Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
28. sep 2010

@pusinqa a to ťa len hrdlo bolí? A mávaš to často? Mňa tak stále hrdlo bolievalo,keď som mala zníženú imunitu. Dávaš si nejaké probiotiká?

pusinqa
28. sep 2010

stále ma bolí, len niekedy viac a niekedy menej, zníženú imunitu mám aj ja, len mi teraz vysadili kvôli tehu lieky, budem musieť zistiť či aspoň pri kojení mi niečo nemôže dať po pôrode, inak mi tu v HC skonštatovali len že to mám chronické a basta, v TT že mi môžu nejako reparovať sliznicu ale to ako normal zákrok v narkóze a aj tak nevie či by to pomohlo, no díky moc a v PN teraz že po kojení sa na to pozrie ale tá na mňa urobila najlepší dojem že sa vyzná tak uvidíme, probiotiká si dávam ja skôr kvôli žalúdku. a tebe to prešlo?

janus32
28. sep 2010

Baby a co je fakt dobre,ucinne na kasel?Lebo ja uz fakt neviem co napchat do seba.Popis:suchy drazdivy kasel,hrdlo ma neboli,len kaslem,ani teplotku nemam,ani sopel 😝

libka1
28. sep 2010

@mia.k ja som zdrava zatial 😀 dufam ze som to nezariekla 😅
@janus32 skus cibulovy sirup, nakrajaj cibulu a zalej medom, nechaj 24 hodin odstat a potom si to treba davat, vsetci hovoria ze je to hnusne ale mne to chuti 😅 aj evke 😅 som to zarobila prvykrat pred 3 dnami, lebo som uz bola bezradna z tej evkinej choroby, ja som si to dala len preventivne, ale jej to davam kvoli chorobe, ten kasel sa jej zlepsuje, ale ci je to vdaka tomu, alebo tym homeopatikam fakt netusim 😅 dnes sme boli na vytere, v piatok budu vysledky tak som zvedava ci ma nejakeho bacila alebo co 😅 😠

janus32
28. sep 2010

@libka1 o tom cibulovom sirupe som uz pocula,este na strednej skole to pijavala spoluziacka,vraj jediny osvedceny recept 🙂 Tusim to budem musiet aj ja vyskusat,ale cibulu ja moc nemusim 😝

kankam
28. sep 2010

ahojky, dneska sme boli aj včera keďže stále pršalo 😖 tuto http://www.golebiewski.pl/hg_wisla/sk/ vo vodnom svete tropikana, až na tú cestu (poľské cesty katastrofálny stav) odporúčam, bolo super, kopec dettských bazénov, taký bazén ako pláž, pomaly sa zvažoval a robia tam každých 30 min vlny ako na mori, sauny, solná jaskyna a ostatné všetko v cene vstupného, odporúčam ...

pusinqa
28. sep 2010

@kankam fíha to vyzerá fajn, ako dlho tam musíte cestovať? hádam sa vám počasie trošku vylepší už 😉

kankam
28. sep 2010

ten cibulový "čaj" ak zvládate dostať do seba je na toto úplne super, okrem toho že je to prírodné tak to dokáže s kašlom divy, mňa z toho napínalo, môj žalúdok má bežne problém s cibuľou a nie to ešte takto ... Takže ak to dokážete. vrelo odporúčam 😉 😉 😉 😉 😉 😉
janus mne pomohlo na suchý kašel bioparox už to spomínala pusinga môžu to aj tehotné aj kojace, je to lokálne antibiotikum, ale na takéto veci ako stvorené ...
zajtra už ideme domov, dobre bolo, len to počko nás zradilo 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 , to jak pred rokom cez sviatky v zuberci, nikto by nepredpokladal, že tam nebude sneh a nebol, aj v tomto čase, býva na horách krásne, a nie je .....

kankam
28. sep 2010

pusinga išli sme tam asi 1 h, elbo sú to také blbé cesty a bol tam aj semafor, čo tam opravovali svah, inak poľské cesty sú verné svojej reklame, myslela som že vytraseme, nielen podvozok auta, ale aj seba 😀 😝 , ale inak to stálo za to, malá nechcela ísť domov, po včerajšku sme sa poučili a išli tam bez ničoho(župan, uteráky) poskytujú tam totiž full servis v cene - hrubé veľké žlté osušky a hračky pre deti, všelijaké plávacie somarinky, tak sme na jednej nakoniec plávali na vlnách a bolo to super, tiež som tam inhalovala, v takej tzv. jacuzze , v každej bola iná aróma - borievka, morská soľ a pod. tak sme aj inhalovali, tak sme si to aspoň takto užili 😉 😉 😉

kankam
28. sep 2010

už sa opakujem 😉 😉 😉

libka1
28. sep 2010

tak a my uz mame antibiotika 😝 mama s nou bola pred chvilou na pohotovosti... rano som s nou bola este na vytere a nic jej take nebolo, odisla som na sluzobku a uz poobede jej vystupila teplota tak s nou radsej isla... 😔

nanynka333
29. sep 2010

ahojte mamicky z hlohovca, neviete mi poradit ako je to s plavanim? kolko stoji a na kolko vstupov? vdaka 😅

janus32
29. sep 2010

@kankam Aj ja stem aj ja stem 😀 😀 ,vyzera to fakt suprovo.jaj len skoda ze mm je taky sucharik 😝 s nim si az tak zabavu neuzijem.Ak uz nahodou povie nieco vtipne,tak sa to derie z neho ako z deky.Ale inak je fajn 😀

mia.k
29. sep 2010

@libka1 to je hrozné s tou Evkinou chorobou,jak sa jej to stále naťahuje,akosi to nemá konca,snáď jej tie antibiotiká už zaberú...
@nanynka333 ja veru neporadím,neviem...
@pusinqa mne sa to bolenie hrdla začalo zlepšovať až po štyroch rokoch sústavného škrábania v hrdle a najhoršie to je na jar a na jeseň. Ale bolenie hrdla bolo len jeden zo symptómov a nie príčina. Takže nejaké reparovanie sliznice by som ti neodporúčala,lebo príčina bude zrejme niekde inde. A tá dr. v PN čo si spomínala je imunologička? Moja rada je hladať príčinu,inak sa toho nezbavíš. U mňa to tak bolo,že až keď som prišla na koreň veci,a začala to riešiť,až potom sa mi to postupne začalo zlepšovať.
@kankam na niečo to zlé počasie predsalen bolo dobré,objavili ste super kupko a aj ste si ho užili,takže nemusíš banovať. 😉

pusinqa
29. sep 2010

@mia.k ja to mám tuším odkedy som prišla do HC 😀 asi som naň alergická 😝 ale ono je to že zmena prostredia, podnebia, čo ja viem, takže nejakých 7-8 rokov ma to morduje, v PN to je krčná ale tá hneď že bude spolupracovať s imuno-alergo toho mám zas v TT, alebo či majú dákeho svojho neviem, uvidím, ale chce to komplexne prešetriť čo sa mi pozdáva, u teba bol v čom problém ak ti nevadí napísať, mne inak obvodná tu od začiatku týchto problémov tvrdí že jedine zmeniť profesiu, že to mám aj kvôli tomu, možno nakoniec aj to bude nutné, lebo to mi hneď v PN povedala že mám hlasivky v hroznom stave 😝

mia.k
29. sep 2010

@pusinqa a čo si operná speváčka? 🙂

pusinqa
29. sep 2010

@mia.k 😀 😀 😀 to by bola iná sranda

gordanka
29. sep 2010

Ahojte maminy 🙂
davam do plena staronovu temu ;)
mna asi nepoznate, som pristahovalec do Hc 🙂
no k veci, citala som vela z Vasich diskusii - a vselico sa podozvedala 🙂
ze by ste uvitali znovuotvorenie materskeho centra...ze niet kam s detickami chodit...ze sa mamicky nemaju kde stretavat, pokecat ani vzdelavat...ze sa niektore deticky nedostali do skolky...
ja uz dlhsie nosim v hlave myslienku detskeho alebo povedzme rodinneho centra v Hc - mozno by bolo fajn zriadit nieco co by v sebe spajalo aj funkcie materskeho centra, rodinneho centra, aj jasliciek ci sukromnej skolky
tak co myslite? kedze neziskovky a obcianske zdruzenia maju tazky a narocny zivot a tato spolocnost im az tak nepomaha ;) myslim ze by muselo ist o klasicky podnikatelsky subjekt, ktory si musi na seba aj nieco zarobit...inak to zrejme nepojde
preto by som Vam bola vdacna za kazdy cenny nazor:
- co tu podla Vas naozaj potrebujeme?
- ake su vase poziadavky?
- zaco by ste boli ochotne si priplatit a co je samozrejmost?
Dakujem velmi pekne za Vase nazory, ochotu aj cas ;)

janus32
29. sep 2010

@gordanka Ahoj,vitaj,no vy ste asi vsetky pristahovalkine a ja odstahovalkina 😀

kankam
29. sep 2010

ahoj gordanka, ty sa chceš pustiť do takejto veci ? Myslím, že to centrum tu je potrebné hlavne v zime, respektívne v období ako je toto od Októbra do cca Marca-Apríla(keď nie je kam ísť), keď je pekne vonku, tak sa mamičky postretajú a pozoznamujú aj vonku. Samozrejme že by bolo super aj vzdelávať sa na materskej, resp.niečo sa dozvedieť nové, alebo o výchove detí a pod.
tiež si myslím po skúsenostiach so škôlkami, že by tu bodla škôlka, kde je možné mať dieťa aj po 16 h...

kankam
29. sep 2010

mia tebe som zabudla napísať, že čo som tu písala, že sme boli na dedovke, sme boli obkuknúť tú lezeckú časť s na boboch sa mm aj zviezol s ninkou, som sa bála, ale malá poctivo sedela, bola pripútaná a ešte aj zaistená, páčilo sa jej to veľmi. To sme stihli LTT v nedeľu doobeda, potom začalo pršať a už neprestalo ...

pusinqa
29. sep 2010

@gordanka no bolo by to veľmi fajn keby sa mali deti a mamy kde stretávať, a možno maminy vzdelávať, alebo aktivity pre deti - jazyky, divadielka, cvičenie pre mamy alebo aj deti ako to býva inde v materských centrách, za aktivity navyše ak dáš rozumnú cenu by sa mohlo aj platiť, prípadne za poplatok nechať povarovať deti, aj mne sa stalo že mi nemal kto aj 3 dni, som sa nedostala ani k lekárovi až sme skončili na pohotovosti. premysli, myslím že by to bolo fajn, uvidíš ako s priestormi, s povoleniami hygieny a tak. ak by si potrebovala čosi pomôcť napíš 😉

tintiniacik
29. sep 2010

@gordanka aj ja si myslim ze je to velmi dobry napad kedze okrem parku a par detskych ihrisk nieje kam ist s detickami a bolo by to velmi dobre aj pre mamicky. JA som napr. v Hlohovci sama s manzelom a rodisia byvaju 300km od nas takze ked niekam potrebujem ist nema kde maleh nechat takze by to urcite pomohlo 🙂 Sa tesim ze niekto prisiel s takym super napadom

gordanka
29. sep 2010

🙂
super baby, dakujem velmi pekne za mile privitanie aj za reakcie!
potesili ste ma!
tesim sa na dalsie odpovede, este to mozeme viac rozobrat ;)

libka1
30. sep 2010

@gordanka kankam to celkom dobre vystihla 😉 ja som tiez kedysi nad takym cimsi rozmyslala, ale skutek utek 😀 tak dufam ze ty budes vytrvalejsia 😉 mne sa paci to centrum co je v arkadii, je tam aj opatrovanie, moze tam byt aj mamicka s dietatkom ktore je mladsie ako 3 roky, myslim ze tam je to celkom rozumne vyriesene... a naozaj nejake cvicenie pre tehotne, alebo pre mamicky s detmi by sa tu urcite uzivilo, ja by som napr. s malou chodila s radostou keby bola taka moznost 😉

fattamorgana
30. sep 2010

@gordanka ahoj, super nápad. ja som prisťahovalkyňa pár km od HC, tiež tu skoro nikoho nepoznám, tak by mi to celkom bodlo. myslím, že v HC by nemohli byť extra vysoké ceny, ale keby boli normálne, záujem by bol a možno aj z okolitých dedín. Inak som učiteľka, tak by som mohla aj po nejakej edukačnej stránke pomôcť, hoci mám špecializáciu skôr na väčšie deti, ale tak k deťom mám vzťah (napriek tomu, že som učiteľka 😀 )

gordanka
30. sep 2010

Ahojte, citam Vase prispevky a som Vam velmi vdacna za super reakcie, su naozaj prinosne!
ak sa vam chce a mate cas este dalej diskutovat, vyvstavaju mi z toho vsetkeho dalsie otazky a napady:
- co sa tyka stretavania mamičiek - myslim ze v centre by bolo dobre mat nejaku kaviarnicku nech je to stretavanie prijemne ;)
- bola by som rada keby tam bola aj mala zahrada s detskym ihriskom samozrejme
- vyborne by bolo robit pravidelne besedy mamiciek / rodicov - ci uz s pediatrom, psychologom, logopedom, proste o co bude zaujem a aka bude potreba ;)
- a tiez vzdelavanie mamiciek - v com budu chciet - od PC, cez rucne prace, osobnostne kurzy hocico o co bude zaujem...
- tiez by sa mi pacilo pripravit pravidelne "burzy" detskeho osatenia, hraciek - co bude potrebne...
- ale myslim ze najma by nam islo o aktivity pre deticky - tvorive dielne, sportove aktivity, spolocne akcie (karnevaly, opekačky, vylety, mozno spolocne oslavy...)
- a samozrejme opatrovanie deti - mala "jasloskolka" kde nebudu vekove ani casove obmedzenia pre deticky; bude menej deti s profesionalnym personalom...

Moja hlavna otazka ktora z tohto vsetkeho vyplyva - myslite si ze v malom mestecku ako je Hc, bude mozne s takymto podnikom prezit?
Mozno ratat s tym, ze mamičky/rodicia budu ochotni za taketo služby platit? ak uvazujeme o rozumnych cenach samozrejme...
je normalne ze s kazdou takouto sluzbou budu spojene iste naklady a platit sa bude musiet :( a to uz nehovorim o najme vhodnych priestorov, po ktorych patram ;)
myslite ze v ramci tohto centra by sa uzivila spominana sukr "jasloskolka"? ze je vela deticiek, ktore sa napr do statnej skolky nedostali z roznych dovodov?

este par malych odkazov:
- baby zistujem ze je tu vela pristahovalcov ;) tak uz sa necitim v Hc tak mimo hihi ;)
- libka: Arkadiu v najblizsich dnoch obzriem, vdaka za tip
- fattamorgana: tvoja pomoc a specializacia bude super napomocna, vdaka!

a vsetkym vam dakujem za napady a podporu! pekny den! 🙂

tintiniacik
30. sep 2010

@gordanka ja si myslim ze by sa o urcite uzivilo lebo nic take tu nieje a ked sa prechadzam po meste tak je strasne vela mamiciek s detickami takze podla mna by bol aj zaujem velky

janus32
30. sep 2010

@libka1 Halo halo,tak cibulak urobeny plus este tymianovy-inac cisty grc 😝 😝 😝 Emku pri tom napina,ale vypije a ja mam tiez problem 😝 Nejak sme sa tu rozrastli 🙂 no super 😀

kankam
30. sep 2010

gordanka, tiež si myslím, že by sa to uživilo, je tu kopec mamičiek, s malými deťmi a cukráreň maxim to v zime už asi zvládať nebude, zvlášť keď budú naše deti rásť a už budú mať záujem aj o iné veci, kde sa niečo deje... páči sa mi ten nápad detského ihriska a aj tá burza detského ošatenia, aby sme si navzájom pomohli ...
akurát že podnikanie je vždy risk a 100 % úspech nie je zaručený nikdy, ale verím, že by sa ti to postupne rozbehlo ... Akurát, že tie priestory budú asi problém, lebo predchádzajúce centrum na tom stroskotalo a to mali vybavené priestory v areáli školy ... 😒 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre