Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
27. jan 2011

@pusinqa ja som ti to včera nestihla dopísať, lebo naša herečka mala poobede nerv za to že som nedovolila rozprávky tolko kolko chcela tak od plaču potom zaspala a večer nechcela zaspať, tak na mňa volala nech idem s ňou spať 😉 😉 😉
my sme 2,5 roka nespávali poriadne, doteraz chodila spať tak o 22 a to nechcela stále zaspať, aj 1 h sa uspávame, ale odkedy od NOvembra nechodí cez obed spať tak je v pohode celý deň a večer o 20:00 zalomí za 5 min, ani rozprávku nestihneme dokončiť 😉 😉 😉 tak konečne sme spokojní s jej spaním a máme večer kľud ...
takže každé dieťa je svojské a samo na to príde časom ...

kankam
27. jan 2011

@pusinqa a aj keĎ mi niektorí "múdri stále vysvetlujú, že to je málo že by mala 2,5 ročná spať aj cez eˇa čo budeme robiť v škôlke, tak si to nevšímam, lebo vidím, že aj jej je to lepšie, lebo večer lepšie spí je viac unavená, keď že teraz nie je toľko pohybu, možno v lete sa to zasa obráti a bude spať aj cez deň a bude dlhšie hore ...

mia.k
27. jan 2011

@pusinqa to ide Julka na kramáre na to gastrovyšetrenie? Tak držím velmi palce,nech to šťastlivo zvládne a nech sa tá celiakia nepotvrdí. 😉

janus32
27. jan 2011

@pusinqa ahojte babulky 😵 tu som,citkam vas a nejak nestiham 😝 sila som mame zaclony,zavesy a take voloviny,lebo nasi malovali,prerabali a tak sa chceli vycackat trosku 😵 Tak to pekne rastiete,ved aj na fotkach aka velika je Kristinka 😉
@kankam suhlasim 😉 minule som sa priplietla do temy pre maminky,ktore maju problem so zaspavanim deticiek a niektore maminky sa vazne nasr..li,ze som tam vobec napisala a porusila ich sukromie.A to som len napisala,ze mne tiez vadi to strasne zaspavanie,ale ja si malu teraz vychutnam,pokym je mala a chce byt pri mne 😝 ked bude väcsia,nebude chciet byt pri mne a mojkat sa 😵

pusinqa
27. jan 2011

@janus32 🙂 dobre si im "dala", súhlasím s tebou, mne už teraz Julka chýba keď zaspáva a zobúdza sa v izbičke, je to taký divný pocit ☹ , chodíme ju v noci šmírovať ako spí 😅

janus32
27. jan 2011

@pusinqa to aj ja robim a tvarim sa,ze ich idem pozakryvat 😀

kankam
27. jan 2011

😵 😵 😵 baby veď to aj mne bude malá chýbať keď sa od nej oddelíme, tiež si to vychutnávam, aj ke´d ma niekedy kopne, alebo čo, ale to večerné mojkanie stojí za všetko ... Ja viem že by som to niekedy prijala že nech sa uloží sama a sama zaspí, ale také deti čo to robia a rodičia, čo nezažili uspávanie, alebo to nasilu zrušili(tzv.vyrevaním) myslím, že nezažili také intenzívne prežívanie ako my a aj ten vzťah je iný ...my aspoň budeme ma ť na čo s láskou spomínať 😉 😉 😉 😵 😵 😵

kankam
27. jan 2011

a som vďačná za to čo mám a nehľadám to čo nemám, kopec rodičov totiž síce má výborne zaspávajúce deti, ale zasa majú problémy v inom takže ja som spokojná 😉 😉 😉 😵 😵 😵

janus32
28. jan 2011

@kankam to si krasne napisala 😉 musim povedat,ze som sklamana z pristupu tych mamiciek,ktore tam pisali do tej temy.Dokonca sa tam jedna stazovala,ze muz jej ide radsej spat na gauc a ona to tak nechce 😒 ja to porovnavam s Damianom-on uz samozrejme nechce so mnou spavat,ani sa nejak tulit 😅 uz je v takom veku,ze to nepotrebuje,ale Emka je este take maciatko pritulne 🙂 A uz teraz mam obavy z toho,ked ani ona sa nebude chciet tmolit okolo mna ☹

mia.k
28. jan 2011

Presne ako píšete to vnímam aj ja. Benjamína som nikdy nemusela uspávať a spával zvlášť vo svojej postielke,ale v poslednej dobe,keď sa s ním už nemôžem naťahovať a tým pádom ho nemôžem ani vkladať a vyberať z postielky,tak spáva teraz so mnou na manželskej posteli a až teraz si uvedomujem,aké je to krásne a plne si to vychutnávam,to večerné zaspávanie.Lahneme si spolu do postele a ešte sa spolu rozprávame o niečom a zatúlime sa k sebe a je to také strašne krásne.Snažím si to užiť a vychutnať,kým to ešte mám. 🙂

drimajova
28. jan 2011

@ciarka sorry, ze sa ohlasujem az teraz 😒
Na socialke som bola tusim 14.1. a tento pondelok (24.1.) som tam bola opat (zaniest rozhodnutie o prijati do skolky - chceli si z toho urobit kopiu). Obidva razy mi potvrdili, ze od 1.1.2011 je to tak - mozem byt na RD, dieta chodit do skolky a rodicovsky mi zostane.
Sona doteraz chodila na 2 hodiny a od 1.2. bude na cele dopoludnie (ze ak nebude robit cirkus, tak aj na spanie. to este uvidime a podla toho sa zariadime)

pusinqa
28. jan 2011

@mia.k to fakt sám zaspal v postieľke? to si ako dokázala? 😕 ale to to dieťa asi také skrátka musí byť že? to asi nenaučíš keď to dáko nemá v sebe a keď nemá plakať 😨

kankam
28. jan 2011

@pusinqa presne to si myslím aj ja, že to dieťa to tak musí chcieť, lebo nejak nasilu to naučiť za cenu strašného revu ani nejde
susede malý spával najprv takto pekne a potom sa prehodil a teraz už tiež vymýšľa, myslím, že keď je to opačne (najprv nechce a potom sa vylepšuje) je to ˇlahšie znesiteľné ako naopak 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂
@janus32 ďakujem 😉 😉 😉 tak to cítim, všeobecne naša nina nie je dieťa ktoré sa dá nalinajkovať a robí čo sa od nej akože očakávalo ako bude dobre spinkať a každé 3h jesť a v noci dobre spať, rada sa voziť v kočíku a prespať v ňom apoň 3 h a pod(švagrinej malý mal rekord 5 h - to som sama videla 😕 😕 😕 ) a teda dlho mi to trvalo kým som nabehla na ten spôsob myslenia ako som to hore napísala, lebo stále som si myslela, že niečo robím zle ... Potom som po čase čítala článok o tzv."náročných deťoch" a pochopila som, že som sa vybrala správnym smerom, čoho výsledkom je šťastné a spokojné dieťa a už aj my 😵 😵 😵

janus32
28. jan 2011

@kankam ani u nas nefunguje system podla nejakych odbornych clankov ako sa tam jedna maminka ohradzovala 🙄 skratka nasa Ema je ina a ja som radsej ked spime pokope a mozeme sa nahmatat,ako ked mala by revala,az by grcala 😠 coho je teda nasa Ema schopna.ja radsej klidek,pianko,ved ona sama dojde nato,ze lepsie je byt v postielke sama 😝 a potom uz mi zostane na smatranie len mm 😀

kankam
28. jan 2011

@janus32 😀 😀 😀 tak to by bolo dobre keby sa to akurát naučila, keď budete plánovať to mimčo 😉 😉 😉
ja som tiež presne ako píšeš za to, aj mňa všetci poučovali, ako ju mám učiť na čaj aby sa v noci odučila piť mlieko a ona prišla na to sama, že sa večer poriadne navečeria a len mi jedného dňa prestala v noci pýtať mliako, tak sme sa odučili aj od dudla aj od nočných plienok, žiadne nervy, žiadne nútenie, na všetko prišla sama, my sme jej vysvetlovali a ona pochopila ... 😉 😉 😉

janus32
28. jan 2011

@kankam mudre dievca 😉 no Emke sa snazim vysvetlit,ze jej izbicka je super,ked sa hrame tie jej hry na doktorku atd,tak vyhradne v jej izbicke,na jej posteli.No to by bolo super,uz aj u dr som bola,vsetko o.k.tak budeme skusat,uvidime co vydolujeme zo seba 😀

pusinqa
28. jan 2011

no aj nám dnes ráno Julka dokvitla o pol 6-ej, našťastie sa po pol hoďke prehadzovania vypýtala naspäť do izbičky a ráno mi hovorila že chcela spať odkopaná a my máme jednu veľkú perinu tak keď je v strede musí byť prikrytá aj ona aby sme aj my mali dosť 😀

weiya
30. jan 2011

ahojte hlohovcanky 🙂 idem sa opytat ci ste poculi o tom detskom kutiku vcielka v hlohovci,tusim od 5.februara to maju otvorit.mali sme oznam na vchodovych dverach,ale podla toho programu to je asi pre vacsie deti?neviete o tom nic?dakujem 🙂

pusinqa
30. jan 2011

@weiya my sme si to dnes všimli, ten oznam na dverách veľa nehovorí 😒

weiya
30. jan 2011

@pusinqa aha dakujem,tak ani ty o tom nevies nic blizsie 🙂

pusinqa
30. jan 2011

netuším, keď zistím dám vedieť, len že je to hore schodmi tak to asi s malými drobcami nebude veľmi praktické alebo pre nás čo máme aj staršie aj mladšie nemám predstavu čo by som potom robila s kočíkom, veď uvidíme čo to bude, ale myslím že hocičo čo bude navyše v meste pre decká bude len prínosom

babatko88
30. jan 2011

@weiya ahoj, ja som sa stretla s tou pani, čo to robí, je to pre detičky, na veku nezáleží, otvárajú budúci týždeň, je tam veľa hračiek, ale viac mi nepovedala, že sa mám prísť pozrieť, je to tam ako je Kopány, hore po schodoch, ja tam pôjdem kuk, možno to bude dobré 😉

kankam
30. jan 2011

baby to ako má byť to materské centrum ? to by som sa potešila 😉 😉 😉 na poschodí nad tým športovým obchodom čo má kopány ? pôjdem aj ja obkuknúť .... že by sa aj v hlohovci nejaké ľady pohli ....??? 😉 😉 😉

kankam
30. jan 2011

@pusinqa inak to je pravda s tým kočíkom, ja som na toto mala bybyvak, lebo inak som sa ani na poštu nedostala ... 😒 😒 😒 😠 😠 😠

weiya
30. jan 2011

@babatko88
@kankam ano viem kde to je,minule ako sme sa prechadzali tak akurat na sklo na dvere lepila nejaka pani ten ozam a vcielku 🙂 no tak to pojdem aj ja omrknut,veru mi v hlohovci nieco take chybalo,kde by sa mala dala do kontaktu aj s inymi detmi,lebo zatial ma pred detmi taky respekt 🙂 predtym tam bol tusim chvilu nejaky cinasky obchod sa mi zda... no som zvedava 🙂
@pusinqa aha vidis to ☹ to ma nenapadlo,ze hore schodmi sa s kocikom nedostanem a mala mi asi sama pesi az do mesta neprejde,respektivne prejde len asi hodinu by mi trvala cesta kym by som ju spravne nasmerovala,lebo ona si beha len tade kade chce 😀

adapa
30. jan 2011

Aj my pôjdeme pozrieť,len neviem,čo s malým.Asi pôjdem na skúšku len s dcérkou a potom sa uvidí.Lebo tiež neviem,kde sa tam dajú dať kočíky.

sendynka01
30. jan 2011

Ahojte babenky, to je super, ze nieco take bude v HC. Ja vobec nemam prehlad ohladom nejakych aktivit v meste, ale podla toho co som pozerala na nete je to asi bieda. Zijem tu sice uz nejake 4 roky, ale nejako si neviem zvyknut. Mam skoro rocneho synceka a hladam nieco, kde by sme sa mohli trosku odreagovat. Lebo doma mi to uz lezie na mozog. Viete mi nieco poradit?

babatko88
31. jan 2011

@adapa tak to sme na tom rovnako, lebo určite tam nebudú mať parkovisko pre kočíky 😀 nezmestilo by sa a kto by ten kočík trepal hore!?

@sendynka01 ale nieee, v HC to nie je bieda, tu s aktivitami skapal pes už ani nepamätám ako dávno... tu nemáš čo robiť, ani poriadne si nemáš ísť kam sadnúť, otrasne sa to tu pokazilo 😠

pusinqa
31. jan 2011

@sendynka01 no moja veru si len zvyknúť, ja som až po takých 6 rokoch tu pochopila že tu ozaj nič dokopy nie je 😲 alebo si urobte druhé a to už nebudeš mať moc čas rozmýšľať nad aktivitami pre staršie dieťa 😀
@weiya a hlavne teraz v zime je to bez kočíka podľa mňa zabité, keby bolo už aspoň teplejšie 😖
@janus32 nebola si náhodou v nedeľu na korčuľku? taká "pani" tam kričala po dievčatku že Emka , tak či náhodou
@kankam na poštu už urobili našťastie koľajničky, ja som predtým písavala na poštu reklamácie keď mi vecičky z bazáru nenosila poštárka len nechala lístok lebo som nemala šancu pre ne ísť, mm chodil až po otváracích hodinách, iný des

baby tak to tam omrknite a napíšte čo ste zistili, ja sa tam s týmito dvoma trepať nemám šancu zatiaľ 😅

adapa
31. jan 2011

sendynka01 v Leopoldove sa mamičky s detičkami stretávali na fare.Nevie,či to ešte funguje.Ale mohli prísť všetky,bez ohľadu akej sú viery.Je tam aj na farskom dvore spravené detské ihrisko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre