Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
7. okt 2010

ahojte. Konečne máme krásne počasie,takto by to mohlo zostať až do decembra. 😉

kankam
7. okt 2010

mia, počúvaj ma, až teraz pozerám či vidím dobre 😵 😵 😵 😉 😉 😉 , vy budete mať druhé bábo 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 , tak ben bude mať súrodenca, ako sa cítiš ? Tak to si prvá z našej skupinky na príprave 😉 😉 😉 ...
Tak si užite to krásne počasie, ja rosničkovsky hlásim, že má byť takto krásne slnečno cca 2 rýždne, tak dúfam, že sa im to splní 😵 😵 😵

kankam
7. okt 2010

že počúvaj ma ha-ha 😀 😀 😀 , ale som taká milo prekvapkaná, teším sa s tebou 😉 😉 😉

pusinqa
7. okt 2010

@mia.k blahoželám, nech ti to tehotenstvo pekne a bez problémov odsýpa 🙂

mia.k
7. okt 2010

ďakujem vám pekne. 😉
@kankam ty si ma ale rýchlo odhalila,veď len pred chvílou som si to pridala do pasu...
No veru,asi som prvá,nejak sa do toho druhého bába nikto nehrnie. Čo vás tie skúsenosti s prvým odradili?

kankam
7. okt 2010

veď ja si tu píšem a zrazu pozerám, či dobre vidím, či som si nepomýlila osobu 😉 😉 😉 , tak si to asi vtedy akurát pridala ...
no ja sa nehrniem, nejako sme to s mm zatiaľ uzavreli, že druhé neplánujeme(ninka nás oboch odstatočne zamestnáva), ale zasa nikdy nehovor nikdy, možno to bude ako pusinga 🙂 malá ich ukecala, tak uvidím, či aj naša nebude ukecávať ... 😀 😀 😀 😝 😝 😝

pusinqa
7. okt 2010

@kankam veru ja som tiež vždy hovorila že mi Juli bohato stačí a fakt človek nikdy nevie 😉

mia.k
7. okt 2010

no veď ani ja som druhé neplánovala,tiež nám Benjamín bohato stačil,len prišla jedna slabá chvilka a ja som to v tej slabej chvilke nechala na vyžšiu prozretelnosť a tá sa rozhodla,že to má byť takto. 🙂 A verím,že to tak má jednoducho byť a že je to tak pre nás dobré.

janus32
7. okt 2010

@mia.k Tak to gratulujem 🙂 sa mi paci,ze sa tu budeme takto rozrastat,jeeeej,aj ja chcem 😀 ale to iba teraz mam taku tuzbu,ked s vami pisem.Inak nieeeee 😝 ,teda zatial.Ale ako hovori mm,ked panboh da,aj motyka vystreli 🙂 neviem co do toho pletie panaboha,alebo tu motyku 😀

stanka26
7. okt 2010

@mia.k gratulujem 🙂 🙂

pusinqa
7. okt 2010

@mia.k presne ako píšeš, aj my sme pri malej teda dlho skúšali kým sa podarilo a toto mimo plodných dní, na prvý šup, čo som si tiež povedala že šanca aj tak mizivá ale ozaj to ten hore tak chcel a tak to malo byť a hneď bolo 😉 🙂

janus32
7. okt 2010

@pusinqa No ja sa spolieham na svoje plodne dni 🙂 tak dievcence ani nesrandujte,zeby sa to tam ucupilo mimo nich 😲

pusinqa
8. okt 2010

@janus32 ja som brala ešte aj lieky na predmenš. syndróm a to sa potom sestrička pýtala či sa tak skoro podarilo lebo ich dávajú asi aj keď sa niekomu nedarí bábo, čo som ja netušila že majú taký účinok, aj doki sa potom smial, že ako sme to využili 😉 takže aj tie asi tomu "pomohli" plodné, neplodné dni, bolo jedno 😀

janus32
8. okt 2010

@pusinqa Nebol to nahodou Duphaston?Ten je taky mily k zenam 🙂

pusinqa
8. okt 2010

nie lutenyl 😉

mia.k
8. okt 2010

babule ďakujem za gratulácie... 😉
@pusinqa u nás to bolo presne tak isto. Pri prvom sme sa snažili vyše troch rokov kým sa zadarilo a teraz sme si len raz nedávali pozor a tiež mimo plodných dní,tak som myslela,že sa nemôže nič stať,ale panbožko to vystihol a takéto prekvapko mi prichystal. 🙂

vika111
8. okt 2010

ahojte babenky, rada sa pridam do diskusie. u nas to je naopak prve sme mali ani neviem ako a to druhe sa nedari uz 9 rokov.Nemam ovulaciu moja gynekolog. ma poslala za doktorom Hermanom do centra asistovanej reprodukcie tak neviem

pusinqa
8. okt 2010

@mia.k to je teda ozaj sranda že presne tak aj my, ja som si ešte myslela že veď čo to bude zas trvať ako pri malej, času habadej a veru hneď bolo 😀 , tie bábatenká to asi vycítili že sme takí nerozhodní a rýchlo sa poponáhľali kým si to nerozmyslíme 😀

mia.k
8. okt 2010

@vika111 ahoj,vitaj. No 9 rokov je teda ozaj dosť. Aj vám robili s manželom kompletné vyšetrenia? No snáď vám v tom centre pomôžu. Vidíš, niekto môže mať deti a nechce a niekto by chcel a nemôže. To je osud... 😖

vika111
8. okt 2010

ano robili beriem dufaston a clostibegit, a stale nic, manzel bol na spermiograme on je OK

mia.k
8. okt 2010

@pusinqa presne tak. To bola moja jediná slabá chvilka,kedy som sa nebála zariskovať,ale pár dní na to som už zmýšlala inak. Takže ak by sa nebolo vtedy zadarilo,tak druhé nemáme. Ale som rada,že sa tak stalo. V kútiku duše som stále túžila ešte po jednom bábatenku,len rozum to videl inak.

mia.k
8. okt 2010

@vika111 ja keď som pri prvom už tak dlho nemohla otehotnieť,tak mi endokrinologička ponúkla,že ak budem chcieť, že mi pichne nejakú injekciu na podporu ovulácie-mala som totižto problémy s hormónmi-no a keď som sa rozhodla,že si to dám pichnúť,zistila som,že som tehotná,takže som to neodskúšala,ale zrejme tu taká možnosť je. Ale to si myslím robia také niečo aj v tom centre reprodukcie.
A ty si z HC?

vika111
8. okt 2010

ja som z kosic, mno uvidim ci mi povedia v centre, strasne chceme druhe babo.

mia.k
8. okt 2010

@vika111 tak ti držím teda palce,nech sa zadarí. 😉 Potom daj vedieť,čo vám tam povedali.
@pusinqa inak som zvedavá,keď sa ti narodí bábo,ako to budeš všetko zvládať,nech viem,čo ma asi tak čaká. Tak potom informuj. 😉

pusinqa
8. okt 2010

@mia.k mám pocit že skôr nezvládať ako zvládať 😝, aj teraz som malú nechala týždeň doma keď mala cez víkend trochu teploty asi nejaká viróza a teda už tiež z toho že vie že bude nejaká zmena je taká nie vo svojej koži že až, normálne som mala čo robiť zvládnuť ju, chvíľami je ok, potom ju chytí vrešťanie, pišťanie, hnevanie, to u nás až tak nebývalo a necháva sa obliekať čo ja už moc nezvládam a kŕmiť ako malé bábo, no "veselo" a keď budú dve a my nevyspatí no dovi dopo a hlavne keď Julku neprejdú tie choroby 😝

mia.k
8. okt 2010

@pusinqa no veď to,aj ja už mám obavy,že ako to budem zvládať s dvoma mrnčákmi. A najnovšie mám aj dilemu,že či dať Benjamína na budúci rok do škôlky,keď tu vidím,ako sú vaše deti,čo chodia do škôlky stále choré,že aby mi nevláčil domov len samé choroby. No veď nejako už snáď prežijeme,len nech sú deťúrence zdravé. 😉

janus32
8. okt 2010

@vika111 Ahoj,mam spoluziacku,ktora mala prve dieta asi len obtretim sa o muza a potom cakali na druhe takmer 11rokov ☹ Podotykam,ze manzela mala toho isteho 🙂 Uz boli obaja na tom tak zle-po psychickej stranke,ze sa chceli rozviest.No a po vsetkych utrapach zistili mojej zlatej,ze ma alergiu na muzovo oneeee,no semeno 😀 Podstupili kadejake vysetrenia a zrazu toto 🙂 Ale uz maju zlateho synceka,tak uz je dobre 😀 vsetko sa u nich urovnalo ako zazrakom 😵

janus32
8. okt 2010

@mia.k Ked sa mi narodila Emka,tak Damian koncil uz druhy rocnik,to bolo ine,lebo predsa len velky chlap 😵 ,ale aj tak sme mavali take obdobia ziarlenia a tak..no chvalabohu uz je to za nami.No stale sa im vyhrazam,ze nech si moc na pohodlie nezvykaju,mamina chce este jedno diiite 😀

mia.k
8. okt 2010

@janus32 😀

vika111
8. okt 2010

@mia.k ok dam vediet do centra idem az koncom oktobra tak uvidim 😎 urcite sa ozvem zatial ahojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre