Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
25. okt 2010

@libka1 kuriatko ved nase dietky su proti ciernemu kaslu zaockovane,tak nemaj boja
@pusinqa Tak to riadna zena sa ti hned narodila 😵 Gratulujeeeem,hlavne nech ste zdrave babulky.Nasa Emak by bola len taky skrcok pri vasej babulke.Emka mala len 2760g-vazny chrustik 😔

janus32
25. okt 2010

@libka1 Co sa tyka toho kaslu,ja si tiez uz pripadam ako psycho,este aj mm mi hovori,ze uz mi asi sviha z toho,ze ju moc pozorujem.Ale ja ju pocujem,to je horsie.Niekedy je fakt asi lepsie nic na ten kasel nedavat,teda pokial su ciste priedusky a tak.ked sa zacne kurit,vraj je viac prachu,priedusky a pluca si musia zvyknut,vraj preto ten kasel-Tak mi to popisala svagrina-ona tiez v takej diplomovej ambulke sedi 😔

libka1
25. okt 2010

@janus32 ja davam uz len tymianovy sirup a cesnakovy sirup z toho mmb co si spominala. vysadila som vsetky obchodne sirupy lebo ma nasra.. este jej davam immunal (echinacea) asi 3 tyzden, tak uvidime ci to prinesie nejaky efekt... zatial som pesimisticka... nastastie moj muz nema pocit ze mi sviha, lebo ked ju pocuje ako kasle tiez nie je z toho 2x vesely... len u lekarov si pripadam ako pripad pre psychosa...
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/cierny-kasel-poradite-nam/

pusinqa
25. okt 2010

@janus32 my sme mali takú prvú 2900 g a je to fakt rozdiel, táto aj pekne papala aj je taká mocnejšia hneď 😉
@libka1 som bola milo prekvapená, minule bolo dosť negatív teraz naozaj veľký posun k lepšiemu, aj novšie trendy zachytili, na konci dotazník o hodnotení, čo chceš zlepšiť, jasné že každá sestrička je iná ale všetky boli ochotné nemôžem povedať
no malinká od začiatku ako mi ju doniesli mala noštek trošku zachuchmaný, mala skalenú vodu tak asi preto sa toho možno nadýchala a teraz doma sa jej to dosť zhoršilo, tak mi menej papá a budem musieť asi začať odsávať, inak je zlatíčko, spinká ako anjelik, plače len keď je hladná alebo ju bolí bruško

libka1
25. okt 2010

@pusinqa super pocuvat, malinkej nech sa polepsi... aj my sme mali pri evke len 2810 g a bola taka slabunka, tak je to asi super ked je babo silnejsie hned 😵 aj v teme porodnica trnava som citala vela pozitivnych prispevkov, som az bola prekvapena ze by sa to tak zlepsilo, tak mozno naozaj ano 😵 😵 😵 to by bolo super, ja som akurat minule ked sme sli cez nitru skonstatovala ze nabuduce rodim tu, lebo do tt ma uz nedostanu, mozno zmenim nazor 😀

pusinqa
25. okt 2010

@mia.k my asi pôjdeme do tej Medifery, bola som tam aj ja, zdajú sa mi fajn

no v skratke boli sme v utorok na kontrole a už sa to rozbiehalo, tak nás objednala na ráno na príjem ak dovtedy vydržíme, v noci mňa už dosť brucho bolelo, tak sme radšej išli, predsa len julku zložiť a cesta, ja som si netrúfala pri druhom pôrode čakať doma že čo, došli sme tam po polnoci, pomaličky sa to rozbiehalo, ale veľmi pomaly, ja som ale trpla doktorka mala prist az rano, v noci síce volala ale som sa bala či by ju stihli zavolať keby čosi, bol tam len taký mladý doktor, mi lepilo, mm mal zo mňa srandu, a veru asi som to privolala po 5-ej nikde nič, všetko ustalo, tak po 7-ej doktorka musela dať tabletku, dala mi aj infúzky vodu a glukózu,ja som inak nespala noc predtým lebo julka plakala,mm mal virózu, cez deň on spal nech sa dá dokopy som ho chcela k pôrodu, ja som varovala julku, ďalšiu noc sme už boli v TT, bola som už fest unavená a nedospatá, stále to išlo pomaly, okolo 10-ej nám pustila vodu, potom sa to rozbehlo, asi hodinu už boli nepríjemné tie kontrakcie, potom na 3 razy sa malá narodila ale chaosila som na sále, bola som fest unavená už a ubolená, síce asistentky aj mm ma chválili že veď to išlo rýchlo ale ja som mala zo seba dáky nanič pocit, aj placenta a šitie ma fest boleli oproti prvému pôrodu, mám velikú modrinu ako sa malá tlačila tak možno preto, že mi to cez to vlastne šila, ale potom už všetko ok hore na oddelení

janus32
25. okt 2010

@libka1 My sme mali uzivat ten imunoglukan 3 mesiace.Zacala som jej ho davat v septembri a ako sme zacali,tak sme furt kaslali-tak som ho s podozrenim vysadila.Fakt som mala pocit,ze to asi z neho kasle-hovorim,ze mi sibe 😀 no ale volala som imunologovi,ci to musi brat a on povedal,ze nie,vraj jej to predpiosal len preto,lebo mala mierne znizenu imunitu-na odberoch sme boli po kasliku-super a to skreslilo trosku vysledky. a ze si myslel,ze by bolo dobre ho uzivat,ked nastupuje do skolky.Takze som s nim skoncovala,asi tak.No uvidim co bude dalej 😒

pusinqa
25. okt 2010

@libka1 aj ja som tam chcela len kvôli lekárke ale ozaj to tam bolo teraz super, som bola na tie chvály na fóre o pôrodke skeptická ale ozaj sa polepšili veľmi

janus32
25. okt 2010

@pusinqa takze si mala druhy porod o nieco bolestivejsi,som pochopila dobre?Lebo ja som mala teda riadne kontrakcie pri druhom,aaau 😕

libka1
25. okt 2010

@pusinqa mohol za tebou na nadstandard manzel? lebo o tom stale pisu ze moze, ale ked som tam rodila predtym tak sa nesmelo, takze som opodstatnenie nadstandardu nejak nevidela, pokial by tam mohol byt so mnou muz, tak si ho zaplatim...

kankam
25. okt 2010

@pusinqa všetko naj ti želám zdravie šťastie a radosť a hlavne nech dobre spinká 😵 😵 😵 krásne miery, ja som mala tiež ninu 2950 gr. ale keby bola väčšia asi to nezvládnem 😒 😒 😒 ja som mala tiež po pôrode horšie ešte ako pôrod, nesedela som 3 týždne, tiež som bola veľa šitá a keďže som jednu noc predtým tiež nespala, tak som bola grogy ... ty si teda bola omnoho horšie ešte 2 noci a celú noc takto pred pôrodom, ale tiež by som asi nečakala pri druhom ...Hlavne nech vám tie soplíky ustanú a mm nedostal dovču ? to by už malo byť štandart, aby mohli byť muži aspoň týždeň doma, keď má novorodenca ... 😒 😒 😒 😉 😉 😉 Tak sa držte 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

s tým čiernym kašlom ste ma dostali, som v strese ... ešte že nina nechodí do škôlky, normálne sa toho obávam ... 😒 😒 😒

kankam
25. okt 2010

@pusinqa inak si ma dojala s tou vetou že si šťastná že ju máš, že keby nebolo julky tak sa nerozhodneš ... 😉 😉 😉 😵 😵 😵

pusinqa
25. okt 2010

@janus32 no veru áno a hlavne to malo stále tendenciu ustávať, doktorka mi chcela pomôcť nech to ide rýchlejšie tak ma vždy riadne rozrýpala, a vodu keď mi púšťali pri Juli mi ani neviem kedy prepichli a vytiekla, teraz aj prepichnutie brutal a bola skalená tak mi ju doslova tískala von pri kontrakcii to bol iný brutál ale pôrod to konečne rozbehlo 😖
@libka1 mohol v pohode, najprv že deti nie ale potom aj malú v pohode pustili, ja som iné návštevy nepotrebovala, ja som hlavne chcela sprchu, záchod a kľud, pri malej som v jednom kuse cikala som myslela že aj teraz ale teraz v pohode 😅 , mala som svoje súkromie s malou
@kankam kvôli tomu som sa najviac naplakala, kedy som na ňu pozrela, že ja by som ju takú krásnu už nechcela, mi to bolo tak ľúto, to som aj na @mia.k myslela, že je to ozaj úžasný okamih,aj zatiaľ Kristínku neberiem tak tragicky a stresovo ako Julku, lebo ozaj možno posledný krát také bábätko, ale aj už mám svoje skúsenosti čo a ako, aj malá je dobručká len trošku máva koliku večer alebo v noci inak je anjelik, manžel bol v ut v nemocke s nami na kontrole, str sme rodili, štv bol za mnou, pi bol len doobeda v práci a nakopili sa mu za ten čas projekty že nemôže byť doma, ale pomaly to hádam zvládneme, keď sme poodsávali sople začala pekne papkať, trošku kým si Julka zvykne tá má trošku chaos aj my ju musíme naučiť ako okolo bábätka a nájsť si čas aj na ňu ale časom to snáď zvládneme

libka1
25. okt 2010

@kankam tak zase take hrozne to hadam nie je s tym kaslom.. len ma to napadlo ked nas to tak dlho neprechadza tak uz asi zo zufalstva... ja si fakt nemyslim ze vybratie nosnej mandle by jej pomohlo na to aby prestala kaslat...

stanka26
25. okt 2010

@pusinqa aj sa pripájam ku gratululácii a Kristínke želám do života veľa šťastíčka a hlavne to zdravíčko. Nech robí maminke a ocinkovi radosť a nech ich nechá v noci spinkať 🙂 😉

libka ja bych jej to nedávala vyberať

kankam
25. okt 2010

@libka1 ja tiež nie, to je fakt sprostosť že kašel a nosná mandla, to je dooobre ďaleko od seba, ja ich nechápem, mne zasa kedy si on radil aby som kvôli seborei , prešla na šťavy a vegetariánsku stravu, to som tiež nepochopila, že tiež to asi myslel dobre, ale asi má pocit, že má patent na všetko ...
@pusinqa mám pocit, že ti to asi už mohli vyvolať aj skôr, keď si mala vodu zakalenú, ešte že sa malá vypýtala sama, tak to si si teda užila 😖 😖 😖 , hlavne že už to máš za sebou a malá je ok, hlavne nech si čím skôr zvyknete a verím, že ťa malinká nechá vyspať, aspoň teraz zo začiatku ... 😉 😉 😉

libka1
26. okt 2010

@stanka26 ani nedam, aspon zatial urcite nie 😉
nasa lekarka ma teraz pozitivne prekvapila ako sa k tomu postavila, tiez to neodporucila, ale ten kasel s tym vraj suvisi, co ma teda prekvapilo, ale celkom rozumne mi to vysvetlila... 😒
kazala nam soluxovat (musime kupit kedze nemame), dala nam nejaky liek na zmiernenie opuchu + nejake homeopatika a sirup... vraj to potrebuje cas, tak uvidime, dufam ze ma pravdu, trochu ma teraz ukludnila...
je to pravda ze nosne mandle sa casom vstrebaju?

janus32
26. okt 2010

@libka1 aaaano,pravda-ony sa vysusia 😒 preto som ich ani ja nedala vybrat D.A ked ich das vybrat,tak casom dorastu a robia neplechu.Tak potom naco dieta trapit? 😨

mia.k
26. okt 2010

@pusinqa takže takto si sa vytrápila... 😒 No ale už to máš našťastie za sebou a kristínka je zdravá,tak sa môžeš vytešovať. A Julka sa teší zo sestričky,či ešte si len zvyká? A ty si mala tú doktorku zajednanú?
@libka1 zase vám dala homeopatiká? A nemohla by si nechať Evku doma,až kým jej to celkom neprejde? Lebo takto sa jej to stále vracia,resp. zhoršuje keď je v škôlke. Asi by bolo dobré,keby sa z toho konečne vyliečila. 😉
@kankam ty vieš o tom,že na tú poradňu v 2,5 roku sa treba dopredu objednať? My s libkou sme to nevedeli,ale ciarka nám to povedala,tak sme sa objednali.Termín máme 1.12. a ak sa teraz objednáš,možno pôjdeš s nami. 😉

stanka26
26. okt 2010

baby o akej poradni to tu píšete??

Ja idem vo štvrtok so Sabínkou na preventívku ako 4,5ročnou.Ale o Šimonovi mi sestrička nič nehovorila,že by sme mali prísť.

mia.k
26. okt 2010

@stanka26 ozaj ty tiež chodíš Bugárovej...No mala som na mysli tú poradňu v 2,5roku. Tak keď pôjdeš vo štvrtok so Sabínkou,objednaj sa u sestričky so Šimonkom.

libka1
26. okt 2010

@mia.k momentalne som s nou doma a zajtra s nou bude lubos, v stvrtok piatok zase ja, lebo konecne som sa raz rozhodla ze pojdem na ocr a nema mi ju kto napisat lebo vraj je to zbytocne, takze to riesiem dovolenkou...
nedala nam len homeopatika, ale aj homeopatika a videla som na ne pozitivne ohlasy na nete, volaju sa lymphomyosot, tak dufam ze vie co robi... prave mi volala svagrina a povedala ze do 3 rokov urcite nevyberat, potom ano ak to bude akutne, lebo to moze prejst do astmy ak bude mat stale problemy, pojdeme este k inemu lekarovi ale az ked vyuziva tieto lieky co sme dostali...

libka1
26. okt 2010

@stanka26 asi ti to hovorila pri tej poslednej prehliadke co ste mali (ak nezabudla 😅 ), odmeria ti ho, odvazi, treba priniest moc, pozrie chrbat a daju im aj nieco precitat aby vedeli ake maju ocka 😉

mia.k
26. okt 2010

@libka1 aj moč treba? To som nevedela...

libka1
26. okt 2010

@mia.k ty si sa objednavala telefonicky ale mne vypisala taky listok a tam je to napisane na tom listku, nie ona to napisala, ale je to tam origos, tak z toho som vydedukovala ze ano 😅 nieco sa mi mari ze to aj povedala, ale to som si nie ista...

mia.k
26. okt 2010

@libka1 no dobre vedieť...

pusinqa
26. okt 2010

@mia.k no s Julkou je to ťažšie a ešte to že teraz ich mám sama obe doma, ale už si ju začali svokrovci brávať aspoň na hoďku, dve tak to už čosi aj porobím a ona má zábavu, malá sa jej páči ale ťažko reaguje na všetky tie zmeny, najprv bez mamy, teraz zas chce tata lebo boli spolu sami dlho, teraz naučiť ju aby malej neublížila, že nemôže robiť čo chce kedy chce, bude to chcieť trochu času s ňou to nejde tak dobre ako som myslela ale zas nie je to ani najhoršie, malú má rada a zapája ju do hier keď je hore, len si musíme všetci zvyknúť
lekárku sme mali dohodnutú aj na telefón že by došla ak by čosi či istotne netuším hlavne v noci ale nakoniec sme rodili vlastne cez jej normálnu službu mala od rána a my sme rodili na obed

kankam
26. okt 2010

@mia.k ďakujem mia za info o tej prehliadke, vieš že som na to myslela, že sa objednám ? 😉 , len som si myslela, že keď tam libka teraz chodí často, že asi sa dohodla a dohodla to aj tebe osobne 🙂 , hneď zajtra tam zavolám a objednám sa 🙂 🙂 🙂
@libka1 dík za info, že aj moč, ja sa chcem opýtať aj na nohy mala som pocit, že má nábeh na ploché, ale to mi sestrička hovorila, že k 3 rokom sa to viac ukáže už tam nemajú tie vankúšiky, tak budem vidieť ...
ozik my už slávime úspechy čo sa týka kakania, 2 osoby nezávisle od seba sa ma opýtali či pije kako-granko a že to mám vysadiť lebo to zapeká, vyskúšala som, jeme viac jabĺk zohnala som také s tenšou šupkou, lebo doteraz sme šúpali (, ale to granko bol asi hlavný problém) a predstavte si chodíme na veľkú každý 2-hý deň čo je úžasný pokrok 😵 😵 😵 a už to je až tak dobre, že chodíme na nočník kakať , som neskutočne šťastná 😵 😵 😵 😵 😵

kankam
26. okt 2010

@pusinqa tebe želám more trpezlivosti a kľudu a veru čo najviac zapájaj rodinu nech ti pomôže s julkou a ty si v KĹu porobíš základné veci okolo malej a seba, verím, že malá to postupne spracuje a bude vedieť čo a ako, s tým zápasia asi všetky mamy čo majú tak skôr po sebe detičky a neskôr tiež, kamoškina malá sa napr. odmietla obliekať do škôlky, že nech ju mama oblieka ako bábätko ... 😅 😅 😅 čo teda je dosť na nervy, keď máš nababušiť bábo, seba a škôlkar zrazu nespolupracuje ...

pusinqa
26. okt 2010

@kankam s tým naša začala už keď som bola tehu naraz ju bolo treba obliekať, jasné pomaly to spracujeme, Kristínka je fajn aj Julka sa snaží, len občas sú také krízy a mňa ešte tiež hýbu hormóny som na ňu potom aj hnusná keď je stres a obe ručia naraz ale spracujeme 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre