Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
3. mar 2011

@kankam Uz chodite do skolky?A pacilo sa? 😵

kankam
3. mar 2011

@mia.k no ja nechápem, ale výborne, aj 1 deň aj dnes, neuveriteľné je to , ale ona sa správa ako by tam už chodila dlho, všetko zje, dneska tam dokonca aj spala, 😕 😕 😕 hoci doma ani za svet (síce len 1/2 h, ale to je tak úplne stačí na dobitie bateriek) 😉 😉 😉 , neplakala ani raz a tatina(lebo ju ráno vodí a ja poobede chodím pre ňu) ráno posielala preč ešte ani papuče nemala, že ona už je v škôlke, že má ísť do roboty 😀 😀 😀 😀 tak to škoda, že som nevidela, až sa mi to nechce veriť ... Ešte očakávam nejakú krízu, ktorá môže prísť niekedy o týždeň, ešte to nie je vyhraté, ale možno budeme mať šťastie a naozaj to bude takto úžasne 😉 😉 😉 😵 😵 😵

@janus32 od stredy a ja som šťastná, lebo sme ju 3 týždne vozili po babkách a teda stačilo nám bohate ...

pusinqa
3. mar 2011

@kankam do ktorej chodí? tak super že sa jej zatiaľ takto páči že? nech jej to nadšenie vydrží 😉

mia.k
4. mar 2011

@kankam no paráda, tak to by si asi každý rodič želal takýto nástup do škôlky! 🙂 A máš pravdu,že po pár dňoch môže nastať kríza,ale snáď vás to obíde.
@pusinqa dnes to máte mať tie výsledky z BA? Ak áno,tak daj vedieť,ako ste dopadli.
Inak nevie mi tu niekto poradiť,kde v HC robia plastové dvere-exteriérové?

margareta76
4. mar 2011

Ahojte, rada by som vas poprosila, ze ci mi neviete poradit ci sa da chodit s malym (2 1/2 rocnym) niekde tu v HC na nejaku detsku anglictinu. Informovala som sa na Baby club http://www.jazyky-hc.sk/index.php?id=17 ale pravdepodobne sa tu ziaden detsky kurz neotvaral, pretoze sa mi pani odtial neozvala (ani telefonicky ani mailom). Viete mi prosim poradit nieco podobne? Dakujem.

margareta76
4. mar 2011

mia.k Ja si myslim, ze plastove dvere exterierove budu robit asi vsade (alebo vacsinou) tam kde aj plastove okna. Ale mozno sa mylim. My ked sme si davali robit plastove okna, tak zaroven sme si dali robit aj exterierove dvere a bolo to v tej istej firme.

margareta76
4. mar 2011

Tu v HC poznam tieto firmy ohladom plastovych okien - dveri: Slovaktual, Incon, S&J Pressburg plus, Vrtik. A teraz ma napadlo, ze Slovaktual bude robit asi hlinikove dvere, nie plastove.

lucyka1
4. mar 2011

ahojte. je tu niekto?

pusinqa
4. mar 2011

@margareta76 baby club si myslím že frčí, my sme tam chodievali, robí to moja kolegynka, IP-nem ti na ňu číslo, hádam ma nezabije, ona ti bude vedieť presne povedať, je to tam veľmi fajn a ďalšia detská čo viem je na poschodí naproti daňovému tam mali aj v okne číslo a robí to asi pani čo u nás tiež niekedy učila 😀 a ešte v bare u Černana na vrchu pešej majú vo výklade dáku anj pre deti ale neviem či to nie je tá istá ako tá druhá v poradí čo som ti písala, neviem pozri
@mia.k no škoda komentárov, výsledok relevantný nemáme, v niektorom labáku urobili chybu, v jednom má poz., v druhom neg. a to je nemožné, tak ideme ešte na krv do BA znova a pošlú to do 3-ho labáku tak uvidíme, ale stále je šanca že to nemusí mať, tak uvidíme

janus32
4. mar 2011

@pusinqa no neporazilo by ta?jaj babulka mala,zase jej budu krvicku brat?To nie su schopny uz ani testy riadne urobit na prvy krat? 😠

pusinqa
4. mar 2011

@janus32 veď to že chúďatko malé ma toho až až a ešte ďalší týždeň zas máme ísť na krv kvôli železu, lebo jej v nemocke robili krvný obraz a urobili len hemoglobín ten má na spodnej hranici a železo nespravili tak ju musím nechať ešte vymordovať aby sme vedeli či jej ho nasadiť lebo je dosť bledá. a vraj má zlé držanie tela, čo si všimli až v nemocke tak nás čaká ortopéd, rátam že jej dá rehabky dáke cvičenia neviem ako tam s oboma budem chodiť 😝 a ešte jej teraz spaví nejakú genetiku ktorá môže tú celiakiu úplne vylúčiť a robí sa to z krvi, tak prečo to nerobia najprv ešte pred tým hrozným gatrovyšetrením? veď je ľahšie urobiť odber krvi ako 3 dni hospitalizovať kvôli gastrovyšetreniu, infúzky, anestéza a tak, no nechápačky 😖

libka1
5. mar 2011

@pusinqa tak super 😝 ja tomu nerozumiem... pride mi tu vsetko ohldaom zdravotnictva take nejake nekoordinovane... kazdy si robi co chce a je tu uplna beztrestnost aj za pochybenia 🙄 a este budu furt pindat (teraz hovorim o lekaroch, lebo zdravotnicky personal je na tom naozaj dost mizerne) 😒 neboj pride leto a bledost pominie 😉 a drzim palce nech to co najlepsie zvladne, potom ze sa deti boja lekarov, a ako by sa nemali ked este aj to co sa da vybavit naraz sa robi na 3x 😠
@margareta76 ja mam co sa tyka takej anglictiny pre male deti dost nejasno v tom ci ano alebo nie... ci to je pre dieta prinos alebo su to vyhodene peniaze... skor inklinujem k tomu tie peniaze odkladat a ked bude mat nejaky adekvatny vek posielat ju na jazykove pobyty niekde na maltu alebo cyprus cez leto, myslim ze jej to da viac... ale nemam s tym skusenosti, tak sa tazko k tomu vyjadrovat 😅 v skolke ked budu mat tak ju tam dam ak bude chciet, nech sa zabavi, ale niekde separe ju nosit na kurz asi nebudem... ale mozno este zmenim nazor 😀 alebo ked kurz, tak len vo velmi malej skupine, kde budu max 4 deti.. .neviem ci v HC existuje take ze by ucil nejaky native speaker, skor si myslim ze nie, ale viem podla seba, ze kym som nemala anglinu s origos anglicanom 2 roky intenzivne kazdy den 1,5 hodiny tak som len koktala...a ten som mala vo veku od 16-18 rokov... odvtedy viem po anglicky si trufnem povedat 😀 dovtedy to bola bieda a to som chodila do triedy s rozsirenym vyucovanim anglickeho a ruskeho jazyka na zakladnej 😝 a anglickeho a nemeckeho jazyka na strednej skole... nemecky neviem doteraz hovorit 😀 ale slusne rozumiem 😀 ale to je zas o urovni nasho skolstva 😉 hadam je to uz lepsie teraz ako kedysi... vtedy to bola naozaj bieda...

janus32
5. mar 2011

@pusinqa majinke,tak tomu hovoril sila.Presne ako libka hovori,zdravotnictvo cista katastrofa 😠 inak aj nasa Ema je bleda,uz jej robili testy na malokrvnost,ma vsetko o.k.To asi po mne,ja som taky cmar 😀 Inak ona je cely tatino,akurat,ze modre kuky ma po mne,blede vlasy a bledu pokozku,ale ten vyraz tvare aj vsetko ostatne je tata.Sme tie geny riadne zaplietli 😅 My sa stale trapime s kaslom,dr hovori,ze priedusky su ciste,hrdielko ruzove,tak ja potom neviem skade ten kasel ma-zase taky drazdivy soplikovy,uz ani neviem co jej mam dat ☹

margareta76
5. mar 2011

Dakujem Vam vsetkym za odpovede ohladom anglictiny pre deti 🙂 A co sa tyka zdravotnictva (uz som o to myslim pisala pred nedavnom) je to hotova katastrofa. Najhorsie je, ze trpia najnevinnejsi ☹

sendynka01
5. mar 2011

@pusinqa Po tom vsetkom co tu citam som stastna, ze mam zdrave dietatko. Kamoskinej 4rocnej dcerke pred nedavnom po x vseliakych vysetreniach a dnoch stravenych v nemocnici zistili celiakiu, takze viem si predstavit cim prechadzate. Mne stacilo ked malemu brali krv, lebo mali podozrenie, ze je chudokrvny. Sestricka nevedela najst zilu tak skusala. Az bol modry od placu, ledva som ho udrzala. Prosto hrozne! A nie este ked musia ist na gastro a ine neprijemne vysetrenia. Dufam, ze Vam to dobre dopadne a skoro to budete mat za sebou. 🙂 🙂

pusinqa
5. mar 2011

ďakujem baby 😉 , ja sa zas utešujem že ešte je šanca že to nemá ale keby mala dosť kíl a robia jej gastro v PN tak má pozit. výsledky oba a už je na diéte že má celiakiu, takto je ešte možnosť stále že to bude mať negatívne
@libka1 práveže bledá je už skoro rok a má až modravé kruhy pod očami chvíľami a ešte aj ten hemoglobín má na spodnej hranici zas nechcem niečo zanedbať, a z anémie by mohla mať aj to nechutenstvo a všelijaké ďalšie problémy by to mohlo robiť časom, už ju teraz radšej potrápim nech vieme na čom sme

kankam
5. mar 2011

@pusinqa 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 aj ja sa pridávam k horeuvedenému názoru na zdravoťákov, hlavne to človek ešte viac prežíva keď ide o dieťa, aspoň vtedy by si to mohli uvedomiť, že robia so živými ľudmi a nepracujú pri páse a ni vtedy nie je jedno či sa niečo pokazí ... držím palce, aby ste dostali dobré správy
na tú chudokrvnosť skús ak by chcela, miešať odšťavenú mrkvu a cviklu (hlavne tá cvikla, ale preto hovorím miešať aj kvôli chuti, aj kvôli množstvu, lebo cvikla je veľmi silná, moja mama dávala aj jablko) a ešte čučoriedky to je na krv a zvýšenie hemoglobínu , myslím, že by jej to mohlo pomôcť ...

kankam
5. mar 2011

@libka1 tiež premýšľam o tej angličtine, ale asi len v škôlke, tiež ju asi nikam vláčiť zvlášť nebudem, asi až potom keď bude školáčka, ale to si nájdem niekoho, kto naozaj vie naučiť ...(a najlepšie keby tam bola sama) 😉

mia.k
5. mar 2011

@margareta76 díky ohladom tých dverí,len neviem,že kde sa tie firmy nachádzajú. 😖
@pusinqa to je fakt neskutočné,čo vám s tými výsledkami porobili. A teraz to ako chcú z krvi zisťovať,veď z krvi sa to jednoznačne zistiť nedá,len tým gastrovyšetrením. To vám doplietli tie výsledky z tej odobratej vzorky z gastrovyšetrenia? To by ma asi rachlo! Inak všimla som si že Julka má sinavé kruhy pod očkami, presne ako pri chudokrvnosti. Kiež by bola len chudokrvná a nemala tú celiakiu. Dokedy budete teraz zase musieť čakať na ďalšie výsledky?

libka1
5. mar 2011

@pusinqa skus mozno aj toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22813
ja som to evke raz robila a jej to chutilo 😉 potom som na to nejak zabudla ale asi si to niekedy zas zopakneme 😉
a ta cvikla co pise kankam je tiez super, my robime jablkovo-mrkvovo-cviklovu stavu a mne to velmi chuti, samozrejme cvikly nie velmi vela, lebo potom to nie je az take dobre a ma to taku zvlastnu chut 😉
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/658-chudokr... aj toto je zaujimave, nasa lubi napr. tekvicove semiacka chrumat ked kuka rozpravku, alebo jej tym niekedy posypem kremove polievky, sezam a pazitku pasujem skoro do vsetkych natierok...

a celkom som sa pobavila na tomto, teda nechcem nejak pisat ze to nemoze pomahat, to by som si nedovolila, ale mne to prislo smiesne 😀
„JABLKOVÝ JEŽKO“
Tento prastarý ľudový recept údajne pomáhal doplniť organizmu chýbajúce železo pri anémii alebo veľkej strate krvi.
Ako na to: Očistené (teda vydezinfikované) železné klince sa napichali do jablka. Po niekoľkých hodinách sa vybrali a jablko sa zjedlo. Odporúčaná dávka bola jedno až dve jablká denne.

janus32
5. mar 2011

@libka1 😀 moja mama robila v klincovni a bola chudokrvna,tak vzdy zo srandy hovorila,ze uz len s tych pilin zo zeleza by ho mala mat habadej.radili sme jej,nech si tam odvar z nich robi 😀

libka1
6. mar 2011

@janus32 clovek by aj ocakaval ze do klincovne budu naberat len chudokrvnych, nech sa tam popravia trochu 😀

pusinqa
6. mar 2011

dakujem babule ste veľmi zlaté, už asi počkám na výsledky s tým železom lebo u nás je s papaním problém, odšťavené šťavy mi nevypije, semiačka a pažitku nezje, nič kúskové a hrudkové, detský odporúčal aj brokolicu to mi nezje ani omylom, čučoriedky tiež neľúbi 😒, jediné čo ľúbi je zaváraná cvikla tak tú jej dávam
@mia.k ak som dobre pochopila v prvom rade ide o protilátky ak ich má negat. tak celiakiu iste nemá aj keď je vzorka pozitívna, a ona ich má v labáku v PN 2x pozitívne ale v labáku v BA negatívne, preto jej ich vezmú ešte raz do tretieho labáku tak uvidíme,ďalšie výsledky o mesiac

svetielkoand
7. mar 2011

@adapa odhlasované 😉 🙂

adapa
7. mar 2011

svetielkoand ďakujem.Hlasovať sa dá každú hodinu do 20.3.Tak až môžte,tak nám ešte nejaký hlas pridajte viackrát.Ďakujem.

mia.k
7. mar 2011

@pusinqa takže takto je to? No čo som sa ja dočítala ohladne toho zistenia celiakie,tak to bolo tak,že na sto percent sa to dá určiť len z tej vzorky odobratej zo sliznice z tenkého čreva. No ale keď hovoríš,že aj krvné testy musia byť pozitívne,tak ešte teda môžeš dúfať... No a tie testy z toho gastrovyšetrenia má pozitívne?

kankam
7. mar 2011

@libka1 musím ti napísať, že ninka dneska spomínala toju evičku a ako sa teší,. že keď už bude teplo, vytaihne motorku a pôjdeme na piesok a bude tam aj evička 😵 😵 😵 😵 tak takto ona spomína kamošov ... 😵 😵 😵
inak v škôlke sme na´dalej "zázračné" dieťa, dneska mi ju ďalšia učiteľka chválila a to som myslela, že v pondelok bude problém, po víkende a nastúpila ďalšie 2 deti, tak ešte s nimi som si myslela, že si poplače, ale v pohode a zostáva posledná v škôlke(lebo všetko to vyberajú okolo 15:00) a ja pri najlepšej snahe som tam o 15:45, ale ani to neplakala ani 1 x ... takže sme šťastní, lebo v robote mám zaberák, tak aspoň v tomto mám pohodu, že sa nemusím strachovať ...

kankam
7. mar 2011

@pusinqa držím palce nech sú tie výsledky dobré a nemá to 😉 😉 😉

mia.k
7. mar 2011

@kankam tak to máte úplne super,že to Ninka takto dobre zvláda,normálne som prekvapená. Kiežby sme to aj my takto dobre zvládli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre