Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
24. nov 2010

@janus32 tak tatko zatial u nas nie je vystvany z postele, takze sme tam 3... skusime cez vikend mozno prestahovat tu postielku a vystrnadit ju 😀
uz sme v noci bez plienky a vydrzi celu noc bez cikania standardne, dnes rano si ale cvrkla a az potom sa pytala cikat, nastastie len gate mala trochu ocvrkane, uz sa nam raz vycurala do postele v noci 😀 to potesi ked je clovek rozospaty a musi prevliekat manzelsku postel 😝 takze uz len kvoli tomuto by som bola rada keby okupovala svoju postel 😀

libka1
24. nov 2010

mia tak co? bude to dalsi futbalista alebo do pariku? 😉 😵 dufam ze si to ok zvladla v takom stave...

kankam
24. nov 2010

veru mia dúfam aj ja že si to prežila a už si bola, alebo pôjdeš tej obvoďáčke, aby si bola úplne ok .... 😉 😉 😉
@libka1 aj naša teraz pije menej pred spaním a celý týždeň má do rána nepocikanú plienku, tak to ešte týžde%n otestujeme a potom sa ju asi odvážim dať bez plienky ... 😉 😉 😉 a kakáme do nočníka čo ma strašne teší, už s tým nemáme taký problém 😵 😵 😵 😵 😎 😎 😎

pusinqa
24. nov 2010

babuľky brácha nás na návšteve trošku pofotil hodím vám sem pár fotos

mia.k
24. nov 2010

@pusinqa krásne fotečky, hlavne tá vrchná,kde ste všetky tri... To lehátko je podla mňa fantastická vec,nám strašne pomohlo,hlavne preto,lebo Benjamín mal reflux a nemohli sme ho nejak na rukách vláčiť,alebo ho nechať len tak po zemi plaziť,lebo by sa bol dovracal,kdežto v lehátku si pekne sedkal,prenášala som si ho so sebou,nech vidí čo robím a sedel v ňom prakticky celý deň. Tá autosedačka ozaj nieje bohviečo na chrbátik a hlavne ked je Tinka ešte taká malinká by som ju tam určite nedávala. Ja som mala Benjamína do troch mesiacov vo vaničke z kočiara-mali sme takú plastovú,ktorá sa dala aj húpať ako kolíska ale mala aj taký rozkladací stojanček odspodu a tým stojančekom som si ho mohla polohovať do šikmej polohy,kedže to bolo pri refluxe treba. Na rúčku som mu navešala hračky a on si do nich brnkal. No a od troch do nejakých siedmych mesiacov sedel v lehátku. A do jeden a pol roka nám v lehátku každý večer zaspával. Takže my sme ho super využili a musím povedať,že ho používam do teraz. Používam ho,ked mu musím odsávať sama soplíky,alebo keď mu musím dať leky.Bez lehátka by som to sama nedokázala.

mia.k
24. nov 2010

Inak sono som dnes prežila, a čakáme ďalšieho futbalistu. 🙂 Stihla som vybaviť aj lekárku a mám ATB, akurátne ten zinat,čo sme tu nenidávno spomínali. Mám zapálené priedušky a pravdepodobne aj plúca. Nemohla ma poslať na rentgen kedže som tehotná,ale že mi to tam píska a že sú pravdepodobne aj plúca chytené. Stále bojujem s vysokými teplotami, každé štyri hodiny si dávam paralen,ale to pomáha tak na chvílu-no je to des,lebo tie vysoké teploty sú práve nebezpečné pre bábo. Tak mi z toho lepí. No a ten kašel,čo ma stále drhne,ani spať nemôžem. No a bohužiaľ už to schytal aj Benjamín,takže zajtra pravdepodobne bude musieť ísť muž s ním k lekárke. No ale aby som sa tu len nesťažovala,tak mám aj pozitívnu správu,že kŕčok mám v poriadku,takže môžem zase chodiť. Len sa nemám naťahovať, mám stenšenú jazvu po cisaráku,takže pravdepodobne pôjdem rodiť zase cisárskym.

mia.k
24. nov 2010

kankam,libka,to máte super,že vám už drobci vydržia celú noc necikať. Gratulácia. 😉 U nás ešte nehrozí.
@libka1 no a Evka ako je na tom zdravotne,lepší sa to? Aj pôjdete v stredu na tú poradňu? Bude už do vtedy zdravá myslíš? My asi na tú poradňu nakoniec nepôjdeme,ked začne Benjamínovi takáto choroba,tak si myslím,že sa z toho asi do stredy nedostane.
@kankam a Ninke sa ako darí,zlepšuje sa to? Poriadnu hnusobu ste to schytali. Ale teraz všeobecne je strašne vela všeliakých baktérií a vírusov kadejakých podivných. Aj môj švagor je teraz chorý a že má nejaké plúcne baktérie,no a toto čo máme my, tiež bude asi nejaká hnusoba,lebo muž to má už asi tri týždne a nemôže sa toho zbaviť. No a teraz nakazil aj nás. Som zvedavá,dokedy sa s tým budeme pasovať.

janus32
25. nov 2010

@pusinqa no teda ved vy ste uz velke babenky-to uz nieje take mimino co len lezi,vsak? 🙂 Fakt krasne 😵
@mia.k no teda,este 8takych a mas futbalovy tim-gratulujem 🙂 a super,ze krcok neblbne 😔

janus32
25. nov 2010

jaj a este ma napadlo,my sme tiez mali lehatko a fakt super vec,Emu som si polozila na stol,na linku,skratka vsade som ju zo sebou vlacila a to vlacenie nam aj ostalo 😀 vsade chodime spolu 😵

libka1
25. nov 2010

@mia.k tak to mate taky isty priebeh ako my, najpr ja zapal priedusiek a potom eva 😝 gratulujem k futbalistovi 😵 😀 ten krcok je dobra sprava 😵 na tu preventivku pojdeme, lebo v utorok mame ist na kontrolu, tak pojdeme az v stredu a rovno vybavime preventivku... ale pojde s nou asi muz... nam sa to zlepsuje, obidve uz menej kasleme 😉 ale ked zakasleme tak poriadne 😝
@pusinqa krasne fotky 😵 a naozaj ta fotka kde ste vsetky 3 je uplne super 😵
@janus32 ta nakoniec som jedina protilehatkova 😀 ja som to nekupovala lebo razim nazor ze skodi rovnako ako autosedacka ked sa vela vyuziva 😅

janus32
25. nov 2010

@libka1 my sme nasu zase vobec nedavali do autosedacky-to mi pripadalo strasne pre to dieta-vyzerala v nej jak pokrceny sliz 😔 ,tak som radsej uprednostnila mensie zlo

libka1
25. nov 2010

@janus32 to je utok na moje svedomie 😔 nastastie sme pouzivali velmi malo, ale vyuzivali....

janus32
25. nov 2010

@libka1 😔 😔 ved ja len tolko,ze kazdy vyuziva to,co mu najviac vyhovuje 😵

kankam
25. nov 2010

@mia.k ja sa tiež pripájam ku gratuláciám k chalanovi, aspoň bude mať ben parťáka a aj veci čo máš využiješ 😉 😉 😉 , dúfam že ti to zaberie a budeš ok a nebude ti z neho zle 😉 😉 😉 , ako čítam, tak ťa samé problémy prenasledujú ... mal sa asi tvoj mm preliečiť, ale inak sa tomu nedá vyhnúť, k nám som to doniesla ja a keďže som nemala ako ísť k lekárke, tak sa takto liečim sama a chytila to odo mňa nina a teraz asi aj mm, lebo dnes ráno vravael že ho bolí hrdlo, a mne to tak začalo ... 😔 😔 😔
z toho nepocikávania nočného sa strašne teším 😵 😵 😵 začala piť menej večer a ešte sa pred spaním sama pýta cikať, takže to vydrží, keď to takto pôjde ďalej budeme už spávať bez plienky 😵 😵 😵

kankam
25. nov 2010

@pusinqa krásne foto, tak ako píšu baby, tá spoločná je úžasná 😵 😵 😵 a teda je dobrý papkáčik aké má záhyby 😵 😵 😵 😉 😉 😉 len tak ďalej nech sa vám darí ... 😉 😉 😉

@libka1 aj my sme tú autosedačku používali na 1/2 h denne max, tak verím, že to ani v aute by si nemohla to dieťa potom voziť, všetci by museli kupovať ten kitt na nakliknutie vaničky a veľa ľudí takú vaničku ani nemá 😅 😅 😅 , takže všetko s mierou a rozumne, ja som mala malú na koberci na 2 hrubých dekách na zemi pod hrazdičkou, alebo keď bola malinká v postielke a keď revala tak v babyvaku .... 😖 😖 😖 😉 😉 😉

kankam
25. nov 2010

možno keby bolo druhé (čo neplánujem) a musela by som sa venovať aj ďalšiemu dieťaťu, by som to tak tiež poriešila, takže to chápem ...

pusinqa
25. nov 2010

@mia.k teda tá tvoja choroba nič moc, nech ATB zaberú a si rýchlo ok a hlavne bez horúčok, ja som pre to aby sa mi to takto neskomplikovalo radšej v tehu letela k lekárke hneď lebo keď som to odkladala nebolo to o ničom len som sa viac natrápila a lieky dostala aj tak, super že krčok máš ok ale šetri sa aj tak trošku, s malým budú chalani teda parťáci a vecičky ozaj aspoň využiješ, aj my máme po Julke ako nové
@mia.k , @janus32 vy ste mali asi len také obyč lehátka či nie? teraz to aj vibruje aj všetko možné a neviem čo z toho vybrať, čo by sa malej mohlo páčiť, mám zatiaľ vyhliadnuté také hojdacie, dnes mi pani zistí poštovné

pusinqa
25. nov 2010

@kankam ja som tak Julku neskôr mávala na deke s hrazdičkou, kým bola menšia na posteli, už aj Tine pomaly dávam, dnes som už vydražila za polovicu aj starší kolotoč taký ako sme mali Julkin pokazený, tak o chvíľku bude mať zábavky 😉

pusinqa
25. nov 2010

inak včera čo mi Julka zahlásila lebo poobede sa musí hrať sama kým Tinku uspávam, alebo sa skrátka o moju pozornosť s malou deliť, tak nám včera Tini zaspala, Julke hovorím že kým rozloží pexeso že si prečítam trošku z knižky že potrebujem chvíľku pre seba a mi zahlásila že veď predsa ona bola v škôlke tak som mala celý deň čas pre seba 😀 , som ju uviedla do obrazu že veď som mala Kristínku, tak potom že teda dobre, že som nemala 😀

janus32
25. nov 2010

@pusinqa my mame take obycajne,ale polohovatelne,aj väcsie dieta tam moze sediet,ma to normalne take popruhy ako sedacka.A mame aj take co hojda,hra, a nad hlavou sa tocia take rybicky a ako keby akvarko tam bolo-inak vazna kravina-lebo tam sa väcsie dieta ako 3mesacne nezmesti 🙄

janus32
25. nov 2010

@pusinqa jeeej,vy ste aj fotku profilovu zmenili,ale daj si aj taku kde mas deti obe pri sebe-nas Damian by neprezil,keby on nebol pri nas na fotke-take cecusiky deti mam 😵

pusinqa
25. nov 2010

@janus32 tak to máte to fisher price aquarium asi že? mne sa aj tá páčila ale prišla mi veľmi drahá na to že tam bude tak krátko a prebavila sa v tom malá? fotku veď časom zasa zmením ešte veľa spoločných nemáme a julke to je zatiaľ jedno, doteraz bola ona, teraz bude tinka a potom snáď hodím obe baby 😉
fúha teraz som došla domov a ako začalo liať, teda iné šťastie sme boli 2 hoďky vonku 😲 , včera nás riadne zlialo, len ako pôjdem pre Julku 😝
vy škôlkujete?

libka1
25. nov 2010

zase prsi 😝 ☹ este ze som doma strcena 😵 ja musim zajtra na kontrolu a malu budem vliect so sebou lebo ju nema kto vartovat, tak hadam to dovtedy prejde 😅
@pusinqa malej to mysli, ved logicky, ona nebola doma, tak si mala casu a casu 😀
@kankam mozno prekvapis a druhe bude... 90% ludi co 2 neplanuje zmeni nazor 😀 som zvedava ci budes patrit k vacsine ci mensine 😉 ja chcem este minimalne 1, ani 2 by mi asi nevadili, len nech to nie su dvojicky 😅 😀

kankam
25. nov 2010

@libka1 nikdy nehovor nikdy 🙂 ale skôr asi tá menšina, aj môj mm to tak vníma tak uvidíme
inak s tým dažďom ma to nahnevalo, aj som myslela, že ju zababuším a vezmem na 1/2 h von v koč+íku
lebo ju neviem už s ničím zabaviť, len by do telky kukala a má moc energie čo sa jej polepšilo, včera išla spať o 22:30 až potom čo dostala na zadok ... 😖 a teraz mi zasa nechce ísť spať, takto bude zábava aká bude do večera umraučaná ... nesznášam toto ročné obdobie .... ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠

kankam
25. nov 2010

@pusinqa ešte že ste to stihli, ale ako pôjdeš pre tú malú, ☹ ☹ ☹ tak asi len pršiplášť natasiť, malú pod pršiplášť a ísť čas-nečas ... ☹ ☹ ☹

libka1
25. nov 2010

@kankam mne aspon teraz zaspala, vecer chodi standardne o 22.00 a tiez vela raz az potom ako jej nalozim alebo na nu zrevem tak ze sa zlakne... na obed sa mi vykaslala, povedala mi ze taku polievku nelubi a ze som jej mala dat gulicky do mlieka... tak isla spat hladna, nech si moc nevybera na buduce... naje sa ked vstane 😅 moja stale cumi na youtube na krtka, az mam strach ze si oci pokazi... svagrina jej kupila na vianoce vsetky dvdcka krtka, tak to bude o cosi lepsie, len aby necumela na to este viac v telke 😝
ja by som uz inac tiez bola najradsej keby aspon sneh napadol, aj tie choroby su len preto ze je take o nicom pocasie, ani zima ani teplo 🙄 😝 😠 radsej nech mrzne a vyzenie to z nas aspon baciliska 😀 nasi inac vcera hlasili ze u nich uz poletoval sneh... bodaj by tam riadny napadol, hned ju tam expedujem na tyzden na preliecenie, len by jej to prospelo... aj vzduch aj ine osadenstvo...

moniqe
25. nov 2010

Ahojte kocky, pridavam sa do diskusie. Kupujete uz vianocne darceky? My by sme chceli kupit notebook, boli sme aj v Nay v Trnave, ale maju tam priserne ceny. Na Stefanikovej som si vsimla nove elektro, maju aj internetovu stranku, neboli ste tam niektora? Zaujal ma osobny odber.

libka1
25. nov 2010

@moniqe ja som si to elektro tiez vsimla ale nebola som tam, nebol este dovod... my uz mame darceky kupene... moj muz kupoval externu pamat z nejakej francuzskej stranky, bolo to tam o polovicu lacnejsie ako u nas a prislo to behom tyzdna kurierskou sluzbou... ale tam sa velmi nema co pokazit... u notebooku je riziko ze sa pokazi a potom to budes kdesi za drahe postovne reklamovat 😝

pusinqa
25. nov 2010

@libka1 ty si aká šikovná s darčekmi, ja mám len pre svokru, ostatné asi vybavím tento rok že pošlem mm do dráčika nech vybaví deti a ostatným nakúpim 23-ho v drogérke, tento rok sú ozaj nestíhačky a to ja mám rada tiež všetko dopredu nakúpené zvlášť pred vianocami ale tento rok nevydá a mm si pre seba asi bude kupovať chudák sám 😝 , pre mňa som mu ušetrila robotu to už má kúpené dala som mu tipa 😀

moniqe
25. nov 2010

@libka1 Ved to je to, ze ked treba reklamovat, je lepsie, ak sa da v nejakej kamennej predajni. Asi to omrknem na webke a pojdem sa tam pozriet. Inak ste sikulky, az ma chytil stres, ze ja este ziadne darceky nemam. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre