Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
23. sep 2010

tak dala som si pitu na veceru, aj to sa da, aj ked na slovensky mukou nadievany spekacik to nema 😀 😀 😀

libka1
23. sep 2010

evke sa na opekacke velmi pacilo 😵 vraj sa vyblaznila do vole 😉 tak som rada, uz sa jej neviem dockat 😵

janus32
23. sep 2010

Taka opekacka by veru nebola zla 🙂 Ukoncit leto so spekackou v hu..e 😀 ,mnam,aj teraz by som si dala.styri tyzdne uz dietujem a hladna som jak pes vzdy takto vecer.Tusim horsie ako odvykat si od fajcenia ☹

mia.k
24. sep 2010

@janus32 a čože načo dietuješ? S tou opekačkou ste ma navnadili a rozmýšlam,či nejakú na sobotu nezorganizujem. Len má sa už zhoršiť počasie,tak uvidíme.
@libka1 a to kde boli opekať? Snád nie v škôlke na dvore?
Inak všimli ste si, baby tu na koníku chystajú štrajk proti zníženiu rodičovského príspevku. Čo vy na to?

janus32
24. sep 2010

@mia.k Tak najprv co sa tyka rodicovskeho-Ja som spokojna,lebo mne sa este aj zvysi,takze ja nestrajkujem.A maminky by si mohli uvedomit,ze len do 2roku dietata dostavaju tych 250-tusim toklo a potom rok len 165e,takze radsej zlata stredna cesta 🙂 A dietujem preto,ze mam pneumatiky na kazdej strane,vsade mi nieco vystava-tak aj preto,a aj preto,lebo este jedno mimco by som chcela 🙂 no ale na moje kila naviazat dalsie kila-to by bol problem-by mi aj obciansky zobrali 😀 😀 😀

janus32
24. sep 2010

Jaj inak,dnes mi volola svagrina,vraj vecer nezerte,ide sa opekat 😀

janus32
24. sep 2010

@kankam haloooooo...zijeeeees? 🙂

mia.k
24. sep 2010

Dnes tu fičí samá opekačka,neprovokujte! 🙂
Inak ja som tiež spokojná s tým,že bude rodič. príspevok 190E,lebo mna sa tiež ten zvýšený netýka,takže ja si tým pádom prilepším,len asi to nie je spravodlivé voči tým,čo si platili dane alebo boli dobrovolne pripoistení,no ale čo už,ja štrajkovať určite nepôjdem. 🙂

kankam
24. sep 2010

ahojte, janus ja som bola od rána v Ba , sme vstávali o 05:30, aby sme to stihli, malej brali 3 ampulky krvi, ☹ ☹ ☹ , no poviem vám už jej 1 x brala bugárová, ale toto bolo tuším už horšie, lebo už vedela o čo ide a aj keď to bolo šetrnejšie, tak mi bolo do revu z toho, ona až hysák chytala, zatínala sa nám a triasla sa keď sa zaťala samozrejme to nešlo, tak si to viete predstaviť...
tiež neštrajkujem o 25 eur viac ma poteší ...

janus32
24. sep 2010

He dievcence takze ziaden strajk,nam to celkom vyhovuje 🙂
@kankam Auuuu,ja nemam rada,ked mi krv beru.Emka ta je v pohode v takychto veciach a Damiana treba po ambul.nahanat a nakoniec ju ma zo strachu taku hustu,ze ani mu riadne netecie 😖 On je totiz taky strachprdko,aj ockovania sa boji 🙂 ,cely exmanzel-vo vsetkom 😒

janus32
25. sep 2010

Bre ranko vsetkym!Ja len pocmarkam a pochvalim sa,ze dnes do Las Hlohovec sa chystam,jarmokovat 😀 Decka su uz od pol siedmej hore,no radost.Asi budem potrebovat riadnu davku trpezlivosti 😀 No ale najhorsie,alebo najlepsie na tom je,ze ideme sami,bo mm este aj dnes maka.No ved volakdo aj robit musi,neee? 😀

libka1
25. sep 2010

ja neviem ako sa bude menit ten zakon, takze sa k strajku nevyjadrim 😅 momentalne som uplne mimo a vobec neviem co sa deje... okrem toho dostanem tento mesiac rodicovsky poslednykrat, tak mi je to asi fuk, ako sa ma to dotkne pri druhom dietati netusim 😉

@janus32 aj ja potrebujem schudnut z rovnakeho dovodu ako ty 😉 ako to robis, co robis? ja som proste neschopna sa normalne stravovat o cviceni ani nehovorim....

@mia.k mne sa zda ze opekali prave na tom dvore, ale ked mam pravdu povedat tak to neviem s istotou, muz nevie, lebo s nou boli svokrovci a s nimi som este nastastie nebola 😅

@kankam hlavne ze to mate za sebou, ani si neviem predstavit ake to muselo byt zle... ja som kedysi vzdy odpadavala ked mi brali krv 😅 takze takemu drobcovi 3 ampulky... 😝 😖

pusinqa
26. sep 2010

no my sme vyhodovaní, tak nevadí už ani dnešné upršané počasie, malá vykolotočovaná, balón ako svet poletuje po byte, kačica v chladničke, takže pohoda 🙂

@kankam teda ste si tiež užili ten odber, naša sa odvtedy vždy uisťuje keď ideme k lekárovi či jej už nebudú brať krv, ale berie to vcelku rozumne už

janus32
26. sep 2010

@libka1 Pre mna to je tiez tazke,lebo ja mam asi zravu nemoc 😀 Vcera a dnes sme hodovali,takze mam tolko kalorii v sebe,ze travit mi bude este tyzden 🙂 A cvicit sa musim nutit-u mna neplati,ze je to radosta co ja viem este co 🙂

mia.k
26. sep 2010

@kankam ten odber krvi nezávidím,musela to byť hrúza,a kôli čomu bola vlastne v Ba na krv? Kôli tomu ekzému?
@libka1 už si doma čo? Konečne že? A aj vy hodujete,či ste zase niekde odcestovaní?
My sme boli len včera doobeda pozrieť trocha stánky,niečo sme aj pokúpili,pozreli sme kolotoče a išli sme domov. Poobede sme boli v TT v tých nábytkových obchodoch pri baumaxe,pozrieť niečo do detskej izby,ale nič sme nekúpili. Dnes sa chystáme poobede do PN k našim na návštevu,takže my nejak extra nehodujeme.

kankam
26. sep 2010

ahojte,my sme odcestovaní od včera na tých kysuciach, dneska sme dali lanovku na dedovku a tatino s ninkou dali aj bobovú dráhu(teda bála som sa, ale bola pripútaná a ešte ju držal s nohami, tak som to aj ja prežila a nina vytešená 😀 😀 😀 ), až dokiaľ nás nevyhnal dážď, takže teraz leňošíme na chate, inak tu vôbec nie je zima, len ten dážď 😒 ,(asi na celom slovnesku), zaťiaľ nestresujem niečo vymyslíme
mia tú krv brala kvôli ekzému, ale aj imunite, či nemá niečo so štítnou žlazou atď ... už to tak skoro zažiť nechcem ... 😝 😝 😝 😝 ☹ ☹ ☹ ☹

kankam
26. sep 2010

inak ubytko je úplne super, zodpovedá opisu, včera tu bol aj kopec detičiek-4 rodiny, dneska ráno odišli, ale vč,era sa tu s nimi nina vytešovala, to detské ihrisko je úplne super 😵 😵 😵 😵
http://www.alpinka.sk/index.php?option=com_cont...

kankam
26. sep 2010

janus o tom priberaní nič nehovor, my sme si tu dali večere, aby som nemusela po večeroch variť, ale to ste mali včera vidieť ten 3-chod(polievka, hl.jedlo a dezert a to sme si mysleli, že je na večeru guláš, taká bola tá polievka hustá a nič viac, nevládali sme to zjesť) a to sa ja snažím jesť malé porcie a pravidelne ...
pusinga, dúfam, že aj naša časom bude múdra a nebude to takto zle znášať, inak nám hovorila sestrička, že takto deti reagujú keď sa s nimi zle zaobchádza v nemocnici, že ich uviažu a hotovo, ale naša nezažila nič také zlé, akurát 1 x odber od bugárovej ... 😖 😖 😖

pusinqa
26. sep 2010

@kankam no znášala to aj ona nie nejako super ale bola som rada že ostalo len pri plači a nič horšie sa nekonalo, ale teraz to berie rozumne keď ideme k lekárovi že sa nejako nebojí, že sme jej vysvetlili že to len vtedy sa jej brala krv 😉

pusinqa
26. sep 2010

@kankam užite si kysuce a chatu, aj keď škoda toho pokazeného počasia 😝

janus32
26. sep 2010

@kankam Vyzera to supeeeeeeer,tak si to tam uzite 😀

kankam
26. sep 2010

veď uvidíme zajtra aké bude počko, ale neva tak aspoň sme znmenili vzduch a vieme kam pôjdeme o rok v lete 😉 😉 😉 😵 😵 😵 inak dneska sme mali na večeru pečenú hus 😵 😵 😵 :-OOOOO a to som muža chcela nahovoriť, že niekde skočíme na také niečo a taká porcia, že sme si odložili aj na zajtra na obed ... 😀 😀 😀

libka1
26. sep 2010

@mia.k hej, uz som doma 😉 a v utorok odchadzam zas, ale uz len na 3 dni 😉 a potom pokoj az do novembra 😵
my sme na jarmoku boli mozno hodinu, evke sa tam vobec nepacilo kvoli hluku, takze sme stade zdrhali, ani na kolotoce nechcela ist, 2x sa previezla na autickach aj to sme ju museli takmer prinutit 😝 ako jarmocne dostala gumove cukriky a zasteru aby sa neuspinila pri vareni vo svoje kuchynke 😅 😀 😀

@kankam super, ja som si to ubytko dala do oblubenych tiez, tak sa tesim ze to tam je naozaj take ako na fotkach, urcite vyuzijeme niekedy 😉

@janus32 ja zerem nonstop, raz zo stresu a raz lebo mam pohodu 😀 normalny sialenec som 😝 😖

mia.k
27. sep 2010

@kankam takže vy už dovolenkujete... To počasie vám bohužial moc nevyšlo,ale snáď sa ešte umúdry. Pôjdete aj do Oščadnice omrknúť ten lezecký areál,či čo to tam majú za atrakcie? To by ma zaujímalo,že čo to tam je,už som o tom prednedávnom čítala,len som zabudla,že čo to tam všetko majú. Môže to byť zaujímavé,tak som zvedavá... Potom daj vedieť,až tam pôjdete.
@libka1 zase ideš preč? No aspon že len tri dni-to rýchlo ubehne,tak si dávaj na seba pozor,a dúfam,že sa už čoskoro uvidíme. 😉 A Evka už je zdravá?

libka1
27. sep 2010

@mia.k zial nie je, dnes som s nou bola u lekarky pre istotu, ale ze dychanie ma ciste. kasle ako stary hrniec, ma trochu sopel, teploty nema, ideme zajtra na vyter, ci nema nejakeho bacila 😝 kazala nam kupit homeopatika (oscillococinum a stodal sirup) a uvidi sa potom..
zo skolky som ju vybrala na cely tyzden... viac tam nie je ako je 😖 😝 co uz narobime, hadam to coskoro prejde, v piatok boli v ich triede len 2 deticky, evka a este jeden stramak 😀 tak ich spojili s vacsimi, moc sa jej to nepacilo 😝 ani mne sa to nepaci, lebo tam boli ine ucitelky na ktore nie je zvyknuta, to ju budem mat radsej doma ako ju takto stresovat 😉 je uplne v pohode ak je vo svojej triede s ucitelkami ktore pozna, akonahle robia nejake zmeny vzdy je z toho nestastna...

janus32
27. sep 2010

Ahojte babenky.Aj my este kasleme,hlavne v noci,vypluje zo seba sople a fungujeme dalej.Dr hovori,ze hrdlo je ciste aj priedusky,ale vraj to trva kym sa uplne vycistia.No tak ja neviem 😒 Tu mame taku doktorku,co ked sme tam vzdy prisli,ci na poradnu,alebo ked trosku kaslala,vzdy nam hovorila,ze ma trosku hrdielko zapalene 🙂 Taka starina,hadam aj 70rokov ma 😖 ,by ju mohli aj vymenit 😀

mia.k
28. sep 2010

@libka1 takže Evka takto stále maródi? Vidím,že je to ozaj v tých škôlkach tak,že si nosia deti odtial len choroby a viac sú tam neni ako sú. Tak som aj rada,že Benjamín ešte nešiel do škôlky,lebo on ked je chorý,tak to je sodoma gomora a nemôžem doňho dostať žiadne lieky,tak som rada,že sa zatial chorobe vyhýbame.
@janus32 by ma zaujímalo,ako rieši tá vaša lekárka nejaké vážnejšie zdrav. problémy. Pri takej lekárke je lepšie nebyť chorý.(len keby sa to dalo,že áno)

janus32
28. sep 2010

@mia.k Tak to by aj mna zaujmalo a vazne som nad tym premyslala 😒 Inak aj ja teraz strasne kaslem,jak tuberak 😝

mia.k
28. sep 2010

tuším sú všetci chorí! Je tu niekto kto nebol,alebo nieje chorý? Hrúza,normálne sa bojím vytiahnuť päty z domu,aby sme niečo nelapli. 😝

pusinqa
28. sep 2010

@mia.k veru, malý má ešte čas, zo škôlky ozaj dovlečú všetko možné, Juli už chodí od včera, uvidíme ako dlho jej to vydrží, ale ja mám zas hrdlo v háji som musela dnes nasadiť Bioparox dúfam že zaberie, ale klasika bolí ma len to sprosté hrdlo, super že krčná povedala že ma môže riešiť keď porodím a dokojím, no to sa teda načakáááme, tak dovtedy ani nebudem vedieť či to je alergia, či kieho frasa keď výtery mám čisté 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre