Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
16. nov 2010

@libka1 veď uvidíš, ked to doužívate, ale tiež myslím, že by to malo zabrať už teraz, kamoška tiež malej dávala synupret a tej to pomohlo, prečistila sa od hlienov, určite nech Vás niekam pošle ďalej, veď ty sa nedáš odbyť 😉 😉 😉

pusinqa
16. nov 2010

@mia.k no slečna chcela byť ako Ariel z rozprávky a mať prsia a chvost, tak sme vyrobili prsia a omotali ju do osušky že chvosť a hádzala sa nám tu v takej paráde po zemi že je Ariel a pláva 😀 , nech ti boľačky prejdú, hádam ti lekári aspoň trošku pomôžu, ja som tiež toto druhé tehu od polovice sedela kedy sa dalo a aj to ma bolelo 😝 možno sa dnes aj stretneme ja si chcem ísť dať potvrdiť žiadosť na sociálku s babami k sestričke 😉

libka1
18. nov 2010

@pusinqa podarena je na tej fotke 😀 a vidiet ze su uplne ine typy s tinkou, ta je baculatucka a julka je slizik stihlunky 😉

laluchova
18. nov 2010

ahojte, tak nechodievam sem už tak často nemám na to čas...až toľko...
chem iba prispieť...niekde som len tak čítala aneviem či dibre pochopila že Mia je tehu??ak áno gratulujeme a tešíme...
škôlka, ani som si nemyslela že to bude s chorobami až také zlé...od sep je už po 3x na atb...dnes s nou bol muž ...každý mesiac je na atb...náš rekord je byť v školke 235tt teraz sa dobre ozaj dobre držala...vraj jej to normál pri nástupe do školky...ale rozhodla som sa že pojdeme k alergologičke- imunologičke...tak uvidím kedy nás objedná teraz ked je chorá jasné e tam nepojdeme,...to nás asi ani nevezme...soplík, to je náš problém...a v noci sa chúda aj hodinu dusí kašlom...taký dráždivo vykašliavací...a pritom dnes že dýchanie má relatívne čisté že to je z tých nosných hlienov...uvidíme ako zaberie suprax ...ešte sme ho nemali...už skúšam aj babaské recepty som vyčítala ...dávam jej od včera aj cibuľovo- medovo citronový sirup doma robený...biogaia probiotické kvapky...tak uvidíme ako sa z toho vylížeme...čítam že i Evka je na tom s libkou obdobne...nemám čas čítať veľmi dozadu tak ma trošku poinformujte...vdaka 😉

libka1
18. nov 2010

@laluchova mia je veru tehu, uz ma polovicu za sebou pomaly 🙂
my neberieme ATB, nemame soplik, nemame teploty ale mame odkedy chodi do skolky neustale kasel...to znamena ze uz 3 mesiace 😝 tiez sa hodlame dat poslat aj k alergologovi, este doberieme lieky co mame a musime to radikalne riesit, lebo to uz dlho trva... inac je vesela, spokojna, skolku ma rada, rano sa tam tesi 😉 uz ma kamosky a kamosov tam, v meste hocikedy oslovi nejake dieta ze to je spoluziak, pozna ich aj po priezviskach, je to take smiesne ked ich meste oslovi celym menom a priezviskom 😀
tiez to nemate ruzove, ATB kazdy mesiac nie je velka vyhra...

mia.k
18. nov 2010

@laluchova vďaka za gratuláciu... 😉
@libka1 to musí byť fakt sranda,ked ich Evka oslovuje aj priezviskom,hihi. 😀 To je super,že sa jej v škôlke páči a že sa tam teší.
Mne predvčerom doktor zistil,že sa mi skracuje krčok na maternici a že mi hrozí predčasný pôrod. Chcel ma poslať do nemocnice ležať na dva týždne,no ale čo by si doma bezomňa počali.Benjamín nevydrží bezomňa ani hodinu. Tak som musela doktorovi slúbiť,že si to doma zariadim tak,aby som mohla ležať. Lenže to bohužial nieje reálne a musím fungovať naďalej normálne,lebo ktože sa mi postará o Bena a o domácnosť? Ja viem,že sa musím šetriť,lebo nechcem prísť o bábätko,ale celkom sa to nedá. Inak ešte mi dr. povedal,že budem musieť pravdepodobne ležať až do konca tehotenstva.Takže koniec môjmu žbrílaniu po vonku. Prvého decembra idem na kontrolu,tak sa uvidí,že ako ďalej. Ach, dúfam,že to nejako dotiahneme do šťastného konca...

libka1
18. nov 2010

@mia.k no, je to dost sranda... neviem preco to tak hovori, maju 2 simonkov sice v triede, tak ci kvoli tomu, aby ich rozlisila...

laluchova
18. nov 2010

noo veru libka kašeľ trvajúci tak dlho tiež nieje bohviečo...
Mia tak sa veru šetri...máš ešte dosť toho pred sebou nezávidím...
aj naša Tami je v školke nesmierne šťastná a ľubi aj pani učiteľky...sama o tom často hovorí...a spolužikov si pozná tiež super..to je radosti ked niekoho stretneme...veľa sa tam toho už naučila, zvláda už aj obliekanie vyzliekanie...napreduje...a je veľmi smutná ked musí byť doma chorá a nechodiť do školky, lebo jej v podstate iež nič takého nieje...tiež je veselá, ani teploty nemala ako bola chorá...ani teraz nemá...skáče vylieza kam sa dá...a prehovára ma: Maminka ja niesom chorá iba trošku že pojdem do školky...aj plače ked ostáva doma...
a s atb veru žiadna výhra 1x jej ich dala halasová lebo zastupovala po 2x jej ošetrujúci lekár demmer a teraz zas halásová zastupovala...ked tak uvidíme ako sa to vyvinie...dám vedieť...a kankan má čo nového s ninkou a chlapci ako ???

laluchova
18. nov 2010

@laluchova a libka aj Tami pomenúva chlapcov a dievčatká v tride aj priezviskami...tiež tých ktorých je v triede viac , fipilko a tak...je to ozaj sranda...pozorzpáva čo vyvádzali čo robili a aj na druhých nažaluje...nielen na seba a tie hlášky...sa smejeme

libka1
18. nov 2010

@laluchova tak to maju asi vsetci rovnaku uchylku ze pomenovavat priezviskami 😀 aspon je sranda 😀

libka1
18. nov 2010

@laluchova preco jej dala ATB ked nema teploty? nam nedava vtedy...

laluchova
18. nov 2010

noo ona už bol skoro týžden taká všelijaká skúšali sme doma sirup čaje, hygiena nosa a nepomohlo zhoršilo sa tak ona by mala vedieť..aj vyšetrenie z pršteka ukázalo zápal, ani ja nemávam teplty ked som chorá len výnimočne a to poom aj 40...len sa bojím aby potom neostala imúnna voči atb...ale zas tiež aby nemala potom chornický kašeľ...chornickú bronch..alebo nebodaj astmu ako i ja

pusinqa
18. nov 2010

@mia.k fíha, to nie je sranda, držíme palce nech to zvládnete, nemáš nikoho kto by ti pomohol s malým? ☹

julka tiež vie aj priezviská detí u nich asi robievajú prezenčky že kto tam je tak si to asi preto pamätá lebo doma keď sa hrá na škôlku takto zapisuje deti akože ráno 🙂

kankam
18. nov 2010

@mia.k 🙄 🙄 🙄 držím ti palce, to je teda riadne skoro na skracovanie krčka, mne sa to stalo v 30 týždni, teda o 10 týžd.neskôr a tiež som musela poctivo ležať doma, ale vtedy som nemala iné starosti ...skús malého dať varovať ak by sa ti dalo aspoň na pár dní, nech malinké nevymýšľa, mne nina robila odrazy, tak preto sa to začalo aj nospu som vtedy užívala ....(a doktor mi vynadal, či chcem mať dieťa s nejakým problémom ), keď budeš musieť ísť ležať do nemocky (dúfam, že sa to nenaplní), potom si ako poradie bez teba ? 🙄 🙄 🙄 😝 😝 😝

janus32
19. nov 2010

@mia.k fúúúha,tak moja nič iné ti neostáva len naozaj ležať.Mne museli pri Emke urobiť serkláž-zašitie krčka maternice-no žiadna sranda ☹ ale nejak ležať sa mi nedalo,to sme ešte bývali u svokry-no ľahni si 😀
@laluchova je to naozaj nutné,aby mala Tami vždy ATB?Aj my sme skúšali kadečo na kašeľ,soplik,pomohol tymiánovy sirup a Stoptusin sirup.Ja neviem ako je to u vás,ale my vždy ked máme soplik,tak o deň,dva aj kašeľ-a to poctivo stále fúkame 😨

libka1
19. nov 2010

@laluchova ked jej crp ukazalo zapal, tak tie atb su asi na mieste... 😉
od dnes som aj ja na atb, mam zapal priedusiek... asi si budete mysliet ze mi sibe, ale ja som normalne rada 😵 konecne si oddychnem 😉 tyzden lezania, az sa mi to zda neuveritelne 😅 spracem postupne aj byt hadam, lebo to tu uz vyzera zufalo...

mia.k
19. nov 2010

@libka1 tak ti gratulujem k chorobe 😀 ,dobre si to uži. 😉 😀
@janus32 a pomohlo to zašitie krčka? Nemôže sa aj tak stať,že sa bábo vypýta na svet skôr. A aj po tom zašití je nutné ležať? Mne sa akosi ležať nedarí,stále je čosi treba robiť...Bena nemám komu dať varovať,ale chystám sa budúci týždeň do PN k našim,tak snáď sa mi tam podarí trocha oddychovať. V stredu idem do PN na sono,tak som zvedavá,čo mi tam povedia.

mia.k
19. nov 2010

@pusinqa to si bola ty v utorok u toho doktora s tým bábetkom v autosedačke? Spomínala si,že aj ty sa tam chystáš,tak reku či si to ty nebola,lebo jedna taká tam bola aj s mamou tuším.

pusinqa
19. nov 2010

@mia.k no ja som si to nakoniec poplietla som myslela že aj utorok sú poobede, lebo ja som chodievala pondelky poobede ale utorky sú doobeda, no chytili sme ešte sestričku tak mi potvrdila papiere 🙂
snaž sa čo najviac ležať a oddychovať

kankam
19. nov 2010

@libka1 a nie je ti zle keď sa chystáš upratovať ? asi máš toho dosť v robote , že ?! ja si to tiež neviem predstaviť ke´d budem chodiť do roboty ako sa to dá všetko stíhať ...
Inak boli sme kúpiť tú plastelínu v kelímkoch a malo to veĺký úspech, už sme sa hrali 2 poobedia cca po 1 h, ale musela som sa s ňou hrať, ale lepšie ako čumeť do telky, lebo začala mať takú tendenciu, že keď sme doma, tak len telka, žiadne hranie, tak pracujem na iných zábavných aktivitách ...
Tiež sme dneska boli u doktorky, dostali sme na kašel stodal a nejaké probio a ešte má zapálené oko+taký čisto ženský problém už v takom útlom veku, tak pôjdeme detskej gyn. a pondelok asi aj očnej 🙄 🙄 🙄 už sa teším z takéhoto chodenia po doktoroch ... 🙄 🙄 🙄 a hlavne revu mojej dcéry ktorá nechce ísť k žiadnemu doktorovi, ani počúvať so stetoskopom (neviem čo sa jej stalo) a už vôbec užívať nejaký sirup a pod ...
@laluchova tiež myslím, že keď crp.ukázalo zápal tak to treba, držte sa 😉 😉 😉 nás to ešte len čaká o rok ..., mi pripadá, že je malá staršia tak o rok , keď to čítam ....

kankam
19. nov 2010

@mia.k fakt sa drž a odpočívaj aspoň v PY nech ťa nechajú ležať ...

mia.k
20. nov 2010

@kankam fúha, tak teraz je zase Ninka chorá? A hneď takéto všeliaké problémy,no nič moc veru. 😒 Vy si nejak odovzdávate štafetu... Tak nech to u tých lekároch šťastlivo prežijete.
Inak Benjamín by tiež najradšej stále pozeral telku,ale snažím sa,aby ju pozeral čo najmenej,len ked jeho okrem telky nič nebaví,tak je to ťažké vymýšlať mu nejaké aktivity. 😖 No a navyše teraz,ked s ním ani von nemôžem chodiť,tak je to doma veru pekná nuda.

kankam
20. nov 2010

@mia.k no včra k večeru sa jej to zhoršilo, už aj nádcha sa jej pridružila a ráno aj druhé oko, a ide jej od tiaľ hnis, tak mám pocit, že je to presne to čo som mala ja, asi to odo mňa dostala, a keďže je oslabená kvôli tým zubom tak asi to jej dopomohlo ... 🙄 🙄 🙄 a mne sa popri nej zasa zhoršil kašel, už bol na ústupe, dneska sa idem zadrhnúť, tak som úplne happy 🙄 🙄 🙄 , v noci sme odsávali aj ráno a od 05:30 som s ňou bola hore ... aspoň že sa jej tá nádcha uvoľnila a ide jej to samé von, tak teraz sme už neodsávali, inak čistý horor dať jej sirup, alebo čokoľvek iné ...

kankam
20. nov 2010

@mia.k ninu baví tá plastelína teraz a čítať knižky, ale inak rozprávyk ráno, naobed aj večer, tak to max obmedzujeme a snažím sa ju od toho odhovárať, tzn.že ani my televízor ani pc nemôžeme pustiť ... 😅 😅 😅

janus32
21. nov 2010

@mia.k myslim,ze to zasitie pomohlo,ale nic prijemne 😨 a aj tak mi stale prizvukovali,ze treba lezat,ale dotiahli sme to nakoniec uspesne do konca 🙂
@kankam jaj,tak teraz vy marodite 😒 tak skore uzdravenie prajem.V HC je aj detska gynekologicka?Taka malinka a uz musi chudiatko taketo peripetie poznat ☹

libka1
22. nov 2010

@kankam iha, ku gynekologicke si ani neviem predstavit.. to ako ich vysetruju? musis potom podat spravu...
telkovy problem je aj u nas 😝 ale chce kukat len bambulku a krtka, ine ju zatial nastastie nezaujima... aj tak si to stale vynucuje... a je total maniacka na reklamy (mala vianocka, dede a postova banka su top 😝)
u nas tato urobi ze ja ti ten sirup zjem a uz aj leti aby sa tak nahodou nestalo 😝 v tomto pripade je jej lakomost a sebeckost velmi osozna 😀

janus32
22. nov 2010

@libka1 😀 😀 😀 Tak aspon na nieco je lakomost dobra,aj ked u nas teda nefunguje,Niezeby nebola lakoma,ale to co nema rada,pokojne prenecha druhemu 😀 Aj my frcime na reklamach,ale Ema pozera vsetko-obsedi pri kazdej volovine,ale snazim sa ich v tychto veciach krotit,ci uz to je pocitac,alebo telka.Ale obcas je zato aj plac u nas 😝 no najnovsie nasa slecna zacala hresit-ale ako!?Panabeka,tak ani v krcme tusim necifruju 😕 Tak poradte ako nato,lebo pri D.sme taky problem nemali-ale to som uz hovorila-on je z ineho cesta 🙂

libka1
22. nov 2010

@janus32 tak tu je kazda rada nad zlato, tiez neviem co by som robila, kdesi som citala ze si to netreba vsimat... ze ich to prestane bavit... no ale co ked zacne este viac???

janus32
22. nov 2010

@libka1 ved prave tak to bolo aj u nas-najprv sme si to nevsimali,ale teraz je to uz horsie-radsej oproti svokre ani nejdem s nou 😕

libka1
22. nov 2010

su to potvory tieto detiska... myslim ze za chvilu to caka aj nas, neviem preco, ale mam taky citak podla toho co tu pises ze nasa Eva je ako kopia Vasej Emky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre