Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
23. nov 2010

@mia.k ps.a obed by som objednala donáškovú službu napr. pizza grande vozia všetko -pizza, cestoviny, aj norm.jedlo a dovoz v hc je zdarma ...

kankam
23. nov 2010

@libka1 super ste to vymákli ten čas, že tam nikto nebol 😉 😉 😉 , našťastie je tam tá sestrička tak super, že ma hneď zavolala dnu a nečakala som, doktorka ma najedovala, nabudúce budem viac pripravená a adekvátne jej odpoviem, pripadalo mi to akože zbavovanie sa zodpovednosti a prehodenie na mňa, veď vlastne ja som tá .... čo mi nazáleží na vlastnom decku a nerobím nič aby som ju vyliečila, pritom jej prvá reakcia keď som jej to ukázala na plienke z noci(nepocikanej,) tak sa ma opýtala či to nie je stolica, neviem potom kto je .... ja ešte teda rozoznám stolicu od niečoho iného a hlavne v noci takto veľké deti už nekakajú ...
oni všetci - mamy, mužovia a spol. na nás nakladajú pritom mám pocit, že aj tak očakávajú že všetky závažné rozhodnutia urobíme my a keď náhodou niečo neurobíme presne keď treba, ale o chvíľu potom, alebo sa to takto ťahá, tak nás treba zvoziť a pritom robíš čo sa dá, naviac ma naserie, keď si niekto myslí, že by som chcela "ublížiť" vlastnému dieťaťu nejakým liečebným postupom (napr. odsávaním nosa s vysavačom) ... mňa to naserie, potm je mi to ľúto a potom mám depku, pritom fakt máme dar intuície, napr. ja som minule išla k svokre (aj sme tam spali)a mala som tušáka, že by mohla mať nina teplotu, lebo bola celý čas o ničom, tak som zabalila aj čípky aj teplomer a v noci som sa o 01 zobudila, že má horúčku na jej vrelé ruky a mala 38,5, takže som to vďaka tušeniu max zvládla, svokra také veci doma nemáva ...

kankam
23. nov 2010

@libka1 😵 😵 😵 😀 😀 😀 to som písala v mene mii, ja rozhodne nič také neplánujem ... 😵 😵 😵 😝 😝 😝 mám dosť 1 ks v plnej miere ...
to kolostrum mi už niekto spomínal, vraj je to od kráv, tak ako od žien to prvé mlieko-nemlieko, vraj je tam najviac látok na imunitu , daj potom info, nám imunologička odporučila biogaju, neviem či je to úplne super nakoľko nachodíme do škôlky a sme už 2-hý krát chorí a stojí to malá ampulka kvapiek 9,5 eur
inak my sme sa objednali do BA imunologičke a vďaka vybaveniu sme išli za 1 mesiac tam, inak objednáva 1/2 roka dopredu, takže ten január nie je až tak zlý ..., aj keď ako píše janus neviem ako to vysvetliť keď už sa to zmenilo za tú dobu ...

kankam
23. nov 2010

@libka1 asi to tak sproste vyznelo a myslela som to tak, že keby som bola takto chorá nejdem na pohreb, do tohto počasia, už je studeno a fúka nie to keby som bola ako mia v 20 tt. a mala tie problémy čo má ... na ten krčok vobec neodporúčajú dlhé státie ani sedenie, ja som to zažila pri nine ...

kankam
23. nov 2010

myslím, že aj keď je to niekto v blízkej rodine, by to pochopili .... 😔

libka1
23. nov 2010

ja by som tiez nesla, to by musel byt naozaj niekto velmi blizky...
@kankam aj ja mavam z toho depku, dnes som mamu zvozila, potom ma to stvalo ze som na nu nabliakala 😝 to je pravda ze vsetci su strasne mudry, ale ked treba rozhodnut tak sa musim ja a oni len kritizuju a mudruju 😝
s tym odsavanim mas pravdu, moja svokra sa tiez na mna obrykla ze ci chcem malu zabit a potom som ju nachytala ako jej tou vatovou tycinkou spara v nose, tak som jej to vysvetlila pekne strucne a odvtedy je ticho...
ja uz ani neratam kolko platim zakazdym v lekarni ked tam idem, dnes som tam nechala 11 eur a asi pred 2 tyzdnami 23... to kolostrum stoji 35 - 40 eur flasticka (tusim je na 2 tyzdne)... 😝 keby clovek vedel ze to je naozaj ucinne a nechce ta len niekto obtiahnut o prachy tak to bez vahania kupim, ale stale vo mne hloda cervicek pochybnosti 😅

zamiesili sme na zajtra cesto na pernicky, musim vymysliet nejaku aktivitu pre tohto vagabunda, inac nam znici byt 😅 uz je hore, idem bojovat 😀

pusinqa
23. nov 2010

@libka1 áno my sme boli v PN, tam to robí primárka detského a ona je imunológ aj alergológ, čakacie doby majú asi tak isto dlhé, ale bola veľmi milá a ochotná, kolostrum sme skúšali aj my ale neviem či nejako moc zabralo, keď sme začali s imunorom kolostrum sme prestali aby sa to "nebilo" takže bolo príliš krátko na zistenie či aj funguje

kankam
23. nov 2010

@libka1 ja som tiež tento mesiac nechala v lekárni už min 50 eur a tiež som kúpila taký super sirup s brusinkami za 10 eur, čo mi ho odporučila (teda probiotika s brusinkami), ale nemali nič pre také malé deti len toto sestrička, že ak ten problém čo má ninka súvisí s močovým mechúrom, tak to by jej malo pomôcť, keby som vedela, že takto ochorie nič také nekupujem ...
presne ako píšeš úplne na nervy, len kupuješ a máš potom doma haldy drahých neužitočných liekov a len sponzoruješ farmaceutické firmy a pozeráš jak puk, kde ti idú prachy ...

inak naša princezná dnes povedala, že nejde spať a po 3 pokusoch som sa strašne naštvala, lebo aj ja som ešte nanič a povedala som že nech si robí čo chce a nech ma nechá tak, tak sa hrala, skákala, ešte teraz večer o 19:30 mala moc energie, ale už som vedela, že len na chvíľu, tak som vykonala všetky predspacie úkony (odsala nos, nakvapkala oči samozrejme s nervami, kopaním a plačom) a za 10 min mi revala pri nohách, že chce spinkať tak som si ju zobrala na ruky a nestihla som už nič povedať, lebo do 10 sek.spala jak drevo .... 🙂 🙂 🙂 😝 😝 😝

pusinqa
23. nov 2010

@kankam my tiež lekárne statočne sponzorujeme 😖 , malinká bola dnes akási upišťaná, na Julku potom nebol vôbec čas, dúfam že zajtra bude lepšie, musím poriešiť pokazený kolotoč nad postieľku a dáke hojdacie alebo vibrovacie kresielko nech ju aspoň na chvíľu zabaví čosi iné ako ja 😝

mia.k
24. nov 2010

čaute. Ja nemôžem spať,mám vysokú horúčku a paralén mi ju nestíha sťahovať na únosnú hranicu,tak sa bojím,aby sa bábetku niečo nestalo. Na ten pohreb veru nepôjdem v takomto stave,ale to sono skúsim absolvovať,lebo to sa robí v dvadsiatom týždni a objednáva sa aj vyše mesiaca dopredu,tak snád to zvládnem a potom sa chystám k lekárke,lebo toto už musím riešiť. Snáď sa stihnem vybaviť a hádam mi dá nejaké šetrné ATB.

janus32
24. nov 2010

@libka1 o tom kolostre bolo minule v telke,tusim reflex-ja neviem-ale od krav mi to pripada take brrr 😝 .Inak ja som tiez v lekarni ochotna vysolit v lekarni kopec peniazkov,.aj ked ja mam este jedneho maroda-mm-kupujeme kadejake konske masti a naplaste na krize,na kolena,na lakte a podobne veci 😀

janus32
24. nov 2010

@mia.k asi by si mala ist k svojej obvod.lekarke,leboi ako sa tu uz spominalo,vzdy je lepsie pre matku aj dietatko liecit atb,ako chovat v sebe zapal 😕

libka1
24. nov 2010

@mia.k veru chod k lekarke, oni uz vedia co si mozu a nemozu dovolit 😉 trapit sa doma nema zmysel, narobis viac skody ako osohu... mne dal raz lokalne atb do hrdla ked som bola tehu, uz si nepamatam ako sa to volalo...
@kankam tie brusnicove probiotika privliekol aj moj muz asi pred mesiacom 😀 my sme ich spotrebovali, minimalne to malo dobru chut 😀
@janus32 sak to ze je to od krav 😅 tiez ma to nenadchyna, no ale kde by vzali tolko kolostra od matiek 😀 😀 take by som veru asi kupila 😅
@pusinqa skus ju posadit do autosedacky na chvilu a nech kuka ako sa s julkou hrate... muzova sesternica to tak robievala a mala dokazala cumiet a dzavotat im do toho hodiny, ale ona bola velmi dobre a kludne dieta, tak mozno aj preto 😉

libka1
24. nov 2010

este ma napadlo cosi, vcera mi zas sestricka povedala ze na tu preventivku treba priniest moc 😅 tak neviem ci hovori ako komu alebo co...

kankam
24. nov 2010

@libka1 😀 😀 😀 veď aj ja to tak mienim minúť, že to vypijeme my 2-ja s mužom, len som sa zasmiala, že to vyrábajú češi a oni uvádzajú, že je to už pre deti od 6 mes. a naši tam vedľa napíšu že deti do 3 rokov to nesmú 😉 😉 😉

kankam
24. nov 2010

@pusinqa aj ja som dávala do autosedačky, kresielko je síce vraj lepšie, ale nemal mi to kto požičať a kupovať som to na 1/2 roka nechcela ... ešte som mala takú hrazdičku s hračkami požičanú a dávala som ju na zem na deku ...

pusinqa
24. nov 2010

@mia.k no radšej ATB ako takto, ja som pri Tinke v tehu mala asi 3-4 krát ATB kvôli tomu hrdlu čo sme si aj písali a s malou všetko ok, lekárka ma naozaj vždy zvozila že horší je zápal a komplikácie ako lieky, veď ti dá také čo sa môžu
@libka1 do sedačky nechcem že ortopédi neodporúčajú kvôli chrbátiku, ale idem objednať takú malú hojdačku také kresielko čo sa aj hojdá, aj to hrá, môže tam sedieť, a inak už keď je doma julka je lepšie, tá ju už prebaví horšie kým som sama
@kankam lebo u nás ak chceš niečo vyrábať pre deti do 3 r. je s tým viac vybavovačiek, povolení a tak, preto radšej na všetko pácnu že nie je určené do 3 r. a majú pokoj a ak dáš tak na vlastné riziko ty 😝

inak baby dnes sme spali do 10-ej s Tinulou, prekakaná už síce bola, lebo už v záujme toho že sa chceme vyspať neprebaľujem ale dnes bolo výnimočné lebo som už dala väčšie plienky a ešte sú jej trošku okolo nožičiek voľnejšie, ale zas cez deň už spáva dnu nič moc, len v kočiari vonku aj večer uspať nie je sranda, ale noc si pekne potiahneme 😀 to Julka nám robila budíček o pol6-ej, toto je dobrý rozdiel 😀

pusinqa
24. nov 2010

@kankam hrazdička ju ešte moc nebaví, to jediné máme, príde mi že sa jej ešte bojí, včielky mám len nad prebaľovákom čo dostal mm z práce také že ich ja točím, tie sa jej páčia ale tam ju nemôžem nechať samu tak vysoko
a tú hojdačku kúpim používanú za polovicu a potom prípadne predám

libka1
24. nov 2010

@pusinqa no ja som autosedacku obcas vyuzivala, dala som do nej malu v kuchyni na stol a kukala ako varim 😀 je mi jasne ze ortoped by ma moc nepochvalil 😅 ale ja mam pocit ze aj lehatko je na ten isty styl, podla mna je to prast ako uhod 😔 akurat teda vibruje a ma vselijake pridane funkcie

pusinqa
24. nov 2010

@libka1 no ja chcem také čo má aspoň 2 polohy viac na ležanie pre maličké a viac na sedenie pre väčšie, myslím že v lehátku nie sú detičky až tak "pokrčené" ako v autosedačke, ale vybrať to lehátko či hojdacie, či vibračné, aké hračky, a vyčíhnuť dobrú cenu v bazári to je iná makačina 😲

libka1
24. nov 2010

@pusinqa to je pravda lehatko je o cosi priestrannejsie... a ked ma aj polohy tak je ine ako autosedacka 😉 a take klasicke nepolohovatelne nema podla mna zmysel kupovat, to moze dieta sediet v autosedacke... ak sa dobre pamatam mia vyuzivala lehatko, ale neviem ake presne mala...
to tak byva, ked clovek nieco zhana tak to nezozenie a ked mu netreba tak vsade ponukaju 😀 😝 skus si dat inzerat a daj tam aj cenu kolko si ochotna dat, mozno niekomu vnuknes myslienku ze on uz lehatko nepotrebuje a preda 😉

kankam
24. nov 2010

@pusinqa tak ti želám dobrú ruku na výber, máš pravdu, že je to tam predsa len lepší sklon v lehátku, ja som ju tiež mala v autosedačke keď už mala viac asi 3 mes. tiež v kuchyni ako @libka1 , a myslím, že keď niekto 2 h cestuje s takým malým, prípadne dnes je móda voziť deti v autosedačke nakliknutej na kočíku(teraz je už zima), možno by to nebolo zlé až tak, ale asi by som tiež zvažovala ... 😉 😉 😉
aspoň ti potiahla ráno, si si dúfam, trochu odpočinula a že bola pokadená 😉 😉 😉 kašli na to, aspoň tebe je lepšie a jej sa nič také hrozné nestalo ...
nám už atb začínajú zaberať, tak sa vytešujem, aj noc bola lepšia a spala do 07 h s 2-ma zobudeniami 😉 😉 😉

libka1
24. nov 2010

@kankam tak super ze sa vam to zlepsuje... my sme zial spravili chybu a slecnu sme nastahovali k sebe do postele... teraz ju stade nevieme dostat... ma to ale aj 1 vyhodu, spi celu noc ako v oleji nalozena, akurat nas teda dost okopava, co mi obcas ide na nervy, ale ked ma kludnu noc a ani raz ma nekopne tak spime pekne celu noc vsetci 😵 ale nevyhod je viac...

pusinqa
24. nov 2010

@libka1 ,@kankam už mám jednu hojdu vo výhľade, tak to hádam výjde 😉

pusinqa
24. nov 2010

@libka1 aj Julka už 3 noci neplakala idem jej dnes za to dáky časák s náhrdelnikom za odmenu kúpiť 😀

kankam
24. nov 2010

@libka1 a nepreložíte jej postel k vašej manželskej , nech máte veľkú postel(ak sa vám zmestí do izby), my už tak spávame 1,5 roka a väčšinu noci spí na tej svojej posteli, len keď jej niečo je tak sa pregúli ku mne, má pocit že je s nami a mňa teda kopne už len raz za čas, inak je to super, keď spala medzi nami bol to otras ... 🙄 🙄 🙄

libka1
24. nov 2010

@pusinqa treba ju odmenit, nech ma motivaciu 😉 musela asi vela zmien stravit 😉
@kankam to nie je zly napad, zmesti sa nam, len to nebudem vediet presne nastavit na vysku postele, takze bude nizsie ako my, ale za pokus to stoji 😉

libka1
24. nov 2010

teraz napriklad v pohode spi v detskej vo svojej postielke... ale vecer proste ani pomysliet na to, ide sa do "nasej" postele ako to ona nazyva 😅 kedysi bola vasa, ale uz je nasa 😝

kankam
24. nov 2010

@libka1 😀 😀 😀 😵 😵 😵 čím majú viac rozumu, tak aj viac hlášok pribúda, že .... ja minule, že "nejeduj ma, mám ísť pre varechu ?" a nina s úsmevom " nie maminka pre prútik" , no skoro ma v tej chvíli položilo, som sa musela otočiť, aby nevidela, že sa smejem ... 😀 😀 😀 😉 😉 😉
skúste to prípadne muž s niečím nech podloží postel, my sme detskú postielku prerábali na ten účel, takže to muž rovno prispôsobil, verím, že sa ukľudní a keďže bude mať pocit, že je s vami, nebude vás toľko okopávať, ja keď sa niekedy na mňa moc tlačí, sa natlačím na muža a spíme dobre, horšie je keď idem napr na wc v noci a tak strašne im chýbam 😀 😀 😀 že sa obaja natlačia na moju stranu a mne zostane tak 50 cm, len si rovno ľahnúť na chrbát a ani sa nepohnúť 😉 😉 😉 , potom ich oboch odtláčam späť ...

janus32
24. nov 2010

@libka1 tak s tymto mame aj my momentalne problem-Ema nazyva nasu postej,ze to jeje-teda aby som bola presnejsia moja a Emina a tatko spava teraz u nej v posteli.lebo ked kaslala,tak bolo pre mna pohodlnejsie ked bola pri mne.Ale teraz co s nou?Ona nechce ist do svojej postele potvora.Aj tak sme spali ako kankam hovori,ze sme mali jej postel pri nasej-no a stale si davala hlavu ku mne na postel,aj nohy 😀 pritom jej bola o nieco nizsie 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre