Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

mia.k
13. dec 2010

Aj ja dávam malému na raňajky mixované ovocie s tvarohom a piškótami a tiež mu to pomáha so stolicou. Vločky mu nedávam,lebo my sme mali kôli nim problémy. Tiež sme mu ich začali dávať asi v deviatich mesiacoch,lebo mal strašné zápchy. No a spôsobili nám tie črevné problémy,čo som tu už kedysi spomínala, a podozrenie na celiakiu. Doktorka na gastre nám povedala,aby sme mu vločky nedávali. No ale teraz by som sa možno ani nebála dať vločky,ale nemám zatiaľ dôvod mu ich dávať.
@ciarka ale vy ako píšeš nemáte problémy so zápchou,ale je to psychický blok a tam je ťažko radiť.Treba sa snažiť vysvetlovať,ako spomínala kankam a vymýšlať rôzne taktiky a najlepšie vyzistiť príčinu toho bloku. No nie je to ľahké,tak držím palce,nech sa to čo najskôr vyrieši.

janus32
13. dec 2010

@kankam Ked bola Damian maly,tak som mu mlela ovsene vlocky a robila z toho kasicku 😵 je to sice pracne,ale D.to pomahalo a hlavne chutilo.

ciarka
13. dec 2010

No baby dakujem za radu.

Kankam- no o tom mikulasovi sa jej mozme spytat, ci chce dudu naspat. A ona ju nespomenula ani raz. A s tym kakanim tiez vysvetlujeme, ze tam hovienko nemoze byt, ze ho splachneme,urobi clup a vsetko mozne vysvetlujeme ale nezabera.

A my nemame problem,zeby mala tvrde,zapecene hovienko, naopak je makke, ale to zadrziava, ked to na nu pride je zla, prestupuje z nohy na nohu, ked ta faza prejde zas je dobre a takto sa to strieda.

mia.k
13. dec 2010

@ciarka fúha,ale to nie je dobré,keď to takto potláča, no ale čo s ňou?

janus32
13. dec 2010

Babenky neviete mi poradit kto predava uteraky take tie vysivane s menom,alebo nejakym napisom? 🙂

kankam
13. dec 2010

@ciarka a to začala len tak bez príčiny robiť ? Lebo to je čistá katastrofa, keď to takto prebieha, naša presne viem že ju to bolí aj potom veľa krát plače, že ju bolí riťka, ale keď už to na ňu príde, tak sa zašije niekde, pošle ma preč a kaká ... keď to zadržala zo strachu tak max 1 deň potom sa už vykakala ... skús niekde napísať nejakému pediatrovi na nete, alebo psychológovi, alebo len tak daj novú temu na konika, alebo pohľadaj či sa to tu nepreberá, lebo toto fakt neviem ako by som riešila ... 🙄 🙄 🙄 dneska ninke pomohol čerstvý jablkový džús, mám také jabĺčka čo nám nechutia jesť, tak som to odšťavila a za 1 h sa mi vykadila, tak už mám ďalšiu pomoc 😉 😉 😉
@janus32 na štefánikovej majú pod predajňou PD, také srandičky-šálky, obrazy a tak a tam som videla také uteráky na predaj, len neviem či nájdeš presne to čo chceš mať vyšité, to by si si asi musela objednať niekde ...

kankam
13. dec 2010

@janus32 naša herečka jedla kaše, asi tak do 08 mes. a potom uťalo., aj som sa chcela k tomu vrátiť, ale odmieta všetko vrátane krupičnej kaše ... 😖 😖 😖

janus32
14. dec 2010

@kankam potvorka 😵 skusim,ale neviem ci utrafim kedy budu mat otvorene,kedze ja som len taky vikendovy navstrevnik HC 😅

mia.k
14. dec 2010

@janus32 aj v kauflande v jednom z tých malých obchodíkov majú také uteráky s vyšitými menami.

janus32
14. dec 2010

@mia.k supeeer,diky,v sobotu sa chystam do Kaflandu,tak kukuk 😵

pusinqa
14. dec 2010

@janus32 aj na tej pešej čo písala kankan majú všelijaké s menami sme dnes videli cez výklad na prechádzke

janus32
14. dec 2010

@pusinqa tento vikend je tusim "zlata nedela"ak sa nemylim,tak hadam bude aj tam otvorene a kukuk aj tam.Dikes babulky 😉

margareta76
15. dec 2010

Ahojte, viete mi prosim poradit kde kupit tu v Hlohovci alebo v blizkom okoli zivy vianocny stromcek? Videla som, ze predavaju pred Kauflandom, ale o inych miestach neviem. Minuly rok sme kupovali v nejakej dedine pri Piestanoch (neviem nazov), ale vcera sme tam telefonovali a ze tento rok nepredavaju. Dakujem za pomoc.

janus32
15. dec 2010

@margareta76 niekedy predavali aj pri poste,ale ci tam aj predavaju-hm...neviem.Pri Kauflande je celkom dobry vyber 😉

ciarka
15. dec 2010

Kankam- nezacala to robit bez priciny, ono to ma pricinu, ked sa vykakala prvy krat v zivote do nocnika a potom to hovienko uvidela tak sa zlakla alebo co a odvtedy proste nechce kakat.a toto zmenit je problem. ona proste kakala do nocnika prvy krat a asi mala sok. No skusim zaviest tie ovsene vlocky do jedla. Ale hovorim problem neni so zapchou ale so zadrziavani, jej sa da kakat, lebo vidim ze ked uz by chcela ist stolica von tak zacne pistat, chodi po spickach a a ked to prejde ze to zatlaci naspat tak je zas dobre, a potom zas pride ta faza,ked sa to tlaci von a zas je nervna a zas chodi po spickach a zas to zatlaci spat a takto dokola.Inak mame teraz taky sirup a mame pokrok, dva dni po sebe kakala do plienky(lebo doteraz kakala raz za 5-6 dni po cipku a len do vane) a teraz v pohode do plienky.Tak som zato vdacna!!!dufam ze sa nauci prekonat tento problem a bude to v poriadku.
Inak predvcerom este o polnoci nespala. Je to zufalstvo.

So stromcekami neporadim, o kauflande aj ja viem,ale inak neviem.

pusinqa
15. dec 2010

@margareta76 tento rok vraj pri Kauflande, ešte aj pri gympli oproti osobitke asi predávajú v takom záhradníctve a my sme kupovali aj v Moravanoch nad váhom ale to chodil mm možno to je to pri PN čo píšeš, tento rok zo svokrovej záhrady bude 😀

kankam
15. dec 2010

@ciarka naša mala tiež také obdobie, že kakala každých 5-6 dní a tiež len buď do plienky, alebo do vane, teraz ju pár xy muž prehovoril na nočník, ke´d už to na ňu išlo, jeje sa zasa na nočníku tlačí zle, lebo jej je najlepšie v drepe, pokrčené kolená(prirodzená poloha, nie ako nočník a záchod) a teraz som ju nechala lebo nechcela ísť na nočník a bola v pyžamových nohavkách, som ju upozornila, že jej to pôjde po nožičke a potom bol strašný plač a sľúbila(lebo jej to bolo protivné - okakaná aj noha) 😀 😀 😝 že už sa vykaká na nočník alebo na záchod. odvtedy už zasa 2 dni nekakala, myslím, že jej to porobili tie ATB a čítala som že malé deti majú dlhšie hrubé črevo a ona ho má asi aj hrubšie, tak to chvíľu trvá asi a potom je toho naraz veľa ... 😖 😖 😖 Ja tiež musím tie ovsenáky nejako do nej dostať, zatiaĺ tie probio dávam a jablká tlačíme ...
inak to asi fakt sa nejako naľakala, ale prečo to nechápem a že až taký efekt to má 😕 😔 🙄 , ale dobre na to ideš, treba sa vrátiť na začiatok , hlavne nech sa vykaká a potom postupne skúšať ... 😉 😉 😉 držím ti palce 😉 😉 😉
a opýtali ste sa na ten dudel či ho chce späť ? no naša bola raz do 01 h hore keď na jarmoku o 19 zaspala a už sa ju nedalo zobudiť ... 😖 😖 😖 , potom aspoň ráno to dospí ?

pusinqa
15. dec 2010

inak neviem kto sa tu pýtal na tie sekáče dnes som si všimla že jeden je aj naproti kostolu za parčíkom v tom žltom dome z tej strany ako je galantérka magda za stavebnou sporitelňou

janus32
15. dec 2010

@pusinqa ten este funguje?Ten sekac tam bol uz vtedy,ked som este v HC byvala,no a to je uz roky 😀

margareta76
15. dec 2010

Dakujem za rady ohladom vianocneho stromceka, aj sekaca 🙂

libka1
16. dec 2010

tak uz budem mat zas cas sem chodit 😉
my stale po starom, evka je furt chora, vybrali sme ju az do 10 januara zo skolky, takze teraz bude mesiac mimo kolektivu, uvidime ci to nejako pomoze, hadam ano... kupila som aj to colostrum, tak jej ho davam a cakam na vysledok 🙄
my mame stromcek umely z ekologickych dovodov a tento tyzden som sa v telke dozvedela ze kto chce byt ekologicky ma mat zivy stromcek 😅 tak som z toho uplne sprosta teraz 😀 no co uz, tento rok vydrzime s umelym a potom sa hlboko zamyslime 😀
mia ty uz si OK?
prajem pekny vecer vsetkym, idem sa vyvalit, lebo som KO

janus32
16. dec 2010

@libka1 no supeeer,konecne sa niekto ozval 😉 no inak aj my sme doma,samozrejme ze mame kasel 😒 som z toho uz vazne na nervy 😠 aj ja som nechala Emu do januara doma,ked sa to nezlepsi,mienim ist s nou zase k tomu pneumologovi.to asi nieje normal,ze je stale chora-stale kasel ☹

pusinqa
16. dec 2010

my máme tiež zajtra posledný deň v škôlke, budúci týždeň ju už necháme doma nech čosi nechytí, majú veľa detí chorých v škôlke nech máme v pohode sviatky, ale u nás klop klop veľmi pomáhajú tie lieky na imunitu od imunologičky

libka1
17. dec 2010

@pusinqa no dufam ze aj s nami cosi porobi v januari ked tam pojdeme, lebo uz mi z toho zasibava 😝 aj v nasej skolke bola dokopy ani nie polovica deti co su vsetky chore... ☹ eva uz nechodi tyzden, tak dufam ze jej vyse mesiaca mimo prospeje 😵

kankam
17. dec 2010

@ciarka máš IP
@libka1 tiež máš IP 😉 už máš dovču, či sa to ukľudnilo v robote ?
@pusinqa super a čo jej dala ?my sme boli včera na kontrole a stále máme antibakteriálnu imunitu pod spodnou hranicou tak beriem dlhodobo ribomunyl ...

pusinqa
17. dec 2010

@kankam ste boli v BA na kontrole s malou? Julka berie imunor, ten som aj ja brala pred tehu a aj mne dosť pomáhal, dúfam že jej ho teraz bude môcť dať ešte 1 balenie ideme vo februári na kontrolu a to by jej už vydržalo do konca mája čiže do prázdnin my to mala pokryté, uvidíme. dnes brala veliký balík gumicukríkov balených v tých malých sáčkoch do škôlky sa tešila lebo má narodky cez prázdniny 😉

libka1
17. dec 2010

@kankam kolegyna sa vratila z nemocnice a od vcera robi, tak uz je dobre 😵 dovolenku mam az od 23, ale budem mat az do 10 januara, takze uz sa neviem dockat 😵 😵 konecne bude leharo 😉

mia.k
17. dec 2010

Ahojte.
@libka1 super,že už máš viacej času...
Ja sa mám stále rovnako, stále mám ten dusivý dráždivý kašel, mám pocit,že mi tie ATB vôbec nezaberajú. Užívam ich už tri týždne a stále mi to neprechádza. V utorok idem na kontrolu na plúcne, tak som zvedavá,čo mi dr. povie. Ešte k tomu mávam aj bolesti brucha, stačí ked som len chvílu na nohách a už mám bolesti. Navše aj ten krčok na maternici, čo som myslela,že mám v poriadku, som sa dozvedela,že ho mám naozaj krátky a že by som mala ležať. Už toho moc nenarobím,aj dnes som len uvarila taký rýchly obed a tak ma strašne začalo bolieť to brucho,že som si musela ísť lahnúť. Vonku som nebola už vše mesiaca a už asi ani do pôrodu na prechádzky chodiť nebudem. Včera som aj chcela ísť s Benom sa troška prejsť poobede,ale zase ma to brucho bolelo,tak som nikam nešla.V pondelok idemna poradňu,tak som zvedavá,či ma zase nebude chcieť doktor poslať do nemocnice ležať. Dúfam že nie, ešte nemám ani nič nakúpené ani nachystané pre bábo ani pre seba aj skrine do detskej treba dať spraviť,lebo nemám kde dať malkáčovi veci. A navyše cez sviatky by som bola radšej doma.
Aspon že Benjamín je už v pohode a že mu to samé prešlo.

libka1
17. dec 2010

@mia.k tak to mas vzruso poriadne ked mas stale tie bolesti 😝 tak cez sviatky by som tiez do nemocnice nesla, sak to budes mat doma muza, tak mu mozes zo sedacky rozkazovat 😀 no neviem si predstavit tolko neist von, mna by urcite uz hospitalizovali na psychiatrii, pomiatla by som sa z toho 😅 v kazdom pripade tie uz svieti 24 tyzden, sviatky sa posypu ako blesk a tyzdne budu rychlo pribudat.. .mne sa slimacili tie posledne co sa pamatam... od toho 34 tyzdna sa mi to vlieklo hrozne a uz som bola ako velryba na suchu 😀

pusinqa
17. dec 2010

@mia.k och joj máš to riadne pestré, nech si trošku oddýchneš cez sviatky a nech sa ti čím skôr polepší

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre