Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
13. nov 2010

@mia.k v čom je toto tehu iné ako s Benom, s ním si sa cítila lepšie keď si bola toľkoto tehotná ?

pusinqa
13. nov 2010

@kankam ty si vtipná že byť sama, to oni varujú Kristínku, hrajú sa s Julkou a ja umývam okná, vysávam, periem, unavená som ako kôň 😀 ja som sa zas vždy tešila keď mi mal niekto varovať a potom som aj tak nič neurobila čo mi tak Julka chýbala sme boli na seba stále len zvyknuté 😀 ty kedy chceš dať malú do škôlky a do ktorej?

libka1
13. nov 2010

@kankam to s tymi spanielmi som tiez citala 😅 normalny des, vraj sa aj mnohi rodicia sudia s detmi kvoli napadnutiu... 😔

ciarka
13. nov 2010

Ahojky baby, chcem len povedat ze 11.11. bol ozaj blby datum, vtedy mi zistili zapal pluc.

Kankam- inak mi nic nebolo, len som mala kasel skoro 2 tyzdne, a inak dychanie som mala ciste, len dokimu sa zadalo, ze mam dlho kasel, tak az na RTG sa zistil zapal.Takze nepodcenuj kasel, ak by si ho mala dlho. To je moja rada.

U nas tiez sto krat opakujem to iste a aj tak ma neposluchne, tiez neplati ani pekne slovo, zvysenie hlasu, tiez dostane aj po zadku.

kankam
13. nov 2010

@pusinqa ja som myslela, na to že si bola vybavovať v meste 😉 inak je mi úplne jasné že neoddychuješ (aj keď vraj aj zmena činnosti je oddych), aj keď ja som napr. na okná dosť kašlala, tak mysli aj na seba, nech sa nezlikviduješ 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 , inak ťa chápem, aj ja som mala a aj teraz mávam takú nutkavú potrebu zvládnuť nemožné, keď je ninka u babky, že si niekedy ani kávu neuvarím 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😝 😝 😝

kankam
13. nov 2010

@libka1 fakt des to ma utvrdzuje že žiadny extrém nie je dobrý ... 😵 😵 😵

@ciarka dík dúfam, že ti rýchlo zaberú lieky, inak to som počula, že veľa ľudí takto má zápal plúc bez teploty a ďalších príznakov, len kašel, tak dúfam, že mi to prejde rýchlo, inak sa chystám aj ne preventívnu prehliadku, tak aj z krvi by mali zistiť zápal ...

ciarka
13. nov 2010

kankam- no dufam, ze zaberu, zatial to tak nevizera. A to som rozmyslala ci ich mam brat. No z krvi by mali zistit, a kedy ides na preventivku?

pusinqa
13. nov 2010

@kankam v meste sme boli všetci spolu ale aspoň som si vbehla kam som potrebovala 😉 okná som odkladala celé tehu a už som nemohla ani deku, či koberec vyprášiť čo boli tak špinavé parapety, inak by som na ne kašlala, ale toto už bolo moc, veď zajtra je nedeľa, dáme oddychovejší deň 😉

libka1
14. nov 2010

@ciarka @kankam ani nehovorte, ja ked si predstavim ze by mohla eva mat cosi take tak mna vystrie... ved jej ani poriadne vysetrenia nespravili okrem jedneho vyteru ktory bol negativny a tej velmi produktivnej navstevy u toho ORL odbornika... a kasel mame stale rovnaky, kasle malo, ale hrozne skaredo... este mame lieky na 2 tyzdne a ked ju to ani potom neprejde tak uvidim co sa udeje... budem ziadat dalsie vysetrenia... ked nedaju tak pojdeme inde, ved to nie je mozne aby sa to vobec nezlepsovalo... 😔

mia.k
14. nov 2010

@pusinqa ty teda máš výdrž... takéto upratovanie,ked sa ani poriadne nevyspíš ani neoddýchneš,no nepreháňaj to radšej a nájdi si radšej čas aj na oddych.
@libka1 tak to už je ozaj dlho čo je Evka chorá,veru nevzdávaj to a choď s ňou niekam na vyšetrenie.
@kankam no toto tehotenstvo je celkom iné ako pri Benovi.Pri ňom som si to super užívala a nechcelo sa mi ísť ani rodiť-najradšej by som bola bývala aj rok tehotná,tak sa mi to páčilo.Ale teraz... Jednak nevládzem,som viac unavená a ubolená a ledva Benjamína dvihnem, mám problémy s kĺbom-niekedy sa mi tak zasekne,že s ním nemôžem ani pohnúť a bolí jak sviňa a nemôžem vtedy ani sedieť,ani ležať,ani chodiť,proste hrúza,až mi je na odpadnutie a trvá to dosť dlho kým sa mi ho podarí nejako odblokovať. A mám ešte jeden zdrav. problém,ktorý ma zožiera už päť mesiacov a nemôžem sa ho zbaviť a dosť mi znepríjemňuje život,ale hlavne ohrozuje zdravie bábätka,takže to ma tak dosť trápi, takže teraz by som bola normálne rada,keby som už mala toto tehotenstvo čím skôr za sebou.

libka1
14. nov 2010

@mia.k ejha, to neznie dobre, to ta asi ani tak lahko neprejde, mozno po porode... to nie je dobra vizia 😝 nech ti to rychlo bezi 😉

este mame tie lieky na dobratie, ked tie nepomozu tak pojdeme inde ak to ona nejak nebude riesit, ja som vkladala do tychto liekov velke nadeje ale zatial nevidim ani minimalne zlepsenie a to ich uz minimalne 2-3 tyzdne berieme 😔

mia.k
14. nov 2010

@libka1 fúha,po troch týždňoch žiadna zmena? Tak skús teda ešte vydržať s tými tabletkami a potom to už nejako radikálne rieš,ked sa nič nezmení.

libka1
14. nov 2010

@mia.k sak drzim zo vsetkych sil, ale stracam nervy zo dna na den... rozmyslala som aj nad tym ze pojdeme k moru... niekde do kupelov chceme ist, tak mozeme aj do chorvatska alebo turecka keby jej to pomohlo...

pusinqa
14. nov 2010

@mia.k to veru nič moc, ono druhé tehu je náročnejšie na únavu a fyzičku lebo ten prvý drobec dáva skrátka zabrať, ale zas ja som sa snažila si to v rámci možností aj užiť, lebo možno ozaj posledný krát

janus32
15. nov 2010

ahojte babenky,ste sa ako rozpisali-som musela dve strany precitat,aby som bola v obraze 🙂 My sme mali teraz hody,takze taka tlacenica bola trosku u nas-ale neva,ved to len obcas byva.Akurat mam pocit,ze som vobec nemusela predtym ani upratovat 😀
@mia.k no teda vam to ale leti-inak aj ja som mala druhe tehu inaksie ako prve-ale to asi 50%zien
@libka1 takze vam tie liecky nejak nepomohli?Ema je celkom v pohode,zacali sme druhy tyzden do skolky chodit,tak uvidim,ci to bude rekord 😵

janus32
15. nov 2010

@pusinqa inak vy ste ake velike uz,takze Kristinka je taky papkac?Aj Julka bola?Ked je v skolke,trosku si oddychni,nenahanaj sa-nic ti neutecie 🙂 z vlastnej skusenosti viem,ze lepsie je trosku vyuzit ked jeden kus nieje doma a oddychnut si ako byt straaasne unavena a potom dojde aj nervozita 😕

pusinqa
15. nov 2010

@janus32 neboj aj oddychujem aj keď sa zas som taká nepokojná povaha ja furt sa čímsi musím zapodievať 😀 no Tinka je papač riadny 🙂 , Julka práveže vôbec nebola a ani dodnes nie je, takže máme zmenu 😀 Inak hrozne chutná je Kristínka veď už máme skoro mesiac, všetko sleduje tými okálmi, ksichtíky strúha, taká bábika 😎 Tak vy ste hodovali?

libka1
15. nov 2010

@janus32 aj evka chodi do skolky, je v podstate uplne v pohode az na takych 5-10 priserne hlasnych a chrchlavych zakaslani denne... sa divim ze ma este nikto z rodicov nezastavil a nevynadal mi ze preco chodi do skolky... musi to posobit hrozne ked nevedia ze nie je nakazliva a ma to len z tych hlienov 😔 (aspon teda podla doktorky, ja uz neviem comu mam verit).

libka1
15. nov 2010

@janus32 aj evka chodi do skolky, je v podstate uplne v pohode az na takych 5-10 priserne hlasnych a chrchlavych zakaslani denne... sa divim ze ma este nikto z rodicov nezastavil a nevynadal mi ze preco chodi do skolky... musi to posobit hrozne ked nevedia ze nie je nakazliva a ma to len z tych hlienov 😔 (aspon teda podla doktorky, ja uz neviem comu mam verit).

janus32
15. nov 2010

@pusinqa no hodovali,pribrala som hadam aj tri kila 😀 vsetci sme nejako moc papali-akokeby koniec sveta mal prist 😵 daj nejaku novu fotku,nech si majinku omrkneme 😔

pusinqa
15. nov 2010

s Julkou sme robili prsia ako má Ariel 😀 a Tinka dnes, čakáme na tatina kedy príde 😉

pusinqa
15. nov 2010
janus32
15. nov 2010

@pusinqa 😀 😀 😀 som to najprv nepochopila,az ked som pozrela foto 😀 Jeeeej,aby ake zlate su.no ale Kikuš rastie ako z vody,už to nieje take bábenko,je vidno,že to už slečna je 😵

kankam
15. nov 2010

@pusinqa no veru naša nina bola takáto min 3 mesačná .... 😵 😵 😵 tak nech vám rastie ako z vody 😉 😉 😉
@mia.k tak to ťa normálne musím poľutovať, to ti asi tlačí niekde malinké a to nie je dobre, to fakt vylieči asi až pôrod, akurát to bude asi rastom bábätka ešte horšie 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄 a to druhé čo si nešpecifikovala to je ešte asi horšie, keď ti to aj malinké ohrozuje, 🙄 🙄 🙄 to ti fakt zaželať, len nech ti to rýchlo ubehne a malinké je zdravučké ...
@libka1 to beriete tie homeopatiká ?
@ciarka to sa ešte len chystám dohodnúť s dokinou a teraz to je asi bezpredmetné, cez víkend som bola u svokry a tam mi liečili hrdlo slivovicou 😀 😀 😀 , ale neuveríte pomohlo mi to 😉 😉 😉

kankam
15. nov 2010

a idú nám asi posledné stoličky, lebo mala v noci zasa 38,5 ☹ ☹ ☹

janus32
16. nov 2010

@kankam 😀 😀 😀 vraj taka slivovicka vsetky potvory z tela vyzenie 😀 len keby to tak nepalilo 😵

pusinqa
16. nov 2010

@kankam dobrá liečba 😀 😀 😀

kankam
16. nov 2010

@pusinqa samozrejme 1 štamperlik ako sa hovorí a to ešte bola taká dlhšie odležaná, takže to už nemá toľko % ..., dneska som si kúpila ešte na cmúľanie pastilky a zdá sa že sa z toho pomaly vyhrabem aj bez antibiotík ...

libka1
16. nov 2010

@kankam aj homeopatika - lymphomyosot, ale aj antihistaminika - aerius a synupret.... nadeje som vkladala do toho aeriusu, ale asi sa nenaplnia 😔 nemam pocit ze by sa to zlepsovalo.... 😝

mia.k
16. nov 2010

@pusinqa hehe,to čo vás napadlo s tými prsami? 😀 Čo by chcela Julka tiež Kristínku kŕmiť? 😀 Inak Kristínka je ozaj cvalík, som rada,že sa vám tak darí, to inak docela poteší,ked po jednom nepapacom dieťati príde taký papkáč.
@kankam takže hovoríš,že sa ti to už pomaly zlepšuje? Tak to je super,len tak ďalej, bolo by dobré,keby ti to prešlo aj bez ATB. Skús ešte varené víno so škoricou a klinčekmi,vypi celú šálku horúceho vína a šupni sa do postele a poriadne sa vypoť. Ževraj to pomáha.
Mne sa nejak nedarí... Včera sa mi pridružili ďalšie dve bolavé záležitosti,tak idem dnes poobede k lekárovi,nech so mnou niečo robí,lebo už som jak lazar,ledva sa hýbem. Toto bude velice napínavé tehotenstvo,už to vidím. 😝

kankam
16. nov 2010

@mia.k keby si to mala prvé, tak si aspoň môžeš odpočinúť a polehávať, ale pri Benovi sa to asi sotva dá, že ?! tak dúfam, že ti ten doktor pomôže, lebo tie 4 mes. ešte takto fungovať nie je nič moc ... 😝 😝 😝 😒 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre