Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
10. sep 2010

@janus32 aj my sme boli bez dveri dost dlho 😉 pokial su na zachode dvere, tak to staci 😀

@stanka26 no, teraz budu asi vsetci soplikovat, ved je hrozne pocasie, ja mam chut nevystrcit nos z domu, a este aj v byte mame kosu 😝

janus32
10. sep 2010

@libka1 Na zachod sme dali len prednedavnom,lebo strasne zvuky z mojho muza rano vychadzali 😀 😀 😀 ,a o smrade ani nehovorim 😀

mia.k
10. sep 2010

ahojte. stanka inak dík za info ohladne cvrčkov a ešte sa chcem spýtať,že platí čo si predtým povedala,že sa bude zapisovať až od októbra?
Pozerám,že už pomaly všetky deti soplíkujú, ani sa nečudujem,hrozný čas je vonku. Tento rok bolo veru krátke leto. Si pamätám,že minulý rok bolo ešte na hody krásne počasie-teplúčko-v krátkych rukávoch sa ešte chodilo.
libka a čo vám nekúria,ked máte v byte kosu,alebo ste si len zabudli otvoriť radiátory?

stanka26
10. sep 2010

@mia.k no chodiť sa bude až od septembra,ale som sa pýtala treba ísť osobne do pavilonu 1 a tam sa nahlásiť u učiteľky,najlepšie je tam ísť od pol 3 do 16h, alebo do obeda.

mia.k
10. sep 2010

@stanka26 dík

laluchova
10. sep 2010

ahojte, takže dnes sme v škôllke neboli....tami berie antibotiká penbene , ale my našťastie pijeme všetky liečiky skvele...teplotujeme...ale ešte má v sebe len jednu dávku som to počítala tak aby som ju nejako nemusela v noci budiť...takže teraz na týžden mimo školky, ide k našim do handlovej,,,mamina moja si berie dovoelnku...to bolo plaču že ona nejde do školky,.,,,,, ☹ potom hodíme info ako sa nám darí dalej

kankam
10. sep 2010

k napriek chorobe, buď šťastná laluchová, že to penbene tak dobre znáša, my sme bojovali každý x a to plakala už keď ma zbadala so striekačkou, že maminka nie ja sa bojím a strašne plakala 🙄 🙄 🙄 , a to jej môj muž(zástanca vysvetlovania) zakaždým hovoril, že je to dobré a to zvládne, prehltne a bude atď ..., nakoniec bola vždy striekačka nasilu a všetko okolo lepkavé a to som jej to nedávala v noci, ale o 22, o 07 a 15 ...,dneska sme boli nakontrole a je to ok , má to čisté , tak som šťastná 😵 😵 😵 😵
pýtala som sa doktorky, či neexistuje niečo iné pre deti a ona že penbene je ešte to naj-chuťovo potom je už všetko hnusné horké a keď nezaberie tak posledná fáza sú infúzie v nemocnici ... 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄

janus32
10. sep 2010

halo,halo,tak nasla som nejku fotku.Tak sa vam predstavujem-aha toto je moj ksicht a j s mojimi vydarenymi detmi 😀 Pozna ma niekto? 😀 😀 😀 Asi nie,lebo vsak vy tusim same pristahovalkine a ja stara ropucha tam uz nebyvam 5rockov 🙂

kankam
10. sep 2010

tak síce som ťa neidentifikovala janus 😉 ale že stará ropucha, tak by nás tu bolo viac, ale my sme všetky sotva - cať ročné mladé mamičky s našimi krásnymi, múdrymi a šikovnými ratolesťami 😉 😉 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵

janus32
11. sep 2010

Ahojte babulky,kde ste?U vas neprsi,ked ziadna necmarkate?Tu leje jak sproste cely den 😖 Emusa uz tolko nekasle,ale este stale ju napina zo soplikov,blee.Tak piste,nech je co citkat.Inak idem piect kolac,co u mna nebyva zvykom,lebo nejak mi to neni treba.Teda neviem ci z toho volaco bude,nejak to nechce kysnut. 😀

kankam
12. sep 2010

laluchova nebude ti bez malej týždeň smutno ? a zvládne to bez teba, keď je ešte aj chorá ? 😉 😉 😉

pusinqa
12. sep 2010

veru ja by som bez malej týždeň asi zblbla a keď je viac chorá už dupľom, keď mala ale len také bežné virózy, že nemala teploty ani nič vážne, to som ju dala na doobedia aj povarovať aby som mohla do práce. aby nám nebolo ľúto od včera tiež teplotujeme, mňa už rachne, uvidíme čo zajtra povie detský, inak sa na nič nesťažuje a nič zatiaľ iné nemá. ja mám už teraz hrôzu a dilemu čo s ňou keď sa narodí mimi, koľko ju nechať doma zo škôlky, zatiaľ si myslím že možno mesiac, šesť týždňov, nechcem ju vytŕhať zo škôlky, z kolektívu, veľmi rada je s deťmi a aj potrebuje deti doma sme večne samé žiadne deti v okolí, robia tam aj rôzne aktivity, už toto leto 2 mesiace doma jej bolo tak akurát dosť, ale zas keď mi dovlečie domov choroby a ona je večne chorá, čo spravím s tým maličkým? Juli prvýkrát ochorela keď mala skoro rok a to bolo desné, neviem si takú chorobu predstaviť u pár mesačného bába že mi to chytí 😝 A aj mať ich obe doma bude asi dobrý zaberák hneď od začiatku 😕 Poraďte babenky nech som z toho múdrejšia lebo mi to stále chodí po rozume 😒

libka1
13. sep 2010

@kankam super ze je ninka uz ok 😵

@janus32 mam presne tolko rokov co ty 😀 tak stara ropucha hovoris? 😀 😀

@pusinqa dobre som pochopila? ked sa babo narodi chces julku nechat doma aby nepriniesla zo skolky choroby? ja ti v tomto neporadim, akurat si myslim, ze by sa ti zislo byt s babatkom aj osamote, tak mozno by som ju zo skolky vobec nevyberala, ale nemam ziadne skusenosti s tym... celkom ma to zaujima ze co povedia ostatne 😉

janus32
13. sep 2010

@pusinqa Ahojte babule.No ja by som ju v tej skolke ponechala,bude to aj pre nu aj pre teba asi lepsie.Mne ked sa narodila Emka,tak Damian chodil uz do skoly a musim povedat,ze to bolo dobre,lebo zo zaciatku sme si museli naskor my dve s Emkou na seba zvyknut 😀 Damian zo zaciatku trosku aj ziarlil,predsa len dlho bol jedinacik 🙂 A co sa tyka chorob,ak je dieta dojcene,tak asi by som nemala obavy z toho.Predsa len ma lepsiu imunitu.Este by som chcela jedno dieta,ale az ked bude Emka chodit riadne do skolky,lebo ona je taka mrska 🙂

pusinqa
13. sep 2010

@libka1 takú predstavu som mala aj ja 😅 , Juli v škôlke, ja doma doobedia s maličkou, že aká pohoda, len keď vidím ako mi to zas začína všetko vláčiť zo škôlky domov, asi má ozaj slabšiu imunitu, veru neviem či to riskovať zas každú chvíľu dávať dokopy chorú Julku, báť sa nech neochorie bábätko a starať sa aj oň. a chorú Juli nikam nedám lebo nikde nie je zvyknutá byť dlhšie, max. že svokrovci povarujú na pár hodín cez deň, ale to asi dokopy nič nerieši aby mi nenakazila aj druhé keď budú v byte spolu a ja jedna osoba na obe 😠 ale keď si predstavím že prídem zas rozbitá z pôrodnice a hneď obe doma, že si ani cez deň zdriemnuť ani nič a ešte sa venovať aj Julke, no neviem neviem

janus32
13. sep 2010

Jaj a aby som nezabudla,chcem sa spytat na vas nazor:Takze pocuvajte,alebo citajte 🙂 Nasa Ema je velmi umrcany cloviecik.....a strasne ma rada zvieratka...tak som premyslala nad tym,ci jej nejake nekupit,mozno by sa ukludnila a bola trosku zaneprazdnena s tym zverom.Ale otazka ostava co jej kupit?Nieco co nerobi velky krik a nesmrdi 🙂 -teda tak moj muz povedal.Ja by som bola za psa,najlepsie takeho mopsa,co nehryzie.Byvame na dome,psa chcem vnutri,nie vonku.Bolo by mi ho luto vonku-tam je br,zima,skaredo atak...A nemame plot 😀 😀 😀

janus32
13. sep 2010

@pusinqa Myslim,ze by bolo rozumne to skusit,Julka v skolke a ty s miminkom doma 🙂 Inak aj nasa EMa vsetky sople hned domov donesie a vraj imunitu ma dobru 😠 tak ja fakt neviem ci nepoplietli s niekym vysledky z vysetrenia u alerg.

pusinqa
13. sep 2010

@janus32 ty si trúfaš že ešte jedno 😀 bohužiaľ ani kojenie neochráni na 100 %, švagriná mala prváčku a bábätko a tá malá večne chorá od staršej, boli pár krát aj v nemocke a kojili sa, doteraz má menšia mizivú imunitu, majú doma pani na varovanie nemôže ani do škôlky a to už má 5 rokov, možno aj preto mám takú fóbiu z toho keď som to videla u nich ako to mali a vidím že Julka v poslednej dobe nevydrží viac ako 2 týždne v škôlke bez choroby

pusinqa
13. sep 2010

@janus32 záleží na čo si trúfate myslím že psík dnu je trošku náročnejší ale o to vďačnejší ale bude to asi chcieť dosť opatery, ale zas keď máte dom a nie je s tým problém prečo nie, malej to ozaj možno pomôže mať zvieratko

janus32
13. sep 2010

@pusinqa Trufam si,aj ked strach je momentalne este na vysokej urovni 🙂 ,preto to aj odkladam.Ja mam dobru skusenost stym,ze Damian bol v skole,aspon sa necitil nijak odstrceny.Ked dosiel zo skoly,aj sme sa porozpravali aj ulohy a tak..No este mas chvilocku cas rozmyslie si co dalej

janus32
13. sep 2010

Ona ma fakt rada zvieratka,momentalne by strasne chcela kona 😀 😀 😀 ,no tak to asi nepojde.V lete nam nosila domov slimaky a kadejaku haved 😀

janus32
13. sep 2010

@libka1 Jaaaaj tak to je super,inak ja sa stara necitim,ani nahodou 😀

pusinqa
13. sep 2010

no veď ju aj teraz nechám už doma do hodov nech si aspoň tie užije a potom uvidíme, len som si chcela konečne oddýchnuť, porobiť veci čo som sľúbila ešte do práce a cez leto sa nedalo a už vidím že nič zas z toho 😝 , našťastie aspoň pre mimčo je už skoro všetko nachystané to sme zvládli v lete spolu toľko sa už popri nej dá 🙂

pusinqa
13. sep 2010

no vyzerá to zatiaľ len na virózu, nedostali sme ešte ATB, ešte aby som to ja nedostala a celkom by sme to aj prežili, len tato je zničený lebo v noci vstáva a kontroluje teplotu, ja len keď idem na wc

mia.k
13. sep 2010

ahojte. No pusinqa,tebe sa to rozdvojenie už fakt blíži... Ako zvládaš domácnosť a Julku s brušenom? No a tie Julkine choroby... ozaj dilema,že čo je lepšie. Ja ti poradiť neviem,ale ja by som asi na tvojom mieste vyčkala teraz kým vyzdravie a znova ju dala do škôlky a videla by som,že či znova niečo nachytá,alebo jej možno táto choroba teraz trocha naštartuje imunitu a vydrží dlhší čas neochorieť. Ono jasné,že by bolo lepšie,keby mohla chodiť do škôlky ked sa bábo narodí, len ak by mala byť ozaj stále chorá,tak to by som aj ja váhala s tou škôlkou. A inak dávaš jej niečo na podporu imunity?
janus pokial by tebe ani ostatným členom psík nevadil,tak by som ho kúpila.Len musíš rátať s tým,že pre Emku to bude taká hračka na chvilku,že povečšinou,sa tie zvieratká detom po chvilke zunujú a potom sa musia o ne starať rodičia.Ale ak ti to neprekáža,tak by som do toho šla.

stanka26
13. sep 2010

ahojte.
takže mi už máme v škôlke pauze ako väčšina detičiek.Sabínka sa nakazila v škôlke priniesla si odtiaľ soplík a už to začalo. ☹ Objavil sa aj kašeľ a so soboty na nedeľu to dostal aj Šimi takže sme horúčkovali a celú noc nespali. ☹
Dnes sme išli k doktorke a chvalabohu skončili sme len sinuprete a homeopatikách.Šimi dostal kalciový sirup a zatiaľ sme bez antibiotík čo ma veľmi teší. 😉
Sabínka pekne vykašliava a pravdepodobne by mohla ísť vo štvrtok do škôlky,ale to sa ešte uvidí ako na tom budeme.

janus my keby bývame na dome tak by som tiež riešila nejaké to zvieratko.My keď prídeme k našim tak sa decká nevedia nabažiť psíka čo majú.Je to jack rasel alebo tak nejak sa to píše,a je to super rasa.

janus32
13. sep 2010

Halo babenky vidim,ze sme sa krasne rozpisali,to ma tesenka 🙂
@stanka26 Aj to je super rasa,len ja radsej nieco co moc chlpy nema,take dlhe vlasate moc nene 🙂 uz som zacala obkukavat nejake inzeratiky,tak uvidim co z toho bude.Svagrina,ze kup jej ryby 🙂 ,no fakt neviem naco,ved to sa neda ani pomojkat 😀

janus32
13. sep 2010

@stanka26 Stani a akemu dr chodite?My ked sme byvali v Hc,tak sme chodili Halasovej,no ale moc sme tam nenachodili,lebo Damian za 7rokov bol len 3krat chory a ostatne sme boli len na ockovaniach a preventivkach.No zato Ema,ta lame rekordy 😀

stanka26
13. sep 2010

@janus32 chodíme Bugárovej.Keď bola Sabínka mladšia,teda kým sa nenarodil Šimi tak do tých 2 rokov mala asi len 3krát antibiotiká,ale od vtedy ako je malý tak sú chorí rovnako.A to ma fakt zabíja,kedže je stále nalepený na mne a vyžaduje pozornosť.

pusinqa
13. sep 2010

@mia.k no domácnosť sa vcelku dá, musí už trošku aj mm pomáhať 😉 , teraz ale keď bude doma bude zas trošku náročnejšie varenie lebo mne stačí hocičo ale pre ňu už treba čo to normálne povariť, kým je zdravá dá sa, len starať sa o ňu chorú sama to je dosť náročné. na imunitu berie glucamedic a celé leto bola fit ale to bola doma a každú chvíľu budeme mať imuno výsledky tak som zvedavá

u nás sa malá vyhádzala, tak zajtra zasa lekár, uvidíme či nie ovčie kiahne, aj by bolo dobre že by si tým už prešla aj je to s tým mojím termínom už dosť o hubu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre