Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
26. okt 2010

@kankam Akk vas zapeka,tak si dobre spravila,ze ste vynechlai granko-to je taka potvorka zapekacia 🙂 A este su dobre papat hrusky,slivky a hrozienko 😵 Ale aj ja pokladam za uspech naucit deti kakat do nocnika a nie do plienocky a este lepsie je,ked chcu kakinko pustat hned dole kanalom-nasa Emka bola hrozne zvedava na to,ze kam to asi tak ide-skusala ho aj kefou potlacit hlbsie do zachoda-super zazitok-no co vam poviem 😔

stanka26
26. okt 2010

no tak to s tou prehliadkou je fakt zaujímavé.Volajú si nás tam ako chcú a vlastne sestrička ani nevie koho má asi zavolať.
To aby si myslela už fakt na všetko.Už si ani nepamätám kedy som bola na prvej preventívnej so Sabi.

My so stolicou problémy nemáme,pravidelne večer pred spaním sa s prepáčením poserie,ale hlavný problém je v tom že si pýta plienku,na nočník ani za svet sadnúť.Ale hlavné je že cikáme bez problémov,kedže sme mali začiatkom leta ešte dosť veľké problémy.

libka1
27. okt 2010

@kankam super ze ste nasli pricinu 😵 takze granko 😝 tak to by ma v zivote nenapadlo 😅

mia.k
27. okt 2010

@pusinqa želám ti vela sily a trpezlivosti... 😉 Viem,že to nemáš teraz jednoduché,treba len nejako vydržať,kým sa spolu všetci nezladíte. Dôležité je,že ste v poriadku. 🙂
@stanka26 tiež som netušila,že sa treba objednávať,ešteže mi to ciarka povedala.Mimochodom ciarka bola dnes na tej poradni so Sabínkou,tak uvidíme,čo povie,že o čo išlo.

mia.k
27. okt 2010

babule,čo idete na tú poradňu,ževraj moč netreba,teraz som sa pýtala ciarky

stanka26
27. okt 2010

tak ja už tomu fakt nechápem.Pri Sabínke mi zavolá že kedy mám prísť a pri Šimonkovi sa mám objednávať??
Riadny bordel v tom majú.Inak mala som ísť zajtra na tu preventívku so Sabi a po obede mi volala sestrička že majú dovolenku a mám prísť na budúci týždeň.

mia a ako sa cítiš ako nastávajúca mamina??

mia.k
27. okt 2010

@stanka26 zatiaľ niako,ešte stále si to nejak neuvedomujem... Asi až keď začnú riadne kopance si to budem viacej uvedomovať.
No divné je to s tým objednávaním,tiež som bola prekvapená,ale čo už.

kankam
27. okt 2010

@mia.k tak tie kopance ťa už za 1-2 týždne môžu prekvapiť, teda len také kopančeky, 😵 😉 😵 vraj je to u druhorodičiek skôr, tak okolo 18.týždňa 😵
na poradňu ideme s vami 01.12. o 11:30 hod a super, že netreba moč, keď nemajú žiadne problémy tak by to bolo asi aj zbytočné ...
@libka1 mňa by to tiež v živote nenapadlo, ešte som to nepočula a tak isto sa tvárili aj iní keď som to povedala a je to pravda u nás, tá známa čo mi to hovorila, resp.odkázala po ivulienke, má 3 dni a jej syna zapekal nesquik, takže tak a som im neskutočne vďačná, lebo konečne kakáme normálne niekedy každý deň, niekedy každý druhý, ale už 2-3 týždne nemáme problém ... a to už mi radili glycerínový čípok (kúsok) keď je najhoršie a to už je preháňadlo a doporučujú ho od 10 rokov ... teraz jej stačia tie jablká so šupkou a stop granku a asi aj kakau, ale vôbec ná to nevadí ... 😵 😵 😵

kankam
27. okt 2010

sorry preklep 3 deti, nie 3 dni 😀 😀 😀 😝 😝 😝

pusinqa
27. okt 2010

@mia.k a býva ti zle či nie?

janus32
27. okt 2010

Ajojte babulky.Ja som citila pri druhom dietati pohyby strasne skoro,take to sveholenie v podbrusku uz okolo 14-15tt a kopanceky oz v 17tt. 🙂

pusinqa
27. okt 2010

no konečne mám aj foto

kankam
27. okt 2010

@pusinqa krásne foto 😉 😉 😉 , ale to je vidieť, že to bolo väčšie bábenko, keď sa narodila, naša bola takáto, myslím, tak 6.týždňová, možno aj neskôr, ona bola taký strapatý vrabčiačik 😀 😀 😀 😵 😵 😵 , nejako som sa rozcitlivela pri tých foto ...

kankam
27. okt 2010

@pusinqa a máš ju super podloženú v postieľke 😉 😉 😉 , už jej to prešlo, čo ste mali z tej plodovej vody problémy ?

kankam
27. okt 2010

naša expertka sa dneska varovala u babky, odmietla u nej spať s revom, že "chce mamičku", tak nespala a po ceste domov o 18:30 zaspala napriek všetkým mojim opatreniam, zatiaľ spí, dúfam, že v noci nebude buntošiť, inak včera sa mi v noci 2 x vypýtala cikať a plienku mala suchú, takže keď sa vylepšíme, snáď budeme aj v noci pomaly bez plienky ... 😵 😵 😵

janus32
28. okt 2010

@pusinqa jeeeeeeej,aka krasna babulka,no ale fakt vejike babenko,je vidno ze to uz zena sa narodila 😀
@kankam to nasa Ema by veru tiez s nikym nezaspala-to je taky cecusik,nuz ale vlastne nikdy s nikym inym ani nesla hajat 😕 😔

kankam
28. okt 2010

@janus32 ja potrebujem mať človeka čo mi ju zavaruje aj cez deň, aby som mala možnosť niekde ju nechať keď potrebujem aj cez obed, tak to trénujeme 😵 😵 😵, inak svokra bola teda statočná 😲 😲 😲 😵 😵 😵 , že mi nezavolala, lebo plač bol statočný ... noc vcelku ok, do 24 :00 bola 3 x hore, a chcela aby som s ňou ležala, potom vždy zaspala, vypýtala sa cikať 😵 😵 😵 a potom cezo mňa lozila cez noc, proste bola viac vyspatá a už ten spánok nebol ono, ale celkom dobre, bála som sa že vstane o 04 h a bude katastrofa, asi to že je už skoro a dlho tma nás vytrhlo ...

libka1
28. okt 2010

@kankam tak ten moc nakoniec netreba? tak naco to tam pisu, no co, aspon nemusim naberat, je to len vyhoda 😀 si ma potesila...
@pusinqa 😵 krasna slecna 😵

pusinqa
28. okt 2010

@kankam včera som zo skrine vytriedila všetky 56-ky, to skrátka nenatiahneme 😀
no ešte má soplíky našťastie len trošku, tak 1-2 krát denne odsajem vysávačom, zajtra ideme na očkovanie TBC a mali by byť aj výsledky z tej plodovky či tam čosi nebolo tak uvidíme, podloženú ju mám kvôli soplíkom aj kvôli tomu že ona je hladoš pahltný tak aby sa jej to mliečko tak nevracalo späť

janus32
28. okt 2010

@kankam no ja by som tiez trenovala,ale nemam ju komu dat-aj ked svokru mam oproti v dome,aj svagrina tam byva.Tak ale to uz je na dlhu debatu,tak ja rydsej deti vsade trepem zo sebou 😖 niekedy mam vazne nervy z toho,ale snazim sa vtedy zhlboka dychat.Baby ako u vas prebiehaju preventivky?Kedy vasim detom brali krv prvykrat?Pytam sa len pre porovnanie.Lebo u nas taka dr je,ze pokial dieta asi neni na pol mrtve,tak nepotrebuje ani krv ani moc 😕

stanka26
28. okt 2010

@pusinqa krásna je tá vaša bambulka 🙂

no my znovu chorí.Bugárová mala dovolenku tak sme išli Paulíniovej a tá nám nasadila antibiotiká .Takže máme zo škôlky pauzu.

libka1
28. okt 2010

@stanka26 to je na porazenie normalne... kolkate mate antibiotika odkedy ste v skolke?
my sme vcera kupili solux a nahrievame jej tie dutiny nech sa jej uvolnia hlieny... ina zaberacka, zevraj to mame robit 3x denne 5 minut, ako podla mna nezrealizovatelne, reve uz len ked vidi solux, zmohli sme sa na 1 nahrievanie asi 3 minuty trvajuce, potom si uz trhala dole okuliare tak som to radsej vypla nieze jej este oci znicim 😝 ale rano sa nam podarilo odsat trochu soplika, co je pokrok, lebo doteraz jej to tam stalo ako zabetonovane 😝
no som zvedava ako dopadneme my, kupila som druhu davku imunalu, vysledky sa dostavia az okolo 3 davky, tak som zvedava ci to je len komercia, nech toho clovek kupi co najviac alebo ci naozaj nieco bude.... poctivo davame predpisane gebuziny a verime v zlepsenie 😉 ten kaslik ma stale premenlivy, raz menej, raz viac...

janus32
28. okt 2010

Baby si to tak zoberte,ze my ako deti sme brali penicilin tusim na vsetky choroby-aj to v tabletach 😝 vzdy som sa ho snazila niekde schovat,hlavne pod matrac 😵 mama si myslela,ze som ho zjedla,lebo som jej tvrdila,ze ja ho chcem sama v izbe vypit 😔 no veru mna by decka tak neodzubali 😅

stanka26
28. okt 2010

@libka1 zatiaľ máme prvé od nástupu do škôlky,ale keby je tam naša doktorka tak si myslím že by jej ich nedala,lebo pred necelými dvomi týždnami kohŕnal Šimi a povedala že mu stačí stodal.Našťastie mu prešlo ale čakám že keď sa vyzdravie jeden tak to sadne na druhého a to ma potom asi potom už rachne 😀 😀

paulíniová nám dala sirup a antibiotiká sme dostali v tabletkách som zvedavá ako to do nej dostanem ☹

libka1
29. okt 2010

@stanka26 to je pravda ze nasa sa snazi nedavat ATB... moja uz nastastie papa pilule jak cukriky 😅 ale soluxovat sa stale nechce, vecer tu bol cirkus ze sa divim ze susedia na nas socialku nezavolali 😅 no ja mat 2 deti teraz na krku co by si podavali chorobu tak by som sa asi uz fakt obesila 😔

janus32
29. okt 2010

@libka1 No ja sice mam dve deti,ale chvalabohu D.je odolny,este s Emou neboli rovnako chori,on to nastastie od nej nikdy nechyti-dokonca aj crevne virozy sa mu vyhybaju-ma dobre crevo 😔

mia.k
29. okt 2010

@pusinqa aké krásne bábenko a aká je velkáčka, ozaj nevyzerá na svoj vek,ale staršie... 😉
Mne zle už nebýva,zo začiatku som mala slabšie nevolnosti,ale už to prešlo.
@kankam ja už cítim pohyby od nejakého 14-15tt , Benjamína som cítila až od 18tt.
@janus32 nám preventívne krv doktorka nikdy nebrala a ani moč.

mia.k
29. okt 2010

@stanka26 takže zase choroba... Ja som tu už normálne vystrašená z toho,ako sú detičky čo chodia do škôlky stále choré. Normálne sa desím budúceho roku,keď začne chodiť Benjamín do škôlky. Alebo ho možno ešte nedám.Uvidím.

libka1
29. okt 2010

@janus32 tak to mas super s damianom 😉 ja stale dufam ze sa to casom upravi a organizmus si navykne, len aby oto bolo cim skor...

@mia.k ved uvidis, ale on bude mat na buduci rok v sept. 3,5 roka, tak to by asi aj bolo dobre keby siel do kolektivu, aj ked som citala aj teorie niektorych mamiciek ze kolektiv je len vymysel mamiciek ktore su lenive byt doma s detickami 😅 tak neviem, ale evka sa tam tesi, pokial ich nejak nespajaju alebo tak tak sa sama pyta do skolky... pravda vsak je aj to ze odkedy chodi do skolky uz sa jej nechce na ihrisko a tak za detickami lebo ma toho dost v skolke a najradsej by sedela doma a drzala sa stale za ruku, este aj ked pozera telku mi povie maminka pod si sadnut vedla mna budeme sa drzat za ruku a pozerat spolu... 😵 ostala taka mamickovejsia (ale aj tatikovitejsia) a vyhladava moju/nasu spolocnost co najviac a vychutnava si ked sme spolu...

pusinqa
29. okt 2010

@mia.k fasa keď ti nebýva zle
dnes sme boli na očkovanie, malá pribrala 230 g. za 5 dní, sa na tej správe aj pediater bavil, že koľko dala, Julka toľkoto vážila skoro ako dvojmesačná 😀 , jediná nevýhoda že je hladoš a musím rozbehnúť viac mliečka, inak tým že je veľké bábo je nakojená za 5-10 min. tá si sama chytí a ťaháááá, takže v tomto paráda, Julku som kojila nekonečne dlho vždy, neprisávala sa a dlhé mesiace sa poležiačky nevedela ani prisať, toto je super v noci že spíme, potiahne si a spíme ďalej a je aj taká kľudnejšia mimo hladového revu ako bola Julka tintítko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre