Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
4. jan 2011

@kankam 😵 suhlasiiiiim,obom vam to len prospeje.Ved teraz su take kociky,ze dietatko ani vidno nieje,nie ako my ked sme boli male,este aj okienka sme mali,dobreze sa otvarat nedali,mamky by nam urcite vetrali 😀

pusinqa
4. jan 2011

díky babenky za názory, ak mm neprehovorím, budúci týždeň si urobím podľa seba, ja si tiež myslím že ako kankam píše cez obed 10-20 min. by jej len prospelo, škoda že detský tento týždeň nerobí, budúci týždeň máme mať aj poradňu tak musíme aj toto poriešiť a aj na to chodenie vonku sa ho spýtam, som zvedavá, mia zvlhčovač fičí každý deň aj keď teraz mávame v byte vcelku dosť vlhko túto zimu, pre potešenie vám hodím pár fotos, Juli mala 4 roky

petusaaa
5. jan 2011

ahojte hlohovcanky. hadam si ma tu niektore pamatate 🙂 prestahovali sme sa do sulekova a tam nemame zatial net. takze len obcas mozem nakuknut a to nestiham odpisovat 😒
mam pre tie z vas, ktore mate uz deticky v skolkach otazku. ja rozmyslam nad viacerymi, mozem dat prihlasky do viacerych skoliek? a ako to funguje? pripadne nejake referencie by ste mozhli popisat. uvazujem nad trakovicami, pretoze tu by mal drobec nasich a mohli by mi ho bravat zo skolky, kedze neviem, kde budem pracovat, alebo nad sulekovom, ale tam sa bojim nasich spoluobcanov a este nad nejakou v hc, pretoze tam planujem najst si pracu. a prosim do ip alebo pomocou odpovedz, nech si vas viem spatne vyhladat 🙂 dakujem vam krasne a prajem vsetko dobre do noveho roku 🙂

janus32
5. jan 2011

@pusinqa jeeeeej,ahojte ababulky 😉 Tinka aka velka uz je,ten cas strasne leti.Inak ako tak pozeram na Julku,tak mne sa vobec nezda az taka chuda 😵 a mozno je to tym,ze aj nasa Ema je taka drevenica-tak potom ostatne deti sa mi zdaju tucnucke 😅

janus32
5. jan 2011

@petusaaa Ahoj,asi by bolo najlepsie,keby si vedela kde budes pracovat a podla toho sa zariadis 😉

mia.k
5. jan 2011

@petusaaa ahoj.Tak ako sa mávate? Ako sa ti býva v Šulekove? Už máte domček prerobený? S tou škôlkou ja veru neporadím,nemám skúsenosti,ale ako napísala janus,asi by som najskôr popremýšlala nad tou prácou. A inak,ako to dopadlo Riškovi s tými očkami?Už je všetko v poriadku?
@pusinqa joj,jaké nádherné princezničky máš doma. Zlatunké sú. 😉

pusinqa
5. jan 2011

ďakujeme baby 😉
@petusaaa ja len viem že ak dáš v HC do viacerých prihlášky tak oni majú dáke stretnutie a aj tak ti nechajú len jednu prihlášku v obehu ale ak by si dala napr. do Šulekova alebo Trakovíc a HC tak neviem či by aj to vadilo

inak strašne mi chýba taký dáky víkendík aspoň na horách v prírode, ale Tinka je ozaj ešte maličká to by bolo viac starostí ako osohu asi, dnes sme sa boli s Julkou aspoň lopárovať doobeda, poobede chce ísť na korčuľko, tatina ešte máme doma, tak si ho musíme užiť 😉

@janus32 teba som sa chcela spýtať či tvoje detičky boli také rozdielne povahovo už od narodenia ako bábätká

janus32
5. jan 2011

@pusinqa jaaaaj,tak to asi od prveho dna 😀 Ema mala kopec energie asi este v brusku,ale po narodeni ako taky uragan 😔 Damian bol take pokojnejsie dieta a aj mu to ostalo 😉 nic nemaju spolocne-ba maju-zle spavaju 😅

drimajova
5. jan 2011

kankam mame sa dobre. stale nejake sopliky, kasel a zapalene hrdlo, ale zvladame.
a v bruchu mu rastie chlapcisko 😀

pocuj - a toto je otazka aj na ostatne hlohovcanky - kde je v HC nejaky obchod s tehotenskym oblecenim (ak tam vobec nejaky je)? Kedysi bol jeden na kockovej, ale to uz je davno...

vopred dik za info

mia.k
5. jan 2011

@drimajova jéééj aj ty čakáš bábo?No super,nejak sme sa zase rozbehli s tými detičkami. A budeme to mať zase skoro narovnako a ešte aj chlapec! No len škoda,že ste sa odsťahovali,chýba nám tu nejaký chlapec rovesník. Tak ti teda gratulujem a teším sa! 😉 😉 A s tým tehotenským oblečením, viem len,že niečo majú aj oproti kostola v tom rožnom obchode.

babatko88
5. jan 2011

ahojte, neviete náhodou ako sa volá plávanie pre bábätká, čo je tu v hc? nemôžem to nájsť... alebo číslo na tú babu, ak by niekto vedel... dík

tintiniacik
5. jan 2011

plavecke jaslicky zabka
http://www.plavecke-jaslicky.sk/

tintiniacik
5. jan 2011

@babatko88 idete chodit plavat?

babatko88
5. jan 2011

@tintiniacik ďakujem, práve som to našla 😀 áno, chceli by sme už konečne, lebo doteraz nám nejako neostávalo ☹

tintiniacik
5. jan 2011

@babatko88 no my by sme mali zacat uz teraz v utorok len nas uz dva tyzdne trapi kasel a nie a nie sa preliecit. Tak to plavanie budeme musiet asi o tyzden presunut ☹

babatko88
5. jan 2011

@tintiniacik ja som práve preto čakala, že či náhodou nebude chorý, bol trošku, tak ešte tento mesiac počkáme a začneme až vo februári, teda podľa toho ako bude otvárať kurz, musím v piatok zavolať, nech viem popredu... tak sa možno stretneme, ak nám to víjde rovnako 🙂

tintiniacik
5. jan 2011

@babatko88 no hadam nam to s tym plavanim konecne vyjde lebo my sme to stale odkladali a nakoniec sme chory ☹ A budem len rada ked sa tam stretneme 🙂

babatko88
5. jan 2011

@tintiniacik 🙂 tak rýchle vyzdravenie, my sme museli chvíľu počkať, nebolo za čo tam ísť 😅 ale už bude konečne 😀 tak vo februári sme tam 🙂 a počkaj ešte a môžeme chodiť spolu 😉

janus32
5. jan 2011

no ja som velmi milo prekvapena kolko maminiek sa tu zrazu nahrnulo 😔 a vy kde ste boli doteraz babulky?Smutne konstatujem,ze ani nahodou nikoho nepoznam 😒

janus32
5. jan 2011

@libka1 halo co nove,hm? 😉

tintiniacik
5. jan 2011

@babatko88 no vo februari je pre nas neskoro lebo by sme ho potom nemohli dokoncit.Manzel ide na pol roka na misiu tak odchadzam k rodicom aj s malym

babatko88
5. jan 2011

@tintiniacik aha, tak pevné nervy a veľa šťastia vám všetkým

margareta76
5. jan 2011

Stastny Novy rok Vam vsetkym prajem 🙂
Pusinqa: Uplne sa viem vzit do tvojej koze, pretoze aj my ked sme prisli z porodnice (s tym mladsim) tak mal mozno aj 3 tyzdne sopliky (mozno aj dlhsie). Pediatricka nam zobrala z nosteka vyter a vysiel zlaty stafylokok. Ked som komunikovala so svojou spolubyvajucou z porodnice, tak aj ona mi hovorila, ze jej deti (mala dvojicky) mali rovnaky problem - sopliky a vykultivovany zlaty stafylokok. Zlateho stafylokoka sme si domov priniesli ako nemocnicnu nakazu (nozokomialnu infekciu) z porodnice. Pediatricka nam povedala, ze ak malemu problemy robit nebude, nebude sa mu venovat, ale ak by sposoboval caste infekty dychacich ciest, tak ho bude musiet preliecit antibiotikami. Maly ma rok a zatial je to celkom dobre.
A von nam doktorka odporucila chodit aj vcase soplikov, problem ze mozu robit iba velmi nizke teploty a hmly.

kankam
6. jan 2011

@drimajova tak gratulujem budúcemu ďalšiemu prírastku 😉 😉 😉 , nejako sa to tu začína znova rozbiehať 😵 😵 😵 som zvedavá kto bude ďalší 😉 😉 😉 a aj k páriku gratulujem, hlavne nech ste zdraví 😉 , malá sa teší ?
tiež ako @mia.k píše to je asi jediný obchod v HC, ale oproti pošte je taký anglický obchodík na poschodí a myslím, že tam mali nejaké nohavice s pásom. neviem čo potrebuješ ja mám v bazáre takú tuničku čiernu a doma ešte bielu blúzku predĺženú a zelené tenké nohavice s pásom, ak by si chcela môžeme sa dohodnúť ... 😉 😉 😉

kankam
6. jan 2011

@pusinqa krásne foto, tinka je veľká baba a julka tiež 😉 😉 😉 a tiež sa pridávam k názoru, že je taká akurát (teda ak foto neskresľuje), že sa nemusíš trápiť 😉 😉 😉
@petusaaa vitaj po dlhšej dobe,tiež by som premýšľala na škôlkou buď tam kde máš rodičov (možno ešte viac), lebo keď robotu nemáš istú s normálnou pracovnou dobou tak so škôlkou v hc budeš mať problém, sú väčšinou max do 16:00, a ešte budeš aj ráno musieť malého vláčiť, neviem o ko)lkej skoro ráno do škôlky, ak nie tak to potom nestihneš poobede ...

janus32
6. jan 2011

@kankam no mici mozno si ty na rade 😀

pusinqa
6. jan 2011

@margareta76 ďakujem že si napísala ohľadne soplíkov, veď ho chcem poprosiť na poradni cez týždeň nech jej urobí výter z nošteka, tak uvidíme
@kankam díky, veď tie Julkine výsledky stále nechodia už som ako na tŕňoch že čo teda

už sme včera boli aj s Tinkou boli na chvíľu von 😉

kankam
6. jan 2011

@janus32 skôr ty cica 😀 😀 😀 😵 😵 😵 , u nás to nehrozí ...

pusinqa
6. jan 2011

a ešte čo sa Julky týka na papanie jej dosť pomáha vitamínový sirup Pikovit, potom nám aspoň o trošku lepšie papá, tak sa za posledné 2-3 mesiace konečne trošku "vykŕmila"

margareta76
6. jan 2011

Pusinqa: Este som chcela napisat ohladom Julky. Ja si myslim, ze vobec sa nemusis trapit nad tym, ze je chuducka. Ja si pamatam, ze bratrancov maly (uz ma 18 🙂 bol od malicka velmi chudy, ako 4-rocnemu sa mu pichali injekcie B12, uzival Peritol... a uz si ani neviem v rychlosti spomenut, ze co este dostaval. A nepomohlo. Raz jeho rodicom lekarka povedala, ze ich dieta nebude pevnejsie, ked obaja rodicia su stihli a najdolezitejsie zo vsetkeho je to, ze je zdravy. A dokonca si spominam, ze on vobec nechcel nic jest, ani sladke (to je pre mna nepredstavitelne 🙂 . Ako maly dostal raz Kinder vajicko, hracku si vybral a cokoladu hodil do kosa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre