Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

margareta76
25. nov 2010

Ahoj Moniqe. Tiez som si vsimla to elektro, ale mam pocit, ze to je iba internetovy obchod resp. kamenna predajna internetoveho obchodu. Celkom som sa potesila, lebo ja velmi rada nakupujem cez internet (hlavne z dovodu casoveho a financneho). A o to viac som sa potesila, ze tento internetovy obchod ma aj kamennu predajnu. Ked sme s manzelom zili nejaky ten cas v BA, tak sme tieto "vydajne" vyuzivali 100%. Nemusis platit postovne a v pripade reklamacii mas to kde zaniest. Bohuzial, ale neviem ti povedat nazov tohto obchodu, resp. internetovej stranky, ale skusim poprosit manzela, nech cestou z prace ide okolo. Ale vlastne teraz ma napadlo, ze jeho prosit nebudem (o chvilu ma meniny a taktiez este nemam nic pre neho na Vianoce) a ak bude na stranke nieco pre neho schopne tak ju hned vyuzijem. Skusim poprosit kamosku, ta byva pobliz. Ak sa dozviem nazov dam vediet.

libka1
25. nov 2010

@pusinqa tak ty mas uplne inu situaciu ked mas male babatko 😉 ja som pokupila ked som sa motala po sluzobkach a pre evku vzdy objednavam z jednej nemeckej stranky a vtedy kupim vsetko aby sa mi oplacko postovne 😉
prave som rozbila nocnu lampu ☹ druhu rozbila asi pred 3 mesiacmi evka, takze aspon nam nemusi byt luto ze uz nemame par 😔 ach jo, ja by som vobec nemala upratovat lebo len skody robim 😝 keby to aspon stastie prinieslo ako naposledy ked som rozbila tanier, to bol jeden z najlepsich dni v zivote nasej rodiny 😵 😵 😵 😵

moniqe
25. nov 2010

@margareta76 Margareta, viem, ako sa vola, dufam, ze ma admini nezrusia 😉 Ja len ze aby si to nemusela pracne zistovat: www.eshophlohovec.sk Chodit s detmi po obchodoch, viem, co to je. Takto je to sikovnejsie. Aj ked mi mala tuka do klavesnice 🙂

moniqe
25. nov 2010

@libka1 a libka, nevsimla som si. vdaka, tak sme dve 😎

libka1
25. nov 2010

@moniqe moja prestala s tukanim do klavesnice potom co sme jej 3 dni nepustili krtecka s tym ze pokazila notebook ked do neho tukala 😉 obcas sice chyti este rapel ale vacsinou sa vystriha akehokolvek kontaktu s nim, aby nahodou nebola zase porucha vo vysielani krtecka 😀

pusinqa
25. nov 2010

@libka1 😀

kankam
25. nov 2010

@libka1 veru aj ja ju budúci týždeň vyexpedujem babke aspoň na 2 dni po sebe, aj tak musím ísť mm pokupovať veci do roboty, nemá košele a pod. a keď mu ja kúpim bez neho, tak naposledy zahlásil, že to sú samé "blbosti čo sa mu teraz do roboty nehodia .... tak im vyhovej chlapom 😖 😖 😖
inak mne tiež tak posledne vymýšľa, že namiesto obeda miláčik a pod, alebo lupienky kukuričné, as keĎ ma naštve tak jej to dám a kašlem na zdravú stravu, veď nemusí mať polievku každý deň ... inak aspoň dnes zjedla kura s ryžou sama od seba a že "mňa aké dobré" tak aspoň to ma potešilo ....
a s tou TV u nás letí nemo (scény mierne strašidelné pre ňu stále pretáčame, sama si povie), leví král (detto) a teda krtko, rekso, bolek a lolek, tiež máme čosi na tv a čosi z youtube, snažíme sa to obmedzovať, ale keď je takto ako teraz, tak je to čistá katastrofa ....
spať nešla, ale vyčasilo sa, taks ňou idem von, dám ju do fusaku a kočíka a idem ju povoziť, už nevládzem ... 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄

margareta76
25. nov 2010

Dakujem Vam za usetrnu pracu pri zistovani nazvu stranky 🙂
Libka1: Tak moj manzel take stastie pri kupe zo zahranicia nemal, kupil 5 pamatovych kariet a vsetky boli pokazene 😒 Svagrina aj kamoska nakupovali nejaku elektroniku cez internet, tiez z nejakej zahranicnej stranky, ale 100% spokojne neboli. Cena bola super, ale svagrinej dodali iny tovar, aky chcela (ale nakoniec jej doslo to co si objednala) a obe sa stazovali na chybajuce slovenske (pripadne ceske) menu a tiez chybal aj slovensky manual.
My sme tiez kupovali bielu a ciernu techniku do kuchyne z Nemecka, ale modlime sa aby sa nepokazila 😉 Aj ked sme si zistovali, ze servis u nas musia zabezpecit, ale horsie to bude ak by nam povedali, ze tovar je neopravitelny. To potom budeme musiet na vlastne naklady asi poslat do Nemecka ☹

libka1
25. nov 2010

@margareta76 ta nasa pamat zatial fici, mame ju asi rok, tak hadam sa nepokazi 😅 ale je to riziko, to je pravda...
@kankam no ja muzovi uz osatenie bez neho nekupujem, to nema zmysel, a on sa uz tiez poucil 😀

kankam
25. nov 2010

@libka1 dúfam, že aj ten môj sa poučí 😉 😉 😉 , lebo nič nepotrebuje a potom príde akcia Z a zrazu nič na ňu ...
princezná mi vonku po 3 min. v kočíku zaspala, tak som išla len do obchodu a po 1/2 som ju vytiahla a keĎ som ju vyzliekala sa zobudila, samozrejme urevaná ešte viac... 😒 😒 😒 , ale som neoblomná, buď bude spať kedy má, alebo až v noci, nebudem jej tolerovať takéto akcie, aby potom buntošila do 24 h ... 😔 😔 😔

pusinqa
25. nov 2010

@kankam no máš to veselé, nás tiež čakajú nákupy oblečenia pre mm, jemu celkom vyhovoval nákup z katalógov nemusel nikam ísť a jemu to zvyklo sedieť, teraz sa nám tam ale nič nepáči, v HC sa mi žiaden obchod nezdá nejaký super, ešte chcem ísť niekedy možno pozrieť ten nový pánsky pod tou juhoslovanskou zmrzkou ste tam neboli niektorá že aké sú tam ceny? tak ho asi vyšlem v BA do Marks and Spencer tam si minule pokúpil super rifle a nie drahé a si chválil že aké sú super vysoké, no starneme 😀

janus32
25. nov 2010

@pusinqa ano taky mame,fisher price.No poviem ti,az tak dlho tam dieta nemoze byt,lebo musi hore pozerat a to asi nieje nic prijemne.Ta vanicka,ci lehatko je dost male,preto tam väcsie dieta nemoze byt 😒
@kankam ked panboh da aj motyka vystreli-nejak tak mm hovori 😅

kankam
25. nov 2010

@pusinqa môj mm je vysoký a hlavne má dlhé ruky, takže všede musím pýtať predĺžený rukáv, neviem aký je obchod pod zmrzlinou, musím obkuknúť, ja som pár takých športových vecí kúpila v tom obchode vedĺa čiapok pri mliečaku - zn reporter a pod, to som zistila, že mu sedí a obleky si kupoval v Topolčanoch v predajni Ozety majú tam dobrú kvalitu a oproti obchodnej sieti aj o 50 % menšiu cenu ...ale tiež asi pôjdeme aj do BA,len mám pocit, že ten značkový tovar je v horšej kvalite tu v SR ako inde v zahraničí ...

kankam
25. nov 2010

@janus32 😉 😉 😉

janus32
26. nov 2010

@kankam saaak som sa tych oblekov volaco nasila 😀 som robila v ozete este ked v HC fungovala 😵

pusinqa
26. nov 2010

@kankam v reporteri sme aj my kupovali rifle a svetre, len minule tam ešte moc výber nemali a teraz už sa tam s kočíkom ťažko dostanem 😝
@janus32 😀
a inak jasné že v lehátku nebude dlho, ja to chcem pre prípady núdze kým sa naobedujem alebo tak 😉

bambi02
autor
26. nov 2010

ahojte bambulky, som tu dlho nebola, za co sa moc ospravedlnujem , ale nejak nic nestiham ☹ ... potrebovala by som aj ja poradit teraz pred zimou - princeznicka ma 16 mesiacov, oplati sa mi pre nu kupovat na zimu sportovy kociar? ak ano, aky by ste doporucili? som z toho uplne jelen...z malacskeho sportoveho sme vyrastli a neviem co dalej...dakujem

janus32
26. nov 2010

@bambi02 Ahoj,ja myslim,ze ano,ved vyuzijete aj neskor.My sme sa vozili dlho v sportovom a keby mla uz nechodila do skolky,este sa vozime 😀 Neviem ktory je nejak extra dobry.ja som pouzivala baby point-mame ho v bazariku 😀 je lahunky a dobre sa sklada.dalsia vyhoda,ze sa da dat uplne na lezanie...tak musis kukuk po takych veciach 😵

libka1
26. nov 2010

@bambi02 my sme uz v tom veku behali peso a moc sa nechcela vozit, takze sa nam moc neoplacko kupovat, ale to zavisi od tvojej bambulky, ci sa chce vozievat alebo uz nie 😉 zas ked sa chce clovek niekam rychlo dostat tak sa kociar zide 😉 😉 ja mam inglesinu, kupovala som pouzivanu, je to vynikajuci kocik, ale ma male kolesa a v snehu sa s nim zle chodi... a este mam marco sleepy, ten je tiez super, lebo sa da dat do lahu skoro uplneho, takze sme ho hodne vyuzivali na dovolenke, vlastne sme ho aj kvoli nej kupovali... tiez fajn kocik... na zimu by som asi hladala nieco s vacsimi kolesami, ak napadne sneh, tak s malymi kolesami je to na figu... nastastie snehu byva malo 😀
ja som si kocik dnes ocenila, odtrepali sme sa na polikliniku, evka so mnou lebo ju nemal kto varovat a ked som sa vytrepala hore k lekarke tak som zistila ze som zabudla papier na ukoncenie pnky 😝 tak som zase prasila domov pon a zase naspat na polikliniku... kocik som dnes pouzila asi po 3 mesiacoch a som rada ze ma to napadlo (alebo mi to vnukla kankam vcerajsim prispevkom 😅 ), lebo kebyze mame tuto dvojitu cestu absolvovat pesi tak ma asi vystrie 😝 nehovoriac o tom ze by to trvalo minimalne o hodinu viac 😝

kankam
26. nov 2010

@bambi02 moja mala 1rok a 4 mes. keď som kúpila chicco mutiway, ja som s ním v celku spokojná aj keď sú to golfáče a minulý rok v zime to bola katastrofa keď bola člapkanica a pritom má väčšie kolieska, ale inak by sisi musela kúpiť niečo väčšie typu cam, alebo quinny a pot čo sú normálne veľké športiaky a myslím, že to ti je už zbytočné ... Kamoška má espiro magic, je tam teraz novinka 2010 a už bude mať určite zasa vylepšenie, že je tam plná rúčka a skladá sa do auta na malú veľkosť, ešte lepšie ako golfáče, len vtedy keď som to ja potrebovala to ešte nebolo a nedajú sa tam polohovať nožičky, ale to už zachvílu bude jedno, keď ti v kočíku nespáva a keď narastie tak aj tak by jej trčali, ako mojej, takže ich má tak či tak dolu ...

kankam
26. nov 2010

a tak ako píšu baby, príde moment keĎ ho budeš potrebovať a potom čo, aj na dovču v lete, keď bude dieťa unavené, ja si ho ešte min 1 rok plánujem nechať ....

kankam
26. nov 2010

@libka1 ja som išla k dokine peši (to mám za rohom) a na polikliniku potom autom, (dobre že si si vzala ten kočík)sme už vcelku ok, ešte to musíme dobrať, ale inak fakt dobré ATB, žiadne nežiaduce účinky, ani hnačka, ani vracanie nič a 1 x denne sa to dá prežiť, budem pýtať aj na budúce 😉 😉 😉 aj problém dole sa nám vyriešil, až premýšľam či ísť na tú gyn., ale dokina zahlásila najprv že už tam nemusím teda ísť (hlavne že ma v utorok zvozila a som tam kvôli nej volala) a keď som povedala, že sme objednané tak že tam máme ísť, čo už mala povedať ... 😠 😠 😠 😖 😖 😖 už mám pocit, že sama nevie čo kedy hovorí .... tak teraz neviem ani ja čo urobiť, veľmi sa mi tam ísť nechce teda ... 🙄 🙄 🙄

libka1
26. nov 2010

@kankam ako sa poznam ja by som nesla zo strachu, ale to je asi to horsie riesenie 😅

margareta76
26. nov 2010

My mame kocik lite way http://www.biga.sk/kociky-golface/chicco-lite-w... sme s nim spokojni, ibaze on sa asi do snehu velmi hodit nebude. Ale je OK, je lahky, super sa sklada (zmesti sa do kufra Fabie 🙂, bol k nemu aj fusak, ibaze my ho velmi nepouzivame (deti v kociku neobsedia dlhsie ako 5 minut), tak sme aspon dokupili takuto vlozku http://www.emitex.cz/k-vlozka-cocoon.php aby nam v nom nezamrzli.

kankam
26. nov 2010

@libka1 akurát som o tom pokecala so svokrou a ona je taká normal-súdna osoba a povedala mi tiež že načo ju zbytočne trápiť, tak tam zavolám v pondelok a dohodnem sa že keby sa jej také ničo objavilo, pôjdem tam, veď odporučenku mám ... nechcem aby mala traumu už teraz ...

libka1
26. nov 2010

@kankam no ved toho vysetrenia by som sa tiez strasne bala 😅 ja som na taketo veci sralo, nie co sa mna tyka, ale malej 😔

kankam
26. nov 2010

@libka1 veď aj ja 😔 😅 ja som bola prvý krát v 14 rokoch a pamätám si to dodnes 😔 😔 😔 😅 😅 😅 , takže keď to nie je fakt nevyhnutné, zruším to ...

pusinqa
27. nov 2010

čaute kočeny,
dnes je tu ako mŕtvo 😀 , my sme okrstili, keď popreberám hodím foto, všetko dobre dopadlo, už len oddychovať a chystať onedlho zasa vianoce 😝

kankam
27. nov 2010

@mia.k ako ti je ? už lepšie ?
@pusinqa super, že už to máte za sebou, asi kopec starostí inak, že ?!
ja mám 2 dobré správy že choroba nám pomohla byť bez plienky aj cez noc 😵 😵 😵 a keďže sa jej zledýcha nosom, tak som ju prehovorila byť aj bez dudla, ale nechce nám ísť cez obed spať a keď ju k tomu nejako donútim tak by spala aj viac ako 2 h a myslím, že aj dôsledok nedostatku pobytu vonku+nedostatok pohybu na ktorý je naučená mať+zaspávanie bez dudla nám vytvára problém, že sa ju už po 4 večere márne snažím uspať trvá to aj viac ako 2 h a včera mala rekord o 23 h a dnes zaspala teraz a to som jej už hrozila bitkou a bol plač(chce totiž robiť všetko možné - čurať, kakať, piť a neviem čo ešte) a nakoniec k nej príde tatinko a zlízne si smotanu lebo potom mu za 3min zaspí .... 🙄 🙄 🙄 🙄 už som na šľaktrafenie z toho, aj keď to čiastočne chápem ... 😔 😔 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre