Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
11. okt 2010

@pusinqa Sirupovy:cibulu nadrobno nakrajat,dat do toho 2polievkove lyzice medu,nechat aspon 20minut na teplom mieste odstat.Vytvori si to taku stavu,ktoru precedime,ja som aj tu cibulu do toho povytlacala kolko islo-Emka potom smrdela,ale chutilo jej to 🙂 Tymianovy:Das si varit 250ml vody,ked zovrie,pridas Suseny tymian,ja som dala Kotanyi-14g,nechas povarit 20min a das do toho 10dkg cukru a po uvareni 2PL medu.Ak nemas med,tak o 10dkg viac cukru.Ked to vychladne,precedis cez sitko a davas obidva po lyzickach prvy den aj kazdu hodinu.Oba maju byt v chladnicke

janus32
11. okt 2010

Ozaj baby neviete preco uz tu nie su v bazari tie rucne prace a domace potreby a take veci?

pusinqa
11. okt 2010

@janus32 díky 😉

janus32
12. okt 2010

@pusinqa Za malo,ked pomoze ja len rada budem 🙂

libka1
12. okt 2010

@janus32 tiez skusim ten tymianovy, co sa tyka cibuloveho ten uz pijeme profesionalne... 😀 akurat neviem ci jej to dat take studene z chladnicky, ja to dam vzdy ale hodinu von, nech sa ohreje a potom zas neviem ci to nestraca ucinky 😖 alchymia 😀

janus32
12. okt 2010

@libka1 Citala som,ze take studene by sa malo,vraj to teplo z cibule sa ma v tele roztapat-ci tak nejako 🙂 Mne ten tymianovy chuti,len deti nos ohrnali 🙂 Hadam vam to pomoze.No decka v skolke zase riadne kohrnaju 😝 ked sme dosli rano do skolky,normalne som rozmyslala,ze ju zoberiem domov 😒

libka1
12. okt 2010

to fakt? aby mi zas z toho nekohrnala este viac 😝 to som vobec netusila...

janus32
12. okt 2010

@libka1 aaaaano,to je ono.A este mam taku knizku,Ze zdravie zo zahrady,tam sa to tak podobne pise 🙂

mia.k
12. okt 2010

@janus32 vďaka za typ na tie sirupy,zíde sa. 😉
My sme boli dnes prvý krát na cvrčkoch a Benovi sa velmi páčilo,ani sa mu domov nechcelo ísť. Chcela som nás zapísať na ďalších,ale až do januára majú obsadené. Tak si predstavte,kolko mamičiek by rado chodilo sa s deťmi niekde pohrať... už aby tu bolo to materské centrum.

janus32
12. okt 2010

@mia.k A co je s tym centrom?Babenky sa neozvali?

mia.k
12. okt 2010

neozvali,ktovie,či z toho niečo bude.

janus32
12. okt 2010

@libka1 Asi ma drcne,ale Ema uz zase sopli,kasel ju chyta-nehrali sa spolu s Evkou nahodou? 😀 Uz som zase urobila cibulak,vazne ma poraziiiii

libka1
12. okt 2010

@janus32 parada, nie? 😝 v pondelok zanesies do skolky uplne zdrave dieta, v utorok zacne soplit a v stredu sa pridruzi kasel.... od stvrtka si ju mozes nechat doma a preliecit ju do pondelka a potom ficis dalej zase od zaciatku 😅 to aby nuda nebola 😠 mas stastie ze si doma, zavidim ti to 😔 najradsej by som sa na vsetko vybodla a ostala tiez doma 🙄 mam z toho nervy a v robote pruser za pruserom lebo rozum mi chodi uplne po inom ako ci je faktura dobre zauctovana a ci platby presli... akosi mi je to fuk.... 🙄

kankam
12. okt 2010

baby čo máte škôlkárky, normálne si cením, že som doma s ninou, libka s tebou súcitím ešte viac, verím že je to na nervy, to sa ani nedá uvažovať o inom ... 🙄 🙄 🙄

janus32
12. okt 2010

@libka1 No som z toho riadne na nervy ☹ Este sme neboli dva tyzdne v kuse v skolke,slak ma trafi.Aj ja som rozmyslal nad tym nechat ju uplne doma,ale to by asi nebolo az take super.Konecne sme si tam zvykli.Ked ju necham doma,a o rok ju tam zase supnem,tak sa to bude asi opakovat,tak radsej si cez to prejdeme teraz. 😒

pusinqa
12. okt 2010

ahojte kočky,
no my dnes šoky dobré konečne máme imuno výsledky, imunita mierne znížená, dostali sme lieky hádam trošku pomôžu, ostatné výsledky fajn, trošinku alergia na vaj. bielok ale že v pohode môže všetko jesť ale že podozrenie na celiakiu, to ma dorazilo a ešte som sa tam ani nemala ako dostať do PN na vyhodnotenie výsledkov, nakoniec ma odviezla suseda od svokrovcov z ulice, takže aj tak sa to až o pár mesiacov má skontrolovať čo to robí a podľa toho sa uvidí že čo vlastne ďalej, už to pomaly predýchavam, že to môže byť aj nemusí, ale teda tak skoro túto hádanku aj tak nerozlúskneme 😒
inak som aj ja rada s tými chorobami že som aspoň doma, najhoršie je ako @libka1 chodiť ešte aj do práce aj takéto veci riešiť

janus32
12. okt 2010

@pusinqa No nechcem ta strasit,ale mozno aj preto je taka Julka stihlunka.No ale ved uvidite,ked pojdete na kontrolu.
@libka1 Fakt ti nezavidim a vlastne klobuk dole,ze Evka stale kaslikuje a ty zvladas robotu.Ja som rada,ze akotak ukocirujem tychto mojich dvoch divochov 🙂

pusinqa
12. okt 2010

@janus32 no nič s tým už nenarobím aj keď ona zas nemá vôbec problém ani s hnačkou ani so zápchou ani ekzém, výsyp, nič iné len to že je tintítko ale to bol fakt aj mm ako dieťa a ona je celá po ňom ale zas ako píšeš môže to byť aj týmto, po kontrole na gastro o pár mesiacov budeme múdrejší a budeme musieť riešiť čo bude treba len aby bola malá ok

janus32
13. okt 2010

@pusinqa Tak ked pojdete na kontrolu,musite dufat,ze to bude o.k.Mozno ta mierne znizena imutita skresluje vysledky 🙂 Ja sa vzdy tak nejako upokojujem,ked ma syn na prt vysledky,ze len pozral ktovie aj co 🙂 -chodim s nim k Endokrinolog-dietolog-ma vysoky cholesterol a triacylglyceroly.To aby sme sa nenudili 😒 kazdy pol rok na kontrolu,vzdy ma doktor dodrbe ako soplave decko.Podla nich musi schudnut,lebo ma nadvahu,a ze to bude o.k.No a vysvetli decku,ktorym zacina mavat puberta,ze nezer 😠 ,kazdy den spolu bojujeme 😔

pusinqa
13. okt 2010

@janus32 😝 😉 , ráno ste išli do škôlky?

janus32
13. okt 2010

@pusinqa Nie,doma sme.Kasle jak mech 😝 ,teda rano mala potrebu vykaslat sople zo seba.Teraz je to uz lepsie.Zajtra maju kuzelnika v skólke,tak by som chcela aby ho videla 🙂 No ale to je este vo hviezdach 😔

libka1
13. okt 2010

ja by som bola co sa tyka roboty bez sance nemat starych rodicov... decka v nasej skolke isli dnes na vylet na bojnu... celkom som rada ze nie je v skolke, neviem ako by znasala autobus a ci by mi ju nevratili na kompletku ovracanu 😅
@pusinqa to s tou celiakiou sa hadam nepotvrdi 😒 aj mne povedali ze ma mala nabeh na astmu a zatial nic, tak uvidime, netreba to riesit kym to naozaj nemas iste aby si sa zbytocne netrapila s niecim co ani nie je pravda ☹ budem drzat palce aby to bolo ok 😉

pusinqa
13. okt 2010

@libka1 díky ja verím že to nebude ono, len som včera musela spracovať vnútorne tie šoky, ale už neplaším kým nebudeme vedieť ďalšie výsledky
s tým výletom zdieľam tvoj názor takí drobci v autobuse po takých cestách no nemyslím že by to bola výhra 😝

@janus32 malej nech sa teda polepší 😉

mia.k
13. okt 2010

@pusinqa aj náš malý mal podozrenie na celiakiu a aj príznaky mal,ale chvalabohu sa to časom upravilo.Tie problémy mal spôsobené tým,že užíval ATB,čo mu zničilo črevnú flóru a zle potom reagoval na lepok.A kamoškin malý mal podobné problémy,tiež mu zistili rôzne alergie a podozrenie na celiakiu,ale časom sa ukázalo,že mu nič nie je a tak isto mal tie problémy spôsobené užívaním ATB. Z toho mi vyplýva,že nie je dobré chodiť na vyšetrenie k imunológovi po antibiotickej liečbe,lebo vtedy telo citlivejšie reaguje na alergény,keďže je črevná flóra narušená. Neužívala náhodou aj Julka niekedy pred tými vyšetreniami ATB? Lebo sa mi zdá že áno. Tak by to mohlo byť aj tým. Preto sa radšej ešte netráp,lebo možno sa to časom upraví a nič jej nebude. 😉

pusinqa
13. okt 2010

@mia.k ďakujem že si mi napísala, ja som stále nerozumela prečo to môže aj nemusí byť, keď raz má ten výsledok zlý a to bude týmto, lebo toto mi hovorila aj k tej zníženej imunite a asi to myslela aj na tú celiakiu, že aj tá znížená imunita u nej vyzerá byť ako dôsledok prekonaných ochorení, najmä vírusových a veď ona mala pred letom ten vírusový zápal pľúc to mala dosť zlé, aj keď na krv sme boli keď už bola 2 mesiace bez ATB ale preto asi chcú ten odber o pár mesiacov až zas kontrolný že ako sa to hýbe, ona zas žiadne príznaky vôbec nemá okrem toho že málo priberá, takže si ma potešila a povzbudila a už tomu lepšie zasa rozumiem 😉 🙂

mia.k
13. okt 2010

@pusinqa to som rada,hlavne kôli tomu,aby si sa dopredu netrápila a potom si hlavne daj pozor pred tými kontrolnými testami,či náhodou zase nebrala nejaké ATB,alebo nebola chorá. Verím,že to dobre dopadne. Nášmu Benjamínovi tie črevné problémy trvali veru dosť dlho,neviem presne kolko,ale bolo to niekolko týždňov. Takže to podráždenie čreva alergénmi môže mať dlhšodobé následky.

pusinqa
13. okt 2010

@mia.k veru ona mala vtedy od jari 4x ATB, vždy musela 2-e za sebou na doliečenie a aj tá váha sa jej vtedy tak pokazila, mi schudla 2 kg a odvtedy nič nepribrala aj keď teraz jedáva že vcelku fajn len dlho 😝

mia.k
13. okt 2010

@pusinqa 4x ATB,tak to je iný zaberák na imunitu... Inak nám sa tiež po týchto problémoch zhoršilo jedenie.Dovtedy jedol super a odvtedy to išlo s jedením a priberaním dole vodou. Nám sa to prihodilo keď mal Benjamín 9 mesiacov. My sme boli kôli tomu na gastro-vyšetrení.

janus32
13. okt 2010

baby ked vas tu tak citam,tak mam pocit,ze lepsie je nic nevediet.Ked som mala Damiana maleho,tak som nerozmyslala nad chorobami a tak...a ani som nehladala nejaky suvis s tym ked nahodou kaslal.Ale to je zase mozno aj tym,ze on byval chory fakt minimalne.Ani v skolke sa to na neho nenalepilo-take stastne dieta 😵 A Ema donesie zo sebou vsetko-a pravdaze mame aj net,kde sa clovek furt mrvi a cita vselijake horory 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre