vyliečia.
libka,takže ste kúpili tie nohavice? A ako sa ti pozdávajú? Asi tam aj ja vybehnem niečo popozerať...

libka1
9. sep 2010

@mia.k mne sa pozdavaju, len eve nie, musime ich otestovat, necham ju nech sa v nich zvali do mlaky a hned budu mat uspech 😅

laluchova
9. sep 2010

ahojte...
noo škôlka super...papáme, len ked som si dnes po nu prišla sa pocikala počas spánku čo sa jej doma nestallo ani nepamätám a vraj kýchlaajedna radosť má soplík ale teplotu zatiaľ nie...uvidíme zajtra ju do školky asi nedám, ja učím len tri hodinky a muž ide do práce až poobede tak budeme asi doma asi bude aj plač že nejde do školky...uvdíme...nechem ju dávať so soplíkom do školky...viete ako to je...

karing
10. sep 2010

Ahojte mamuľky,tehuľky.Nechcem moc robiť reklamu ale Fraštacká lekáreň oproti pošte má zľavené ceny mliek (10%),kašičiek(5%),antikoncepcia(5%)...to je trvalo znížená cena..máme to tak stále..tak sa prídte aspoň spýtať a aspoň trošku ušetríte

janus32
10. sep 2010

Bre rank,babulky co mate nove?Deticky ako v skolke?Nam uz je trosku lepsie,vcera este katastrofa bola,lebo Emka je taky maznos,strasne vsetko preziva 🙂 Museli sme sa vnutri na kociku vozit,tam sa vzdy pyta,ked je chora 🙂 Esteze byvame na dome a nemame vnutorne dvere 😀 ,mozme chodit dokola.Tie dvere preto nemame,ze len pred rokom sme dostavali dom,a vela veci nam este chyba 😒

stanka26
10. sep 2010

ahojte.
my mali včera rodičovské,dopadlo to celkom fajn.Len do rána nám začal trošku soplík,takže budeme sa snažiť to cez víkend nejak preliečiť,dúfam že sa k tomu nepridá nič viac lebo ma potom asi porazí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre