Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
15. okt 2010

@libka1 no to istotne! 😅 😀 😀

libka1
15. okt 2010

@mia.k 😝

margareta76
15. okt 2010

Ahojte. Citam kazdy den toto forum a konecne mi vyslo trosku casu aj napisat. Pisete o zvlhcovaci. My sme jedneho casu tiez pouzivali zvlhcovac (vo velkom), ale alergologicka nam ho neodporucala, ze lepsie urobime ked budeme vzduch zvlhcovat mokrymi plachtami, uterakmi... Ze vraj sa vo zvlhcovaci (teplo a vlhko) mnozia bakterie. Neviem co je na tom pravdy.

mia.k
15. okt 2010

@margareta76 ahoj,vitaj. 😉 Aj ja som o tom čítala,že sa tam množia baktérie,ale zase na druhej strane ak by som to používala len keď sme chorí,tak možno by sa tam tých baktérií nestihlo až tak vela namnožiť.Alebo sa mýlim? No neviem,ale ten suchý vzduch mi fakt vadí a tie mokré plachty si nemám kam povešať-máme tak zapratanú spálňu,že sa mi tam sušák na prádlo nezmestí.

janus32
15. okt 2010

@libka1 😀 Nasa Emka tiez neda pokoj domacim zvieratkam-beha po dvore,nahana ich a este aj krici na ne,ze stoj ty zviže-akoze po česky 😀 no a potom sa babaka veeeelmi hneva na nas 😀

pusinqa
15. okt 2010

no uterákmi a plachtami v ozaj suchom a vykúrenom byte sa dá len prilepšiť ale nie udržať potrebná vlhkosť a napr. náš má tú nádobu z nejakého antibakteriálneho materiálu ale je pravda že to treba udržiavať a čistiť, takže je možné že na tom niečo aj je, ale teplo v ňom nie je aspoň my máme len studený čo ultrazvukom zmení vodu na paru, vlhko je, ono ako na všetko aj na toto bude asi veľa názorov 😒

mňa už prechádza tehu nadšenie, už som ozaj na rozpadnutie, brucho mi ide rozdrapiť a houbys vládzem, tuším by bolo načase aby sa slečinke pomaly uráčilo 😲 to ešte len budú fofry 😕

janus32
15. okt 2010

@pusinqa 😀 viem si predstavit ako ti je.Ja som bola posledne dni ako korytnacka na suchu-cista katastrofa 🙂 Tak ale uz to mate za paaaar 🙂 No a uz ste sa dohodli ako sa bude volat?

pusinqa
15. okt 2010

Ešte celkom nie a pravdupovediac ani ja v tom nemám ešte jasno, možno preto slečna vyčkáva s narodením 😀 😝
No je v tom bruchu už hrozne veľká a je to už nepríjemné a ja som už čistá nemotora 😅

janus32
15. okt 2010

@pusinqa Tak sup meno vymysliet,nech sa moze narodit 😀 asi vyckava ako sa rozhodnete 😀

pusinqa
15. okt 2010

Keby len to stačilo 😀 , pri malej sme nevedeli čo bude, bolo prekvapko a chlapčenské meno sme nemali dohodnuté ešte na príjme som nechala mm nech napíše aké chce a potom som sa vypytovala že čo napísal 😀

mia.k
17. okt 2010

@pusinqa teda takto na poslednú chvílu? A čo keď sa ti priťaží a ty zo zúrivosti dáš nejaké just otrasné meno? 😀 Ale nie,ozaj je už najvyšší čas nejaké meno vymyslieť,veď už ťa to môže chytiť každým dňom. Inak ťa chápem,lebo ani ja neviem vybrať žiadne dievčenské meno-je to ťažké. 😖

libka1
17. okt 2010

@mia.k a chlapcenske si ake vybrala? 😉
@pusinqa jujha, ty to mas uz fakt za par 😵 a teraz mate dohodnute chlapcenske meno? co ked sa doktor pomylil? 😀

pusinqa
17. okt 2010

@mia.k že zo zúrivosti 😀 ale nie máme dievčenské aj chlapčenské po 2 ks v poslednom výbere tak sa už len z toho vyberie a to sa nám všetky 4 páčia takže to už je v podstate jedno, uvidíme aký bude momentálny pocit
no dnes som už dokopy ani nespala čo keď sa idem pretočiť bolesť v boku až mi slzy pomaly vybiehajú, už je to ozaj na spadnutie, uvidíme čo v utorok na kontrole
@libka1 to mm má takú poslednú nádej a vždy sa ma po sone pýta že čo dokina povedala či stále babu 😀 ja by som teraz asi schytala dobré šoky v prvej chvíli kebyže zahlásia že chlapec 😲

libka1
17. okt 2010

@pusinqa no to verim ze by ta museli kriesit 😀 sranda ze ste predtym vydrzali bez toho aby ste vedeli co to bude... ja som v tomto strasna, nevydrzim, do vsetkeho musim nos vopchat a vsetko vediet... 😝

mia.k
17. okt 2010

@libka1 ako bolo u vašich? Baran ešte žije? 😀
@pusinqa a ty si nebola na 3d sone? No ak to pohlavie viete len z normálneho sona,tak sa môže stať,ako mojej kamoške,že lekár jej hovoril že čaká dievča a až keď sa narodilo,hovorí jej doktor,že máte syna a ona myslela,že si robí z nej srandu-ale nerobil. 😅 Pri dievčatách to nieje až tak moc isté,ak je to zisťované len normálnym sonom. Takže manžel má ešte nádej. 🙂

mia.k
17. okt 2010

inak ja som tiež strašne zvedavá,že čo budeme mať.Ja už by som to najradšej chcela vedieť hneď,len na to si ešte budem musieť počkať.

janus32
17. okt 2010

Ajojte babule.Vidim,ze vo velkom sa zistuje pohlavie,mena 🙂 Ja som vedela pri oboch detoch co budem mat.Musim povedat,ze mm bol veeeelmi sklamany,ze dievca ☹ nuz moj zlaty co si si urobil to mas-asi tak.Ja by som este jedneho chlapca zniesla,dievca mi celkom staci 😀

janus32
17. okt 2010

Ozaj babenky,ktoremu dokimu v Hc chodite?Lebo ja este furt do hc chodim,k Brestanskemu.Predtym som chodila k Belanskemu-straaaasne super doktor to je,aj super vybavenie ma.Aj Bresto ma,ale mam urcite vyhrady k nemu 😕

pusinqa
17. okt 2010

no na 3D-ku sme neboli tak uvidíme 😉 mm chcel aj teraz vydržať ale ja som už v 24 tt. bola zvedavá ale ja som mala od začiatku teraz silný ciťák na dievča ja som si bola aj bez sona teraz na 90 % istá, pri julke som nemala pocit že čo bude, teraz extrém silný 😀

libka1
17. okt 2010

@janus32 tak preco si od neho odisla ked ho tak chvalis? 😕 ja tiez k nemu chodim, ale vacsinou ked to niekomu poviem tak ohrnaju nos 😅 ja sa nemozem zatial stazovat a dufam ze sa ani nikdy nebudem 😅 raz ma znadal, ked som pocas tehotenstva isla do kupelov, inac pohoda, aj sranda s nim celkom je, trochu je jesitny, ale to asi kazdy chlap 😅

janus32
17. okt 2010

@libka1 Poviem to na rovinu,po kyrete ma nechal doma na PN len mesiac,no ja som bola k.o,nechcela som ist vobec este medzi ludi,do roboty uz vobec nie,tak preto som od neho odisla.Inak je velmi zlaty,ma sikovne ruky,tie vysetrenia su ine ako napr.u Bresta.

janus32
17. okt 2010

@libka1 Ozaj ako ste na tom s kaslom?my do skolky este nejdeme,lebo kasel sa sice zlepsil,ale kasleme tak vlhko,soplikovo.Tak ja uz som z toho fakt na nervy,lebo uz ani sama neviem co jej mam davat 😠

pusinqa
17. okt 2010

ja som už u 3-ho 😝 začala som Brešťanským ale dnu furt všetko ok, v poriadku, som vyšla a sestrička mi vždy dala dáky recept do ruky som netušila na čo ani koľko budem platiť v lekárni, ma to po viacerých takýchto návštevách dožralo, nikdy mi nič dokopy nepovedal, ale zas ako jediný doteraz mi zistil rohy na maternici a dlho sa tam čakávalo, potom som chodila Belanskému tam som bola spokojná, ale v tehu som mala hrozné žlčníkové záchvaty a odbil na tabletkami čo mi nezaberali, naveľa že mi o týždeň na poradni vezme aj krv aspoň na hepatálky, no podcenil to, tak sme vybavili lekárku v TT nemocke tá ma nepustila už ani domov, sa bála že môže byť problém nejaký čo ale výsledky vylúčili ale dala ma pekne za týždeň infúzkami dokopy, potom som tehu dotiahla u nej k nemu zas až potom som chodila aj by som ostala veď každému sa stane a aj potom bol v pohode ale ten systém čakania hrôza, potom som nemala ako ísť ani na preventívku toľko tam vždy mal žien, mne bol problém kamsi dať malú, raz som tam došla o pol 7-ej a ženy tam potme čakali na chodbe a všetky čísla už rozchytané to bola posledná kvapka, kamošky poradili lekárov z TT u Kubranského a hlavne ma tam objedná a do hodiny aj vezme, preventívku spraví na jeden šup všetko čo treba, lekár sa síce tiež "nepretrhne" a čo nemusí nepovie ale dá sa a sestrička je preveľmi milá a šikovná, som vám tu inú story popísala, sorry 😅

kankam
17. okt 2010

ahojte babenky 🙂
@pusinqa na teba myslím, vždy keď zapnem pc, že ako to zvládaš, ja už som bola po rozpade, akosi sa tej tvojej malej, alebo malému 😉 😵 😉 nechce ísť von, tak ti držím palce, keď sa dlhšie neozveš budeme vedieť, že si už išla 😵 😵 😵
k tým gynekológom, ja tiež chodím v trnave Mudr.Péčimu a nemôžem si vynachváliť, odjakživa sa tam objednávalo(teraz síce za peniaze asi cca 3 mes. dozadu sa to začalo, ale neva proste prídeš a do 10-15 min ideš dnu, to sa mi v hc nikdy nestalo) preventívka na jednotku, proste lekár čo má záujem. keď som otehotnela, všetko mi hovoril a keď som niečomu nerozumela(mlel niečo po latinsky) tak som mu povedala, že "pán doktor prosím vás po slovensky" 😀 😀 , tak sa zasmial a odvtedy som nemusela nič hovoriť, proste bol fajn. (môžem povedať, že odkedy som k nemu prešla a potom chodila často ako tehotná som prestala mať nepríjemný pocit, že idem gynekológovi, lebo má taký fakt priateľský a ľudský prístup).
Prešla som k nemu od Belanského, ktorý ma naštval(okrem tých čakacích dôb)tým že si myslel, že preventívky treba robiť až od neviem akého veku a za dobu čo som bola ako pacientku u neho (cca 4 roky) mi neurobil preventívku-asi som bola podľa neho na choroby príliš mladá 😒 (v TT z toho boli v šoku)a hlavne mal pre mňa pár nepríjemných a nemiestnych poznámok a tie boli pre mňa poslednou kvapkou v pohári ...

kankam
17. okt 2010

@mia.k tá tvoja historka z pôrodnice ma fakt pobavila (s tým "tešením" sa na súrodenca) 😀 😀 😀 😝 😝 😝 , ale byť jeho matkou to by ma teda moc nepotešilo, neviem ako by som to poriešila ... dúfam, že ben to časom prehodnotí a bude sa tešiť. Inak viacerí mi hovorili, že je lepší starší súrodenec dievča, ale myslím že je to prípad do prípadu iné
@libka1 evička je iný macher "neskáč lebo skončíš v polievke" 😀 😀 😀 to som sa tiež pobavila, inak kamoškinu malú tiež u starých rodičov nabral baran, ale už väčšiu a teda mali z toho riadny nerv, našťastie sa jej nič nestalo ...
ako ste na tom s kašlom a chorobami ?
my sme soplili, všetci, ale tak pomenej a našťastie nám to cca za 3 dni prešlo a nerozvinulo sa to do hrncového kašlu 😵 😵 😵

janus32
18. okt 2010

@kankam Vratim sa k tomu Belanskemu:On ma dobry pristup pri vysetrovani,pri niektorych doktoroch som mala pocit,ze nie som zena,ale nejaka hmota,do ktorej mozu paprce pchat 😠 Ale inak ma sklamal,hlavne ked som sa pytala na nejake doplnujuce vysetrenie,potrebovala som vediet,kde sa stala chyba pri mojich trampotach s tehotenstvami a on sa k tomu postavil asi tak,ze ved co od toho ocakavam,ze to je zbytocne 😒 Inak ja by som aj do Nitry chodila k niekomu,predsa len je to na skok,ale nemam odvahu 😒

pusinqa
18. okt 2010

@kankam veru malej sa nejako nechce, keby sa vypýtala o toľko skôr ako juli tak rodíme včera 😀
ja sa ti ani nečudujem že chodíš až do TT, aj ja som už tam pozerala lekárov reku ja tu nebudem, potom mi ešte poradili týchto, akože nie je to výhra ale zatiaľ sa dá a hlavne neskysnem tam na pol dňa s malou dušičkou že čo urobiť s julkou a kam ju dať

pusinqa
18. okt 2010

@janus32 popozeraj diskusky ja keď som vtedy hľadala som mrkla trošku aj nitru a niektorých tam dosť baby chválili podľa mňa by sa dalo vybrať, ja chodím teraz aj na diskusku októbrových bábetiek a tuším 2 baby tam chodia do NR neviem či nie doktor miroslav krjak alebo tak nejak sa mi marí a sú tam spokojné, aj čo píšu ako dopadli kontroly a tak zdá sa že ten lekár má celkom fajn prístup aj vybavenie možno sa čosi dopláca ale nevyzerá byť zlý

janus32
18. okt 2010

@pusinqa no to ano,aj ja som to pozerala-akurat v Nitre maju doktori velmi zvlastny system vysetrenia-oni sa pokukaju na teba,do teba,ale take sono uz musis hladat niekde inde-lebo ani jeden ho nema vo svojej ambulancii 😖

pusinqa
18. okt 2010

@janus32 tento stopro má, dokonca robí aj 3D-ko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre